Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Daily internet είναι 20 ΜΒ = 1 ευρώ.

Αν έφαγες 280 ΜΒ σε ένα απόγευμα έκανες μεγάλο λάθος που δεν αγόρασες 1000 ΜΒ με τα 5 ευρώ.... και έβαλες ογκοχρέωση ...

Το περίεργο είναι που σε χρέωσε σήμερα ενώ συνήθως σε χρεώνει το πρωί, λέτε να άλλαξε η τακτική της WIND ;

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Από τη στιγμή που τελειωνουν τα αγορασμένα mb και αρχίζει και τρώει από την κάρτα ειναι δυνατόν να με χρέωσε 5 Daily pass μαζί και μάλιστα να αφαιρέθηκαν εκείνη την στιγμή τα 5 ευρώ από την κάρτα μου?μάλλον κάτι άλλαξε στην πολιτική τους...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Από τη στιγμή που τελειωνουν τα αγορασμένα mb και αρχίζει και τρώει από την κάρτα ειναι δυνατόν να με χρέωσε 5 Daily pass μαζί και μάλιστα να αφαιρέθηκαν εκείνη την στιγμή τα 5 ευρώ από την κάρτα μου?μάλλον κάτι άλλαξε στην πολιτική τους...

 

Ένα ειναι το daily pass, αν το καταναλώσεις μετά πάει σε κανονική ογκοχρέωση. Δεν πρέπει να έχει αλλάξει κάτι στην πολιτική τους πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Υπάλληλος καταστήματος Wind που ρώτησα σήμερα για την νέα προσφορά μου είπε, εκτός από αυτά που προαναφέρθηκαν για τη διαφορά μεταξύ του πρώτου και των επόμενων πέντε μηνών, ότι χάνεται μόνιμα το bonus των "300' προς όλους με ανανέωση 10Ε".

Κάτι τέτοιο δεν έχει αναφερθεί εδώ απ' όσο έχω διαβάσει, ίσα ίσα κάποιοι λένε ότι συνεχίζεις να έχεις και το παλιό bonus. Κάποια διευκρίνιση από αυτούς που είχαν τα 300 και ενεργοποίησαν τη νέα προσφορα;

Ευχαριστώ.

 

Τι λέτε ρε παιδιά ΚΑΝΕΝΑ BONUS ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΑΙ!!! ΟΛΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!! Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΥΤΗ ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΙΛΙΑΣ ΓΙΑ 6 ΜΗΝΕΣ! Ολα τα αλλά ισχυούν κανονικά. Εγώ παντώς το εκάνα και μια χαρα τα πήρα τα 300 λεπτά!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις αυτην την ωρα προβλημα με το προφιλ του στο myf2g?

Ενω μπαινω δεν μπορω να δω το ιστορικο των τελευταιων ανανεωσεων και η επιλογή για να κανω αλλη ηλεκρονικη ανανεωση δεν φορτονει καν την σελίδα ( failed to open page) μπορει κανεις να το τσεκαρει και να πει αν εχει το ίδιο θέμα?

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι γενικό το πρόβλημα δεν το έχεις μόνο εσυ. Φαντάζομαι σε λίγη ώρα ή ώρες θα φτιαχτεί !!!
Link to comment
Share on other sites

Η ας τα στείλουμε σε κάνα χαμόγελο του παιδιού και σε ότι άλλο τρώει χρήμα με μηνύματα.. :D Τουλάχιστον να κάνουμε κάτι. :lol:

 

Στο χαμογελο του παιδιου τουλαχιστον θα ποιασουνε τοπο.Να μην τα φανε τα λαμογια της wind.:mad:

 

Πριν από αρκετό καιρό ήθελα να ξοδέψω σε μηνύματα υψηλής χρέωσης το χρηματικό υπόλοιπο (που δεν γινόταν να μεταφερθεί/εξαργυρωθεί) από 2 καρτοκινητά μου τα οποία δεν χρησιμοποιούσα και ήθελα να καταργήσω.

