Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από την εφαρμογή του Βαγγέλη μου άρεσε πολύ η δυνατότητα παρακολούθησης πολλών λογαριασμών.

Από την επίσημη μου άρεσε το widget που ανανεωνόταν με ένα πάτημα, ενώ το #1 όχι.

Φαντάζομαι όμως ότι η Wind δε θα δώσει δυνατότητα παρακολούθησης πολλών λογαριασμών.

 

Οι εφαρμογές του Βαγγέλη δε μπορούν να μείνουν ως έχουν;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και μένα με είχε βολέψει πολύ η εφαρμογή του Κου Μίχα. Έκανα σχεδόν πάντα ανανέωση από το nexus 7. Η επίσημη εφαρμογή της WIND δεν είναι συμβατή με το nexus. Μου φαίνεται λίγο περίεργο γιατί και η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι για να δουλέψει η εφαρμογή της WIND πρέπει η συσκευή που θα γίνει η εγκατάσταση να έχει SIM f2g. Αλήθεια το έχει αντιμετωπίσει και άλλος αυτό με nexus 7 (WiFi);

Σήμερα πάντως ο Μίχας έδωσε αναβάθμιση, λέτε να ήταν η τελευταία;

Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

Αμα σου ληξουν τα 300 απο την ανανεωση μετα με 5 ευρω ποιο προγραμμα μπορεις να ενεργοποιησεις για επιπλεον λεπτα προς ολους?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει πακετο των 200 λεπτων προς ολους με 5 ευρω.H αγορα γινεται μεσω του MyF2G.
Link to comment
Share on other sites

Αμα σου ληξουν τα 300 απο την ανανεωση μετα με 5 ευρω ποιο προγραμμα μπορεις να ενεργοποιησεις για επιπλεον λεπτα προς ολους?

Το talk to all που με 5€ παίρνεις 200 λεπτά προς όλους. http://www.wind.gr/gr/f2g/

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, αυτο συνδυαζεται ομως με την προσφορα 300 προς ολους με καθε ανανεωση? Επειδη στο τοπικ της κοσμοτε λενε πως εκει περα η το ενα θα εχεις η το αλλο...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, αυτο συνδυαζεται ομως με την προσφορα 300 προς ολους με καθε ανανεωση? Επειδη στο τοπικ της κοσμοτε λενε πως εκει περα η το ενα θα εχεις η το αλλο...

Εάν είσαι παλιός συνδρομητής και έχεις την προσφορά 300 λεπτά προς όλους, μόλις σου τελειώσουν τα 300' (ή και πριν) μετά μπορείς να αγοράσεις αυτό το πακέτο. Δεν σε περιορίζει στο να μη μπορείς να το αγοράσεις. Ο μόνος περιορισμός σε αυτή την περίπτωση είναι ότι μπορείς μέχρι δύο φορές να το αγοράσεις μέσα στο μήνα, ενώ στους νέους συνδρομητές που δεν έχουν τα 300' προς όλους, μπορούν μέχρι και τέσσερις φορές να το αγοράσουν μέσα στο μήνα αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα απο περιπτερο καρτες των 5 ευρω αλλα μερικα πακετα που με ενδιαφερουν εχουν 7 και 8,50 ευρω πως θα το κανω

 

Πήρες μία κάρτα αξίας 5€ ή πήρες πολλές και ανανέωσες το χρόνο ομιλίας σου;

Link to comment
Share on other sites

Πήρες μία κάρτα αξίας 5€ ή πήρες πολλές και ανανέωσες το χρόνο ομιλίας σου;
δεν καταλαβα το πακετο ειναι καινουργιο και θελω να βαλω το Talk n' Text & Fixed που κανει 8,50 εχω δυο καρτες των 5 τι κανω
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα το πακετο ειναι καινουργιο και θελω να βαλω το Talk n' Text & Fixed που κανει 8,50 εχω δυο καρτες των 5 τι κανω

 

Ανανέωσε το χρόνο ομιλίας σου και με τις δύο κάρτες των 5€ και μετά ή κάλεσε το 1265 ή πήγαινε εδώ για να ενεργοποιήσεις το πακέτο που θες.

 

ΥΓ: Θα πρέπει να έχεις δημιουργήσει λογαριασμό να ενεργοποιήσεις το πακέτο μέσω της ιστοσελίδας.

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσε το χρόνο ομιλίας σου και με τις δύο κάρτες των 5€ και μετά ή κάλεσε το 1265 ή πήγαινε εδώ για να ενεργοποιήσεις το πακέτο που θες.

 

ΥΓ: Θα πρέπει να έχεις δημιουργήσει λογαριασμό να ενεργοποιήσεις το πακέτο μέσω της ιστοσελίδας.

