Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, VIPdriver said:

Υπαρχει κάτι όπως της κοσμοτε που οταν τελειώσει το ίντερνετ στο κοβει και σου έρχεται σμσ;

Όχι. Στο κόβει μόνο αν δεν έχεις έστω 0,1€ για 1ΜΒ 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Όποτε και αν το ενεργοποιήσεις το έχεις μέχρι την επομένη ημέρα τα μεσάνυχτα. Αύριο ξημερώματα είναι 20/8, άρα ισχύει μέχρι 21/8 23:59:59😀

Είναι απλό. Καλυτερα να βαζεις 5' +- μην στραβώσει κάτι

Θα γίνει πανικός από τους άλλους παρόχους. Παιδιά μία σύσταση κάνω για κάτι. Αν το γυρνάτε στην ειρωνία και στην πλάκα, σταματώ εδώ, καλό υπόλοιπο. Έχω καλύτερα πράγματα να κάνω από το να ασχολούμαι με εξυπνάδες.

Γιατί οι αλλοι πάροχοι περιμενουν την διαφημιση για το μάθουν;

Link to comment
Share on other sites

Αν περισσέψουν data από bonus πχ tap & get it ενώ του πακέτου έχουν φαγωθεί, μεταφέρονται στον επόμενο μήνα η λόγω ότι είναι bonus τα κόβει και κάνει rollover μόνο όταν έχεις από πακετα?Για το νέο f2go αναφέρομαι 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι. Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ την Cosmote. αλλά δεν με ικανοποιεί η δύναμη βολής. Θέλω να μετακομίσω επειγόντως σε διαφορετική εταιρεία. Θα προτείνατε Free2GO ή Vodafone CU; Σας ευχαριστώ από τώρα.

Link to comment
Share on other sites

On 20/8/2023 at 12:04 ΠΜ, dimitroula10 said:

Θα γίνει πανικός από τους άλλους παρόχους. Παιδιά μία σύσταση κάνω για κάτι. Αν το γυρνάτε στην ειρωνία και στην πλάκα, σταματώ εδώ, καλό υπόλοιπο. Έχω καλύτερα πράγματα να κάνω από το να ασχολούμαι με εξυπνάδες.

Έκανες edit παλιότερο μήνυμα και δεν είδα την απάντηση σου νωρίτερα.

Καταρχάς να σου ζητήσω συγγνώμη που το μήνυμά μου το πήρες σαν εξυπνάδα και όχι σαν προσπάθεια αστείου σε κάτι που δεν εξήγησες καλά. Δε μπορούσα να φανταστώ ότι εννοούσες ότι θα προκληθεί πανικός στις άλλες εταιρείες (?) και το μόνο που έμενε για να βγάζει νόημα το μήνυμά σου ήταν να σημάνει πανικός στον κόσμο που θα μπορεί να κάνει ανανέωση 1 ευρώ για να μιλάει κάπου πέντε δευτερόλεπτα ή να του τα τρώει σε 10mb data. Αλλά αυτό το εξαντλήσαμε ήδη και δεν θέλω να επανέλθω, απλά εξηγώ και πάλι γιατί το βρήκα αστείο.

Έχει υπάρξει πολύ τοξικότητα στο φόρουμ και δεν θέλω με κανένα τρόπο να συμμετέχω, να το επιτείνω ή να χαλάσω κάποιον οπότε και πάλι σόρρυ.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, MOUSTAFA DERMENTZI said:

Γεια σας φίλοι. Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ την Cosmote. αλλά δεν με ικανοποιεί η δύναμη βολής. Θέλω να μετακομίσω επειγόντως σε διαφορετική εταιρεία. Θα προτείνατε Free2GO ή Vodafone CU; Σας ευχαριστώ από τώρα.

It depends which area you spend most of your day using your phone. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Fns1 said:

Αν περισσέψουν data από bonus πχ tap & get it ενώ του πακέτου έχουν φαγωθεί, μεταφέρονται στον επόμενο μήνα η λόγω ότι είναι bonus τα κόβει και κάνει rollover μόνο όταν έχεις από πακετα?Για το νέο f2go αναφέρομαι 

