Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, aektzhs 1 said:

Τελευταία ευκαιρία σήμερα για ανανέωση από 1 ευρώ. Προλάβετε συγχωριανοί 😅😅😅😅

8 ευρω σε καταστημα γινεται και απο αυριο σωστά; Εαν θελει ο υπάλληλος, βεβαίως βεβαίως...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Χωρις ειρωνεία, πιστεύω ότι θα της κοστίσει πολύ της Νοβα η ακύρωση του μονόευρου. Οι ψαγμένοι θα συνεχίσουν στο κασμπακ του cu λικουιντ και δεν θα ξαναεμπιστευτούν την Νοβα. Και τι πακετα θα βγάλει; Ακόμη και να είναι πιο οικονομικά από του ανταγωνισμού, ποιος θα την εμπιστευτεί ότι δεν θα τα ξαναλλαξει; Είναι βέβαιο ότι μόλις τσιμπησει τους συνδρομητές που θελει, θα τα ακριβύνει. 

το κασμπακ θα καταργηθει ή θα αλλαξει (μιν ποσο για ρευστοποιηση 1 ευρω ή 5 ευρω!!)

και το λικουιντ θα εχει μεγαλη ανανεωση (κοστος καθε μηνα).... με κολλημενες μπαρες

και μετα θα πεσει το κλαμα της αρκουδας.....

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, HEO said:

το κασμπακ θα καταργηθει ή θα αλλαξει (μιν ποσο για ρευστοποιηση 1 ευρω ή 5 ευρω!!)

και το λικουιντ θα εχει μεγαλη ανανεωση (κοστος καθε μηνα)....

και μετα θα πεσει το κλαμα της αρκουδας.....

Μετά θα πάμε ολοι σε 1 και μοναδικο καρτοκινητο και τελος. Ο Έλληνας είναι πολυμήχανος, θα βρει λύση. 

ΥΓ. Και λογικα κερδισμενη θα βγει η κοσμοτε μόνο. Εαν ειναι να δινουμε τα ιδια λεφτα σε ολους, θα επιλεξουμε τον καλύτερο. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Μετά θα πάμε ολοι σε 1 και μοναδικο καρτοκινητο και τελος. Ο Έλληνας είναι πολυμήχανος, θα βρει λύση. 

ο πολυμηχανος Ελληνας που ειναι και γατονι εχει βρει εγγλεζικα νουμερα για να παιζει που δεν θελουν ανανεωση 🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, HEO said:

το κασμπακ θα καταργηθει ή θα αλλαξει (μιν ποσο για ρευστοποιηση 1 ευρω ή 5 ευρω!!)

και το λικουιντ θα εχει μεγαλη ανανεωση (κοστος καθε μηνα).... με κολλημενες μπαρες

και μετα θα πεσει το κλαμα της αρκουδας.....

Και γιατί να πέσει το κλάμα της αρκούδας; εμένα αυτή τη στιγμή η Cosmote μου δίνει 10€ και 1000 λεπτά για να μην φύγω από το καρτοκινητό. Ας αρχίσει τις εξυπνάδες η Vodafone και θα δούμε ποια αρκούδα θα κλάψει τελευταία..

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, kalitexnis_g said:

Και γιατί να πέσει το κλάμα της αρκούδας; εμένα αυτή τη στιγμή η Cosmote μου δίνει 10€ και 1000 λεπτά για να μην φύγω από το καρτοκινητό. Ας αρχίσει τις εξυπνάδες η Vodafone και θα δούμε ποια αρκούδα θα κλάψει τελευταία..

Εσυ πηρες ειδική προσφορά για να μην φύγεις. Εμείς λεμε για τον απλό λαό. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

το κασμπακ θα καταργηθει ή θα αλλαξει (μιν ποσο για ρευστοποιηση 1 ευρω ή 5 ευρω!!)

και το λικουιντ θα εχει μεγαλη ανανεωση (κοστος καθε μηνα).... με κολλημενες μπαρες

και μετα θα πεσει το κλαμα της αρκουδας.....

Μπα δεν νομίζω το CU Cashback. Θα είναι αυτοκτονία. Μέχρι όμως να το καταστρέψουν πάμε εκεί 

58 minutes ago, VIPdriver said:

Μετά θα πάμε ολοι σε 1 και μοναδικο καρτοκινητο και τελος. Ο Έλληνας είναι πολυμήχανος, θα βρει λύση. 

ΥΓ. Και λογικα κερδισμενη θα βγει η κοσμοτε μόνο. Εαν ειναι να δινουμε τα ιδια λεφτα σε ολους, θα επιλεξουμε τον καλύτερο. 

