Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 minutes ago, kokalo said:

Σε ερώτημα για το δικαίωμα επιστροφής χρηματικού υπολοίπου, δεν μου έχουν απαντήσει εδώ και σχεδόν 10 ημέρες.

Υπάρχει κάποιο νόμιμο χρονικό περιθώριο απάντησης, ή κάνουν ότι θέλουν?

Επίσης υπάρχει κάποιο χρονικό περιθώριο μέσα στο οποίο πρέπει να γίνει η διαδικασία?

Κάνουν τους Κινέζους. προχώρα κάνοντας την αίτηση κανονικά. . 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτό.. Έκανα εγώ αίτημα επιστροφής χρημάτων στη φόρμα επικοινωνίας και μου έστειλαν αυτο:

Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας με κωδικό xxxxxxxxxxx, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως μπορείτε εφόσον το επιθυμείτε, αίτημα φορητότητας σε άλλο πάροχο και έπειτα να μας στείλετε ένα αίτημα επιστροφής χρηματικού υπολοίπου.

Απαραίτητη προϋπόθεση, ο συνδρομητής χρήστης υπηρεσιών καρτοκινητής τηλεφωνίας να έχει προβεί σε αγορά του πακέτου/υπηρεσίας το οποίο επηρεάζεται μέχρι το χρόνο της παρούσας ανακοίνωσης.

Μετά το αίτημα φορητότητας προχωρείτε στο αίτημα επιστροφής πιστωτικού υπόλοιπου

1. ενυπόγραφο αίτημα με τα στοιχεία του λογαριασμού στον οποίο επιθυμείτε να γίνει η επιστροφή -το όνομα τράπεζας, τον αριθμό λογαριασμού σας και να είστε ο κύριος κάτοχος τραπεζικού λογαριασμού.

(Σε περίπτωση που ο τραπεζικός λογαριασμός που θα δηλωθεί για την επιστροφή του ποσού δεν ανήκει σε σας, αλλά σε τρίτο πρόσωπο, συμπληρωματικά στο ενυπόγραφο αίτημα σας και της ταυτότητάς σας, θα πρέπει να σταλεί: ενυπόγραφο αίτημα του τρίτου προσώπου με τα στοιχεία της τράπεζας, αριθμό λογαριασμού, κάτοχο τραπεζικού του λογαριασμού – τράπεζα και φωτοτυπία ταυτότητας του τρίτου προσώπου.)

2. Φωτοτυπία διπλής όψεως ταυτότητας/ διαβατηρίου σας.

Μέσο φόρμα επικοινωνίας, θα πρέπει να δημιουργήσετε ένα αρχείο zip ή PDF που να περιλαμβάνει όλα τα δικαιολογητικά διότι στη φόρμα επικοινωνίας μπορείτε να επισυνάψετε μόνο ένα έγγραφο.

Για ό,τι επιπλέον χρειαστείτε μπορείτε να επικοινωνήσετε με την Εξυπηρέτηση Οικιακών Πελατών Nova:

 - Μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο www.nova.gr

 - Μέσω messenger

 - Καλώντας στο 13800 (24x7), με αστική χρέωση 

 - Επιλέγοντας ένα κατάστημα Nova

 

Με εκτίμηση, 

Εξυπηρέτηση Οικιακών Πελατών Nova

 

Εμένα στο πρώτο αίτημα μου έστειλαν το παραπάνω μήνυμα.... Χθες έβγαλα μια φωτοτυπία την ταυτότητα μου και έγραψα χειρόγραφα οτι λόγω των αλλαγών επιθυμώ την επιστροφή του χρηματικού υπολοίπου της κάρτας μου στον τάδε λογαριασμό μου είμαι κύριος κάτοχος, υπέγραψα και την έστειλα (pdf) στη φόρμα επικοινωνίας. Σήμερα μου ήρθε μαιλ ότι το αίτημα μου βρίσκεται στη διαχείριση και θα ενημερωθώ με νεότερο. Οπότε αν δεν θες να κρατήσεις το νούμερο και να μην κάνεις φορητοτητα στείλε κ εσύ κάτι αντίστοιχο. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκοπεύω, απλά ήθελα πρώτα την σύμφωνη γνώμη τους...

