Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

 

Δλδ: "Σταλεγακισμος" αντι για "μαρξισμος" αυτο που μπορω να προσφερω αυτη τη χρονικη στιγμη.

 

 

 

 

 

Edited by alteisei
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitroula10 said:

Πιστεύω ότι όλοι οι άνθρωποι αλλάζουν όταν καταλάβουν ότι δεν πάει άλλο. Ο συμφορουμίτης έχει πολλά απωθημένα συναισθήματα και κουράζεται χωρίς λόγο. Το να σταθούμε δίπλα του, όχι ως υπέρτατοι κριτές, αλλά ως αντιλαμβανόμενοι τον πόνο του, κάνει καλό και σε εμάς. Ίσως καταλάβει γιατί υπάρχει αυτός ο θυμός που κουβαλάει τόσα χρόνια μέσα του και τον ταλαιπωρεί τόσο πολύ. 

Πολύ καλά τα γράφεις αλλά όπως περιγράφει τα παρελθόντα γενονότα ο @kmpatra και σίγουρα γνωρίζεις και εσύ, υπάρχουν περιπτώσεις που κάποια τραύματα (σωματικά ή ψυχικά) δεν μπορούν να γιατρευτούν χωρίς ειδικευμένη βοήθεια. Νομιζω ειναι προφανές αυτό στην συγκεκριμένη περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, alteisei said:

 

 

 

Δλδ: "Σταλεγακισμος" αντι για "μαρξισμος" αυτο που μπορω να προσφερω αυτη τη χρονικη στιγμη.

 

 

 

 

 

Αν θεωρείς ότι εμείς είμαστε λάθος, μην προσπαθείς να μας αλλάξεις.

Δεν γίνεται ένας και χωρίς εξουσία να αλλάξει τίποτα.

Δεν λέω ότι εμείς είμαστε καλοί κι εσύ έχεις πρόβλημα. Λέω μην χάνεις την ώρα σου μαζί μας. Δεν γίνεται να αναστρέψεις την δυναμική της κοινωνίας μόνος σου. Κοίτα την τεράστια προσπάθεια του μπλιζαρντ να μας πείσει για το λικουιντ.

Αποτέλεσμα μηδέν, μέχρι και η ίδια η βονταφον το κατάργησε. Δεν ήθελε ο κόσμος να τρώει σουβλάκια με το ζόρι. Έτσι κι εσύ. Δεν πείθεις ότι πρέπει να φύγουμε από την νόβα, όταν ούτε κι εσύ έχεις φύγει. Σαν αυτόν που σου λέει ότι το κάπνισμα, κάνει κακό, ενώ έχει ένα αναμμένο τσιγάρο στο στόμα.

Παράτα τα. Υπάρχουν τόσα ωραία πράγματα στην ζωή από το να ανακατεύεσαι με το 95%.😝

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, dimitroula10 said:

Σαν αυτόν που σου λέει ότι το κάπνισμα, κάνει κακό, ενώ έχει ένα αναμμένο τσιγάρο στο στόμα.

Off topic:Δεν καπνίζω και ένας φίλος μου στην αρχή όταν είχαμε γνωριστεί μου λέει:"Καπνίζεις;;;;" του απαντάω:"Ποτέ" και μου λέει ενώ άναβε το τσιγάρο του:"Καλά κάνεις,το τσιγάρο κάνει κακό" 😅😅😅😅

Αληθινή Ιστορία 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, aektzhs 1 said:

Off topic:Δεν καπνίζω και ένας φίλος μου στην αρχή όταν είχαμε γνωριστεί μου λέει:"Καπνίζεις;;;;" του απαντάω:"Ποτέ" και μου λέει ενώ άναβε το τσιγάρο του:"Καλά κάνεις,το τσιγάρο κάνει κακό" 😅😅😅😅

Αληθινή Ιστορία 

Αντίθετο παράδειγμα. Δεν καπνίζεις οπότε δεν έχει σχέση. Φαντάσου να κάπνιζες και να σου έλεγε να το κόψεις. Θα του έδινες σημασία? Όχι.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ βγαίνει κ κάνα 94αρι καινούργιο να σπάσει η μονοτονία....🤣 

