Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να μου μεινουν 12ε ποσο πρεπει να βαλω με καρτα online και ποσο απο περιπτερο ?

Το περιπτερο νομιζω τη χρεωνει 12,5 και μετα κραταει και φορο μολις βαλεις το νουμερο ?

Link to comment
Share on other sites

για να μου μεινουν 12ε ποσο πρεπει να βαλω με καρτα online και ποσο απο περιπτερο ?

Το περιπτερο νομιζω τη χρεωνει 12,5 και μετα κραταει και φορο μολις βαλεις το νουμερο ?

Online απαιτείται ανανέωση 14€.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για να μεινουν 12 πρεπει να βαλεις 14 online. 14/1,12=12,5. Και απο εκει αφαιρούνται και 0,30 "διαχειρηστικο τέλος" της wind. Αρα θα σου μείνουν καθαρά 12,2.

Τωρα τα επιπλεον 0,5 του περιπτερου ειναι προμηθεια. Ό,τι υπολογισμο κανεις μετά θα τον κανεις στην υπολοιπη αξια.

Απο περιπτερο επειδη δεν υπαρχουν "καρτες" των 14,αναγκαστικα παιρνεις των 15. Την πληρωνεις 15,5. Κάνεις με την αξια των 15 ευρω παλι τον ιδιο υπολογισμο οπως παραπάνω. Μπαινουν καθαρα 13,09

Link to comment
Share on other sites

Για να μεινουν 12 πρεπει να βαλεις 14 online. 14/1,12=12,5. Και απο εκει αφαιρούνται και 0,30 "διαχειρηστικο τέλος" της wind. Αρα θα σου μείνουν καθαρά 12,2.

Τωρα τα επιπλεον 0,5 του περιπτερου ειναι προμηθεια. Ό,τι υπολογισμο κανεις μετά θα τον κανεις στην υπολοιπη αξια.

Απο περιπτερο επειδη δεν υπαρχουν "καρτες" των 14,αναγκαστικα παιρνεις των 15. Την πληρωνεις 15,5. Κάνεις με την αξια των 15 ευρω παλι τον ιδιο υπολογισμο οπως παραπάνω. Μπαινουν καθαρα 13,09

 

Ωραιος !

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Ευκαιρία να ρωτήσω και εγώ πόσα λεφτά πρέπει να βάλω στην μάνα μου για την αγορά 2 φορές το φοιτητικό?

 

Να πω εδώ ότι τα 8€ θα τα βάλω από εξαργύρωση από το Win club

 

 

Πόσα πρέπει να βάλω συν τα 8€ από το win club για να συμπληρώσω 20.80€

 

Πες 21€

 

 

15€....…....?

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ευκαιρία να ρωτήσω και εγώ πόσα λεφτά πρέπει να βάλω στην μάνα μου για την αγορά 2 φορές το φοιτητικό?

 

Να πω εδώ ότι τα 8€ θα τα βάλω από εξαργύρωση από το Win club

 

 

Πόσα πρέπει να βάλω συν τα 8€ από το win club για να συμπληρώσω 20.80€

 

Πες 21€

 

 

15€....…....?

Σωστά τα υπολόγισες.

15 ÷ 1,12 = 13,39

13,39 - 0,30 = 13,09

Συν τα 8 ευρώ από το win club κάνουν 21,09.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Διαχειρίζομαι ένα παλιό νούμερο f2g που το είχα σε free2surf για αρκετούς μήνες και επειδή ο χρήστης του τελικά θέλει κυρίως ομιλία το γύρισα σε free2talk. Το υπόλοιπο ήταν κάτω από ευρώ και έβαλα 10ρα κάρτα. Επειδή 1 υπόλοιπο + 8 κάτι η κάρτα, δεν πέρασε τα 10 ευρώ σύνολο και δεν μου έφαγε το δεκάρικο για το χαράτσι της "δωρεάν για πάντα" προσφοράς, αλλά έδωσε τα 300 λεπτά κανονικά ως όφειλε.

 

Οπότε όσο μένει το υπόλοιπο κάτω από δέκα ευρώ δίνει το μπόνους ακόμα και αν δεν σου έχει φάει το χαράτσι του τριμήνου. Ενδιαφέρον 8-)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει νεα ανακοινωση για f2g με ημερομηνια 31/7

https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526317558605/

Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει για τους συνδρομητές F2G:

 

Την έως 31 Αυγούστου 2020 επέκταση του δωρεάν bonus 5GB με διάρκεια 7 ημέρες κατά την πρώτη νέα είσοδο στο myF2G app και εφόσον έχει προηγηθεί μία ανανέωση τις τελευταίες 60 ημέρες

Την έως 31 Οκτωβρίου 2020 επέκταση της προσφοράς Log & Win που αποδίδει κάθε 7 ημέρες δωρεάν 150ΜΒ ή 20 λεπτά προς όλα τα δίκτυα ή 60 λεπτά προς WIND/Q ή 20 SMS προς όλους ή 60 SMS προς WIND/Q, με διάρκεια 7 ημέρες, μέσα από το myF2G app ή το myF2G.gr εφόσον έχει πραγματοποιηθεί μία ανανέωση τις τελευταίες 30 ημέρες.

