Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέσω της εφαρμογής Xiaomi Home βλέπω και τις διαχειρίζομαι.  Με vodafone ανοίγουν αμέσως ενώ με Nova όταν πατάω να ανοίξουν πάει στο  στο 90% και σταματάει.

Στο μεταξύ το σήμα της Vodafone είναι χάλια στο σημείο ή από 4G γυρίζει σε Η

Link to comment
Share on other sites

On 29/7/2023 at 8:54 ΜΜ, paanos said:

@schmeichel3 προσοχή στο να μη φαίνεται το νούμερο μας κλπ στις φωτογραφίες 😉

Μηνύματα που προσβάλουν τη νοημοσύνη των άλλων δεν είναι δεκτά 

Θα μου ξέφυγε κάτι. Ένα το είχα σβήσει. 

Σ ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα σε όλους. 

Για παραγγελία f2go από την σελίδα της nova να περιμένω τηλέφωνο μετά από καμιά εβδομάδα; 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Vox said:

Μέσω της εφαρμογής Xiaomi Home βλέπω και τις διαχειρίζομαι.  Με vodafone ανοίγουν αμέσως ενώ με Nova όταν πατάω να ανοίξουν πάει στο  στο 90% και σταματάει.

Στο μεταξύ το σήμα της Vodafone είναι χάλια στο σημείο ή από 4G γυρίζει σε Η

Κανονικα το H/H+ έχει καταργηθεί. Ή θα πέφτει η ταχύτητα ή θα γυρνάει σε edge.

Για το θέμα με τις κάμερες δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι. Δοκίμασε να βάλεις την κάρτα sim της nova στην πρώτη θέση μόνη της να δεις αν κάνει το ίδιο. Μήπως είναι θέμα του κινητού δηλαδή... Εκτός αν κόβει κάποιες συνδέσεις η nova,με nat κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Στη nova δεν έχει καταργηθεί το 3g απ'όσο ξέρω, εγώ τουλάχιστον έπιανα μέχρι πρόσφατα.

Αν εναλλάσσεσαι από δίκτυο σε δίκτυο ίσως πρέπει να κάνεις ξανά login στο λογαριασμό σου στην xiaomi γιατί έχει κάποιες δικλείδες ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

 

4 minutes ago, spiliot said:

Στη nova δεν έχει καταργηθεί το 3g απ'όσο ξέρω, εγώ τουλάχιστον έπιανα μέχρι πρόσφατα.

Αν εναλλάσσεσαι από δίκτυο σε δίκτυο ίσως πρέπει να κάνεις ξανά login στο λογαριασμό σου στην xiaomi γιατί έχει κάποιες δικλείδες ασφαλείας.

Έχει καταργηθεί φίλε μου από το 3G τον Μάρτιο. 

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω για φίλη που είναι στο παλιό f2g.
Κάθε μήνα εδώ και πολλά χρόνια παίρνει από την nova 120 λεπτά στο καρτοκινητό της. Στο σταθερό εχει αλλάξει εταιρεία γιατί μετακόμισε σε αλλο νομό και εκεί η nova (wind τοτε) για λόγους που δεν κατάλαβα δεν μπόρεσε να της κάνει σύνδεση.
Τώρα τον μήνα Ιούλιο της πιστώθηκαν 1000 λεπτα στο f2g νούμερο της
Μόλις τώρα άλλαξε ο μήνας και τώρα της πιστώθηκαν 120 λεπτά πάλι.
Κάποιο σχόλιο;
 

Link to comment
Share on other sites

Η μητέρα μου (με σταθερό στην nova) πήρε 1000' κανονικά σε q. Τώρα στην περίπτωση αυτή ποιος ξέρει τι έγινε κι επειδή εχει φύγει το σταθερό δεν θα ρίσκαρα να ρωτήσω,μην κόψουν κι αυτά τα 120'.

Υ.Γ. μήπως τα 120' είναι από άλλη προσφορά? Θυμάμαι μια που έδινε για 6 μήνες νομιζω δωρεάν 120'.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους τους φίλους του Φόρουμ. 