ΟΧΙ τόσο πολύ για το τζάμπα αλλά για τον τζερτζελε 

😂😂😂

Edited by damianos
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιημένα το buy more με 1000 προς όλους χωρίς τα 15gb σαν παλιός πελάτης, πάω σε κατάστημα σήμερα και τους λέω μήπως μπορούν να μου ενεργοποιήσουν το buy more ,χωρίς να τα πω τίποτα άλλο, μπαίνουν μέσα κάνουν τις απαραίτητες ενέργειες μου λέει είστε έτοιμος μου έρχεται sms σε δευτερόλεπτα μπήκαν τα 1.000 λεπτά.Τα 15 gb δεν μπήκαν ποτέ οπότε μάλλον έχουνε κόφτη στις συνδέσεις πριν τις 14/4/24 

Edited by Fns1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Fns1 said:

Έχω ενεργοποιημένα το buy more με 1000 προς όλους χωρίς τα 15gb σαν παλιός πελάτης, πάω σε κατάστημα σήμερα και τους λέω μήπως μπορούν να μου ενεργοποιήσουν το buy more ,χωρίς να τα πω τίποτα άλλο, μπαίνουν μέσα κάνουν τις απαραίτητες ενέργειες μου λέει είστε έτοιμος μου έρχεται sms σε δευτερόλεπτα μπήκαν τα 1.000 λεπτά.Τα 15 gb δεν μπήκαν ποτέ οπότε μάλλον έχουνε κόφτη στις συνδέσεις πριν τις 14/4/24 

Το ίδιο έπαθα και  εγώ. Τελικά εμείς που είμαστε παλιοί συνδρομητές είμαστε απέξω. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mips said:

Το ίδιο έπαθα και  εγώ. Τελικά εμείς που είμαστε παλιοί συνδρομητές είμαστε απέξω. 

Λύσεις υπάρχουν.... 

Με 3 ευρώ το κάνεις what's up για 3 ωρίτσες😉 κ ξανά στο κατάστημα Nova φορητότητα....🙃 Και είσαι αρχηγός 🤣

IMG_20240726_161832.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, damianos said:

Λύσεις υπάρχουν.... 

Με 3 ευρώ το κάνεις what's up για 3 ωρίτσες😉 κ ξανά στο κατάστημα Nova φορητότητα....🙃 Και είσαι αρχηγός 🤣

IMG_20240726_161832.jpg

Σωστός. Μου έβαλες ιδέα. 😉

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mips said:

Σωστός. Μου έβαλες ιδέα. 😉

ΔΕΝ θέλει κόπο....

Τρόπο θέλει.... ΌΛΑ ΜΕΤΑ της 14.04.2024 κ είναι ολοιιιιιιιι ευχαριστημένοι...

Εμείς πέρα το 3 ευρώ κ μερικά λεπτά ΔΕΝ χάνουμε κάτι... Προσφορές, magic numbers ή κάποια παλιά κόλπα.... Έχουν πεθάνει όλες.... Αφιερώσετε μερικά λεπτά από το χρόνο σάς κ πάρτε τα 15 γίγας για ΠΆΝΤΑ 😉(λέμε τώρα)

IMG_20240726_171824.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, damianos said:

ΔΕΝ θέλει κόπο....

Τρόπο θέλει.... ΌΛΑ ΜΕΤΑ της 14.04.2024 κ είναι ολοιιιιιιιι ευχαριστημένοι...

Εμείς πέρα το 3 ευρώ κ μερικά λεπτά ΔΕΝ χάνουμε κάτι... Προσφορές, magic numbers ή κάποια παλιά κόλπα.... Έχουν πεθάνει όλες.... Αφιερώσετε μερικά λεπτά από το χρόνο σάς κ πάρτε τα 15 γίγας για ΠΆΝΤΑ 😉(λέμε τώρα)

IMG_20240726_171824.jpg

Θα επιστρέψεις πάλι πίσω από την πράσινη;;;;

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, damianos said:

Λύσεις υπάρχουν.... 

