Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο f2g2 τα 0,10€/λεπτο ειναι προς ολα τα δικτυα κινητης τηλεφωνιας;

0,10€/λεπτο εχω και για τα σταθερα;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

2) Για να αναγκάσει κόσμο να φύγει από το F2G2 (και από το F2G1 που και αυτό έχει πολύ φθηνότερες χρεώσεις από το νέο καρτοκινητό) και μετά να κόψει όπως έκανε και στα συμβόλαια την "δέσμευση τιμής" και ο κόσμος να εγκλοβιστεί σε ακριβότερες χρεώσεις.

Αν θέλει να αυτοκτονήσει και να χρεοκοπήσει η Wind, μπορεί να το κάνει.

Τα F2G2 και F2G1 είναι αυτά που κρατάνε την καρτοκινητή της.

Ο μόνος λόγος που μένουν όσοι μένουν στην Wind, είναι οι φθηνές χρεώσεις της.

Αν η καρτοκινητή της κυμανθεί στα ίδια τιμολογιακά επίπεδα με τους άλλους 2 (ήδη με το Νέο Καρτοκινητό αυτό δείχνει), τότε δεν έχει κανένα μέλλον.

25 νούμερα φίλων και συγγενών μετέφερα στο F2G2 και όλοι τους έχουν ανάψει λαμπάδα γιατί με μια 10άρα κάρτα μιλάνε άφοβα.

Πριν, ξοδεύανε 30 και 40 ευρώ/μήνα και ήταν μέσα στο άγχος να μην ξεφύγουν σε χρόνο ομιλίας.

Μέχρι και επαγγελματίες έχουν τώρα F2G2 και κάνουν τις δουλειές τους.

Το 2010 είναι η σημαντικότερη χρονιά για τις εταιρείες κινητής.

Το 80%-90% των χρηστών δεν έχουν ταυτοποιήσει ακόμη τα καρτοκινητά τους.

Αν η Wind καταργήσει την "δέσμευση τιμής" και τις φθηνές χρεώσεις της, τότε αυτά τα 25 σιμάκια θα πεταχτούν στα σκουπίδια.

Όποιος έχει τις φθηνότερες χρεώσεις και κάνει καλές προσφορές, αυτός θα κερδίσει και την μεγαλύτερη μερίδα του κόσμου.

Αν και στην Ελλάδα μετράει κυρίως η διαφήμιση, γι'αυτό και οι περισσότεροι έχουν what's up, παρ'όλα αυτά, με την σημερινή οικονομική κατάσταση, πολλοί πλέον άρχισαν να μετράνε τα χρήματα που ξοδεύουν σε κινητά.

 

στο f2g2 τα 0,10€/λεπτο ειναι προς ολα τα δικτυα κινητης τηλεφωνιας;

0,10€/λεπτο εχω και για τα σταθερα;

ΝΑΙ, 0.10 προς τα πάντα.

http://www.wind.com.gr/ConDows/00001998_Pinakes_BPG_gr_b.jpg

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

στο f2g2 τα 0,10€/λεπτο ειναι προς ολα τα δικτυα κινητης τηλεφωνιας;

0,10€/λεπτο εχω και για τα σταθερα;

 

Και ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ και προς σταθερα....Εχω βαρεθει να το λεω:p.Ειναι η μυστικη επανασταση της wind εδω και 1 χρονο περιπου:ninja:

Edited by sideras1985
Link to comment
Share on other sites

Και ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ και προς σταθερα και οι videoκλησεις....Εχω βαρεθει να το λεω:p.Ειναι η μυστικη επανασταση της wind εδω και 1 χρονο περιπου:ninja:

 

Πριν απο λιγες μερες εκανα βιντεοκληση απο f2g2 και με χρεωσε 0.71€/1'.Απο οτι φαινεται χρεωνεται κανονικα πλεον η βιντεοκληση.

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγες μερες εκανα βιντεοκληση απο f2g2 και με χρεωσε 0.71€/1'.Απο οτι φαινεται χρεωνεται κανονικα πλεον η βιντεοκληση.

 

Eχεις δικιο οι videoκλησεις δεν χρεωνουν πλεον 10 λεπτα το λεπτο...

