Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

38 minutes ago, leotzian said:



Πως το λες το 6€ για ομιλία και δεδομένα η frog είναι απο 8,90€ για μόνο ομιλία 3,02€

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Υπάρχει και το δωρεάν μηνιαίο μπόνους ανανέωσης και υπάρχει και άλλο πακετο ίντερνετ. Ρίξε μια ματιά στο σάιτ του βατραχου για να έχεις μια πλήρη εικόνα όλων των πακετων. Δες και τα δώρα νέων πελατων. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Το καλό με τη Wind και ο λόγος που σκέφτομαι να φέρω τον βασικό μου αριθμό από την πράσινη είναι οι προσωπικές προσφορές που έρχονται σε μήνυμα.Βεβαια εμένα μου έρχονται στον 2ο αριθμό τον οποίο δεν βάζω συχνα κάρτα,δεν ξέρω αν σε εσάς που βάζετε κάθε μήνα πόσο συχνά έρχονται προσφορές.Μιας και το ανέφερα,μου ήρθε μια προσφορά σε μήνυμα για 500' και 2GB με κάθε ανανέωση 12€ στις επόμενες 2 μέρες.Επειδή το "για κάθε" με μπέρδεψε λίγο να υποθέσω ισχύει μόνο για τις επόμενες 2 μέρες και όχι αν την ενεργοποιήσω τώρα θα ισχύει με ανανέωση για κάθε μήνα.

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, George6633 said:

Το καλό με τη Wind και ο λόγος που σκέφτομαι να φέρω τον βασικό μου αριθμό από την πράσινη είναι οι προσωπικές προσφορές που έρχονται σε μήνυμα.Βεβαια εμένα μου έρχονται στον 2ο αριθμό τον οποίο δεν βάζω συχνα κάρτα,δεν ξέρω αν σε εσάς που βάζετε κάθε μήνα πόσο συχνά έρχονται προσφορές.Μιας και το ανέφερα,μου ήρθε μια προσφορά σε μήνυμα για 500' και 2GB με κάθε ανανέωση 12€ στις επόμενες 2 μέρες.Επειδή το "για κάθε" με μπέρδεψε λίγο να υποθέσω ισχύει μόνο για τις επόμενες 2 μέρες και όχι αν την ενεργοποιήσω τώρα θα ισχύει με ανανέωση για κάθε μήνα.

Εγώ πάντως δεν θα έφερνα κύριο αριθμο,την επαθα με την Wind στο συμβόλαιο W Unlimited. 
Ακριβη,εξυπηρέτηση πελατών απαράδεκτη και η νοοτροπία τους να λένε αλλά στην αρχή και μετά να τα αλλάζουν στη συνέχεια,όπως ο κόφτης στα απεριόριστα με κάνει να την αποφύγω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nikolas14 said:

Εγώ πάντως δεν θα έφερνα κύριο αριθμο,την επαθα με την Wind στο συμβόλαιο W Unlimited. 
Ακριβη,εξυπηρέτηση πελατών απαράδεκτη και η νοοτροπία τους να λένε αλλά στην αρχή και μετά να τα αλλάζουν στη συνέχεια,όπως ο κόφτης στα απεριόριστα με κάνει να την αποφύγω.

Εγώ αυτή τη στιγμή έχω απεριόριστα πράσινη,600' όλους,11GB(μαζί με το ONE) και 600sms και πληρώνω 19.38€(χωρίς τέλη,κατω των 29).Λήγει τον Δεκέμβριο το πρόγραμμα και προφανώς δεν γίνεται να μου δώσουν ξανά τις ίδιες εκπτώσεις ούτε το ίδιο πρόγραμμα και δεν θέλω να πληρώσω κάτι παραπάνω.Η μια λύση είναι να μείνω ως τον Δεκέμβριο στο πρόγραμμα μου,απλα επειδή έχω μια συμπάθεια γενικώς προς τη Wind και επειδή θα αλλάξει και όνομα,αλλά και επειδή βλέπω δίνει κάποιες καλές προσφορές στο F2G,ήθελα να φέρω τον αριθμό μου εδώ τους "τελευταίους μήνες".Θα μου πεις τη λογική είναι αυτή,ε εντάξει,κάποτε η Wind μου είχε αλλάξει όλο τον τρόπο επικοινωνίας με τα 300' όταν στην πράσινη δεν είχε λεπτά προς όλους αλλά και με την ειδική προσφορά με τα 1500' μετέπειτα και ήθελα να την τιμήσω και γω για λίγους μήνες.