Με 3 ευρώ το κάνεις what's up για 3 ωρίτσες😉 κ ξανά στο κατάστημα Nova φορητότητα....🙃 Και είσαι αρχηγός 🤣

IMG_20240726_161832.jpg

Ή cosmote neo δωρεάν φορητότητα. Αν ισχύει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Alexandros201285 said:

Ή cosmote neo δωρεάν φορητότητα. Αν ισχύει ακόμα.

ΔΕΝ είδα πουθενά Δωρεάν... Είδα δύο ΜΗΝΕΣ απεριόριστα δεδομένα...

Έχει μεγάλη διαφορά γι'αυτό προσοχή...

29 minutes ago, aektzhs 1 said:

Θα επιστρέψεις πάλι πίσω από την πράσινη;;;;

ΔΕΝ με θέλετε???🤣😂😅

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Alexandros201285 said:

Ή cosmote neo δωρεάν φορητότητα. Αν ισχύει ακόμα.

Δεν ισχύει το δωρεάν στο neo πλέον.

Η πιο απλή και δωρεάν λύση ίσως ειναι η μετατροπή σε Q και ξανά πίσω σε F2G και αίτηση για 1000 λεπτά +15GB. Το οποίο σημαίνει ότι μπλέκεις με καταστήματα δύο φορές με όλα τα πιθανά συνεπακόλουθα.

Να διευκρινίσω ότι δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, έχει προταθεί από κάποιον στο νήμα της Q αν δεν κάνω λάθος.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, gpapas640 said:

Δεν ισχύει το δωρεάν στο neo πλέον.

Η πιο απλή και δωρεάν λύση ίσως ειναι η μετατροπή σε Q και ξανά πίσω σε F2G και αίτηση για 1000 λεπτά +15GB. Το οποίο σημαίνει ότι μπλέκεις με καταστήματα δύο φορές με όλα τα πιθανά συνεπακόλουθα.

Να διευκρινίσω ότι δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, έχει προταθεί από κάποιον στο νήμα της Q αν δεν κάνω λάθος.

Στην θεωρία καλό ακούγετε....αλλά μέχρι να βρείς κατάστημα με Q card SIM θα έχει έρθει η SIM της Cosmote 🙃 κ στην ουσία πας μια φορά στο κατάστημα για την sim 5g της Νόβα όσοι έχετε παλιές θα γίνει αντικατάσταση Δωρεάν 😉

Artboard-1-copy-6-770x420.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, damianos said:

Στην θεωρία καλό ακούγετε....αλλά μέχρι να βρείς κατάστημα με Q card SIM θα έχει έρθει η SIM της Cosmote 🙃 κ στην ουσία πας μια φορά στο κατάστημα για την sim 5g της Νόβα όσοι έχετε παλιές θα γίνει αντικατάσταση Δωρεάν 😉

Artboard-1-copy-6-770x420.png

Δε μπορώ να πω ότι έχεις άδικο. Ωστόσο ας λέμε όλες τις επιλογές και ο καθένας ας κάνει ο,τι καταλαβαίνει.

Επίσης δεν ξέρω αν υπάρχει η ακόμα απλούστερη (θεωρητικά) λύση: να ζητήσεις την απενεργοποίηση του αριθμού σου και στο καπάκι την ενεργοποίηση του.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gpapas640 said:

Δε μπορώ να πω ότι έχεις άδικο. Ωστόσο ας λέμε όλες τις επιλογές και ο καθένας ας κάνει ο,τι καταλαβαίνει.

Επίσης δεν ξέρω αν υπάρχει η ακόμα απλούστερη (θεωρητικά) λύση: να ζητήσεις την απενεργοποίηση του αριθμού σου και στο καπάκι την ενεργοποίηση του.

H YΠHPEΣIA Buy More ΠOY ΠPOΣΦEPEI 1000 ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 15GB EINAI ΔIAΘEΣIMH MONO ΓIA NEEΣ ENEPΓOΠOIHΣEIΣ (14.04.24) KAI ΦOPHTOTHTEΣ KAPTOKINHTHΣ. ΠAPAMENOYME ΠANTA ΣTH ΔIAΘEΣH ΣOY!