Παλαιότερα είχα στείλει sms στο "Χαμόγελο του παιδιού" αλλά τελευταία προτίμησα -αναζητώντας/ερευνώντας σχετικά με διάφορους οργανισμούς/συλλόγους/ΜΚΟ κλπ- να τα δωρίσω στην "Κιβωτό του Κόσμου" που μου φάνηκε έντιμος οργανισμός χωρίς "αμαρτωλό" παρελθόν...:)

Link to comment
Share on other sites

Ακομα τπτ με την ηλεκτρονικη ανανεωση. Μάλλον θελουν να αποφύγουν να ανανεωσουν και να αγορασουν πακετο για να μπουν στην κληρωση που εχει σημερα το lucky Day για το galaxy tablet. :p

Έχω μια αλλη ερωτηση. εχω καλεσει 2 φορες σε γερμανικο κινητο και μου τρωει καθε φορα 1ευρω και κατι ψυλα. ποση ειναι η χρεωση οταν καλεις γιατι εχω ψάξει τιμοκαταλογο και δεν εχω βρει κατι σχετικο. Στον τιμοκαταλογο τις Wind (οχι στο f2g) λέει κατι ευρωλεπτα το λεπτο και οχι ενα ευρω και κατι. Μπορει καποιος να με βοηθήσει??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συνέβη το εξής.είχα 0 υπόλοιπο.ανανεώνω με 11 ευρώ σε κατάστημα.ενεργοποιώ το bonus διπλασιασμου.μπαίνω στην εφαρμογή να ενημερωθώ για το υπόλοιπο.έχω 1,13 υπόλοιπο και 17,86 "δώρο" που λήγουν σε ένα μήνα.με λίγα λόγια μου έφαγαν νταβατζιλικι την ανανέωση που έκανα χωρίς καμία προηγούμενη ενημέρωση ότι ολόκληρο το πόσο της ανανέωσης μεταφράζεται σε μπόνους ενός μηνα.οι άνθρωποι δεν παίζονται.θα τους πάρω τηλ το πρωί γιατί απλά μας περνάνε για ηλιθιους. Edited by nokse
Link to comment
Share on other sites

Ακομα τπτ με την ηλεκτρονικη ανανεωση. Μάλλον θελουν να αποφύγουν να ανανεωσουν και να αγορασουν πακετο για να μπουν στην κληρωση που εχει σημερα το lucky Day για το galaxy tablet. :p

Έχω μια αλλη ερωτηση. εχω καλεσει 2 φορες σε γερμανικο κινητο και μου τρωει καθε φορα 1ευρω και κατι ψυλα. ποση ειναι η χρεωση οταν καλεις γιατι εχω ψάξει τιμοκαταλογο και δεν εχω βρει κατι σχετικο. Στον τιμοκαταλογο τις Wind (οχι στο f2g) λέει κατι ευρωλεπτα το λεπτο και οχι ενα ευρω και κατι. Μπορει καποιος να με βοηθήσει??

 

Βασικές χρεώσεις

Στις διεθνείς χρεώσεις για Γερμανία είναι περίπου 0,94€/λεπτό

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Βασικές χρεώσεις

Στις διεθνείς χρεώσεις για Γερμανία είναι περίπου 0,94€/λεπτό

 

Βάλε φίλε το freevoipdeal.com να μιλάς με 0.01€/λεπτό να βρεις την ησυχία σου με τις διεθνείς χρεώσεις !!! Σε πολλές χώρες μάλιστα είναι δωρεάν και οι κλήσεις προς σταθερά όπως και για κλήσεις σε σταθερά Ελλάδας και Γερμανίας και πολλών αλλων χωρων !!!

Link to comment
Share on other sites

για να μην μπλεξεις με voip αγόρασε από το αμαζον μια σιμ ευρωπαϊκής χώρας για να μιλάς με 25 λεπτά το λεπτό....

ps.... εναλλακτικά πάρε πακέτο 7 ευρώ 90 λεπτά με τριλεπτα

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε φίλε το freevoipdeal.com να μιλάς με 0.01€/λεπτό να βρεις την ησυχία σου με τις διεθνείς χρεώσεις !!! Σε πολλές χώρες μάλιστα είναι δωρεάν και οι κλήσεις προς σταθερά όπως και για κλήσεις σε σταθερά Ελλάδας και Γερμανίας και πολλών αλλων χωρων !!!