εχω λογαριασμο παω εκει που μου λες
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα για τη "απόσυρση" της εφαρμογής του Κου Μίχα. Αλλά από τη στιγμή που είναι, αβίαστη θέλω να πιστεύω, επιλογή του δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Τώρα, δυστυχώς, κρεμόμαστε πλέον μόνο από την επίσημη εφαρμογή της εταιρείας. Ελπίζω να μη μας κοστίσει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε παιδιά πέρα απ' τους πολλαπλούς λογαριασμούς που δεν έχει (ακόμα?) μια χαρά είναι η εφαρμογή της wind.

 

Πολύ εύχρηστα widget και αγοράζεις από εκεί και τα πακέτα που θες.Εγώ με το που έβαλαν το widget αυτομάτως έβγαλα την άλλη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Σουπερ είναι η εφαρμογή της WIND και πολύ καλαίσθητη, επίσης για όσους παίζουν από tablet κλπ μπορούν να δουν τα υπόλοιπα τους και να αγοράσουν πακέτα και μέσω του site που είναι responsive και πλήρως λειτουργικό από οποιαδήποτε οθόνη.
ck
Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε παιδιά πέρα απ' τους πολλαπλούς λογαριασμούς που δεν έχει (ακόμα?) μια χαρά είναι η εφαρμογή της wind.

 

Πολύ εύχρηστα widget και αγοράζεις από εκεί και τα πακέτα που θες.Εγώ με το που έβαλαν το widget αυτομάτως έβγαλα την άλλη εφαρμογή.

 

Μια απο τα ιδια. Κανενα παραπονο απο την επισημη εφαρμογη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα νέο facelift της εφαρμογής του παιδιού. Οπότε δεν βλέπω το λόγο να μην είναι καλή από θέμα πρακτικότητας. Από ένα σημείο και μετά το παιδί απλώς με αυτά που έβαζε την έκανε να ξεφύγει. Η εταιρεία αρκέστηκε στα βασικά.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους υποστηρίζουν την εφαρμογή της Wind, απλα να αναφέρουμε οτι η ίδια δεν θα είχε κάνει το παραμικρό αν δεν υπήρχε ο Βαγγέλης.

 

Και οταν έκανε μια υποτυπώδη προσπάθεια ο Βαγγέλης απογείωσε την χρησιμότητα της εκει που δεν φτάνει. Ακολούθησε η Wind αλλα παραμένει πίσω.

 

To widget της Wind δεν είναι τόσο λειτουργικό όσο του Βαγγέλη ακόμα και σήμερα οπως επίσης έχει bugs.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους υποστηρίζουν την εφαρμογή της Wind, απλα να αναφέρουμε οτι η ίδια δεν θα είχε κάνει το παραμικρό αν δεν υπήρχε ο Βαγγέλης.

 

Και οταν έκανε μια υποτυπώδη προσπάθεια ο Βαγγέλης απογείωσε την χρησιμότητα της εκει που δεν φτάνει. Ακολούθησε η Wind αλλα παραμένει πίσω.

 

To widget της Wind δεν είναι τόσο λειτουργικό όσο του Βαγγέλη ακόμα και σήμερα οπως επίσης έχει bugs.

 

τι ακριβως δεν ειναι λειτουργικο; και ποια bugs εχει;

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως δεν ειναι λειτουργικο; και ποια bugs εχει;

 

Πολλές φορές μένει να κάνει refresh και πρεπει απλά να ξαναβάλεις το widget και δεν υπάρχει μικρό widget μιας γραμμής οπου να περιέχει τις πληροφορίες απο τα πακέτα.

 

Πρεπει αναγκαστικά να πας σε 2 γραμμές widget οπου είναι χωροταξικά ασύμφορο.

Link to comment
Share on other sites

Μην γινεστε προσωπολατρες. Πολυ καλη η εφαρμογη του μιχα εξισου καλη και της wind. Δηλαδη ειναι προβλημα να μαθαινεις το υπολοιπο σου σε 5 δευτερολεπτα αντι για 1,7 που εκανες με την εφαρνιγη του μιχα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην γινεστε προσωπολατρες. Πολυ καλη η εφαρμογη του μιχα εξισου καλη και της wind. Δηλαδη ειναι προβλημα να μαθαινεις το υπολοιπο σου σε 5 δευτερολεπτα αντι για 1,7 που εκανες με την εφαρνιγη του μιχα;

 

Όχι, αυτό δεν είναι πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι στους περισσότερους αριθμούς και εδώ είναι που τα "θέλω" του καθενός μας διαφέρουν και η εφαρμογή της wind δεν είναι "εξίσου" καλή, αλλά χάνει κατά κράτος.