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Και εγώ με άλλα 18 τα έχω όλα απεριόριστα στο καλύτερο δίκτυο .... Μην το θεωρείς κατόρθωμα αυτό που έχεις...

sent from my POCO F3 8/256
 

Δεν μίλησα για κατόρθωμα,αν είναι δυνατόν.Αν μιλούσα για κατόρθωμα δεν θα σκεφτόμουν καν να αλλάξω.Ειπα απλα το πρόγραμμα μου και τις σκέψεις μου. 

Link to comment
Share on other sites

@George6633 το " μυστικό" το ανέφερες μόνος σου... όσο δεν το ταΐζεις το νουμεράκι έρχονται δωράκια και προσφορές. Εγώ τώρα στην περιοχή και στα μέρη που κινούμαι έχω εξαιρετική κάλυψη και με την πρόσφατη προσθήκη για ένα χρόνο με τα 10.40 μηνιαίως είμαι κομπλέ με απεριόριστη ομιλία που χρειάζομαι πολλές φορές, 400 μηνύματα καβαντζα για αυτούς που δεν χρησιμοποιούν τα γνωστά apps και γύρω στα 5+ GB δεδομένα. Να ξέρεις ότι έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος στην wind τα τελευταία 4 χρόνια περίπου που είμαι , έφυγα από την κόκκινη που ήμουν πάνω από 13 χρόνια με τα γνωστά προγράμματα red τότε.... έλεγξε το σήμα που κινείσαι και στα μέρη που πας και μην φοβάσαι καθόλου. Μέλος πρόσφατα για παράδειγμα ανέβασε στο νήμα με το 4g Wind με εξαιρετική για μένα ταχύτητα 200Mbps+ στο γνωστό λιβάδι Παρνασσού εγώ Ιτέα Φωκίδας και Γαλαξίδι είμαι πύραυλος 160+ ανάλογα τις συνθήκες βεβαίως, πάντως κάτω από ογδόντα δεν έχω δει.

Αν βασική σου προτεραιότητα είναι οι απόλυτα υψηλές ταχύτητες και κάλυψη μέχρι τις τελευταίες βραχονησίδες τότε μην το σκέφτεσαι μείνε Cosmote!!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, konakis said:

@George6633 το " μυστικό" το ανέφερες μόνος σου... όσο δεν το ταΐζεις το νουμεράκι έρχονται δωράκια και προσφορές. Εγώ τώρα στην περιοχή και στα μέρη που κινούμαι έχω εξαιρετική κάλυψη και με την πρόσφατη προσθήκη για ένα χρόνο με τα 10.40 μηνιαίως είμαι κομπλέ με απεριόριστη ομιλία που χρειάζομαι πολλές φορές, 400 μηνύματα καβαντζα για αυτούς που δεν χρησιμοποιούν τα γνωστά apps και γύρω στα 5+ GB δεδομένα. Να ξέρεις ότι έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος στην wind τα τελευταία 4 χρόνια περίπου που είμαι , έφυγα από την κόκκινη που ήμουν πάνω από 13 χρόνια με τα γνωστά προγράμματα red τότε.... έλεγξε το σήμα που κινείσαι και στα μέρη που πας και μην φοβάσαι καθόλου. Μέλος πρόσφατα για παράδειγμα ανέβασε στο νήμα με το 4g Wind με εξαιρετική για μένα ταχύτητα 200Mbps+ στο γνωστό λιβάδι Παρνασσού εγώ Ιτέα Φωκίδας και Γαλαξίδι είμαι πύραυλος 160+ ανάλογα τις συνθήκες βεβαίως, πάντως κάτω από ογδόντα δεν έχω δει.

Αν βασική σου προτεραιότητα είναι οι απόλυτα υψηλές ταχύτητες και κάλυψη μέχρι τις τελευταίες βραχονησίδες τότε μην το σκέφτεσαι μείνε Cosmote!!