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, damianos said:

H YΠHPEΣIA Buy More ΠOY ΠPOΣΦEPEI 1000 ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 15GB EINAI ΔIAΘEΣIMH MONO ΓIA NEEΣ ENEPΓOΠOIHΣEIΣ (14.04.24) KAI ΦOPHTOTHTEΣ KAPTOKINHTHΣ. ΠAPAMENOYME ΠANTA ΣTH ΔIAΘEΣH ΣOY!

Για αυτό λέω να απενεργοποιήσεις τον αριθμό και να τον ενεργοποιήσεις ξανά.

Να διευκρινίσω ότι είναι απλώς μια ιδέα και δε την έχω δοκιμάσει.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, gpapas640 said:

Για αυτό λέω να απενεργοποιήσεις τον αριθμό και να τον ενεργοποιήσεις ξανά.

Να διευκρινίσω ότι είναι απλώς μια ιδέα και δε την έχω δοκιμάσει.

Μπορεί να γίνει μπορεί και να ΜΗΝ γίνει... Αφενός.

Αφετέρου εάν απενεργοποιήσετε την γραμμή ποιός υπεύθυνος θα την ενεργοποίηση κ με ποιανού ευθύνη???🤭

Κάνεις ΔΕΝ θα ασχοληθεί με μια κάρτα... ΟΥΤΕ σύνδεση είναι ΟΥΤΕ πάγιο παίρνουν ΟΥΤΕ ανανέωση συμβολαίου κάνεις...🙃

ΔΕΝ ξέρω εάν υπάρχει καν σάν διαδικασία...🤔

ΕΓΩ γράφω ότι δοκίμασα και δούλεψε...😉

IMG_20240716_111657.jpg

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, damianos said:

Μπορεί να γίνει μπορεί και να ΜΗΝ γίνει... Αφενός.

Αφετέρου εάν απενεργοποιήσετε την γραμμή ποιός υπεύθυνος θα την ενεργοποίηση κ με ποιανού ευθύνη???🤭

Κάνεις ΔΕΝ θα ασχοληθεί με μια κάρτα... ΟΥΤΕ σύνδεση είναι ΟΥΤΕ πάγιο παίρνουν ΟΥΤΕ ανανέωση συμβολαίου κάνεις...🙃

ΔΕΝ ξέρω εάν υπάρχει καν σάν διαδικασία...🤔

ΕΓΩ γράφω ότι δοκίμασα και δούλεψε...😉

IMG_20240716_111657.jpg

Από τη στιγμή που απενεργοποιείς έναν αριθμό είναι δεσμευμένος στο όνομα σου για 6 μήνες και μπορείς να τον ενεργοποιήσεις εκ νεου. Αρα το οτι δικαιούσαι να το κάνεις δεν αμφισβητείται.

Όλες οι διαδικασίες πλην της ανανέωσης και της πληρωμής λογαριασμού είναι δοκιμασίες αυξημένης δυσκολίας για τα καταστηματα. Είναι γνωστό αυτό. 

Ωστόσο όταν πας σε ένα κατάστημα είναι υποχρεωμένοι να σε εξυπηρετήσουν, ΟΤΙ κι αν ζητήσεις. Αν δεν το ξέρουν, αυτοί θα βρεθούν στη δυσάρεστη και εξαιρετικά αμηχανη θέση να πρέπει να καλέσουν στο 13800 από το κατάστημα, να περιμένουν στην αναμονή (γιατί εσωτερική γραμμή καταστημάτων ΔΕΝ υπάρχει) και να ρωτήσουν έναν τυχαίο υπάλληλο της εξυπηρέτησης αν ξέρουν αυτο που ζητάς.

Σε κάθε περίπτωση κάποιος πρέπει να κάνει την αρχή. Όταν πρωτοθεσπιστηκε η επιστροφή υπολοίπου σε IBAN λόγω τιμολογιακών αλλαγών μας είχαν βγάλει την ψυχή. Πλέον η διαδικασία διεκπεραιώνεται πολύ πιο απλά και πολύ γρηγορότερα (και κυρίως λιγότερο ψυχοφθόρα). Αλλά αυτό δεν θα ισχυε εάν οι πρώτοι δεν είχαμε θυσιάσει το χρόνο και την υπομονή μας.

Στο κάτω κάτω η ειδικότητα του φόρουμ αυτού είναι τα πειράματα εν πολλοίς. 