Σε 6 αριθμούς μαθαίνω τα υπόλοιπα σε λιγότερο από ένα λεπτάκι με την εφαρμογή Μίχα και παράλληλα ενεργοποιώ και όποιο βλέπω να θέλει κάποιο πακέτο. Με την εφαρμογή της wind θέλω τουλάχιστον ένα δεκάλεπτο και με 5 login-logout, ένα για κάθε νούμερο, κάτι εκνευριστικό για μια μικρή touchscreen οθόνη. Η διαφορά είναι πολύ μεγάλη...

Όσο δουλεύει η εφαρμογή του Μίχα, δεν πρόκειται να την αλλάξω. Αν σταματήσει να δουλεύει κάποια στιγμή, θα κάνω όλη τη διαδικασία από το pc πλέον...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό δεν είναι πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι στους περισσότερους αριθμούς και εδώ είναι που τα "θέλω" του καθενός μας διαφέρουν και η εφαρμογή της wind δεν είναι "εξίσου" καλή, αλλά χάνει κατά κράτος.

Σε 6 αριθμούς μαθαίνω τα υπόλοιπα σε λιγότερο από ένα λεπτάκι με την εφαρμογή Μίχα και παράλληλα ενεργοποιώ και όποιο βλέπω να θέλει κάποιο πακέτο. Με την εφαρμογή της wind θέλω τουλάχιστον ένα δεκάλεπτο και με 5 login-logout, ένα για κάθε νούμερο, κάτι εκνευριστικό για μια μικρή touchscreen οθόνη. Η διαφορά είναι πολύ μεγάλη...

Όσο δουλεύει η εφαρμογή του Μίχα, δεν πρόκειται να την αλλάξω. Αν σταματήσει να δουλεύει κάποια στιγμή, θα κάνω όλη τη διαδικασία από το pc πλέον...

Στην περιπτωση των πολλων αριθμων σαφως και βολευει του μιχα. Αλλα ποσοι εχουν 6 αριθμους; Θα μου πεις εχω εγω και δεν με νοιαζει για τους αλλους και θα το δεχτω γιατι ο καθενας κοιταει τθς αναγκες του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην γινεστε προσωπολατρες. Πολυ καλη η εφαρμογη του μιχα εξισου καλη και της wind. Δηλαδη ειναι προβλημα να μαθαινεις το υπολοιπο σου σε 5 δευτερολεπτα αντι για 1,7 που εκανες με την εφαρνιγη του μιχα;

 

Δεν ειμαστε προσωπολατρες.

Απλως λατρευουμε μια αριστη εφαρμογη, ενος πολυ καλου προγραμματιστη.

Και μονο που βλεπω το δεκαπλασιο μεγεθος της επισημης, με λιγοτερες δυνατοτητες φτανει.

Κριτικη μια εφαρμογης που μας βολεψε και που οι στοκοι της wind την εκλεισαν, κανουμε.

Αφησαν τοσο καιρο τους χρηστες χωρις επισημη εφαρμογη και οπως οπως εβγαλαν μια για τα ματια.

Και ναι αφου μπορω γρηγοροτερα να βλεπω τα υπολοιπα μου, γιατι να δεχτω, με χαρα, οτι το αλλο που αργει ειναι καλυτερο.

Ειπαμε...μια εφαρμογη κρινουμε οπως και την αδιαφορια της εταιρειας για την εξυπηρετηση των πελατων της.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή είναι λογικό να είναι μεγαλύτερη γιατί δεν έχει μόνο ένα widget συν ότι κρύβει όλο το myfree2go από πίσω (αγορά πακέτων κτλπ).

 

Δέχομαι ότι τόσο καιρό η wind κοιμόταν και μπράβο στο παλικάρι που έβγαλε την εφαρμογή και μας διευκόλυνε όπως και ένα άλλο παιδί παλιότερα με το ypol2go που αυτό τότε και αν ήταν πρωτοπορία.

 

Από εκεί και πέρα δεν έκανε κανένα μαγικό κανείς.Μια απλή εφαρμογή είναι που απλά δείχνει στο τηλέφωνο ότι έδειχνε τόσο καιρό το myfree2go στους browser.Επομένως κανείς δεν έκλεψε τις ιδέες κανενός.Τις λειτουργίες τις υποστήριζε από πριν η wind μέσω internet.

 

Όσο για γρηγοράδα στο σύνολο θεωρώ την εφαρμογή της wind μια χαρά.Το μόνο πράγμα που υστερεί είναι σαφώς στους πολλαπλούς λογαριασμούς που εκεί όμως οι χρήστες είναι μειοψηφία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...