 

Έτσι, σωστός!

 

 

 

 

 

για να μην μπλεξεις με voip αγόρασε από το αμαζον μια σιμ ευρωπαϊκής χώρας για να μιλάς με 25 λεπτά το λεπτό....

ps.... εναλλακτικά πάρε πακέτο 7 ευρώ 90 λεπτά με τριλεπτα

Γιατί, να μην μπλέξει;

Είμαι Μάλτα 1 βδομάδα, μιλούσα μέσω Voip 40 σε ελληνικό κινητό για 42 λεπτά και χάλασα 40 ολόκληρα cents!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βάλε φίλε το freevoipdeal.com να μιλάς με 0.01€/λεπτό να βρεις την ησυχία σου με τις διεθνείς χρεώσεις !!! Σε πολλές χώρες μάλιστα είναι δωρεάν και οι κλήσεις προς σταθερά όπως και για κλήσεις σε σταθερά Ελλάδας και Γερμανίας και πολλών αλλων χωρων !!!

 

για να μην μπλεξεις με voip αγόρασε από το αμαζον μια σιμ ευρωπαϊκής χώρας για να μιλάς με 25 λεπτά το λεπτό....

ps.... εναλλακτικά πάρε πακέτο 7 ευρώ 90 λεπτά με τριλεπτα

 

Έτσι, σωστός!

 

 

 

 

 

 

Γιατί, να μην μπλέξει;

Είμαι Μάλτα 1 βδομάδα, μιλούσα μέσω Voip 40 σε ελληνικό κινητό για 42 λεπτά και χάλασα 40 ολόκληρα cents!

 

Κατ αρχην σας ευχαριστω ολους πολυ για τις πληροφοριες

Επικοινωνω κυριως μεσο viber οποτε ελεγα να εχω κατι σαν back up οπως τα 90 λεπτα που ανεφερε ο φίλος HEO σε περιπτωση που δεν εχω wifi κοντα ή δεν πιανω 3g.

Σαν πιο κοντινή λυση είναι σε voip λεω να βαλω μερικα χρηματα στο viber γιατί η τιμη ειναι φυσιολογικη σε κινητά Γερμανίας.

Το freevoip deal που ανεφεραν οι φιλοι aggelosn και junglist ειναι καλη λυση αλλα έχω ακουσει - διαβάσει οτι πολλες φορες "κρεμαει" σαν υπηρεσια (κακη ποιοτητα σε 3g ή χαμηλη ενταση κλπ). Ειναι ωστόσο ελκυστική από θεμα τιμης. Εσεις που την εχετε χρησιμοποιησει τι λέτε?

Επισης οταν καλεις τι αριθμο βλεπει αυτος που δεχεται την κλήση?

Link to comment
Share on other sites

johntua, έλα καλύτερα εδω : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=321617&page=5 να μιλήσουμε για το voip γτ θα βγούμε εκτός θέματος εδω που μιλάμε !!! Θα σου απαντήσω εκει στις ερωτήσεις σου !!!
Link to comment
Share on other sites

Aκομα τιποτα με την online ανανεωση. Μια φορα ειπα κι εγω να τη χρησιμοποιησω να παρω το 1GB ΔΩΡΟ, και χαλασε.
Link to comment
Share on other sites

Καλό το voip και εγώ το χρησιμοποιώ αλλά αν θέλεις να πεις δύο-τρία πράγματα στο φτερό δεν βοηθάει πολύ, πρέπει να έχεις ίντερνετ και την γκουμουτσα το σμαρτ φονε μαζί σου....