Θα περιμένω λίγο ακόμα...

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας , σήμερα μου έδωσε η nova το χρηματικό υπόλοιπο από την αίτηση φορητότητας που έκανα στις 17/1.

Μόλις έγινε η φορητότητα , έκανα αίτημα στην nova με ταυτότητα και τον αριθμό της τραπέζης και σήμερα έγινε η κατάθεση.

 

Link to comment
Share on other sites

2 εβδομάδες λοιπόν.....

Και ήσουν από τους πρώτους, αν όχι ο πρώτος.

Άρα σωστά περιμένουμε οι υπόλοιποι.....

 

Edited by kokalo

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να μην ειναι ακομα #1# colpo απο τα γνωστα που πιανουν στη χωρα μας (οχι μονο εταιριων πολυεθνικων αλλα και ψιλικατζιδικων, αλλα και απλων υπηκοων-καταναλωτων) πρωτοεμφανιζομενο στη Wind σε αυτη τη φαση (κι αν πιασει, επιασε το πειραμα):

Οτι πρωτα κανεις φορητοτητα και μετα ζητας το υπολοιπο του καρτοκινητου στον τραπεζικο λογαριασμο σου και εστω οτι στους πρωτους που το καναν ετσι οπως ο Deerhunter οντως ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ αλλα για τη συντριπτικη πλειοψηφια που ακολουθουν, παρασυρομενοι απο την ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ στον Deerhunter τους πουν τελικα: "Δε κανατε φορητοτητα? Τι μας τσαμπουνατε τωρα για επιστροφη υπολοιπου στην τραπεζα;"

Προσοχη:

Οπωςδηποτε ζητατε ΕΓΓΡΑΦΗ ενημερωση να την διατηρησετε σε παρα πολυ πιθανοτητα "ΕΚΤΡΟΠΗΣ" της αποφασης σας για επιστροφη στην τραπεζα σε "επικληση" στην ΕΕΤΤ. Αν και ακομα κι ετσι, αν διαπιστωσει μαζικοτητα αιτησεων επιστροφης στην τραπεζα, τιποτα δε σας το εγγυατε ακομα κι ετσι.

Πειτε οτι ειμαι "σεναριογραφος μυθοπλασιων", κατεω αριστοτατα ομως "πως" δουλευουν τα πραματα σε αυτη τη χωρα ΤΕΛΙΚΑ και μετα οι "απλοι υπηκοοι" εχουν ΠΑΝΤΑ το γνωστο αφηγημα: "Δε βαριεσαι που δε τα πηρα. Ετσι κι αλλιως λιγα ηταν": Το κατεουν οτι ετσι "σκεφτεστε" (>95% μας). "ΠΑΜΕ ΚΙ ΟΠΟΥ ΒΓΕΙ": γνωστον και αναπαραγωμενο εδω και χιλιετιες σε αυτο το "βασιλειο" τυπου Βυζαντιου, με τη γνωστη παντα καταληξη.

Προτεινω καταγγελια συμβασης πρωτα και μετα αιτημα επιστροφης υπολοιπου στην τραπεζα. Και εαν θελετε μεσα σε 6μηνο μετα ζητατε τον αριθμο τηλεφωνου σας πισω απο την Wind. Οχι πρωτα και αμεσα φορητοτητα σε αλλη εταιρια.

Κατανοω ΑΠΟΛΥΤΑ πως θα ανταπαντησουν σε οσα μολις εγραψα οι γνωστοι. "ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΔΕΙΧΝΕΙ" ας το μαθουμε πια καποια στιγμη, οσα δις παθηματα κι αν εχουν συμβει.

Χωστε τα μου τωρα οι γνωστοι με τα γνωστα κοσμητικα επιθετα.

Οσοι δε γραφουν και απλα μας διαβαζουν απο εδω ας το ξερουν. Δε με πτοουν οι χαρακτηρισμοι ιδιως οταν ενα απλο post τοσου "χωρου" οσο και αλλα posts θα εγειρει τοση μυνιν. Ας το σκεφτουν οσοι μας διαβαζουν. Δεν εχω κανενα λογο προσωπικα για να προκαλω να μην τα πηγαινω καλα με likes.

ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΩ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕ ΤΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΣ ΤΑ ΑΓΝΟΗΣΕΙ ΑΠΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

 Θα μπορούσανε απλά να ενεργοποιήσουν τη μεταφορά υπόλοιπου από f2go se f2go. Και ο κόσμος θα το προτιμήσει για να μιλάει κ αυτοί δε θα έμπαιναν σε διαδικασίες να δυσαρεστούνε τους πελάτες τους, με επιστροφές κ φορητότητες. 
 

Link to comment
Share on other sites

Το colpo που μόλις ανέφερες "ισχυριζόταν" στην ανάλογη περίπτωση της πράσινης μες στα μπάνια του λαού: Αφού ΟΝΤΩΣ "τσιμπά" ο κόσμος στη χώρα μας (>95% μας): Και γιατί όχι να μην το εφαρμόσει; Απλά στη μαύρη ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Και ΜΟΝΟ ως θέσφατο (στη χώρα μας αυτού του ποιού υπηκόων) ότι "ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ colpa ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ de facto ΠΙΑΝΟΥΝ" (αφού κι εσύ το επικαλείσαι!!)...

ΤΟΤΕ: Και γιατί όχι; "Κάντε ό,τι επιζήμιες για τους υπηκόους μεταβολές: Ποτέ δε θα ζητήσουν τα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ λεφτά τους πίσω".

Γιατί όχι; Αφού πιάνει και των ίδιων "τα ζητά ο...... τους"._

Link to comment
Share on other sites

Σε παλιό f2g, ενα πακέτο με 10,6 (5 γιγα + 200') θα ανανεώσει την ημερομηνία λήξης του υπολοίπου ταυτόχρονα?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, VIPdriver said:

Σε εφιάλτη μετατράπηκε για μια γυναίκα από τον Βόλο η διατήρηση λογαριασμού στο efood. Όπως καταγγέλει η ίδια, η γυναίκα ξύπνησε και διαπίστωσε ότι η χρεωστική της είχε χρεωθεί με το ποσό των 1.500 ευρώ.

 

Άγνωστος είχε αποκτήσει πρόσβαση στον λογαριασμό που διατηρεί στη δημοφιλή πλατφόρμα, τον είχε παραβιάσει και είχε προβεί στην αγορά τσιγάρων, σάντουιτς και πλήθος άλλων προιόντων, ενώ άφησαν και φιλοδώρημα 5 ευρώ στον διανομέα.

 

Το efood δυστυχώς δεν αναγνώρισε τις συναλλαγές ως κακόβουλες, αντίθετα έπρεπε να απευθυνθεί στην τράπεζα και να κάνει αμφισβήτηση ενώ ακύρωσε και τη χρεωστική της κάρτα. Προκύπτουν σοβαρά ερωτήματα για το πόσο αξιόπιστες είναι αυτού του είδους οι εφαρμογές και πόσο ευάλωτες, καθώς βρίσκονται στα τηλέφωνα εκατομμυρίων Ελλήνων.

Πηγή: https://techmaniacs.gr/tis-chreosan-1500-eyro-sto-efood-deite-fotografies/

Νομιζω μιλάμε για μούφα αρθρο για ψεκασμένους (ποιος τρελος θα αγόραζε τόσες φορές φαγητο απο τον ίδιο κλεμμένο λογαριασμό , και η κάρτα θα σου ζητούσε σμσ για νεα διέυθυνση  .... ποιο καταστημα θα έφερνε 1η παραγγελία χυμα κλπ )

Πάντως όσοι αγοράζετε εστίαση , ο πιο καλός και ασφαλής τρόπος ειναι με σμαρτ ποκετ της vodafone ... απλά βγάζεις εναν κωδικό απο τα χρήματα που έχεις στο καρτοκινητό και με αυτό το κωδικό πληρώνεις το e-food (με 10% έκπτωση κιολας) ... στο ίδιο το efood βάζεις μια virtual η κλειστή κάρτα και αν δεν έχεις υπόλοιπο να πληρώσεις απο εκει δεν κάνει κανενα έλεγχο για να σε ταλαιπωρει .