Το CU Cashback δεν διατρέχει κίνδυνο άμεσα. Μέχρι και αν το καταστρέψουν είναι η καλύτερη επιλογή 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, eridion25 said:

Πάντως το μόνο καλό που βρήκα είναι ότι δεν θα καταργηθεί το πακέτο 400 ομιλία + MB και 40 sms με 7.2€ κάτι είναι και αυτό

Πόσο σίγουροι είμαστε γι' αυτό;
Μου έχουν στείλει email από την εξυπηρέτηση πελατών που γράφει πως το πακέτο δεν θα υπάρχει από αύριο.
Το είχα γράψει εδώ πριν κάποιες ημέρες που μου το έστειλαν.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

ο πολυμηχανος Ελληνας που ειναι και γατονι εχει βρει εγγλεζικα νουμερα για να παιζει που δεν θελουν ανανεωση 🙂

Ναι αλλά από ποιον θα ζητάς να σε παίρνει σε Αγγλικό νούμερο? Και ποιον θα μπορείς να παίρνεις με νορμάλ τιμή?

Να μας λες πάντως τέτοιες λεπτομέρειες για να μαθαίνουμε.....

Έστω και σε pm. 😉

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, VIPdriver said:

Εσυ πηρες ειδική προσφορά για να μην φύγεις. Εμείς λεμε για τον απλό λαό. 

Αν κυνηγήσει ο απλός λαός τις προσφορές, δεν θα χάσει. Το θέμα είναι ότι ο λαός κοιμάται και θα χάνει μια ζωή..

Συμβολαιάκι και δεν βαριέσαι αδερφέ...

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kalitexnis_g said:

Αν κυνηγήσει ο απλός λαός τις προσφορές, δεν θα χάσει. Το θέμα είναι ότι ο λαός κοιμάται και θα χάνει μια ζωή..

Συμβολαιάκι και δεν βαριέσαι αδερφέ...

Το κυνήγησα κ γω και μην σου πω τι πήρα...

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, kokalo said:

Ναι αλλά από ποιον θα ζητάς να σε παίρνει σε Αγγλικό νούμερο? Και ποιον θα μπορείς να παίρνεις με νορμάλ τιμή?

Να μας λες πάντως τέτοιες λεπτομέρειες για να μαθαίνουμε.....

Έστω και σε pm. 😉

τα αγγλικα ειναι περισσοτερο για κατασκευες ΙοΤ, συναγερμους, GPS, γενικα για παιχνιδι αφου κανουν roaming σε ολα τα δικτυα και οι τιμες SMS ειναι σχετικα καλες 0.10 λιρες.....

το ζητημα ειναι οτι οσο μια προσφορα γινεται γνωστη και την χρησιμοποιει περισσοτερος κοσμος σε καποιο σημειο αυτη θα κοπει. Ειναι κατι που πρεπει ολοι μας να εχουμε στο μυαλο μας....

ετσι μας αποχαιρετησε και το 1 ευρω και η οχταρα.... κλαψ 🙂

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, hercoulis said:

Με λίγα λόγια θα γίνει αναβάθμιση της εφαρμογής f2go από απόψε.

Εγώ υπολογίζω γύρω στις 8 το πρωί να γίνει ενημέρωση των συστημάτων τους

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έκανα αίτημα φορητοτητας για what's up.

Μου είχανε μείνει κάτι ψιλά μέσα και τα έκανα δωρεά.

Το κύριο νούμερο το έχω what's up, θα γίνει και το δεύτερο.

Sent from my CPH2493 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον μας μένει το ROLLOVER και η χρέωση ανά δευτερόλεπτο....

ΜΑΖΙ με το Buy More 1000 είναι παρηγοριά για τον άρρωστο....

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Αν κυνηγήσει ο απλός λαός τις προσφορές, δεν θα χάσει. Το θέμα είναι ότι ο λαός κοιμάται και θα χάνει μια ζωή..

Συμβολαιάκι και δεν βαριέσαι αδερφέ...

Δεν έχουν όλοι τις ίδιες ανάγκες, άλλοι δεν έχουν τον χρόνο να ασχολούνται και γενικά στο τέλος όλα ανάγονται όχι μόνο στο value for money, αλλά και στο time is money.

Υπάρχουν άτομα που ασχολούντε όλη μέρα για το πως θα γλιτώσουν €1-2 στο καρτοκινητό πηγαίνοντας πέρα δώθε από εταιρεία σε εταιρεία, που αυτός ο χρόνος θα μπορούσε να αξιοποιηθεί σε κάτι πολύ ανώτερο.

Ο καθένας αξιολογεί τον χρόνο του και την τσέπη και πράτει ανάλογα.

