Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 minutes ago, geotzia said:

Υπάρχει τρόπος και δωρεάν -εννοείται- να μην δέχομαι κλήσεις για προωθήσεις προϊόντων εκτός βέβαια από την χειροκίνητη φραγή; Κάθε μέρα δέχομαι κλήσεις ιδίως από Cosmote από διαφορετικά νούμερα κάθε φορά...(250 έχω φραγή μέχρι τώρα) και μεσημεριανές ώρες 3-4 το μεσημέρι. Αφού σκέφτομαι να πάω σε Cosmote μπας και γλυτώσω τα τηλεφωνήματα😁 Το μόνο θετικό είναι ότι έχω εξασκηθεί στο βρίσιμο😠🤬

Άνοιξε την εφαρμογή του F2G, πάτησε πάνω αριστερά, ρυθμίσεις, ρυθμίσεις επικοινωνίας. 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφή στο μητρώο του άρθρου 11. Σε καταστήματα ή τηλεφωνικά. Υπάρχει και η επιλογή στις ρυθμίσεις της εφαρμογής για την επικοινωνία. Απορρίπτεις την επικοινωνία απο τρίτους,αφηνεις ανοιχτή την επικοινωνία από νοβα για να έρχονται και οι προσφορές της (καρτο)κινητής. Η ενημέρωση των επιλογών υλοποιείται σε 30 μέρες. Οποιος σε παίρνει μετά του αναφέρεις οτι είσαι στο μητρώο. Θέλει λιγο υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

 

 

5 ώρες πριν, kmpatra said:

Εγγραφή στο μητρώο του άρθρου 11. Σε καταστήματα ή τηλεφωνικά. Υπάρχει και η επιλογή στις ρυθμίσεις της εφαρμογής για την επικοινωνία. Απορρίπτεις την επικοινωνία απο τρίτους,αφηνεις ανοιχτή την επικοινωνία από νοβα για να έρχονται και οι προσφορές της (καρτο)κινητής. Η ενημέρωση των επιλογών υλοποιείται σε 30 μέρες. Οποιος σε παίρνει μετά του αναφέρεις οτι είσαι στο μητρώο. Θέλει λιγο υπομονή.

Ευχαριστώ πολύ, το έκανα μέσα από την εφαρμογή, γιά να δούμε....

Link to comment
Share on other sites

Σε red mi note 7 δίκαρτο με κάρτες f2go στο ένα slot, και q στο άλλο slot, πως εξηγείται στο f2go να έχει καλύτερο σήμα; 
Η κάρτα πρέπει να είναι πιο πρόσφατη στο f2go. 

Link to comment
Share on other sites

μπορει να ειναι και η καρτα, αλλα σε αυτα (νομιζω) οτι παιζει ρολο και ο τροπος που διαχειριζεται ο πομπος του κινητου τα σηματα.Ειδικά αν ειναι από την ίδια εταιρία. Και εγω με δυο βονταφον σιμ στο δικαρτο βλεπω διαφορα στη σταθμη ανευ αλλου λογου στο ιδιο σημειο. Δεν ξερω αν στην περιπτωση σου δινει κιολας προτεραιοτητα στην καρτα που δεν εχει roaming.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Άρχισε και το F2G τα παπατζιλικια.....😒 

 

15 μέρες μόνο 

Screenshot_2023-09-13-17-58-07-679_com.instagram.android.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα flash offers δεν ηταν ποτε για παραπάνω. Και μικρότερης διάρκειας έχει βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bas said:

20230611_191400.thumb.jpg.586628731b520ca2adf34c89c4e74533.jpg

10GB : 1Gbps = 80"

80" : 15 ηημερες = 5⅓"/ημερα

Τι εννοείς ακριβώς φίλε; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αμα θες να τα χρησιμοποιήσεις για full dowload με τη μια ναι. Για νορμαλ χρηση σερφαρισμα,καποιο βίντεο κλπ δεν υπάρχει αυτό που λες.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση του πατέρα μου από Vodafone σύνδεση 700' που ΔΕΝ τα μιλούσε.... να μάθουμε όλοι την διάρκεια της διαδικασίας....

Screenshot_2023-09-13-17-34-37-465_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όντως 09:01 κάλεσαν από το 2105100200 για επαλήθευση όλων των στοιχείων... 3 με 4 εργάσιμες ημέρες, 8 ευρώ στον κούριερ και φωτοτυπία την ταυτότητα μου. Μέχρι στιγμής Όλα καλά... σε αναμονή λοιπόν μέσα της άλλης εβδομάδας....

Link to comment
Share on other sites

Έχω το f2go το παλιό(μου το είχανε δώσει με μια αγορά από τα παμπλικ)μου βγάζει κάποιες καλές προσφορές σχεδόν πάντα.Αν το πάω στο νέο για να μπορώ να αγοράζω 4, ή και 5 ευρώ για να παίρνω τις προσφορές, θα τις βγάζει άραγε και στο νέο η θα κοπούν?.Το έχει κάνει κανείς?