Edited by sideras1985
Link to comment
Share on other sites

παιδιά 2 καρτοκινητά wind σε sim 2in1 γίνεται? αν ναι, υπάρχει κόστος προώθησης κλησεων απο το ένα στο άλλο νούμερο??
Link to comment
Share on other sites

τι σας νοιαζει ρε αν θα απαντησει; μετοχοι ειστε; μου θυμιζετε οτι με τις ομαδες ...,φαγαμε γκοαλ , τωρα πρεπει να απαντησουμε . Αν σας αρεσει παρτε cu να ηρεμησετε. τα αλλα αφηστε να τα βρουν οι εταιριες μεταξυ τους

 

τι λες καλε?σιγα μην καθομαι να αλλαζω δικτυο και να χασω και τις φτηνες χρεωσεις του F2G....αφου ετσι κ αλλιως καποια στιγμη θα απαντησει!δε με ενδιαφερει για την εταιρεια...ΑΛΛΑ για μενα!

Link to comment
Share on other sites

Μου τελειώσε η κάρτα χθες αλλά δεν βάζω ούτε μισό ευρώ . περιμενωωωωω περιμενωωωωω περιμενωωωω (να απαντήσει η wind )
venceremos
Link to comment
Share on other sites

Εκανα κλήση 1 λεπτού και με χρέωσε 80 cents. Το έχω παρατηρήσει και άλλες φορές. Οποτε θέλει χρεώνει 10 λεπτά το λεπτό
Link to comment
Share on other sites

1263.....!

 

Μόνο που η δήλωση στοιχείων καταργήθηκε πάλι για όσους έχουν λίγους πόντους

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Eγω βλεπω να το δινει και στο F2G2 ...Ετσι δινει μια καλη απαντηση στην VODAFONE προσφεροντας κατι πολυ καλυτερο.......

 

Καλύτερα να μην ασχολείται με το f2g2 για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

Με τα υπόλοιπα ας κάνει ότι θέλει. :lol:

 

Εκανα κλήση 1 λεπτού και με χρέωσε 80 cents. Το έχω παρατηρήσει και άλλες φορές. Οποτε θέλει χρεώνει 10 λεπτά το λεπτό

 

Αναφέρεσαι στο f2g2 ή σε άλλο πακέτο;

 

 

παιδιά 2 καρτοκινητά wind σε sim 2in1 γίνεται? αν ναι, υπάρχει κόστος προώθησης κλησεων απο το ένα στο άλλο νούμερο??

 

Γίνεται και αν θυμάμαι σωστά υπάρχει κάποιο κόστος προώθησης.

Καλύτερα κοίτα στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=25108

Link to comment
Share on other sites

Εχω φρογκ ο λογος ηταν κυριως το σημα, χαλια βεβαια και η κοσμοτε, αλλα εκανα και εταιρικη κοσμοτε οποτε θα κανω φορητοτητα το φρογκ σε γουιντ ποιο ειναι το αναλογο πακετο? το F2G 2? Και πως θα το ζητησω F2G 2? Η F2G και μετα στελνω μηνημα?
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Αναφερομαι στο F2G 2

 

Περίεργο. Όσο και καιρό το έχω δεν έχω προσέξει διαφορά στη χρέωση του 0,10/1'

 

 

Εχω φρογκ ο λογος ηταν κυριως το σημα, χαλια βεβαια και η κοσμοτε, αλλα εκανα και εταιρικη κοσμοτε οποτε θα κανω φορητοτητα το φρογκ σε γουιντ ποιο ειναι το αναλογο πακετο? το F2G 2? Και πως θα το ζητησω F2G 2? Η F2G και μετα στελνω μηνημα?

 

Δε θα ζητήσεις τίποτα. Θα μεταφέρεις τον αριθμό σου στη Wind. Αφού το ενεργοποιήσεις θα καλέσεις στο 1265 και ακολούθησε τις ηχογραφημένες οδηγίες για να επιλέξεις το f2g2.

