Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Πήρα από ένα περίπτερο κοντά στην γειτονιά μου μια κάρτα freetogo για να τη δηλώσω στο taxisnet ηλικιωμένου για αϋλη συνταγογράφηση και παράλληλα να την έχω για δεύτερη κάρτα αν συμβεί κάτι με την αρχική βονταφον που έχω. Λοιπόν πήρα την κάρτα και άρχισα την διαδικασία ταυτοποίησης. Είδα ότι πριν απο κάποιους μήνες που το είχα ξανακάνει για να προλάβω την προσφορά 94, η διαδικασία ταυτοποίησης πλέον είναι από άλλη εταιρεία ταυτοποίησης. Συνέχισα λοιπόν και στην υπεύθυνη δήλωση μου έβγαλε λάθος ημερομηνία γέννησης. Και δεν μιλάω για ένα ψηφίο μιλάω για τελίως διαφορετική ημερομηνία. Τελών πάντων ακυρώνω τη δήλωση και τελικά δεν υπογράφω για να μην υπάρχουν προβλήματα. Πάω να ξανακάνω την διαδικασία και κάθε φορά που πατάω να γίνει επαλήθευση, μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει η διαδικασία υπογραφης βρίσκεται σε εξέλιξη παρακαλω περιμένετε και αυτο το βγαζει εδω και δυο μερες. Με την νόβα όσες φορες και αν μίλησα κανείς δεν ξέρει τι μπορεί να γινει. Η μόνη λυση μου είπαν ειναι να παρω αλλο νούμερο απο το περίπτερο η να παω σε κατάστημα που δεν βρίσκεται καποιο κοντα μου. Έχει τύχει σε κανέναν αυτό;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, spoukos said:

Καλησπέρα. Πήρα από ένα περίπτερο κοντά στην γειτονιά μου μια κάρτα freetogo για να τη δηλώσω στο taxisnet ηλικιωμένου για αϋλη συνταγογράφηση και παράλληλα να την έχω για δεύτερη κάρτα αν συμβεί κάτι με την αρχική βονταφον που έχω. Λοιπόν πήρα την κάρτα και άρχισα την διαδικασία ταυτοποίησης. Είδα ότι πριν απο κάποιους μήνες που το είχα ξανακάνει για να προλάβω την προσφορά 94, η διαδικασία ταυτοποίησης πλέον είναι από άλλη εταιρεία ταυτοποίησης. Συνέχισα λοιπόν και στην υπεύθυνη δήλωση μου έβγαλε λάθος ημερομηνία γέννησης. Και δεν μιλάω για ένα ψηφίο μιλάω για τελίως διαφορετική ημερομηνία. Τελών πάντων ακυρώνω τη δήλωση και τελικά δεν υπογράφω για να μην υπάρχουν προβλήματα. Πάω να ξανακάνω την διαδικασία και κάθε φορά που πατάω να γίνει επαλήθευση, μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει η διαδικασία υπογραφης βρίσκεται σε εξέλιξη παρακαλω περιμένετε και αυτο το βγαζει εδω και δυο μερες. Με την νόβα όσες φορες και αν μίλησα κανείς δεν ξέρει τι μπορεί να γινει. Η μόνη λυση μου είπαν ειναι να παρω αλλο νούμερο απο το περίπτερο η να παω σε κατάστημα που δεν βρίσκεται καποιο κοντα μου. Έχει τύχει σε κανέναν αυτό;

Σου ζήτησε selfie και φωτο ταυτότητας;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, spoukos said:

Έχει τύχει σε κανέναν αυτό;

Καθάρισε τον browser από τα cookies και ξανακάνε το από την αρχή. Γενικά καθαρισμός από cookies και cashe όταν συμπληρώνουμε φόρμες, πριν και μετά. Δοκίμασε και κάποιον άλλον browser αν δεν δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

H YΠHPEΣIA WIFI CALLING THΣ NOVA EINAI ΠΛEON ΔIAΘEΣIMH ΣTHN ΣYNΔEΣH ΣAΣ, AYTOMATA & ΔΩPEAN, ΓIA NA MIΛATE AΠO TO KINHTO ΣAΣ OΠOY KI AN BPIΣKEΣTE MEΣΩ OΠOIOYΔHΠOTE WIFI! ΠΛHPOΦOPIEΣ ΓIA THN YΠHPEΣIA KAI ΓIA TIΣ ΣYMBATEΣ ΣYΣKEYEΣ EΔΩ: nova.gr/wfc

 

Είναι ή ΔΕΝ είναι τελικά???

