Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι ευχαριστω να διαβασω τι?

Γραφεις ενα ελαχιστη χρεωση 30sec γενικα και αοριστα και μετα παραμενει η δεσμευση τιμης. Δεν ειπες αν θα ειναι στο βασικο πακετο η ελαχιστη χρεωση η σε ολα

 

Απλα τα λεω ..Αυριο θα υπαρχει στην διαθεση μας αλλο ενα πακετο καρτοκινητης το οποιο θα ονομαζεται καρτοκινητη wind.Eιπα οτι θα εχει ελαχιστη χρεωση 30sec και οτι επισης θα προσφερει bonus με την ανανεωση και οτι επισης θα δινει 1000λεπτα σε 3 αριθμους wind-Q..ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ NONSTOP.Αυτα περιπου ...Αυριο τα υπολοιπα.Σχετικα με την δεσμευση τιμης απαντησα στο ερωτημα που τεθηκε αν θα καταργηθει τωρα με την παρουσια του νεου αυτου καρτοκινητου.Η απαντηση ειναι ΟΧΙ.Η δεσμευση τιμης παραμενει και απλα θα εχουμε την δυνατοτητα να μεταφερθουμε εαν θελουμε στο νεο πακετο αυτο.Επισης τονιζω οτι το F2G2 ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟ.

Edited by sideras1985
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι μεγάλο το bonus για να φέρει στα ίσια την ελάχιστη χρέωση των 30 δευτερολέπτων (που μας φέρνει δεκαετίες πίσω...). Όσο πιο πολύ σκέφτονται τα τζιμάνια της Wind τόσο μας απογοητεύουν. :X

 

Ελπίζω μόνο όντως να παραμείνει το F2G2, και το καινούριο πακέτο να το έχουν να το χαίρονται αυτοί που το σκαρφίστηκαν και αυτοί που θα το χρησιμοποιούν.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι μεγάλο το bonus για να φέρει στα ίσια την ελάχιστη χρέωση των 30 δευτερολέπτων (που μας φέρνει δεκαετίες πίσω...). Όσο πιο πολύ σκέφτονται τα τζιμάνια της Wind τόσο μας απογοητεύουν. :X

 

Ελπίζω μόνο όντως να παραμείνει το F2G2, και το καινούριο πακέτο να το έχουν να το χαίρονται αυτοί που το σκαρφίστηκαν και αυτοί που θα το χρησιμοποιούν.

 

Το τονιζουμε το F2G2 ΕΙΝΑΙ μακραν το καλυτερο και οικονομικοτερο πακετο στην καρτοκινητη..Απλα επειδη δεν συμφερει την wind δεν το διαφημιζει...Η καρτοκινητη wind απλα θα ειναι αλλος ενας τροπος για να τα παρουν απο αυτους που δεν ξερουν για το F2G2.....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπαιξε και διαφήμιση της καρτοκινητής WIND στην τηλεόραση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια παρένθεση... Υπάρχει τρόπος (αυτόματος ή μη) ώστε να απενεργοποιηθεί ο τηλεφωνητής στο καρτοκινητό ?

##002# ο κλασικος τροπος

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Το τονιζουμε το F2G2 ΕΙΝΑΙ μακραν το καλυτερο και οικονομικοτερο πακετο στην καρτοκινητη..Απλα επειδη δεν συμφερει την wind δεν το διαφημιζει...Η καρτοκινητη wind απλα θα ειναι αλλος ενας τροπος για να τα παρουν απο αυτους που δεν ξερουν για το F2G2.....

 

αυτα τα 1000 λεπτα προς 3 αριθμους wind ομως με τι χρεωση θα τα δινει??αν τα δινει φτηνα σχετικα για καποιον που μιλαει αρκετα με συγκεκριμενα νουμερα wind(δηλαδη εγω) θα συμφερει!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπαιξε και διαφήμιση της καρτοκινητής WIND στην τηλεόραση.