Δεύτερη αίτηση ηλεκτρονικά γιατί εδώ και μια εβδομάδα δεν κάλεσε κανένας. 

Κατά την ταπεινή μου άποψη θα ήτανε πιο απλό εάν γινόταν η αίτηση για παραγγελία νέου αριθμού η φορητοτητας όπως το Cu που ανεβάζεις τα αρχεία ο ίδιος χωρίς να περιμένεις από κάποιον να σε καλέσει. 

 

Screenshot_20230801_081928_com.android.chrome_edit_691900966560.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω για φίλη που είναι στο παλιό f2g.
Κάθε μήνα εδώ και πολλά χρόνια παίρνει από την nova 120 λεπτά στο καρτοκινητό της. Στο σταθερό εχει αλλάξει εταιρεία γιατί μετακόμισε σε αλλο νομό και εκεί η nova (wind τοτε) για λόγους που δεν κατάλαβα δεν μπόρεσε να της κάνει σύνδεση.
Τώρα τον μήνα Ιούλιο της πιστώθηκαν 1000 λεπτα στο f2g νούμερο της
Μόλις τώρα άλλαξε ο μήνας και τώρα της πιστώθηκαν 120 λεπτά πάλι.
Κάποιο σχόλιο;
 
Ίδια περίπτωση εδώ

Και μου βάζουν κανονικά τα 1000

Οπότε κάνει το κορόιδο :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, kmpatra said:

Κανονικα το H/H+ έχει καταργηθεί. Ή θα πέφτει η ταχύτητα ή θα γυρνάει σε edge.

Για το θέμα με τις κάμερες δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι. Δοκίμασε να βάλεις την κάρτα sim της nova στην πρώτη θέση μόνη της να δεις αν κάνει το ίδιο. Μήπως είναι θέμα του κινητού δηλαδή... Εκτός αν κόβει κάποιες συνδέσεις η nova,με nat κλπ.

Μάλλον το δεύτερο είναι που λες. δεν θα καθίσω να ασχοληθώ περισσότερο με αλλαγές στις κάρτες.. Όσο για το σήμα της  Vodafone μπορεί να είναι και Ε δεν θυμάμαι τώρα. Κέντρο περιοχή Ακρόπολης. Το πρωί το σήμα της Vodafone είναι εντάξει. Μετά που ξυπνάνε οι τουρίστες μάλλον φορτώνει και σέρνεται. Κύριος αριθμός μου είναι η Vodafone αλλά επειδή το internet είναι χάλια χρησιμοποιώ την Nova για internet με 11 ευρώ τον μήνα. Τα χρήματα τα είχα μαζεμένα από ανανεώσεις. Τώρα με 1 ευρώ ανανέωση βολεύτηκα. Τα πακέτα της Vodafone πάνε τζάμπα όμως.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε στο app ενημέρωση για νέο περιεχόμενο αλλά ΔΕΝ βλέπω καμιά αλλαγή....

 

 

 

Είδε κανείς κάτι άλλο???

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, damianos said:

Βγήκε στο app ενημέρωση για νέο περιεχόμενο αλλά ΔΕΝ βλέπω καμιά αλλαγή....

 

 

 

Είδε κανείς κάτι άλλο???

Και εγώ μόνο το λογότυπο ότι βγήκε καινούργιο περιεχόμενο βρήκα. Μάλλον ο κυρ-μητσος που λέγαμε ποιο παλιά ξέχασε να το ανεβάσει 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mips said:

Και εγώ μόνο το λογότυπο ότι βγήκε καινούργιο περιεχόμενο βρήκα. Μάλλον ο κυρ-μητσος που λέγαμε ποιο παλιά ξέχασε να το ανεβάσει 

Άλλαξε το πακέτο για μετατροπή σε σύνδεση ....από απεριόριστα σε 15giga με 21€

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, smetcfu said:

Άλλαξε το πακέτο για μετατροπή σε σύνδεση ....από απεριόριστα σε 15giga με 21€

Πράγματι... Δίνει 1 παγιο δώρο και απεριόριστο ίντερνετ για 3 μήνες. 