Screenshot_2024-04-08-14-26-51-320_com.android.mms.jpg

Edited by damianos
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, VIPdriver said:

Σου ζήτησε selfie και φωτο ταυτότητας;

Ναι. Τα εκανα αυτα και με πηγε στο σημειο υπογραφης οπου και το απερριψα επειδη δεν ειχε σωστη ημερομηνια γεννησης

24 minutes ago, dimitroula10 said:

Καθάρισε τον browser από τα cookies και ξανακάνε το από την αρχή. Γενικά καθαρισμός από cookies και cashe όταν συμπληρώνουμε φόρμες, πριν και μετά. Δοκίμασε και κάποιον άλλον browser αν δεν δουλέψει.

Δοκιμασα απο 3 συσκευες, με ανωνυμη περιηγηση και με δεδομενα (αλλη ip). Νομιζω οτι δυστυχως ειναι συνδεδεμενο με τον αριθμο η ταυτοποιηση και οχι με cookies η κατι σχετικο

Link to comment
Share on other sites

Την υπεύθυνη δήλωση που λες από πού την έβγαλες? Και γιατί σου έβγαλε αυτόματα την ημερομηνία γέννησης? Μήπως αντλεί τίποτα στοιχεία από το gov?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kmpatra said:

Την υπεύθυνη δήλωση που λες από πού την έβγαλες? Και γιατί σου έβγαλε αυτόματα την ημερομηνία γέννησης? Μήπως αντλεί τίποτα στοιχεία από το gov?

Οταν εβαλα την φατσα μου και την ταυτοτητα μου ζητησε να υπογραψω μια υπευθυνη δηλωση προς την νοβα. Οχι απο gov. Απλα οταν πηγα να υπογραψω ειδα λαθος ημερομηνια γεννησης και ακυρωσα τη διαδικασια και κολλησε. Την ημερομηνια γεννησης πιστευω την αντλει απο την φωτο της ταυτοτητας αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι αν πας σε ένα κατάστημα μπορούν να το ταυτοποιήσουν εκεί

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, spoukos said:

Δοκιμασα απο 3 συσκευες, με ανωνυμη περιηγηση και με δεδομενα (αλλη ip). Νομιζω οτι δυστυχως ειναι συνδεδεμενο με τον αριθμο η ταυτοποιηση και οχι με cookies η κατι σχετικο

Στην ανώνυμη περιήγηση δεν σβήνει τα κουκις μέχρι να βγεις και πολλές εφαρμογές διαβάζουν τα παλιά κουκις. Προσπαθώ να σκεφτώ γιατί βάζει λάθος γέννηση. Να υποθέσω ότι προσπάθησες να την αλλάξεις αλλά δεν άλλαζε. Για δοκίμασε από άλλον browser ή υπολογιστή. Περίεργο πρόβλημα που είναι καθαρά bug του συστήματος. Αλλά αυτά πρέπει να λύνουμε σε τεχνικά φορουμς.😀

Link to comment
Share on other sites

Αύριο πάμε για αλλαγή SIM, ΔΕΝ δουλεύει με τίποτα στην θέση 1 η wind σιμ μόνο η Nova F2G στην θέση 2...

Τι λέτε θα με χρεώσουν???

Από το 13800 μου είπαν Δωρεάν...

wifi_calling.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, damianos said:

Αύριο πάμε για αλλαγή SIM, ΔΕΝ δουλεύει με τίποτα στην θέση 1 η wind σιμ μόνο η Nova F2G στην θέση 2...

Τι λέτε θα με χρεώσουν???

Από το 13800 μου είπαν Δωρεάν...

wifi_calling.jpg

Σίγουρα δωρεάν η esim!

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, damianos said:

H YΠHPEΣIA WIFI CALLING THΣ NOVA EINAI ΠΛEON ΔIAΘEΣIMH ΣTHN ΣYNΔEΣH ΣAΣ, AYTOMATA & ΔΩPEAN, ΓIA NA MIΛATE AΠO TO KINHTO ΣAΣ OΠOY KI AN BPIΣKEΣTE MEΣΩ OΠOIOYΔHΠOTE WIFI! ΠΛHPOΦOPIEΣ ΓIA THN YΠHPEΣIA KAI ΓIA TIΣ ΣYMBATEΣ ΣYΣKEYEΣ EΔΩ: nova.gr/wfc

 

Είναι ή ΔΕΝ είναι τελικά???