 

Νεα καρτοκινητη wind.Βασικες χρεωσεις.Ομιλια=0,35/λεπτο ομιλιας με ελαχιστη χρεωση 30 δευτερολεπτων.Μηνυματα=0,11 λεπτα το μηνυμα.1000 λεπτα ομιλιας προς 1 αριθμο wind η q με 1 ευρω.1000 λεπτα προς 2 αριθμους wind η q με 2 ευρω.1000 λεπτα προς 3 αριθμους wind η q με 3 ευρω.Ελαχιστη χρεωση των 1000 λεπτων τα 30 δευτερολεπτα.Με καθε ανανεωση απο 20 ευρω και ανω θα εχουμε μπονους το οποιο θα το λαμβανουμε 15 μερες μετα την τελευταια ανανεωση και το μπονους θα ισχυει για 15 μερες.Το μπονους θα ειναι ιδια αξια με την καρτα που ανανεωσαμε.Δηλαδη βαζεις 25 ευρω καρτα,μετα απο 15 μερες θα λαβεις μπονους 25 ευρω που θα τα εχεις γαι 15 μερες μονο.Δυστηχως η υπηρεσια wind sharing δεν υπαρχει στην νεα καρτοκινητη.Τελικα το μονο που συμφερει ειναι να βαζεις 1 η 2 η 3 ευρω και ενεργοποιεις τα 1000 λεπτα ομιλιας.Εγω σκεφτομαι να βαζω 20 ευρω σε ενα wind f2g2 (το εχω για το 0,10 λεπτα /λεπτο ομιλιας και τα 120 λεπτα προς σταθερα με 5 ευρω) απο καταστημα wind ωστε να μην μου αφαιρειται ο φορος και υστερα να κανω μεταφορα 1 η 2 η 3 ευρω προς νεο καρτοκινητο και βαζω 1000 λεπτα ομιλιας η προς 1 η προς 2 η προς 3 αριθμους.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Νεα καρτοκινητη wind.Βασικες χρεωσεις.Ομιλια=0,35/λεπτο ομιλιας με ελαχιστη χρεωση 30 δευτερολεπτων.Μηνυματα=0,11 λεπτα το μηνυμα.1000 λεπτα ομιλιας προς 1 αριθμο wind η q με 1 ευρω.1000 λεπτα προς 2 αριθμους wind η q με 2 ευρω.1000 λεπτα προς 3 αριθμους wind η q με 3 ευρω.Ελαχιστη χρεωση των 1000 λεπτων τα 30 δευτερολεπτα.Με καθε ανανεωση απο 20 ευρω και ανω θα εχουμε μπονους το οποιο θα το λαμβανουμε 15 μερες μετα την τελευταια ανανεωση και το μπονους θα ισχυει για 15 μερες.Το μπονους θα ειναι ιδια αξια με την καρτα που ανανεωσαμε.Δηλαδη βαζεις 25 ευρω καρτα,μετα απο 15 μερες θα λαβεις μπονους 25 ευρω που θα τα εχεις γαι 15 μερες μονο.Δυστηχως η υπηρεσια wind sharing δεν υπαρχει στην νεα καρτοκινητη.Τελικα το μονο που συμφερει ειναι να βαζεις 1 η 2 η 3 ευρω και ενεργοποιεις τα 1000 λεπτα ομιλιας.Εγω σκεφτομαι να βαζω 20 ευρω σε ενα wind f2g2 (το εχω για το 0,10 λεπτα /λεπτο ομιλιας και τα 120 λεπτα προς σταθερα με 5 ευρω) απο καταστημα wind ωστε να μην μου αφαιρειται ο φορος και υστερα να κανω μεταφορα 1 η 2 η 3 ευρω προς νεο καρτοκινητο και βαζω 1000 λεπτα ομιλιας η προς 1 η προς 2 η προς 3 αριθμους.

παιζει να παρω ενα πακετακι και να κανω τα λεπτα......μια χαρα μου φαινονται....