ΥΓ. Αρνητική εξέλιξη πάντως. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι άλλη προσφορά.
Εννοείται ότι θα κάνει το κορόιδο...
Αν κάτι αλλάξει και πάρει πάλι 1000 λεπτά ή αν στη μέση του μήνα αλλάξει κάτι ξαφνικά στις ενδείξεις του app θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα σε όλους.

Μήπως έχει κάποιος log & win που ΔΕΝ χρειάζεται για ένα φιλαράκι που το χρειάζεται???

Link to comment
Share on other sites

Δλδ εγώ τί να πω που όσο βάζω κάρτα (κάθε 14-16 μήνες λόγω παράτασης με πακέτα, τελευταία φορά με market pass αγορά 15Ε κάρτα από lidl):

Που ΠΟΤΕ δεν είχα (ούτε πρόκειται) να έχω σταθερό (για Wind δε το συζητώ: ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ) και ΜΑΛΛΟΝ επειδή ο προηγούμενος κάτοχος του πανεύκολου αριθμού f2go είχε σταθερό, 

Κάθε 1μηνιά (όσο δεν έχει λήξει το υπόλοιπο , εννοείται) μπαίνουν τα 1000' προς όλους στο από public f2go μου;

Με την καμία και για κανένα άλλο "λόγο" δε θα κράταγα αριθμό Wind εάν δε μου έδινε τόσα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pppe said:

Δλδ εγώ τί να πω που όσο βάζω κάρτα (κάθε 14-16 μήνες λόγω παράτασης με πακέτα, τελευταία φορά με market pass αγορά 15Ε κάρτα από lidl):

Που ΠΟΤΕ δεν είχα (ούτε πρόκειται) να έχω σταθερό (για Wind δε το συζητώ: ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ) και ΜΑΛΛΟΝ επειδή ο προηγούμενος κάτοχος του πανεύκολου αριθμού f2go είχε σταθερό, 

Κάθε 1μηνιά (όσο δεν έχει λήξει το υπόλοιπο , εννοείται) μπαίνουν τα 1000' προς όλους στο από public f2go μου;

Με την καμία και για κανένα άλλο "λόγο" δε θα κράταγα αριθμό Wind εάν δε μου έδινε τόσα.

Και για ποιον λόγο μας ενημερώνεις για αυτά; Δεν ενδιαφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Προς "γνώση κ συμμόρφωση": Όποιος "γρι": ΑΣ ΠΑΘΕΙ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΜΑΘΕΙ. Ανέφικτο, βέβαια για πάμπολλους.

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, olympios1 said:

Και για ποιον λόγο μας ενημερώνεις για αυτά; Δεν ενδιαφέρουν.

Τι ρωτάς και εσύ; Αφού είναι προφανής η απάντηση που θα λάβεις...

Η αλήθεια είναι ότι αυτά που γράφει ο @Pppe (σε αυτό το ποστ) ενδιαφέρουν γιατί περιγράφουν ένα γεγονός, ότι παίρνει 1000 λεπτά δώρο/μήνα, και έναν χειρισμό τακτικής για χρήστες f2g πως θα μπορούσαν να ξοδέψουν λιγότερo.
 Όμως ο γραπτός του λόγος συχνά είναι  βιαστικός, ασθμαίνων, ενίοτε ακατάληπτος και εμπεριέχει εμπάθεια προς τη Nova/Wind και τους χρήστες της αδιακρίτως.
Αυτό έχει ως αποτέλεσμα στην πλειοψηφία από εμάς που "δεν μαθαίνουμε και δεν συμμορφωνόμαστε"  να μας απωθεί και να μην θελουμε καν να βλέπουμε τις αναρτήσεις του, ποσο μαλλον δε να τις διαβάζουμε.

 

56 minutes ago, Pppe said:

Προς "γνώση κ συμμόρφωση": Όποιος "γρι": ΑΣ ΠΑΘΕΙ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΜΑΘΕΙ. Ανέφικτο, βέβαια για πάμπολλους.