Και αυτός που λέει συμβολαιάκι και δεν βαριέσαι δεν αδερφέ, ίσως δεν έχει τον δικό σου χρόνο ή θεωρεί οτι με €10 παραπάνω το μήνα αγοράζει ηρεμία και ξεγνασιά το οποίο είναι απόλυτα σεβαστό.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, T-mobile said:

Δεν έχουν όλοι τις ίδιες ανάγκες, άλλοι δεν έχουν τον χρόνο να ασχολούνται και γενικά στο τέλος όλα ανάγονται όχι μόνο στο value for money, αλλά και στο time is money.

Υπάρχουν άτομα που ασχολούντε όλη μέρα για το πως θα γλιτώσουν €1-2 στο καρτοκινητό πηγαίνοντας πέρα δώθε από εταιρεία σε εταιρεία, που αυτός ο χρόνος θα μπορούσε να αξιοποιηθεί σε κάτι πολύ ανώτερο.

Ο καθένας αξιολογεί τον χρόνο του και την τσέπη και πράτει ανάλογα.

Και αυτός που λέει συμβολαιάκι και δεν βαριέσαι δεν αδερφέ, ίσως δεν έχει τον δικό σου χρόνο ή θεωρεί οτι με €10 παραπάνω το μήνα αγοράζει ηρεμία και ξεγνασιά το οποίο είναι απόλυτα σεβαστό.

Εννοείται φίλε μου! Και ευτυχώς ο πολύς ο κόσμος αγοράζει ηρεμία και ξεγνοιασιά. Αλλιώς δεν θα τη βγάζαμε τζάμπα εμείς οι χασομέρηδες. 😉

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω λίγο χρόνο , θα σας γράψω μια ιστορία που μου είχε συμβεί το 21 και βλέπω να επαναλαμβάνεται δυστυχώς πάλι το ίδιο τώρα.

Το καλοκαίρι του 21 μου έκλεψαν το κινητό το οποίο είχα χωρίς PIN (στη SIM), όλα απεριόριστα και γύρω στα 50€+ υπόλοιπο (λόγω σεζόν). Αμέσως πήρα τηλ τη WIND να μου κλείσουν την κάρτα και πήγα την επομένη σ'ένα κατάστημα όπου μου έδωσαν το καρτάκι με τον αριθμό μου και ένα νέο νούμερο F2G καθώς, όπως μου είπαν, είναι πολιτική της εταιρείας να υπάρχει και δεύτερο νούμερο στη WIND για να με καλέσουν να γίνει η ταυτοποίηση. Τη διαδικασία την είχα ξεκινήσει τότε Τετάρτη (έχω όλα τα μηνύματα στο messenger, δεν είμαι Θεός να τα θυμάμαι απ'έξω :p ) και μέχρι την επόμενη Πέμπτη (μια βδομάδα μετά) δεν με είχε καλέσει κανείς!! Παρασκευή πρωί με κάλεσε μια κυρια , μου ζήτησε συγγνώμη, μου ζήτησε να της στείλω σ'ένα mail μια υπεύθυνη δήλωση και άλλα χαρτιά και έκλεισε το τηλ λέγοντας μου "μόλις στείλετε τα δικαιολογητικά, θα καλεσε στο 210χχχ να πείτε ότι τα στείλατε για να σας ενεργοποιήσουν τον αριθμό ΑΜΕΣΑ". Το έκανα και η απάντηση του υπαλληλου τότε ήταν "θα σας καλέσουμε εμείς ξανά". 

Για να μην μακρηγορώ, με κάλεσαν την επομενη Τετάρτη, 2 βδομάδες μετά την αίτηση, και αφού είχα κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ με όλες τις αποδείξεις καθώς είχα φτάσει στο αμήν μου ενώ η WIND, 10-15 μέρες μετά την καταγγελία, μου έστειλε μήνυμα γραπτό πως μου ζητάνε συγγνώμη και πως μου πίστωσαν 12€ κάρτα στο κινητό. 

 3 χρόνια μετά, την ίδια ακριβώς κατάσταση ζει ο πατέρας μου με τη NOVA. Δήλωσε κλοπή την Πέμπτη για να του ακυρώσουν τη SIM, παρασκευή πρωί πήγε σε κατάστημα και πήρε τη νέα SIM και νεο νούμερο και από τότε δεν έχει καλέσει κανείς! Όχι μόνο αυτό, αλλά έχουν και το θράσος στο 13700 (το μόνο νούμερο στο οποίο έχει πρόσβαση με τον αριθμό που του έδωσαν) να του λένε "καλέστε στο 13800 για να το αναφέρετε ή στείλτε mail" - σ'έναν ανθρωπο 65 ετών. Το απόγευμα μάλιστα, που ξανακάλεσε του είπαν "μισό λεπτό να σας συνδεσουμε εμείς" και του το έκλεισαν στα μούτρα.

Αλλά δεν φταίνε αυτοί, αυτός φταίει που έχει βολευτεί από εποχές Telestet με αυτή την κ@λ$ εταρεία. 