Την έως 31 Οκτωβρίου 2020 επέκταση του bonus για online ανανεώσεις χρόνου ομιλίας από 12€. Συγκεκριμένα αποδίδονται 600ΜΒ για ανανέωση 12€ - 14€, 900ΜΒ για ανανέωση 15€ - 19€ και 1,5GB για ανανέωση 20€ κι άνω. Τα παραπάνω bonus είναι διαθέσιμα για 15 ημέρες.

 

Επιπλέον και σε συνέχεια της από 5 Μαρτίου 2020 ανακοίνωσης, έχει μεταφερθεί η ημερομηνία τροποποίησης της διάρκειας εφαρμογής του τέλους επέκτασης της μη εμπορικά διαθέσιμης προσφοράς Free2Talk, από 6 Απριλίου σε 1 Σεπτεμβρίου 2020. Συγκεκριμένα η εφαρμογή θα αφορά στα ημερολογιακά δίμηνα: Σεπτέμβριος – Οκτώβριος, Νοέμβριος – Δεκέμβριος, Ιανουάριος – Φεβρουάριος, Μάρτιος - Απρίλιος, Μάιος - Ιούνιος, Ιούλιος – Αύγουστος.

 

Παράλληλα, από 1η Οκτωβρίου 2020 ανακοινώνονται οι παρακάτω αλλαγές στα εξής υφιστάμενα πακέτα/υπηρεσίες:

 

To πακέτο Talk to all More το οποίο προσφέρει 100 λεπτά προς όλους και 100 ΜΒ με χρέωση 3€ και διάρκεια 30 ημέρες, διπλασιάζει τις παροχές του και θα προσφέρει πλέον 200 λεπτά προς όλους και 200 ΜΒ και bonus 100 SMS προς όλους με χρέωση 3€ και διάρκεια 15 ημέρες. Η δυνατότητα ενεργοποίησης θα ισχύει έως και 15 ημέρες αντί για 30, από την ενεργοποίηση ενός από τα υφιστάμενα συμβατά πακέτα και θα διατίθεται αποκλειστικά μέσω myF2G app/gr. Οι επιπλέον παροχές θα είναι διαθέσιμες έως και 31 Οκτωβρίου 2020.

Παύει η εμπορική διάθεση:

των πακέτων Talk & Text More, SMS More, Surf More, Turbo Talk to All, Turbo Talk & SMS 600, Turbo Data, Turbo SMS, Giga Button, Data #3, Voice Nights και Roaming Talk to All.

της υπηρεσίας WIN Club, βάση της οποίας δεν θα είναι διαθέσιμη η δυνατότητα εγγραφής νέων συνδρομητών. Επιπλέον για ήδη εγγεγραμμένους συνδρομητές δεν θα είναι διαθέσιμη η απόδοση νέων πόντων για συμβατές συναλλαγές, ενώ όσοι πόντοι είναι ήδη διαθέσιμοι έως 31 Σεπτεμβρίου 2020, θα μπορούν να εξαργυρωθούν έως την 31 Μαΐου 2021

Για μέλη του προγράμματος Flames2Go, τροποποιείται η διάρκειας ισχύος των Flames από 12 σε 6 μήνες από την ημερομηνία απόδοσής τους.

 

Σε όλες τις παραπάνω τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ και τέλος καρτοκινητής τηλεφωνίας. Αναλυτικός τιμοκατάλογος προγραμμάτων και υπηρεσιών στο http://www.wind.gr.

 

H WIND διατηρεί το δικαίωμα τροποποίησης ή/ και τερματισμού ή ανάκλησης όλων των παραπάνω εμπορικά διαθέσιμων πακέτων/προσφορών ή/και της μετατροπής των σχετικών όρων ή/και τροποποίησης των ανωτέρω προσφορών, ακολουθώντας την προσήκουσα διαδικασία ενημέρωσης των συνδρομητών, όπως εκάστοτε ορίζεται από την κείμενη νομοθεσία και το ρυθμιστικό πλαίσιο της ΕΕΤΤ. Οι συνδρομητές των ανωτέρω προγραμμάτων, εφόσον επηρεάζονται, έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως εντός τριάντα ημερών (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις συσκευής) από την ημερομηνία εφαρμογής των ανωτέρω τροποποιήσεων. Εάν ο συνδρομητής των υπηρεσιών καρτοκινητής τηλεφωνίας αντιταχθεί στην τροποποίηση τιμολογίων σύμφωνα με τα ανωτέρω, δύναται να υποβάλει σχετικό αίτημα προς την Εταιρεία προκειμένου να του επιστραφεί εντός τριάντα (30) ημερών το εναπομείναν στην κάρτα χρηματικό υπόλοιπο, εφόσον οι αλλαγές τίθενται σε ισχύ σε λιγότερο από τρεις μήνες από την ημερομηνία ενημέρωσης του χρήστη σχετικά με την τροποποίηση.