Πολύ ενδιαφέρον το σχόλιο σου, ενώ στη Θεσσαλονίκη ήταν εντάξει το πρόβλημα όμως το είδα εκτός. Και επειδή περναω έξω από την Ιτέα διότι κατεβαίνω Πάτρα με το ΚΤΕΛ από Θεσσαλονίκη και από την Πάτρα πάω μέχρι τη Κεφαλονια όπου σπουδάζω και περναω συνήθως από Κυλληνη είτε από το λιμάνι της Πάτρας όταν ανεβαίνω και παρατηρώ το εξής. Η Wind μετά την Πάτρα το χάος. Μετά το φανάρι της ΒΙ.ΠΕ πολλά προβλήματα με Edge και 3G και γενικότερα για Ίντερνετ εν κινήσει είναι αναξιόπιστη. Δηλαδή αν βάλω Google maps  δεν υπάρχει περίπτωση να μην κοπεί η σύνδεση κάπου έστω και μια φορά. Τα χάλια του δικτυου τα είδα όταν αναγκάστηκα να μείνω στη Κυλληνη διότι είχε απαγορευτικό στο καράβι. Όσο για τη Κεφαλονια καλύτερη κάλυψη έχει στο Ληξούρι παρά μέσα στο Αργοστόλι. Σε εσωτερικό χώρο υπάρχει πιθανότητα να είσαι με Edge στη καλύτερη,στη χειρότερη χωρίς σήμα. 
Επίσης όταν καλύπτεις με 7 κεραίες ένα νησί και στο Αργοστόλι όλοι έχουν δυο κεραίες εντός πόλης και micro,ενώ η Wind έχει συνεγκατασταση μόνο στην πλατεία τι να καλύψει ο σταθμός αυτός; Διότι οι υπόλοιποι είναι γύρω από το Αργοστόλι και εμένα που είμαι ψηλά με καλύπτουν μεν αλλά με την 1η κακοκαιρία τα δεδομένα ήταν νεκρά. Και η λύση ήταν ότι στο 3G θα είναι Ενταξει. 
Δεν είμαι προκατειλημμένος αλλά ταλαιπωρήθηκα πολύ για να ξεφορτωθώ ένα σταθερό και να έχω αξιόπιστη σύνδεση με 4G στο σπίτι για να μην μπλέξω με vdsl και καλωδιακές βλάβες. 
Και όταν σε όλο το Ιόνιο έχει κάνει καλό δίκτυο όπως Λευκάδα , Ζάκυνθο και Κέρκυρα και έχει καταστήματα διότι η Κεφαλονια και η Ιθάκη δεν έχουν εδώ και 2 χρόνια αν ήμουν CEO θα έβαζα στόχο να ανοίξω ξανά κατάστημα και να βελτιώσω την κάλυψη με την εγκατάσταση νέων σταθμών όπως κανουν και οι υπόλοιποι. Στην Ιθάκη συγκεκριμένα έχει ένα σταθμό για 3,500 κατοίκους μόνιμους σε ένα ψηλό σημείο και ότι πιάσει,με συνεγκατασταση πλέον μέσω Victus. Η τελευταία άδεια που έβγαλε σε δικιά της θέση είναι στα βόρεια του νησιου το 2011. Γενικότερα τα τελευταία χρόνια πατάει στις θέσεις της Victus και στα δυο νησιά ώστε να έχει κάλυψη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μα για αυτό ακριβώς αναφέρω ότι το πρώτο πράγμα που κοιτάμε είναι η κάλυψη στα μέρη και στα σημεία που κινούμαστε για να μην έχουμε προβλήματα και θέμα γενικότερα επικοινωνίας και ίντερνετ! Κι εγώ Αθήνα όποτε κατεβαίνω είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, όμως κάποιοι άλλοι σε δύσβατες περιοχές πολυκατοικίες σε χαμηλούς ορόφους κλπ μπορεί να έχουν σοβαρά θέματα με το σήμα γενικότερα... 

Εδώ που μένω με βολεύει αφάνταστα δεν μπουκωνει ποτέ μιας και οι περισσότεροι χρησιμοποιούν Cosmote & Voda χειμώνα καλοκαίρι οποιαδήποτε εποχή όσο κόσμο και τουρισμό κι αν έχει....

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, konakis said:

Αν βασική σου προτεραιότητα είναι οι απόλυτα υψηλές ταχύτητες και κάλυψη μέχρι τις τελευταίες βραχονησίδες τότε μην το σκέφτεσαι μείνε Cosmote!!

Δε χρειάζονται βραχονησίδες και για μέσα στην Αθήνα μείνε cosmote για κάλυψη ταχύτητες.

H Wind μόνο Θράκη σε Κομοτηνή και Ξάνθη παίζει καλύτερα και αυτό μέχρι να αναβαθμίσουν οι άλλοι. 