γνώμη μου βέβαια....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλό το voip και εγώ το χρησιμοποιώ αλλά αν θέλεις να πεις δύο-τρία πράγματα στο φτερό δεν βοηθάει πολύ, πρέπει να έχεις ίντερνετ και την γκουμουτσα το σμαρτ φονε μαζί σου....

γνώμη μου βέβαια....

Σωστός, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορώ προσωπικά έξω χωρίς smartphone ή αν μείνω πάνω από 5 μέρες κάπου (εξωτερικό πχ) και να μην βάλω 3G. Οπότε καλύπτω και τα 2 που λες.

 

Κατ αρχην σας ευχαριστω ολους πολυ για τις πληροφοριες

Επικοινωνω κυριως μεσο viber οποτε ελεγα να εχω κατι σαν back up οπως τα 90 λεπτα που ανεφερε ο φίλος HEO σε περιπτωση που δεν εχω wifi κοντα ή δεν πιανω 3g.

Σαν πιο κοντινή λυση είναι σε voip λεω να βαλω μερικα χρηματα στο viber γιατί η τιμη ειναι φυσιολογικη σε κινητά Γερμανίας.

Το freevoip deal που ανεφεραν οι φιλοι aggelosn και junglist ειναι καλη λυση αλλα έχω ακουσει - διαβάσει οτι πολλες φορες "κρεμαει" σαν υπηρεσια (κακη ποιοτητα σε 3g ή χαμηλη ενταση κλπ). Ειναι ωστόσο ελκυστική από θεμα τιμης. Εσεις που την εχετε χρησιμοποιησει τι λέτε?

Επισης οταν καλεις τι αριθμο βλεπει αυτος που δεχεται την κλήση?

Είτε με 3g , είτε με Wi-Fi, το μόνο χρειάζεται είναι σταθερή γραμμή. Δεν θέλει μεγάλη ταχύτητα, απλά να μην παίζει το ίντερνετ. Οπότε ναι, κάποιες φορές θα υπάρξει το πρόβλημα που λες, αλλά προσωπικά τώρα που κάνω χρήση μόνο voip , γιατί μένω εξωτερικό εδώ και 1 βδομάδα, βγαίνει μάπα 1 στις 10 κλήσεις όταν κυκλοφορώ έξω με χρήση 3G. Στο σπίτι με Wi-Fi κανένα πρόβλημα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Προς ενηνερωση ολως σημερα το πρωι τελικα καταφερα να κανω ανανεωση ηλεκτρονικά. Την εκανα με χρεωστικη στις 9 το πρωι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους, η wind φρόντισε να "φτιάξει" το πρωινό μου αφαιρώντας μου το γνωστό πια 1€ χωρίς εγώ να κάνω απολύτως καμία χρήση και χωρίς να λάβω και κάποιο μήνυμα ότι χρεώθηκα π.χ. λόγω internet daily pass ή κάτι άλλο.

Για την ιστορία να σας πώ τα γεγονότα: μιας και χτές στις 12 τη νύχτα έληγε το πακέτο μου έβαλα χρήματα μέσω internet προκειμένου σήμερα το πρωί να το ενεργοποιήσω. Στέλνω σήμερα το πρωί το μήνυμα και μου έρχεται απάντηση ότι το υπόλοιπό μου δεν είναι επαρκές...σημειωτέον ότι το υπόλοιπο που υπήρχε χτες στις 22:00 οπότε και έκανα την μεταφορά ήταν 5,58€ και σήμερα διαπίστωσα ότι είχε πάει στα...4,58€...

Το τρελό της ιστορίας είναι ότι :

  1. Δεν μου ήρθε κάποιο μήνυμα όπως συνήθως γίνεται για την χρέωση του internet daily pass.
  2. Μιλώντας με την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι εκείνοι ξέρουν ( ; ) γιατί μου αφαιρέθηκε το 1€.

Τελειώνοντας μου είπαν ότι καταγράφηκε το αίτημά μου (μου ήρθε και σχετικό μήνυμα) και εάν διαπιστώσουν ότι όντως έγινε λάθος θα μου πιστώσουν το 1€.