...ίσως και να μην μας αξίζει που σε έχουμε εμείς εδώ σε αυτό το forum.
Είναι αδύνατον να μάθουμε και να συμμορφωθούμε ώστε να δίνουμε στη Nova  έως 1€ το μήνα ανεξάρτητα από τις ανάγκες του καθενα μας σε λεπτά, δεδομένα και sms.

 

1 hour ago, Pppe said:

Δλδ εγώ τί να πω που όσο βάζω κάρτα (κάθε 14-16 μήνες λόγω παράτασης με πακέτα, τελευταία φορά με market pass αγορά 15Ε κάρτα από lidl):

Που ΠΟΤΕ δεν είχα (ούτε πρόκειται) να έχω σταθερό (για Wind δε το συζητώ: ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ) και ΜΑΛΛΟΝ επειδή ο προηγούμενος κάτοχος του πανεύκολου αριθμού f2go είχε σταθερό, 

Κάθε 1μηνιά (όσο δεν έχει λήξει το υπόλοιπο , εννοείται) μπαίνουν τα 1000' προς όλους στο από public f2go μου;

Με την καμία και για κανένα άλλο "λόγο" δε θα κράταγα αριθμό Wind εάν δε μου έδινε τόσα.

@Pppe Έτσι όπως τα γράφεις εδώ μού έρχεται να αναφωνήσω:
Είσαι τεράστιoς παίχτουρας! Πωωω πω! Πως τους πετσόκοψες έτσι τους μανατζαραίους της (πρωην) Wind!
Ειλικρινά πάντως σε ευχαριστώ που σχολιάσες για το ποιοι λαμβάνουν 1000 λεπτά.

ΥΓ. Αντιλαμβάνομαι το Γερμανικό μοντέλο καταναλωτικής συνείδησης που προωθείς και καταλαβαίνω την χρησιμότητα του ειδικά σε περιόδους πληθωρισμού όπως η τρέχουσα (για αυτό και προσωπικά το ακολουθώ) αλλά είναι σχεδόν αδύνατον να περάσεις μια άποψη με εμπάθεια και λοιδορία.
 

Link to comment
Share on other sites

Και τι με νοιάζει ποιός και "τι" κατανοεί" ΕΑΝ ΑΔΥΝΑΤΕΙ ούτε και όταν τα βιώνει;

https://www.quora.com/What-do-smart-people-do-that-others-dont

 

Wind για ΑΤΑ 2023.jpg

Ααααα, κι αν κάποιος γράψει: "Εσύ που μας περνιέσαι για....., δε φοβάσαι μη τυχόν σε πάρουν χαμπάρι στη Wind και στα κόψουν όλ' αυτά;"

Χαχαχα: Να "υπολογίσω" την Wind? Μα ούτε που διαβάζουν τι γράφουμε εδώ μέσα myphone μπας και τα διορθώσουν. Και τις πραγματικές καβάτζες κατέω να μην τις μαρτυρώ "εκεί" που θα τις καταστρέψουν.

Αυτό εδώ είναι 1 τίποτα μπροστά στα χάλια της εταιρίας αυτής: Και ελάχιστα μου δίνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!! Θυμίστε μου λιγο στην Αθήνα που έχετε βρει περίπτερα που πουλάνε κάρτες nova f2g? Θέλω να αλλάξω νούμερο και σκέφτομαι να πάω να βρω εγώ κανένα εύκολο νούμερο!! (αφού κάνεις κ μόνος σου ταυτοποίηση με qr code.) 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, thansof_7 said:

Καλημέρα και καλό μήνα!! Θυμίστε μου λιγο στην Αθήνα που έχετε βρει περίπτερα που πουλάνε κάρτες nova f2g? Θέλω να αλλάξω νούμερο και σκέφτομαι να πάω να βρω εγώ κανένα εύκολο νούμερο!! (αφού κάνεις κ μόνος σου ταυτοποίηση με qr code.) 

Στα περιπτερα θα έχει 3-4 νουμερα. Σε κατάστημα θα έχει περισσοτερα. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...