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, konakis said:

Μα για αυτό ακριβώς αναφέρω ότι το πρώτο πράγμα που κοιτάμε είναι η κάλυψη στα μέρη και στα σημεία που κινούμαστε για να μην έχουμε προβλήματα και θέμα γενικότερα επικοινωνίας και ίντερνετ! Κι εγώ Αθήνα όποτε κατεβαίνω είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, όμως κάποιοι άλλοι σε δύσβατες περιοχές πολυκατοικίες σε χαμηλούς ορόφους κλπ μπορεί να έχουν σοβαρά θέματα με το σήμα γενικότερα... 

Εδώ που μένω με βολεύει αφάνταστα δεν μπουκωνει ποτέ μιας και οι περισσότεροι χρησιμοποιούν Cosmote & Voda χειμώνα καλοκαίρι οποιαδήποτε εποχή όσο κόσμο και τουρισμό κι αν έχει....

Εγώ προσωπικά πήγα με βάση χάρτη κάλυψης από την εφαρμογή My Wind και βάση την εμπειρία μου από το 2018,που ήταν καλύτερη σε σχέση με τώρα.Αλλά δυστυχώς την πάτησα. Πάντως Θεσσαλονίκη σε σχέση με τις άλλες δυο παίζει καλύτερα λόγω λιγότερου κόσμου αλλά στα δύσκολα σημεία και σε εσωτερικό χώρο ζορίζεται. Επίσης η απουσία WiFi Calling και να εχεις δυνατότητα 2η sim για δεδομένα όπως έχει ο ανταγωνισμός είναι για μένα λόγος να την αποφύγω.Επίσης και ο κόφτης ταχύτητας στα 500GB όταν διαφημίζεις απεριόριστα είναι κοροϊδία. Κρατάω μικρό καλάθι με την εξαγορά της από την United αλλά για να προσελκύσει κόσμο θα πρέπει άμεσα να υλοποιήσει το WiFi Calling,να δώσει twin sim στα καρτοκινητά,να καταργήσει την περιαγωγή στην Q και να δώσει άμεσα VoLTE καθώς και στα συμβολαια δεύτερη κάρτα ώστε να μοιράζονται τα δεδομένα του πρόγραμματος όπως στις άλλες δυο καθώς και δυνατότητα  e-sim.
Για εμένα αν ήμουν CEO και ήθελα να επενδύσω στο δίκτυο κινητης θα έκανα πρώτα όλα αυτά τα βήματα που ανέφερα και μετά θα έκλεινα το 3G που έχει βάλει στόχο μέχρι το 2022 να κλείσει σιγά σιγά.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

σε 2 νουμερα μου εχει ακομα την 10ευρη. αυτα εχουν ακομα το free2talk δε ξερω αν παιζει ρολο.

τα magic numbers διατηρηθηκαν στους παλιους αλλα δεν αλλαζουν πλεον.

στο 1265 μου λεει την προσφορα 500' και 1.5gb με 7.5€ που ειναι παραλλαγη της προσφορας δωρακι στην εφαρμογη 800' + 1.5GB με 8€  οποτε δοκιμαστε κ οι αλλοι μηπως σας εχει καποια προσφορα που δεν εμφανιζεται στο app.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε αριθμό που άφησαν να λήξουν τα χρήματα και μηδένισε δεν έχει magic numbers.

Οταν βάλω πάλι λεφτά θα δώ αν θα επανέλθουν αλλά αμφιβάλω

Επίσης 12 ευρω ειναι το ελάχιστον 

Μπηκα από web

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dkostas said:

σε 2 νουμερα μου εχει ακομα την 10ευρη. αυτα εχουν ακομα το free2talk δε ξερω αν παιζει ρολο.

τα magic numbers διατηρηθηκαν στους παλιους αλλα δεν αλλαζουν πλεον.

στο 1265 μου λεει την προσφορα 500' και 1.5gb με 7.5€ που ειναι παραλλαγη της προσφορας δωρακι στην εφαρμογη 800' + 1.5GB με 8€  οποτε δοκιμαστε κ οι αλλοι μηπως σας εχει καποια προσφορα που δεν εμφανιζεται στο app.

Κάποιες προσφορές δεν τις έχει στα δωράκια,όπως αυτή που έλαβα στην προηγούμενη "περίοδο" προσφορών free2go:

AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΣΦOPA! UNLIMITED DATA ΓIA 30 MEPEΣ MONO ME 5€ KAI ΣEPΦAPEIΣ AΣTAMATHTA! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE UD ΣTO 12410 MEXPI KAI 9/3.