 

EDIT: Μόλις τώρα.....τόσες ώρες μετά θυμήθηκαν να μου στείλουν το μήνυμα ότι χρεώθηκα 1€ για χρήση internet daily pass...:lol: Τί να πώ...απλά γελάω και ελπίζω να μου πιστώσουν το ευρώ γιατί αυτό που συμβαίνει δεν τιμά την προσπάθεια της wind να καθιερωθεί στην συνείδηση του κόσμου όχι μόνο ώς την φτηνή επιλογή αλλά και ώς αξιόπιστη.

 

Η χρέωση αφορά ημερομηνία κατά την οποία το πακέτο μου ήταν ενεργό και είχε υπόλοιπο τουλάχιστον 650mb.....και πάμε στα πιο ωραία...διαβάστε την συνέχεια παρακάτω:

Χτεσινό απαντητικό μήνυμα:

10:38 am"ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΕΧΕΙ ΕΓΚΡΙΘΕΙ ΠΙΣΤΩΣΗ 1€. ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ"

 

Σημερινή απάντηση στο chat για το πότε και με ποιό τρόπο θα λάβω την επιστροφή:

"Όσο αφορά το αίτημα 37-24346..... το οποίο είναι το ίδιο με αυτό που προώθησες μέσω facebook και το οποίο έχει προωθηθεί στις 10/11,η απάντηση από το αρμόδιο τμήμα είναι αρνητική για πίστωση του 1€.....Μετά από έλεγχο και σύμφωνα με το αίτημα που υπάρχει με τον παραπάνω αριθμό κινητού,η απάντηση είναι ότι δεν υπάρχει κάποια λάθος χρέωση.....

 

Τί πίνουν εκεί στη wind.....:angry:

 

Τί προτείνετε να κάνω ;

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Προς ενηνερωση ολως σημερα το πρωι τελικα καταφερα να κανω ανανεωση ηλεκτρονικά. Την εκανα με χρεωστικη στις 9 το πρωι.

ωραία διότι άρχισα να ανησυχώ....

μην την πάθουμε σαν την μεταφορά αεροχρονου που κόπηκε στα καλά καθούμενα...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ωραία διότι άρχισα να ανησυχώ....

μην την πάθουμε σαν την μεταφορά αεροχρονου που κόπηκε στα καλά καθούμενα...

Επισης ειδα οτι "ανεβηκε" και η δυνατοτητα ανανεωσης μεσω paypal μεσα απο το myf2g app. Το πρωι πριν κατσω στον υπολογιστη ειχα δοκιμασει απο την εφαρμογη αλλα η συγκεκριμένη υπηρεσια ηταν ακομα ανενεργη, οποτε και δοκιμασα απο ον υπολογιστη και την εκανα απο κει:).

Ακομα ειναι εγινε παλι διαθεσιμη στο προφιλ του myf2g και η υπηρεσια του ιστορικου των ηλεκτρονικων ανανεωσεων.

Ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για την ''ξαφνική''μείωση της διάρκειας του υπολοίπου για τα νούμερα που κάναμε ανανέωση πριν εφαρμοστεί η νέα διαδικασία έκανε κανείς τίποτα; Εκεί που έληγε ένας αριθμός μου 3/5/15 τώρα λήγει 12/12/14. Βλέπω οτι στο myf2g δεν υπάρχει και η επικοινωνία με την εξυπηρέτηση.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

10€ bonus χρόνο ομιλίας για 6 μήνες στην 1η ανανέωση του μήνα από 10€ενεργοποίηση:Σε κατάστημα wind & δώρο 300λεπτα προς όλους & 1GB μέχρι 30/11

Αυτό μου στείλανε τώρα.Είμαι παλιός συνδρομητής του F2G.Αυτό το bonus 10€ για 6 μήνες δεν το καταλαβαίνω.Εμένα η κάρτα έληγε Φεβρουάριου και τώρα μου λέει 6/12/1014

GT-N7100 16GB titanium gray "Dr.Ketan V14 & Agni kernel"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...