Όχι, οτιδήποτε είναι bonus δεν μεταφέρεται για τον επόμενο μήνα. Rollover γίνεται μόνο στις παροχές πακέτων επί  πληρωμή.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Εχω το note 10 plus και το χρησιμοποιώ με 2 κάρτες της nova. Έχω προεπιλογή στη συσκευή να χρησιμοποιεί  την sim 1 σε κλήσεις μηνύματα και internet. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω εδω και δεκα μέρες ειναι ότι ξαφνικά μου έρχεται μήνυμα ότι χρεώθηκα με daily internet  στην sim 2. Την πρώτη φορά μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μετά από αρκετό κόπο μου έκαναν επιστροφή του ποσού. Η χρέωση όμως συνεχίζεται και μέχρι τώρα με έχουν χρεώσει στη sim 2 με 6 ευρώ μίλησα πάλι με την εξυπηρέτηση και λένε ότι φταίει το τηλέφωνο μου.Ο διακόπτης είναι μόνιμα ενεργοποιημενος στην sim 1. Έχει συμβεί και σε άλλον παρόμοιο πρόβλημα??

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε το apn στην κάρτα που χρεώνεται

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, HEO said:

Άλλαξε το apn στην κάρτα που χρεώνεται

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Τώρα με έπιασες αδιάβαστο. Μπορείς να δώσεις λεπτομέρειες γιατί είμαι άσχετος. Ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σου.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω πως είναι στο δικό σου κινητό

Στις ρυθμίσεις της κάρτα υπάρχει μια επιλογή Access point names όπως φαίνεται στην εικόνα που σου στέλνω, εκεί σβήνεις οτι γράφει και πλέον το κινητό δεν μπορεί να συνδεθεί με δεδομένα με αυτήν την κάρτα

Εναλλακτικά τους κάνεις τηλέφωνα να απενεργοποιήσουν τα δεδομένα για αυτή την κάρτα 7da8dd321e3cffaed2496e134cc92a7b.jpg

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, HEO said:

Δεν γνωρίζω πως είναι στο δικό σου κινητό

Στις ρυθμίσεις της κάρτα υπάρχει μια επιλογή Access point names όπως φαίνεται στην εικόνα που σου στέλνω, εκεί σβήνεις οτι γράφει και πλέον το κινητό δεν μπορεί να συνδεθεί με δεδομένα με αυτήν την κάρτα

Εναλλακτικά τους κάνεις τηλέφωνα να απενεργοποιήσουν τα δεδομένα για αυτή την κάρτα 7da8dd321e3cffaed2496e134cc92a7b.jpg

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk
 

Σε ευχαριστώ πολύ θα το ψάξω. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, mips said:

Samsung note 10 plus

Για σαμσουνγκ πας ρυθμισεις-συνδεσεις-δικτυα κινητης τηλεφωνιας-ονοματα σημειων προσβασης, μετα επιλεγεις απο το κατω μερος της οθονης την σιμ που θελεις να αλλάξεις το APN, μετά επιλεγεις το προεπιλεγμενο προφιλ και βρισκεις το APN και το αλλαζεις.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, VIPdriver said:

Για σαμσουνγκ πας ρυθμισεις-συνδεσεις-δικτυα κινητης τηλεφωνιας-ονοματα σημειων προσβασης, μετα επιλεγεις απο το κατω μερος της οθονης την σιμ που θελεις να αλλάξεις το APN, μετά επιλεγεις το προεπιλεγμενο προφιλ και βρισκεις το APN και το αλλαζεις.

Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ για τον αναλυτικό οδηγό. Τώρα γράφει gint.b-online.gr.  το διαγραφω και στην θέση του τι γράφω?

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mips said:

Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ για τον αναλυτικό οδηγό. Τώρα γράφει gint.b-online.gr.  το διαγραφω και στην θέση του τι γράφω?

Το σβηνεις και αποθηκευση αλλαγων. Εαν δεν αποθηκευει το κενό, βαλε μία τελίτσα.

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VIPdriver said:

Το σβηνεις και αποθηκευση αλλαγων. Εαν δεν αποθηκευει το κενό, βαλε μία τελίτσα.

Οκ σε ευχαριστώ για άλλη μία φορά. Φαντάζομαι ότι και με τον ίδιο τρόπο το επαναφέρω όταν χρειαστεί. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mips said:

Οκ σε ευχαριστώ για άλλη μία φορά. Φαντάζομαι ότι και με τον ίδιο τρόπο το επαναφέρω όταν χρειαστεί. 