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, gpapas640 said:

Από τη στιγμή που απενεργοποιείς έναν αριθμό είναι δεσμευμένος στο όνομα σου για 6 μήνες και μπορείς να τον ενεργοποιήσεις εκ νεου. Αρα το οτι δικαιούσαι να το κάνεις δεν αμφισβητείται.

Όλες οι διαδικασίες πλην της ανανέωσης και της πληρωμής λογαριασμού είναι δοκιμασίες αυξημένης δυσκολίας για τα καταστηματα. Είναι γνωστό αυτό. 

Ωστόσο όταν πας σε ένα κατάστημα είναι υποχρεωμένοι να σε εξυπηρετήσουν, ΟΤΙ κι αν ζητήσεις. Αν δεν το ξέρουν, αυτοί θα βρεθούν στη δυσάρεστη και εξαιρετικά αμηχανη θέση να πρέπει να καλέσουν στο 13800 από το κατάστημα, να περιμένουν στην αναμονή (γιατί εσωτερική γραμμή καταστημάτων ΔΕΝ υπάρχει) και να ρωτήσουν έναν τυχαίο υπάλληλο της εξυπηρέτησης αν ξέρουν αυτο που ζητάς.

Σε κάθε περίπτωση κάποιος πρέπει να κάνει την αρχή. Όταν πρωτοθεσπιστηκε η επιστροφή υπολοίπου σε IBAN λόγω τιμολογιακών αλλαγών μας είχαν βγάλει την ψυχή. Πλέον η διαδικασία διεκπεραιώνεται πολύ πιο απλά και πολύ γρηγορότερα (και κυρίως λιγότερο ψυχοφθόρα). Αλλά αυτό δεν θα ισχυε εάν οι πρώτοι δεν είχαμε θυσιάσει το χρόνο και την υπομονή μας.

Στο κάτω κάτω η ειδικότητα του φόρουμ αυτού είναι τα πειράματα εν πολλοίς. 

Ωραία τα λες και ακόμα πιο ωραία τα γράφεις.... 

Το θέμα είναι το ανεκπαίδευτο προσωπικό σύν το μηδενικό έσοδο για το κατάστημα....😉

(1234 λεγόταν οι εσωτερική γραμμή των καταστημάτων κ την κατάργησαν το 2009 εάν θυμάμαι καλά με το σημερινό αποτέλεσμα φυσικά, το 1260 σου έλεγε πήγαινε από κατάστημα wind κ στο κατάστημα σου έλεγαν κάλεσε 1260...🤬 αληθινή ιστορία)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, damianos said:

Ωραία τα λες και ακόμα πιο ωραία τα γράφεις.... 

Το θέμα είναι το ανεκπαίδευτο προσωπικό σύν το μηδενικό έσοδο για το κατάστημα....😉

(1234 λεγόταν οι εσωτερική γραμμή των καταστημάτων κ την κατάργησαν το 2009 εάν θυμάμαι καλά με το σημερινό αποτέλεσμα φυσικά, το 1260 σου έλεγε πήγαινε από κατάστημα wind κ στο κατάστημα σου έλεγαν κάλεσε 1260...🤬 αληθινή ιστορία)

Σε εμένα έχει συμβεί να μου πουν πρόσφατα πήγαινε στο κατάστημα και πες τους να πάρουν το 13800 ενώ είσαι παρών. Ούτε μεταξύ τους δεν μπορώ να συνεννοηθουν κεντρικά και καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gpapas640 said:

Σε εμένα έχει συμβεί να μου πουν πρόσφατα πήγαινε στο κατάστημα και πες τους να πάρουν το 13800 ενώ είσαι παρών. Ούτε μεταξύ τους δεν μπορώ να συνεννοηθουν κεντρικά και καταστήματα.

Μόνο στην Nova αυτά. Cosmote και Vodafone μου έχει τύχει να μην ξέρει κατι ο υπάλληλος και να πάρει και σε δύο λεπτά να έχει απάντηση 

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάμε καλά, με αυτά που διαβάζουμε εδώ..

Δε μπορεί βρε παιδιά, ο υπεύθυνος θα έχει μια γραμμή αλλά όχι οι υπάλληλοι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...