Με την ευκαιρία Οποιος έρθει cu-liquid για τον 1ο χρόνο μπορεί να αγοράζει σουβλάκια έτσι και να έχει δωρεαν υπηρεσίες

1ος μηνας : δίνεις 13 ευρω και σου φέρνουν την κάρτα ετοιμη με απεριοριστη ομιλία , 30-40gb και 5 ευρω μεσα ...
2ος μηνας : εχεις μπει liquid και βάλει αυτοματη χρέωση 15 ευρω που δεν τα πληρώνεις -δωρεαμ - αλλά έχεις απεριοριστη ομιλία , 11 gb και οτι έχει μείνει απο τον 1ομηνα
3ος μηνας  ¨βάζεις 15 ευρω και παιρνεις απεριοριστη ομιλία και 17 gb ... τα λεφτά μένουν στο υπόλοιπο
4-5-6 μηνας κανεις οτι πιο πανω

Εχεις δωσει 73 ευρω και μπορεις να κάνεις αγορα 65 ευρω προιόντα από e-food ... 
Αν βάλεις το brieng a friend (ζητας κωδικο πριν την αιτηση) έχεις 5 gb για ολο το 1ο χρονο με το ίδιο σκεπτικο

Οταν τελειώσουν τα δώρα , μπορεις να βάζεις και 13 ευρω το 2 μηνο με μια έυκολη αλλαγή ημερομηνίας χρέωσης για να πέσει στα 7 ευρω περιπου το μήνα ... με αυτά έχεις "πακέτο" 150 λεπτων με 1 ευρω , η 1gb με 1.2 ευρω που τα πληρώνεις αυτόματα κατα την κατανάλωση , και πολύ πιο φτηνές επιλογές για ποσότητες , ενω πάντα οτιο περισέυει παει με ασφάλεια e-food

Τρελή ευκαιρία που ισχύει απο το 2022 μέχρι και τώρα... έχουν και ενα μικρο bt ηχείο των 5-6 ευρω επιπλέον δώρακι,

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, blizard said:

Νομιζω μιλάμε για μούφα αρθρο για ψεκασμένους (ποιος τρελος θα αγόραζε τόσες φορές φαγητο απο τον ίδιο κλεμμένο λογαριασμό , και η κάρτα θα σου ζητούσε σμσ για νεα διέυθυνση  .... ποιο καταστημα θα έφερνε 1η παραγγελία χυμα κλπ )

Πάντως όσοι αγοράζετε εστίαση , ο πιο καλός και ασφαλής τρόπος ειναι με σμαρτ ποκετ της vodafone ... απλά βγάζεις εναν κωδικό απο τα χρήματα που έχεις στο καρτοκινητό και με αυτό το κωδικό πληρώνεις το e-food (με 10% έκπτωση κιολας) ... στο ίδιο το efood βάζεις μια virtual η κλειστή κάρτα και αν δεν έχεις υπόλοιπο να πληρώσεις απο εκει δεν κάνει κανενα έλεγχο για να σε ταλαιπωρει .

Με την ευκαιρία Οποιος έρθει cu-liquid για τον 1ο χρόνο μπορεί να αγοράζει σουβλάκια έτσι και να έχει δωρεαν υπηρεσίες

1ος μηνας : δίνεις 13 ευρω και σου φέρνουν την κάρτα ετοιμη με απεριοριστη ομιλία , 30-40gb και 5 ευρω μεσα ...
2ος μηνας : εχεις μπει liquid και βάλει αυτοματη χρέωση 15 ευρω που δεν τα πληρώνεις -δωρεαμ - αλλά έχεις απεριοριστη ομιλία , 11 gb και οτι έχει μείνει απο τον 1ομηνα
3ος μηνας  ¨βάζεις 15 ευρω και παιρνεις απεριοριστη ομιλία και 17 gb ... τα λεφτά μένουν στο υπόλοιπο
4-5-6 μηνας κανεις οτι πιο πανω

Εχεις δωσει 73 ευρω και μπορεις να κάνεις αγορα 65 ευρω προιόντα από e-food ... 
Αν βάλεις το brieng a friend (ζητας κωδικο πριν την αιτηση) έχεις 5 gb για ολο το 1ο χρονο με το ίδιο σκεπτικο