κατα τ αλλα οι χρεωσεις αστα να πανε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νεα καρτοκινητη wind.Βασικες χρεωσεις.Ομιλια=0,35/λεπτο ομιλιας με ελαχιστη χρεωση 30 δευτερολεπτων.Μηνυματα=0,11 λεπτα το μηνυμα.1000 λεπτα ομιλιας προς 1 αριθμο wind η q με 1 ευρω.1000 λεπτα προς 2 αριθμους wind η q με 2 ευρω.1000 λεπτα προς 3 αριθμους wind η q με 3 ευρω.Ελαχιστη χρεωση των 1000 λεπτων τα 30 δευτερολεπτα.Με καθε ανανεωση απο 20 ευρω και ανω θα εχουμε μπονους το οποιο θα το λαμβανουμε 15 μερες μετα την τελευταια ανανεωση και το μπονους θα ισχυει για 15 μερες.Το μπονους θα ειναι ιδια αξια με την καρτα που ανανεωσαμε.Δηλαδη βαζεις 25 ευρω καρτα,μετα απο 15 μερες θα λαβεις μπονους 25 ευρω που θα τα εχεις γαι 15 μερες μονο.Δυστηχως η υπηρεσια wind sharing δεν υπαρχει στην νεα καρτοκινητη.Τελικα το μονο που συμφερει ειναι να βαζεις 1 η 2 η 3 ευρω και ενεργοποιεις τα 1000 λεπτα ομιλιας.Εγω σκεφτομαι να βαζω 20 ευρω σε ενα wind f2g2 (το εχω για το 0,10 λεπτα /λεπτο ομιλιας και τα 120 λεπτα προς σταθερα με 5 ευρω) απο καταστημα wind ωστε να μην μου αφαιρειται ο φορος και υστερα να κανω μεταφορα 1 η 2 η 3 ευρω προς νεο καρτοκινητο και βαζω 1000 λεπτα ομιλιας η προς 1 η προς 2 η προς 3 αριθμους.

 

πως θα κανει μεταφορα 1,2,3 ευρω αφου δεν ισχυει το wind sharing? ή μηπως θα μπορεις να δεχεσαι αλλα οχι να στειλεις?

Κατα τα αλλα δεν λεει και πολλα το νεο καρτοκινητο. Μονο για 2ο αριθμο λεει και αμα μιλας πολυ με 2-3 συγκεκριμενα νουμερα wind το μηνα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιζει να παρω ενα πακετακι και να κανω τα λεπτα......μια χαρα μου φαινονται....

κατα τ αλλα οι χρεωσεις αστα να πανε!!!!

 

Δυστηχως δεν μπορουμε να μεταφερουμε χρονο ομιλιας στο νεο καρτοκινητο ουτε μπορουμε να λαβουμε χρονο ομιλιας απο το νεο καρτοκινητο επειδη δεν υποστηριζεται η υπηρεσια.Για να αποκτησουμε το νεο καρτοκινητο μπορουμε να προμηθευτουμε ενα πακετο συνδεσης με 5 ευρω η να καλεσουμε στο 1342 και να μετατρεψουμε το υπαρχον καρτοκινητο μας σε νεο καρτοκινητο.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

με 3 ευρω χιλια λεπτα προς 3 αριθμους ειναι σουπερ. εξαφανιζει το f2g5 & f2g6. σε αυτα μιλουσες ενα λεπτο το λεπτο σε δυο αριθμους το πολυ. και παλι τα 1000 λεπτα τα πληρωνες 10 ευρω. δεν υπαρχει συγκριση δηλαδη
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως δεν μπορουμε να μεταφερουμε χρονο ομιλιας στο νεο καρτοκινητο ουτε μπορουμε να λαβουμε χρονο ομιλιας απο το νεο καρτοκινητο επειδη δεν υποστηριζεται η υπηρεσια.Για να αποκτησουμε το νεο καρτοκινητο μπορουμε να προμηθευτουμε ενα πακετο συνδεσης με 5 ευρω η να καλεσουμε στο 1342 και να μετατρεψουμε το υπαρχον καρτοκινητο μας σε νεο καρτοκινητο.