Η "περίοδος" προσφορών free2go ξεκινά την επομένη μέρα από τη λήξη της προηγούμενης, πχ η επόμενη "περίοδος" θα ξεκινήσει στις 14/4/2022. Η ενημέρωση με sms για το ποιές είναι πραγματικά οι προσφορές κάθε "περιόδου" free2go γίνεται γύρω και λίγο μετά τις 20 κάθε μήνα: Και αυτές που εμφανίζονται στα δωράκια του app και όσες δεν εμφανίζονται.

Και μένα μου συμβαίνει το ίδιο με σένα: Ενώ στα δωράκια του app εμφανίζει το 800΄+1,5GB με 8Ε, στο 1265 δε μου λέει για αυτή (παρότι την έχω ήδη ενεργοποιήσει στην τρέχουσα "περίοδο" ως 13/4/2022) , αλλά για την 500΄ + 1,5GB με 7,5Ε. Στο 1265 μου λέει και για δυνατότητα ενεργοποίησης των προσφορών της τρέχουσας "περιόδου" ως 14/4 και όχι ως 13/4 όπως γράφει στο app και στο site.

 

Να ρωτήσω:

Εμφανίζει σε κανέναν στα δωράκια κάποια από τις παρακάτω προσφορές που είχα λάβει γύρω στην αλλαγή του έτους φέτος;

1) 500 ΛEΠTA & 50SMS ΠPOΣ OΛOYΣ + 2GB ΓIA 30 MEPEΣ MONO ME 5,5€! ΣTEIΛE 85 ΣTO 12410

2) 500Λ KAI 50 SMS ΠPOΣ OΛOYΣ MONO ME 4,44€ ΓIA 30 MEPEΣ! ΣTEIΛE 12 ΣTO 12410

ή το 500λεπτο όλο και το αυξάνουν στα ευρώ που ζητάνε, απλά δίνοντας κάποια εξτραδάκια πάνω σε αυτό;

Όσο αφορά την unlimited ομιλία που την έχω βάλει, στο 1265 μου λέει για κάτι 42.383΄ προς όλους, οπότε θεωρώ ότι λογικά τα υπολογίζουν ως 30 μέρες επί 24 ώρες επί 60 λεπτά ίσον 43.200΄ προς όλους. Οπότε ας προσέχουν, λέω τώρα, όσοι θα τα χρησιμοποιήσουν με συνδιάσκεψη όπου καλούνται από το free2go πολλοί αριθμοί ταυτόχρονα.

 

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κάρτα και δοκίμασα το δίκτυο τώρα το βράδυ στην περιοχή του νοσοκομείου στα Τρίκαλα Θεσσαλίας.Αυτο που παρατήρησα είναι ότι στο 4G+ μου έδωσε καλύτερη ταχύτητα από την πράσινη σε όλα τα speedtest (όχι μεγάλη διαφορά αλλά καλύτερη η Wind) στο download αλλά χειρότερη στο upload.Τωρα εκεί που χάνει είναι στο 5G που δεν έχει καθόλου (τουλάχιστον εδώ στο σπίτι μου).Αυριο θα κάνω συγκριτικά και στην υπόλοιπη πόλη.

Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2022 at 12:15 ΜΜ, diamantis_ said:

Δεν το βγάζει μόνο στην εφαρμογή, αλλά και στον browser. Μάλιστα, δοκίμασα να προχωρήσω στην πληρωμή, μήπως και βγάλει κάνα σφάλμα, και προχωράει κανονικά ζητώντας τα στοιχεία της κάρτας.

Screenshot 2022-03-19 at 12-13-43 Online Ανανέωση Χρόνου Ομιλίας μέσω myF2G F2G.png

Ισχύει. Την Κυριακή έκανα κανονικά ανανέωση €10 (όχι ότι έχει και μεγάλη διαφορά από τα €12, αφού θα μείνουν στην κάρτα ούτως ή άλλως). Δεν βρήκα νεότερη έκδοση του app, πάντα έχω όλες τις εφαρμογές ενημερωμένες.

Μετά από καιρό ενεργοποίησα πακέτο (και όχι More, που έχει πλέον καταργηθεί). Εκεί που πήγα με κλειστά μάτια στο κλασικό Talk to All με τα 600 λεπτά και τα 600MB με €10,40, είδα το Blender με τα ίδια χρήματα.