Οταν τελειώσουν τα δώρα , μπορεις να βάζεις και 13 ευρω το 2 μηνο με μια έυκολη αλλαγή ημερομηνίας χρέωσης για να πέσει στα 7 ευρω περιπου το μήνα ... με αυτά έχεις "πακέτο" 150 λεπτων με 1 ευρω , η 1gb με 1.2 ευρω που τα πληρώνεις αυτόματα κατα την κατανάλωση , και πολύ πιο φτηνές επιλογές για ποσότητες , ενω πάντα οτιο περισέυει παει με ασφάλεια e-food

Τρελή ευκαιρία που ισχύει απο το 2022 μέχρι και τώρα... έχουν και ενα μικρο bt ηχείο των 5-6 ευρω επιπλέον δώρακι,

Αφου μόνο η βονταφον εχει το smart pocket και συνεργάζεται με το efood (εσυ το έλεγες)...

Εδω η νοβα δεν μπορει να κανει μια σωστη αλλαγη εφαρμογης...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυσκίνητη νόβα έχεις γίνει. Να το κοιτάξεις 

Υγ: τελευταία ανανέωση και αγορά πακέτου στο νούμερο που προσπαθώ να στείλω το log n win, λιγότερο από μήνα. Τι το κρατάνε; Ας το κόψουν καλύτερα. 

IMG_5035.png

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει και ο αριθμός ο οποίος θα λάβει το δώρο να έχει ανανεώσει εντός του προηγούμενου μήνα, αλλιώς αυτό το μήνυμα εμφανίζεται.

Είναι φυσιολογικό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2024 at 9:26 ΜΜ, Pppe said:

Μακαρι να μην ειναι ακομα #1# colpo απο τα γνωστα που πιανουν στη χωρα μας (οχι μονο εταιριων πολυεθνικων αλλα και ψιλικατζιδικων, αλλα και απλων υπηκοων-καταναλωτων) πρωτοεμφανιζομενο στη Wind σε αυτη τη φαση (κι αν πιασει, επιασε το πειραμα):

Οτι πρωτα κανεις φορητοτητα και μετα ζητας το υπολοιπο του καρτοκινητου στον τραπεζικο λογαριασμο σου και εστω οτι στους πρωτους που το καναν ετσι οπως ο Deerhunter οντως ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ αλλα για τη συντριπτικη πλειοψηφια που ακολουθουν, παρασυρομενοι απο την ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ στον Deerhunter τους πουν τελικα: "Δε κανατε φορητοτητα? Τι μας τσαμπουνατε τωρα για επιστροφη υπολοιπου στην τραπεζα;"

Προσοχη:

Οπωςδηποτε ζητατε ΕΓΓΡΑΦΗ ενημερωση να την διατηρησετε σε παρα πολυ πιθανοτητα "ΕΚΤΡΟΠΗΣ" της αποφασης σας για επιστροφη στην τραπεζα σε "επικληση" στην ΕΕΤΤ. Αν και ακομα κι ετσι, αν διαπιστωσει μαζικοτητα αιτησεων επιστροφης στην τραπεζα, τιποτα δε σας το εγγυατε ακομα κι ετσι.

Πειτε οτι ειμαι "σεναριογραφος μυθοπλασιων", κατεω αριστοτατα ομως "πως" δουλευουν τα πραματα σε αυτη τη χωρα ΤΕΛΙΚΑ και μετα οι "απλοι υπηκοοι" εχουν ΠΑΝΤΑ το γνωστο αφηγημα: "Δε βαριεσαι που δε τα πηρα. Ετσι κι αλλιως λιγα ηταν": Το κατεουν οτι ετσι "σκεφτεστε" (>95% μας). "ΠΑΜΕ ΚΙ ΟΠΟΥ ΒΓΕΙ": γνωστον και αναπαραγωμενο εδω και χιλιετιες σε αυτο το "βασιλειο" τυπου Βυζαντιου, με τη γνωστη παντα καταληξη.