Για περισσότερα, μια και πράγματι είναι λίγο μπέρδεμα τα τόσα πακέτα, ρίξε μια ματιά και στο

http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1415&langID=1

Link to comment
Share on other sites

Εχω φρογκ ο λογος ηταν κυριως το σημα, χαλια βεβαια και η κοσμοτε, αλλα εκανα και εταιρικη κοσμοτε οποτε θα κανω φορητοτητα το φρογκ σε γουιντ ποιο ειναι το αναλογο πακετο? το F2G 2? Και πως θα το ζητησω F2G 2? Η F2G και μετα στελνω μηνημα?

Μόλις ενεργοποιηθεί η γραμμή σου στη Wind θα καλέσεις το 1342 και θα επιλέξεις δωρεάν το F2G2 που είναι αντίστοιχο της Frog. Μόνο αυτό θα κάνεις. Αν ξέρεις από την αρχή πιο πακέτο θέλεις, θα σου πάρει το πολύ 2 λεπτά για να το ενεργοποιήσεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

οι υπόλοιποι παρατηρήσατε κάποια αλλαγή χρέωσης στο f2f2? Γιατί σήμερα αύριο θα αρχίσω να το χρησιμοποιώ μάλλον.
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδιά 2 καρτοκινητά wind σε sim 2in1 γίνεται? αν ναι, υπάρχει κόστος προώθησης κλησεων απο το ένα στο άλλο νούμερο??

 

δεν εχει κανενα κοστος η προωθηση των κλησεων. στις συνδεσεις υπαρχει ενα παγιο, στα καρτοκινητα οχι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει κανενα κοστος η προωθηση των κλησεων. στις συνδεσεις υπαρχει ενα παγιο, στα καρτοκινητα οχι

 

Είσαι σίγουρος γι' αυτό ;

 

Η προώθηση σαν προώθηση, δεν έχει κόστος. αλλα αν έχω ένα F2G και το προωθήσω στο σταθερό μου, θα πληρώνω σαν να κάνω κλήση από το F2G στο σταθερό μου...Νομίζω ...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

οι υπόλοιποι παρατηρήσατε κάποια αλλαγή χρέωσης στο f2f2? Γιατί σήμερα αύριο θα αρχίσω να το χρησιμοποιώ μάλλον.

 

10 λεπτα το λεπτο ηταν και ειναι η χρεωση....:D

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος γι' αυτό ;

 

Η προώθηση σαν προώθηση, δεν έχει κόστος. αλλα αν έχω ένα F2G και το προωθήσω στο σταθερό μου, θα πληρώνω σαν να κάνω κλήση από το F2G στο σταθερό μου...Νομίζω ...

 

δωρεαν ειναι η προωθηση απο τον δευτερο αριθμο του 2in1 προς τον πρωτο αριθμο, η για να το πω αλλιως απο τον ανενεργο προς τον ενεργο αριθμο.

η προωθηση προς σταθερο η αλλο αριθμο περαν των 2in1 αριθμων χρεωνεται κανονικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δωρεαν ειναι η προωθηση απο τον δευτερο αριθμο του 2in1 προς τον πρωτο αριθμο, η για να το πω αλλιως απο τον ανενεργο προς τον ενεργο αριθμο.

η προωθηση προς σταθερο η αλλο αριθμο περαν των 2in1 αριθμων χρεωνεται κανονικα

 

got it ! thanks!

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά το λεπτό συνεχίζει να είναι.

Πριν λίγο μίλησα 5 λεπτά σε cote και χρέωσε κανονικά μισό ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ακουγετε τωρα με την νεα προσφορα θα καταργηυουν τα 0.10 το λεπτο... ελπιζω να μην ειναι αληθεια
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

απο οτι ακουγετε τωρα με την νεα προσφορα θα καταργηυουν τα 0.10 το λεπτο... ελπιζω να μην ειναι αληθεια

 

μπορεις να μας πεις απο που το ακουσες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο οτι ακουγετε τωρα με την νεα προσφορα θα καταργηυουν τα 0.10 το λεπτο... ελπιζω να μην ειναι αληθεια

 

Ελεος!!Ακομα δεν βγηκε νεα προσφορα και αρχισε το ραδιο-αρβυλα...Αλλο ακουγεται οτι θα μιλαμε τσαμπα ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ:lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...