Screenshot_2024-04-08-14-26-51-320_com.android.mms.jpg

Μου ήρθε και σε εμένα το μήνυμα αυτό αλλά δεν βλέπω την ρύθμιση αυτή.
Άρα πρέπει να πάω σε νέα sim;

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μου έδωσε δώρο την προσφορά 6€ απεριόριστα για ένα μήνα. Και δεν φτάνει αυτό μου την έδωσε τώρα και σε δεύτερο νούμερο που έχω. Τόσο καιρό περίμενα 😂😂

ΥΓ : Υπάρχει κόλπο να μένει για πάντα ;  

Edited by Jimakos43
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Jimakos43 said:

ΥΓ : Υπάρχει κόλπο να μένει για πάντα ; 

Να την αγοράζεις με ΣΜΣ και όχι από την εφαρμογή. Αυτό κάνω 3 χρόνια περίπου. Το κακό είναι ότι θέλει 8 € τον μήνα στην q, στο f2g έρχεται πιο φτηνά.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, dimitroula10 said:

Να την αγοράζεις με ΣΜΣ και όχι από την εφαρμογή. Αυτό κάνω 3 χρόνια περίπου. Το κακό είναι ότι θέλει 8 € τον μήνα στην q, στο f2g έρχεται πιο φτηνά.

Ποιο ειναι το sms ;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, damianos said:

30 ονόματα να αλλάξουν ΠΆΝΤΑ wind θα είναι...IMG_20240409_092809.thumb.jpg.e62645f909a3f2456ee9be625af4e625.jpg

Αν θεωρείς ότι δεν θα έπρεπε να την πληρώσεις, στείλτο στην εξυπηρέτηση για να σου πιστώσουν το ποσό στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitroula10 said:

Το κακό είναι ότι θέλει 8 € τον μήνα στην q, στο f2g έρχεται πιο φτηνά.

Με ποιο τρόπο έρχεται πιο φτηνά στο F2G από την Q;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mantzanes said:

Με ποιο τρόπο έρχεται πιο φτηνά στο F2G από την Q;

Δεν έχει το 0,30€ χαράτσι κατά την αγορά.

25 minutes ago, aopal said:

Οι προσφορες που έδωσε λήγουν 17/4 τι φάση;

Αυτό σημαίνει ότι μπορείς να την αγοράσεις 2 συνεχόμενες φορές με ΣΜΣ. Καλό αυτό.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dimitroula10 said:

Δεν έχει το 0,30€ χαράτσι κατά την αγορά.

Αυτό σημαίνει ότι μπορείς να την αγοράσεις 2 συνεχόμενες φορές με ΣΜΣ. Καλό αυτό.

Εαν κάποιος ενεργοποιησε την προσφορά που ήταν μέχρι χτες με τα 6 ευρώ με απεριόριστα δεδομένα και 1000 λεπτά και λήγουν σε 30 ημέρες δηλαδή 7/5 τότε πως είναι καλό η καινούρια προσφορά που έγινε σήμερα για κάποιον που πήρε την ιδια προσφορά με τα 6 ευρώ να λήγει σε 9 ημέρες στις 17/4;

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα η προσφορά λήγει 31/12/2024 πράγμα που σημαίνει ότι είναι προσωρινό λάθος όπως πιστεύω και σε σας που φαίνεται για 17/4 θα διορθωθεί εντός της ημέρας πιστεύω και θα πάει για 30 μέρες δηλαδή μέχρι 8/5.Εχει ξανασυμβεί 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, damianos said:

Αύριο πάμε για αλλαγή SIM, ΔΕΝ δουλεύει με τίποτα στην θέση 1 η wind σιμ μόνο η Nova F2G στην θέση 2...

Τι λέτε θα με χρεώσουν???

Από το 13800 μου είπαν Δωρεάν...

wifi_calling.jpg

Δηλαδή με αλλαγή sim θα δουλέψει το WiFi calling ? Εμένα δεν μου έχει εμφανίσει το διακόπτη του wifi calling άρα δεν μπορώ νάτο ενεργοποίηση. Αν και έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις που λένε στο site. Αχ ΑΘΑΝΑΤΗ ΤΕLESTET !!!!!!!

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...