Προτεινω καταγγελια συμβασης πρωτα και μετα αιτημα επιστροφης υπολοιπου στην τραπεζα. Και εαν θελετε μεσα σε 6μηνο μετα ζητατε τον αριθμο τηλεφωνου σας πισω απο την Wind. Οχι πρωτα και αμεσα φορητοτητα σε αλλη εταιρια.

Κατανοω ΑΠΟΛΥΤΑ πως θα ανταπαντησουν σε οσα μολις εγραψα οι γνωστοι. "ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΔΕΙΧΝΕΙ" ας το μαθουμε πια καποια στιγμη, οσα δις παθηματα κι αν εχουν συμβει.

Χωστε τα μου τωρα οι γνωστοι με τα γνωστα κοσμητικα επιθετα.

Οσοι δε γραφουν και απλα μας διαβαζουν απο εδω ας το ξερουν. Δε με πτοουν οι χαρακτηρισμοι ιδιως οταν ενα απλο post τοσου "χωρου" οσο και αλλα posts θα εγειρει τοση μυνιν. Ας το σκεφτουν οσοι μας διαβαζουν. Δεν εχω κανενα λογο προσωπικα για να προκαλω να μην τα πηγαινω καλα με likes.

ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΩ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕ ΤΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΣ ΤΑ ΑΓΝΟΗΣΕΙ ΑΠΛΑ.

Πιθανόν και να ήμουν ο πρώτος που το έκανα , όμως πρώτα ρώτησα μέσω της φόρμας για την διαδικασία και μετά πήρα και στο call center και σημείωσα  τον τηλεφωνητή την ώρα και την ημέρα που πήρα την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, hercoulis said:

Με 13 ευρώ ανανέωση πόσα θα μεινουν υπόλοιπο;

Νέο F2G 11,81€

Στο παλιό F2G νομίζω κρατάει και -0,30€

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω 11,41€ και έλεγα να βάλω 13 για το επόμενο δίμηνο αλλά δε μου δίνει το περιθώριο έτσι όπως τα έχουν κάνει. Πρέπει να πάω σε 15€. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, hercoulis said:

Έχω 11,41€ και έλεγα να βάλω 13 για το επόμενο δίμηνο αλλά δε μου δίνει το περιθώριο έτσι όπως τα έχουν κάνει. Πρέπει να πάω σε 15€. 

Μάλλον εισαι στο παλιο F2G

Link to comment
Share on other sites

Στο νέο είμαι. 
Υπόλοιπο τα έχω αυτά, όχι από ανανέωση. 
Τελος πάντων. 

Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2024 at 8:29 ΜΜ, damianos said:

Και ποιες είναι διαθέσιμες όταν ΔΕΝ είναι τελευταία μοντέλα????

IMG_20240129_202741.jpg

IMG_20240129_202725.jpg

 

On 29/1/2024 at 9:02 ΜΜ, costastro said:

Καλύτερα να συμβουλευόμαστε τον κατασκευαστή του τηλεφώνου. Αν ο κατασκευαστής λέει πως η συσκευή υποστηρίζει esim, άσε τη νόβα να λέει ότι θέλει. Όπως για παράδειγμα, η νόβα λέει πως για να χρησιμοποιήσεις και να λειτουργούν ταυτόχρονα δύο esim στην ίδια συσκευή (χωρίς να χρησιμοποιείς φυσική sim) χρειάζεται iphone 14 ή νεότερο, ενώ αυτό γίνεται και σε iphone 13 ( το έχω κάνει εγώ, λειτουργω ταυτόχρονα δύο esim σε iphone 13, χωρίς να έχω στη συσκευή φυσική esim).

iPhone 13 Pro Max εδώ με Nova σε eSIM. Δεν υποστηρίζεται από την εταιρεία θεωρητικά.  

Όμως όλα δουλεύουν καλά, το εχω κλειστό το νούμερο σχεδόν πάντα αλλα δεν ειχα Κάποιο θέμα όταν το έβαλα, ούτε είχα θέμα με κλήσεις που έκανα. 

Νομίζω είναι όπως θα κάτσει, αλλα καλό είναι να μη ρισκάρουμε. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πάνω δεξιά δωράκι???

Εμένα μου εξαφανίστηκαν Όλα....

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Έφυγαν όλες οι προσφορές. 
Τα ίδια και στην Q. 

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...