Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα ρωτήσει στο f2g chat στο fb και ειχαν μαυρα μεσανυχτα.. Ισως καποιο καταστημα να γνωριζει ή τηλεφωνικα στην εξυπηρέτηση
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ρωτήσει στο f2g chat στο fb και ειχαν μαυρα μεσανυχτα.. Ισως καποιο καταστημα να γνωριζει ή τηλεφωνικα στην εξυπηρέτηση

Δύσκολα δηλαδή με κάποιο μήνυμα έτσι? Τσάμπα το 10αρικο κάθε μήνα. Σήμερα θα έβαζα κάρτα και με ήρθε προσφορά 4.44 για 500 λεπτά προς όλους. Το έβαλα αλλά έχω ακόμα 8 ευρώ που λήγουν αύριο. Θα βάλω 10αρα και θα με φάει τσάμπα το 10αρικο για λεπτά που δεν χρειάζομαι. Θα πάρω τηλέφωνο μπας και ξέρουν. Γνωρίζετε νούμερο να πάρω από κινητό wind χωρίς χρέωση?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το γυρνάω σε free2surf βάζω 10αρα και δεν κρατάει χρήματα? Είναι κινητό για άνθρωπο τρίτης ηλικίας οπότε mb δεν χρειάζεται. Αλλά αν δεν κρατήσει χρήματα το γυρνάω άμεσα και βάζω 10αρα.
Link to comment
Share on other sites

Εάν το γυρίσεις σε free2surf δεν θα κρατήσει χρήματα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα δηλαδή με κάποιο μήνυμα έτσι? Τσάμπα το 10αρικο κάθε μήνα. Σήμερα θα έβαζα κάρτα και με ήρθε προσφορά 4.44 για 500 λεπτά προς όλους. Το έβαλα αλλά έχω ακόμα 8 ευρώ που λήγουν αύριο. Θα βάλω 10αρα και θα με φάει τσάμπα το 10αρικο για λεπτά που δεν χρειάζομαι. Θα πάρω τηλέφωνο μπας και ξέρουν. Γνωρίζετε νούμερο να πάρω από κινητό wind χωρίς χρέωση?

 

Στο 13700.

Link to comment
Share on other sites

Το 13700 είναι για βλάβες

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα ταξιδέψω εξωτερικό και συγκεκριμένα Αυστρία και Σλοβακία , τί ενέργειες κάνω για mb και χρόνο ομιλίας;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με μεγάλη μου λύπη θα αποχωριστώ κ εγώ το free2talk μετά από αρκετά χρόνια.

Έχω ένα φοιτητικό cu που θα δουλεύω από δω κ πέρα..

Κάθε πότε θα πρέπει να βάζω κάρτα στο f2g για να μην χάσω τον αριθμό/να δέχομαι κλήσεις?

Ευχαριστώ πολύ κ καλή εβδομάδα

edit:τώρα το είδα.Ανανέωση κάθε 4 μήνες. Σωστά?

Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

Ναι κάθε τέσσερις μήνες. Πρακτικά όμως φραγή εισερχομένων δεν μπαίνει και αργότερα από τους τέσσερις μήνες. Δεν ξέρουμε όμως πότε θα θελήσουν να το εφαρμόσουν επίσημα αυτό με τη φραγή. Για την παρούσα κατάσταση χρειάζεται μία ανανέωση κάθε 12 μήνες
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Δηλαδή αυτό δεν ισχύει?

"Με τη λήξη της προθεσμίας των 35 ημερών, ο αριθμός του κινητού σου τηλεφώνου διαγράφεται και κατά συνέπεια σταματά και η σύνδεσή σου με το δίκτυο GSM WIND."

Ναι κάθε τέσσερις μήνες. Πρακτικά όμως φραγή εισερχομένων δεν μπαίνει και αργότερα από τους τέσσερις μήνες. Δεν ξέρουμε όμως πότε θα θελήσουν να το εφαρμόσουν επίσημα αυτό με τη φραγή. Για την παρούσα κατάσταση χρειάζεται μία ανανέωση κάθε 12 μήνες
Link to comment
Share on other sites

Για ποια προθεσμία μιλάει ακριβώς εκεί που διάβασες,μήπως είναι η αρχική προθεσμία για να κάνεις την πρώτη ανανέωση αφού πήρες τον αριθμό?

Βασικά να διορθώσω ότι μετά τους 12 μήνες χάνεις τις εισερχόμενες αλλά έχεις άλλες 35 μέρες για να μη χάσεις το νούμερο σύνολο 13 μήνες και πέντε μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ:

https://www.wind.gr/f2g/gr/upostirixi/syxnes-erwtiseis/

Για πόσο ισχύει η σύνδεσή μου?

Διάρκεια ισχύος της σύνδεσης WIND F2G καρτοκινητής είναι 4 μήνες από την τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας.