 

εκανα ηδη μεταφορα εναν αριθμο F2G που δε χρησιμοποιω πολυ στο νεο πακετο....θα βαλω κ μια 5αρα και ολα τελεια!!!!πως κανουμε ομως τα πακετα με τα λεπτα?

Link to comment
Share on other sites

Ηδη υπαρχει η επιλογη μεταφορας στη καρτοκινητη wind στο 1342, αλλα ας περιμενουμε να δουμε γραπτως τιμες κτλ. Αν και με 0,35/λεπτο δε νομιζω οτι υπαρχει λογος να το επιλεξουμε εναντι του f2g ακομα και αν δινει σχεδον δωρεαν τα 1000 λεπτα του non stop.
Link to comment
Share on other sites

.20 αυρο διπλασιασμό σε 15 μερες ...αλλα με 0.35 το λεπτό και 0.11 το μήνυμα και στα 1000 ανα τρίλεπτο όχι δεν μου κανη Edited by Eliseos
Link to comment
Share on other sites

Ηδη υπαρχει η επιλογη μεταφορας στη καρτοκινητη wind στο 1342, αλλα ας περιμενουμε να δουμε γραπτως τιμες κτλ. Αν και με 0,35/λεπτο δε νομιζω οτι υπαρχει λογος να το επιλεξουμε εναντι του f2g ακομα και αν δινει σχεδον δωρεαν τα 1000 λεπτα του non stop.

 

μπορουμε να το βαλουμε σε 2in1 το νεο καρτοκινητο?λογικα θα μπορουμε. ετσι νομιζω συμφερει πολυ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ηδη υπαρχει η επιλογη μεταφορας στη καρτοκινητη wind στο 1342, αλλα ας περιμενουμε να δουμε γραπτως τιμες κτλ. Αν και με 0,35/λεπτο δε νομιζω οτι υπαρχει λογος να το επιλεξουμε εναντι του f2g ακομα και αν δινει σχεδον δωρεαν τα 1000 λεπτα του non stop.

 

μπορουμε να το βαλουμε σε 2in1 το νεο καρτοκινητο?λογικα θα μπορουμε. ετσι νομιζω συμφερει πολυ

 

 

παραπανω λεει τα 1000 λεπτα με ελαχιστη διαρκεια τα 30 δευτερολεπτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

36 ευρο με 0.10 το λεπτό μιλάς 6 ώρες ftg2

40 euro 20 +(20) δώρο με 0.35 το λεπτό νέο καρτοκινητο wind =2 ώρες

άρα 1 ώρα δώρο άμα τα μιλήσεις πάντα με 0.35

Link to comment
Share on other sites

F2G2 ME 0.10e προς ΟΛΟΥΣ!!! sms 4 λεπτα ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ!!! και προς F2G μονο 2 λεπτα το sms..Χωρις ελαχιστη χρεωση και nonstop..Αυτο σημαινει ''Oταν γινονται ολα απλα''.. Με την νεα ''καρτοκινητη wind'' απλα ζητουνται κορο'ι'δα!!!!:X
Link to comment
Share on other sites

.20 αυρο διπλασιασμό σε 15 μερες ...αλλα με 0.35 το λεπτό και 0.11 το μήνυμα και στα 1000 ανα τρίλεπτο όχι δεν μου κανη

 

F2G2 ME 0.10e προς ΟΛΟΥΣ!!! sms 4 λεπτα ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ!!! και προς F2G μονο 2 λεπτα το sms..Χωρις ελαχιστη χρεωση και nonstop..Αυτο σημαινει ''Oταν γινονται ολα απλα''.. Με την νεα ''καρτοκινητη wind'' απλα ζητουνται κορο'ι'δα!!!!:X

 

νομιζω οτι βολευει μονο οσους ειχαν το f2g5 & f2g6

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω θα εχω απλα 2νουμερακια......σιγα!!!και αν θελω να μεταφερω απο το ενα στο αλλο ευρω απλα θα κανω αλλαγη πακετο στο νεο καρτοκινητο και μετα θα επιστρεφω στο ιδιο....θα ηταν βεβαια πολυ πιο βολικο η wind να δινει τη δυνατοτητα να χεις 1000λεπτα προς ενα αριθμο wind με 1 ευρω κτλ στο F2G...τεσπα!!!
Link to comment
Share on other sites

Σαν πολλά δε θέλετε βρε παιδιά; :p Λόγω διαφορετικών αναγκών υπάρχουν διαφορετικά πακέτα! Προφανώς η νέα καρτοκινητή Wind βγήκε για να χτυπήσει το νέο καρτοκινητό Vodafone.