Η συνέχεια στις οθόνες σας.... 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Και το '20 τα ίδια έκαναν, κάπου βδομάδα και βάλε μετά την κατάθεση δικαιολογητικών σε κατάστημα όπου θα μας καλούσαν αυτοί "αμέσως".

Link to comment
Share on other sites

Καμμία αλλαγή στο F2G app ακόμη. 

ΥΓ. 10:22 και μάλλον δεν βλέπω κάτι νέο για σήμερα. Κανένα νεο πακέτο και η ονλαιν ανανεωση του 1€ συνεχιζει να ειναι διαθέσιμη. Ραντεβού αύριο πάλι. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ParafronGR said:

Μιας και έχω λίγο χρόνο , θα σας γράψω μια ιστορία που μου είχε συμβεί το 21 και βλέπω να επαναλαμβάνεται δυστυχώς πάλι το ίδιο τώρα.

Το καλοκαίρι του 21 μου έκλεψαν το κινητό το οποίο είχα χωρίς PIN (στη SIM), όλα απεριόριστα και γύρω στα 50€+ υπόλοιπο (λόγω σεζόν). Αμέσως πήρα τηλ τη WIND να μου κλείσουν την κάρτα και πήγα την επομένη σ'ένα κατάστημα όπου μου έδωσαν το καρτάκι με τον αριθμό μου και ένα νέο νούμερο F2G καθώς, όπως μου είπαν, είναι πολιτική της εταιρείας να υπάρχει και δεύτερο νούμερο στη WIND για να με καλέσουν να γίνει η ταυτοποίηση. Τη διαδικασία την είχα ξεκινήσει τότε Τετάρτη (έχω όλα τα μηνύματα στο messenger, δεν είμαι Θεός να τα θυμάμαι απ'έξω 😛 ) και μέχρι την επόμενη Πέμπτη (μια βδομάδα μετά) δεν με είχε καλέσει κανείς!! Παρασκευή πρωί με κάλεσε μια κυρια , μου ζήτησε συγγνώμη, μου ζήτησε να της στείλω σ'ένα mail μια υπεύθυνη δήλωση και άλλα χαρτιά και έκλεισε το τηλ λέγοντας μου "μόλις στείλετε τα δικαιολογητικά, θα καλεσε στο 210χχχ να πείτε ότι τα στείλατε για να σας ενεργοποιήσουν τον αριθμό ΑΜΕΣΑ". Το έκανα και η απάντηση του υπαλληλου τότε ήταν "θα σας καλέσουμε εμείς ξανά". 

Για να μην μακρηγορώ, με κάλεσαν την επομενη Τετάρτη, 2 βδομάδες μετά την αίτηση, και αφού είχα κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ με όλες τις αποδείξεις καθώς είχα φτάσει στο αμήν μου ενώ η WIND, 10-15 μέρες μετά την καταγγελία, μου έστειλε μήνυμα γραπτό πως μου ζητάνε συγγνώμη και πως μου πίστωσαν 12€ κάρτα στο κινητό. 

 3 χρόνια μετά, την ίδια ακριβώς κατάσταση ζει ο πατέρας μου με τη NOVA. Δήλωσε κλοπή την Πέμπτη για να του ακυρώσουν τη SIM, παρασκευή πρωί πήγε σε κατάστημα και πήρε τη νέα SIM και νεο νούμερο και από τότε δεν έχει καλέσει κανείς! Όχι μόνο αυτό, αλλά έχουν και το θράσος στο 13700 (το μόνο νούμερο στο οποίο έχει πρόσβαση με τον αριθμό που του έδωσαν) να του λένε "καλέστε στο 13800 για να το αναφέρετε ή στείλτε mail" - σ'έναν ανθρωπο 65 ετών. Το απόγευμα μάλιστα, που ξανακάλεσε του είπαν "μισό λεπτό να σας συνδεσουμε εμείς" και του το έκλεισαν στα μούτρα.

Αλλά δεν φταίνε αυτοί, αυτός φταίει που έχει βολευτεί από εποχές Telestet με αυτή την κ@λ$ εταρεία. 

Η συνέχεια στις οθόνες σας.... 

εχω μια απορια: Γιατι να μπεις στην ολη διαδικασια και να μην ζητησεις απλα αλλαγη sim καρτας που γινεται σε 5 λεπτα σε οποιαδηποτε καταστημα;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται μόνο αν έχεις την κάρτα και δεν στην έκλεψαν. 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Just now, paanos said:

Αυτό γίνεται μόνο αν έχεις την κάρτα και δεν στην έκλεψαν. 

λαθος, γινεται και χωρις την καρτα (δοκιμασμενο σε Nova και Voda)

οπως και αλλαγη ονοματος κατοχου

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...