IMG_20230914_163034.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι ιδιες βγαίνουν και σε μενα που εχω νεο. Σίγουρα δεν θα σταματήσουν να εμφανίζονται ως την ημερομηνία που λέει. Αν εξαφανιστούν μετά, κανείς δεν θα ξέρει το γιατί,αν είναι από την αλλαγή ή αν είναι από τον αλγόριθμο που δεν τις ξαναστέλνει για τον οποιοδήποτε λόγο. Προσωπική μου γνώμη οτι δεν αλλάζει κάτι με την αλλαγή σε νεο,σε αυτό το θέμα,οτι θέλουν (αν θέλουν) να στείλουν θα το στείλουν.

Αν αλλαξεις σε νεο,να απενεργοποιήσεις τα αυτόματα πακέτα πριν οτιδήποτε άλλο (εφοσον δεν σ'ενδιαφέρουν φυσικά).

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, kmpatra said:

Οι ιδιες βγαίνουν και σε μενα που εχω νεο. Σίγουρα δεν θα σταματήσουν να εμφανίζονται ως την ημερομηνία που λέει. Αν εξαφανιστούν μετά, κανείς δεν θα ξέρει το γιατί,αν είναι από την αλλαγή ή αν είναι από τον αλγόριθμο που δεν τις ξαναστέλνει για τον οποιοδήποτε λόγο. Προσωπική μου γνώμη οτι δεν αλλάζει κάτι με την αλλαγή σε νεο,σε αυτό το θέμα,οτι θέλουν (αν θέλουν) να στείλουν θα το στείλουν.

Αν αλλαξεις σε νεο,να απενεργοποιήσεις τα αυτόματα πακέτα πριν οτιδήποτε άλλο (εφοσον δεν σ'ενδιαφέρουν φυσικά).

Εγώ έχω καταλάβει ήδη της novaρας το παιχνίδι..

Παίρνεις 5 νούμερα και περιμένεις.. σε όποιο έρθει η προσφορά δίνεις λεφτά. Αν σταματήσει να σου δίνει, σταματάς ως που να σου δώσει.

Με 5 νούμερα έχεις εξασφαλίσει κατά 99% το unlimited και 1000 με 5€

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Εγώ έχω καταλάβει ήδη της novaρας το παιχνίδι..

Παίρνεις 5 νούμερα και περιμένεις.. σε όποιο έρθει η προσφορά δίνεις λεφτά. Αν σταματήσει να σου δίνει, σταματάς ως που να σου δώσει.

Με 5 νούμερα έχεις εξασφαλίσει κατά 99% το unlimited και 1000 με 5€

Γιατί μόνο 5; Μέχρι 20 μπορείς να έχεις στο όνομα σου. Εγω λέω 40 νούμερα, βάλε και άλλα 20 όνομα της γιαγιάς σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω καταλάβει ήδη της novaρας το παιχνίδι..
Παίρνεις 5 νούμερα και περιμένεις.. σε όποιο έρθει η προσφορά δίνεις λεφτά. Αν σταματήσει να σου δίνει, σταματάς ως που να σου δώσει.
Με 5 νούμερα έχεις εξασφαλίσει κατά 99% το unlimited και 1000 με 5€
Είναι μια λύση, όχι για την ομιλία αλλά για το ίντερνετ

Μειονέκτημα το 0.5 ευρώ ανανέωση τον μήνα που μαζεύει στον κουμπαρά

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καθε δίμηνο θα πρέπει να βάζεις 1 ευρώ για να έχεις ενεργό υπόλοιπο

Βέβαια μπορείς να μην βάλεις και να μηδενίσει το υπόλοιπο

αλλά πολύ πιθανό αν δεν έχεις υπόλοιπο μειώνονται οι πιθανότητες να πάρεις την προσωπική προσφορά

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, HEO said:



αλλά πολύ πιθανό αν δεν έχεις υπόλοιπο μειώνονται οι πιθανότητες να πάρεις την προσωπική προσφορά

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


 

Τότε είναι που θα την πάρεις σίγουρα.. 

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω για το "Unlimited GB" προσφορά με τα €10,60 και σχετικά το όριο των 9726ΜΒ πολιτική ορθής χρήσης στην Ε.Ε.

Μετά αυτό το όριο, χρεώνεσαι βάση καταλόγου ή κόβεται το ιντερνετ;

Φαίνεται το υπόλοιπο στην εφαρμογή;

 

Ευχαριστώ!

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, kalitexnis_g said:

Τότε είναι που θα την πάρεις σίγουρα.. 

Παιζει,εμενα τις 2 που εδειξε ο φιλος πιο πανω τις εδωσε μετά το μηδενισμό.

Link to comment
Share on other sites

Τότε είναι που θα την πάρεις σίγουρα.. 
Οκ πάω πάσο :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kmpatra said:

Παιζει,εμενα τις 2 που εδειξε ο φιλος πιο πανω τις εδωσε μετά το μηδενισμό.

Και μάλιστα μετά τον μηδενισμό παίζει και ανανέωση 0,01€ κάπου κάπου για να μην φας φραγή. "Καλόπιασμα" εν ολίγοις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...