 

Άποψή μου: καλό πακέτο για κάποιον που μιλάει αρκετά. Επιστρέφει την 16η μέρα του μήνα το σύνολο των χρημάτων που ξόδεψε ο χρήστης το πρώτο δεκαπενθήμερο- μέχρι 50 ευρώ. Δεν το λες κι άσχημο. Φυσικά και δεν αφορά κάποιον που χρησιμοποιεί ως επί το πλείστον τα non-stop πακέτα του F2G.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: είμαστε στο πακέτο f2g2, αλλάζουμε το πακέτο στο f2g6 βάζουμε 2 αριθμούς wind στην υπηρεσία 1 με 0.01 και μετά ξαναγυρίζουμε στο πακέτο f2g2. Οι χρεώσεις για τους 2 αυτούς αριθμούς θα παραμείνουν στο 1 με 0.01 ή θα αλλάξουν;
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι βολευει μονο οσους ειχαν το f2g5 & f2g6

 

1 το βασικό είναι να μην καταργηθεί η δέσμευση ...

αν και να την καταργήσουν παίρνεις ένα με 2 sim και τους καταργείς εσυ

ειδικά τώρα που λένε για Ν87 με 2 sim

2 ελπίζω να μην χρειάζεται να δηλώνεις τους αριθμούς κάθε μήνα ...αν και το βλέπω χλωμό

3 και να βγάλουν επιτέλους ένα πρόγραμμα adsm για τα καρτοκινητα,

βγάλανε την σούπερ γ@ματη προσφορά για 15 μέρες και ?...και τι μετά ?...ΤΙΠΟΤΑ

ακόμα πρέπει να τα παίρνουνε από τα λάθη που γίνανε και γίνονται..

 

ερώτημα .. σε sim max 16 από αυτά που υπάρχουν στο ebay μπαίνει σύνδεση και καρτοκινητο από ολοκαίνουργιες sim wind?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: είμαστε στο πακέτο f2g2, αλλάζουμε το πακέτο στο f2g6 βάζουμε 2 αριθμούς wind στην υπηρεσία 1 με 0.01 και μετά ξαναγυρίζουμε στο πακέτο f2g2. Οι χρεώσεις για τους 2 αυτούς αριθμούς θα παραμείνουν στο 1 με 0.01 ή θα αλλάξουν;

 

Από τη στιγμή που έφυγες από το f2g6 και πήγες στο f2g2 δεν ισχύει πλέον το 0,01€ το 1'.

Και αν ξαναπάς στο f2g6 πρέπει να ξαναδηλώσεις τους 2 αριθμούς που θέλεις.

 

 

Υπάρχει κάποια αναλυτική ανακοίνωση για την Νέα Καρτοκινητή Wind;

Δεν βρίσκω κάτι. Στο σάιτ της wind ως συνήθως δεν βρίσκω τίποτα (ακόμα)...

 

Κρίνοντας από αυτά που λέτε, όσο υπάρχει f2g2 εμένα δεν μου λέει τίποτα η "Νέα".

Κι αν πάει στο 0,21 το f2g2 πάλι δεν μου λέει η "Νέα" που έχει 0,11 το sms και 30" ελάχιστη χρέωση. Δεν ισοσκελίζεται με τον διπλασιασμό, τουλάχιστον για μένα.

Κι αν καταργήσει εντελώς τη δέσμεση τιμής με συμφέρει μετά frog ή Q.

Οπότε σε άλλον απευθύνεται το προϊόν....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...