Με το πέρας 4 μηνών από την τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας, φράσσονται αυτόματα οι εξερχόμενες κλήσεις. Από την ημερομηνία φραγής, έχεις στη διάθεσή σου 35 μέρες για να ανανεώσεις τον χρόνο ομιλίας σου και να επιστρέψεις στην κανονική λειτουργία του τηλεφώνου σου.

Με τη λήξη της προθεσμίας των 35 ημερών, ο αριθμός του κινητού σου τηλεφώνου διαγράφεται και κατά συνέπεια σταματά και η σύνδεσή σου με το δίκτυο GSM WIND.

Για ποια προθεσμία μιλάει ακριβώς εκεί που διάβασες,μήπως είναι η αρχική προθεσμία για να κάνεις την πρώτη ανανέωση αφού πήρες τον αριθμό?

Βασικά να διορθώσω ότι μετά τους 12 μήνες χάνεις τις εισερχόμενες αλλά έχεις άλλες 35 μέρες για να μη χάσεις το νούμερο σύνολο 13 μήνες και πέντε μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ:

https://www.wind.gr/f2g/gr/upostirixi/syxnes-erwtiseis/

Για πόσο ισχύει η σύνδεσή μου?

Διάρκεια ισχύος της σύνδεσης WIND F2G καρτοκινητής είναι 4 μήνες από την τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας.

Με το πέρας 4 μηνών από την τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας, φράσσονται αυτόματα οι εξερχόμενες κλήσεις. Από την ημερομηνία φραγής, έχεις στη διάθεσή σου 35 μέρες για να ανανεώσεις τον χρόνο ομιλίας σου και να επιστρέψεις στην κανονική λειτουργία του τηλεφώνου σου.

Με τη λήξη της προθεσμίας των 35 ημερών, ο αριθμός του κινητού σου τηλεφώνου διαγράφεται και κατά συνέπεια σταματά και η σύνδεσή σου με το δίκτυο GSM WIND.

 

Δεν ξέρω τι λέει η ανακοίνωση, αλλά η πραγματικότητα λέει άλλα.

Έχω 3 καρτοκινητά χωρίς ανανέωση, τα 2 f2g, με το 1ο από το ΦΕΒ και το 2ο από τον ΑΠΡ, και 1 Q από τον ΑΠΡ, και δέχονται κανονικά κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Για 12 μήνες δέχεσαι κανονικά κλήσεις. Το έχω διαπιστώσει σε αρκετά νούμερα που τα άφησα να λήξουν και ισχύει ακόμα σε ένα F2G που το έχω τώρα στο εξοχικό και το χρησιμοποιούν ηλικιωμένοι ως σταθερό καθώς το έχω συνδέσει με ένα ασύρματο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τότε.

Αν γίνει κάπως μαζικά πιστεύω θα έρθουν παρακαλώντας!

Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

η ανακοίνωση πάντως λέει μετά από 35 μέρες από ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΊΑ ΦΡΑΓΗΣ! άρα τι εννοεί 4 μήνες +35 μέρες; το 12 μηνο πως βγαίνει;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η ανακοίνωση πάντως λέει μετά από 35 μέρες από ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΊΑ ΦΡΑΓΗΣ! άρα τι εννοεί 4 μήνες +35 μέρες; το 12 μηνο πως βγαίνει;

 

 

Μην το ψάχνεις, δεν είναι η πρώτη φορά (ούτε και η τελευταία) που άλλα γράφουν η ανακοινώσεις τη και άλλα εφαρμόζει αυτή η εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπικές εμπειρίες μελών εδώ. Αυτό κατάλαβα εγώ.

Θα τεστάρω το σύστημά τους κ θα ενημερώσω. Όπως κ για το αν θα συνεχίσουν να μπαίνουν τα 120 που έχω λόγω σταθερού..:)

η ανακοίνωση πάντως λέει μετά από 35 μέρες από ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΊΑ ΦΡΑΓΗΣ! άρα τι εννοεί 4 μήνες +35 μέρες; το 12 μηνο πως βγαίνει;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε μέσα Οκτωβρίου και ακόμη δεν έχουν καταργήσει τα πακέτα των 8,5 ευρώ που έλεγαν ότι θα καταργήσουν μετά τις 30 Σεπτέμβρη. Τώρα επόμενος σταθμός αυξήσεων είναι να δούμε τι θα γίνει με το free2talk μετά την 1η Νοέμβρη και φυσικά με τις 28 μέρες στην πλειοψηφία των πακέτων

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ακολούθησαν οι άλλοι 2 της παρέας οπότε αναγκαστικά (και ξέροντας ότι έχουν το χειρότερο δίκτυο) κάνουν την πάπια.

Αυτό με το Free2talk πιστεύω ότι θα το εφαρμόσουν καθώς δεν έχουν αντίστοιχο οι άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...