Ακριβώς. Μετά από αυτην την αλλαγη, θα πρεπει να μην μπορει να μπει στο ιντερνετ. Εαν παλι χρεωθεις (καποιος το ειχε γραψει πιο παλιά) τοτε τηλεφωνο στην τεχνικη υποστηριξη να σταματησουν απο εκει την προσβαση στο ίντερνετ. Μετα θα πρεπει να τους ξαναπαρεις τηλεφωνο εαν χρειαστεις να μπεις στο ίντερνετ απο εκεινο το νουμερο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το note 10 plus και το χρησιμοποιώ με 2 κάρτες της nova. Έχω προεπιλογή στη συσκευή να χρησιμοποιεί  την sim 1 σε κλήσεις μηνύματα και internet. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω εδω και δεκα μέρες ειναι ότι ξαφνικά μου έρχεται μήνυμα ότι χρεώθηκα με daily internet  στην sim 2. Την πρώτη φορά μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μετά από αρκετό κόπο μου έκαναν επιστροφή του ποσού. Η χρέωση όμως συνεχίζεται και μέχρι τώρα με έχουν χρεώσει στη sim 2 με 6 ευρώ μίλησα πάλι με την εξυπηρέτηση και λένε ότι φταίει το τηλέφωνο μου.Ο διακόπτης είναι μόνιμα ενεργοποιημενος στην sim 1. Έχει συμβεί και σε άλλον παρόμοιο πρόβλημα??
......Ναι και γι'αυτο εφυγα εδω και 6 μηνες και σωθηκα

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2023 at 12:48 ΠΜ, Pppe said:

Δλδ εγώ τί να πω που όσο βάζω κάρτα (κάθε 14-16 μήνες λόγω παράτασης με πακέτα, τελευταία φορά με market pass αγορά 15Ε κάρτα από lidl):

Που ΠΟΤΕ δεν είχα (ούτε πρόκειται) να έχω σταθερό (για Wind δε το συζητώ: ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ) και ΜΑΛΛΟΝ επειδή ο προηγούμενος κάτοχος του πανεύκολου αριθμού f2go είχε σταθερό, 

Κάθε 1μηνιά (όσο δεν έχει λήξει το υπόλοιπο , εννοείται) μπαίνουν τα 1000' προς όλους στο από public f2go μου;

Με την καμία και για κανένα άλλο "λόγο" δε θα κράταγα αριθμό Wind εάν δε μου έδινε τόσα.

 

On 2/8/2023 at 11:58 ΠΜ, olympios1 said:

Να πληρώνεις 1 ευρώ τον χρόνο και να έχεις 1000' προς όλους, να έχεις και παράπονο, εεεεε.... Κάπως λέγεται αυτό. Εντάξει, φαιδρα πράγματα. 

 

Διορθώστε με αν έχω άδικο: Υποθέτω πως ο @Pppe πληρώνει αναγκαστικά τουλάχιστον €12,00 διότι αν μεταβείς στο νέο f2g (που επιτρέπει ανανέωση από μόλις €1,00) χάνεις τις παροχές του παλιού π.χ. 1.000' ή 120'/μήνα. Σωστά;

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Οταν "καταργηθει" (με οποιο τροπο) η 1ευρη:

1) Και παλι στα ιδια, "παθαινω δις φορες αλλα ποτε δε μαθαινω", οσοι απο εδω τα ιδια θα λενε.

2) Προσωπικα , σκαω στα γελια.

Για τη 12ευρη το ξανασυζηταμε εαν θα υπαρχει οταν ξαναβαλω καρτα μετα το καλοκαιρι 2024.

Οτι ο,τι να'ναι λενε καποιοι (πχ 1ευρη), ουτε σχολιαζω. Μα δεν εχει και νοημα. Αυτοι θα "παθουν".

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, GraveDigger said:

 

Διορθώστε με αν έχω άδικο: Υποθέτω πως ο @Pppe πληρώνει αναγκαστικά τουλάχιστον €12,00 διότι αν μεταβείς στο νέο f2g (που επιτρέπει ανανέωση από μόλις €1,00) χάνεις τις παροχές του παλιού π.χ. 1.000' ή 120'/μήνα. Σωστά;

Έχω την εντύπωση οτι έχει αναφερθεί ότι δεν χάνονται με την αλλαγή σε νέο f2g. Ας περιμένουμε επιβεβαίωση από κάποιον άλλον διότι αυτός που επικαλείσαι είναι απασχολημένος με το να σκάει στα γέλια με όλους μας...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Τα 1000 λεπτά ΔΕΝ χάνονται...

Τσεκαρισμενο σε δύο νούμερα...

 

Μόνο τα magic number χάνεις αλλά είναι αδιάφορο με τα 1000' από το Buy More....

IMG_20230823_073210.jpg

Edited by damianos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...