Επειδή χρειάζομαι λίγο χρόνο ομιλίας, σχετικά λίγα data και καθόλου SMS, είπα να το δοκιμάσω και το ενεργοποίησα χθες. Εκτός από αυτά που γράφει ήδη στη σελίδα, υπάρχει κάποιος λόγος να είναι ασύμφορο ? Αν δεν έχει κάτι, βλέπω να τη βγάζω κάθε μήνα με αυτό μέχρι να το καταργήσουν.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, George6633 said:

Έβαλα κάρτα και δοκίμασα το δίκτυο τώρα το βράδυ στην περιοχή του νοσοκομείου στα Τρίκαλα Θεσσαλίας.Αυτο που παρατήρησα είναι ότι στο 4G+ μου έδωσε καλύτερη ταχύτητα από την πράσινη σε όλα τα speedtest (όχι μεγάλη διαφορά αλλά καλύτερη η Wind) στο download αλλά χειρότερη στο upload.Τωρα εκεί που χάνει είναι στο 5G που δεν έχει καθόλου (τουλάχιστον εδώ στο σπίτι μου).Αυριο θα κάνω συγκριτικά και στην υπόλοιπη πόλη.

Στο Upload έχει πρόβλημα,το είδα στη Κεφαλονια. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, dkostas said:

σε 2 νουμερα μου εχει ακομα την 10ευρη. αυτα εχουν ακομα το free2talk δε ξερω αν παιζει ρολο.

τα magic numbers διατηρηθηκαν στους παλιους αλλα δεν αλλαζουν πλεον.

στο 1265 μου λεει την προσφορα 500' και 1.5gb με 7.5€ που ειναι παραλλαγη της προσφορας δωρακι στην εφαρμογη 800' + 1.5GB με 8€  οποτε δοκιμαστε κ οι αλλοι μηπως σας εχει καποια προσφορα που δεν εμφανιζεται στο app.

Στον δικό μου αριθμό είχα Free2Surf, όχι Free2Talk αλλά είχα κανονικά €10 ανανέωση την Κυριακή, άρα μάλλον δεν παίζει ρόλο.

Επίσης πήρα κι εγώ κανονικά τα 1.500 προς το Magic Number που είχα επιλέξει.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, geoponer said:

Στον δικό μου αριθμό είχα Free2Surf, όχι Free2Talk αλλά είχα κανονικά €10 ανανέωση την Κυριακή, άρα μάλλον δεν παίζει ρόλο.

Επίσης πήρα κι εγώ κανονικά τα 1.500 προς το Magic Number που είχα επιλέξει.

σου εδωσε κανενα μπονους με το free2surf?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dkostas said:

σου εδωσε κανενα μπονους με το free2surf?

Απολύτως τίποτα. Κόπηκαν μαχαίρι τα πάντα λέμε.

Πάλι καλά που ισχύουν (ακόμη) τα Magic numbers και μιλάω δωρεάν με τις γονείς μου.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

H SIM KAPTA ΣOY XPEIAZETAI AMEΣA ANTIKATAΣTAΣH ΓIA NA AΠOΦEYXΘEI YΠOBAΘMIΣH TΩN YΠHPEΣIΩN ΣOY KAI NA EINAI ΣYMBATH ME TA ΔIKTYA 4G/5G. EΛA ME THN TAYTOTHTA KAI THN SIM ΣOY ΣE KAT/MA WIND, ANTIKATEΣTHΣE THN KAI ΠAPE ΔΩPO AΠEPIOPIΣTA DATA ΓIA 14 MEPEΣ!

 

 

Ξέρουμε εάν είναι δωρεάν η αντικατάσταση???

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι αν δεν ανανεώσει μία φορά κάποιος με 10 ευρώ θα χάσει τα magic numbers για πάντα

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Ρωτα το f2g στο messenger, ωστε να έχεις γραπτώς την απάντηση όταν πας σε κατάστημα. 

Πήρα απάντηση:

 

Ναι η αντικατάσταση της κάρτας σας μπορεί να γίνει δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, damianos said:

Πήρα απάντηση:

 

Ναι η αντικατάσταση της κάρτας σας μπορεί να γίνει δωρεάν.

Καλό αυτό, θα τους ξέφυγε!

Άρα τώρα το επόμενο βήμα είναι να βρεις κατάστημα που να έχει κάρτα SIM για να σου αντικαταστήσει την παλιά. Καλή τύχη εύχομαι!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...