 

Για περισσότερες πληροφορίες και τιμοκαταλόγους, ενημερωθείτε από την ιστοσελίδα της WIND http://www.wind.gr ειδική ιστοσελίδα ή την εξυπηρέτηση πελατών καλώντας 13800 (0,25€/ κλήση) ή στο Δίκτυο Καταστημάτων WIND. Σε όλες τις παραπάνω τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ και τέλος καρτοκινητής τηλεφωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω καλά πάει και το Win club?

 

Φτου σας xxxx

 

 

Ένα πράγμα έχει μείνει από παλιά θα το φάνε και αυτό...

Edited by Vasileios

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελευταία μέρα διάθεσης των more πακέτων έβαζα το More talk to all και έβγαζα τον δεύτερο μήνα με 3€. Πάει και αυτό τώρα. Έχετε καταλάβει ότι η καρτοκινητή είναι σαν να έχεις συμβόλαιο με μικρό πάγιο πλέον με τόσο συχνές ανανεώσεις και ακριβά πακέτα. Κάθε μέρα με παίρνουν από την wind για καρτοσυμβόλαιο με 3,5GB 500' προς όλους sms με τελικό πάγιο 13,8€ . Στο τέλος θα συμφέρει πιο πολύ η σύνδεση έτσι όπως το πάνε.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το καρτοκινητό θα τελειώσει όταν η ελάχιστη μηνιαία χρέωση φτάσει τα 15ευρω. Κάπου σε πέντε χρόνια με τον ρυθμό που το πάνε.

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Θα το πάνε 15 νωρίτερα πιστεύω απλά θα σου έχουν υποτίθεται πιο πλούσιο πακέτο
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και 15 όταν θα το πάνε σε 2 χρόνια το πολύ πιστεύω προσωπικά, πάλι θα υπάρχει κόσμος που θα επιλεγει καρτοκινητα

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι όμως κάτι σαν τις δόσεις,

 

... πολλοί δεν έχουν λεφτά και αγοράζουν ένα iPhone με 72 εντοκες δόσεις και το πληρώνουν χρυσό... Κάτι τέτοιοι τύποι θα έχουν καρτοκινητό

 

Το έχω ξαναγράψει,το μέλλον του καρτοκνητου στην Ελλάδα θα είναι όπως Αμερική, όπου καρτοκινητό έχουν μόνο μπατηρομεταναστες και τουρίστες. προσωπικα όσες φορές έχω παει Αμερική δεν έχω συναντήσει κανέναν που να έχει καρτοκινητό όσους και να ρώτησα (από περιέργεια) μάλιστα με κοίταζαν και παράξενα :P

 

Δεν ακολουθούμε το ευρωπαϊκό μοντέλο με προσφορές και νούμερα που δεν λήγουν ποτέ...

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το καρτοκινητό θα τελειώσει όταν η ελάχιστη μηνιαία χρέωση φτάσει τα 15ευρω. Κάπου σε πέντε χρόνια με τον ρυθμό που το πάνε.

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

15 ευρώ μηνιαία χρεωση θα αργήσει πάρα πολύ.

Απο κει και πέρα εννοείται ότι για να υπογραψω συμβόλαιο θέλω να έχει πιο πολλά από καρτοκινητό πράγμα που δεν συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Την ελευθερία του καρτοκινητού δεν στη δίνει κανένα συμβόλαιο. Χώρια ότι λαμβάνω συνεχώς πακέτα με 7,5€ κτλ. Οπότε προς το παρόν συμφέρει η κάρτα παρά το συμβόλαιο .

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Την ελευθερία του καρτοκινητού δεν στη δίνει κανένα συμβόλαιο. Χώρια ότι λαμβάνω συνεχώς πακέτα με 7,5€ κτλ. Οπότε προς το παρόν συμφέρει η κάρτα παρά το συμβόλαιο .

 

Εξαρτάτε τι εννοεί ο κάθε ένας με τον όρο ελευθερία. Για άλλον είναι ελευθέρια να μην έχει δεσμεύσεις σε συμβόλαια και σε άλλον να μην έχει δεσμεύσεις από τα πανάκριβα πακέτα καρτοκινητής που προσφέρουν ελάχιστα.

 

Για κάποιον τα 69 ευρώ τον μηνά για τα πραγματικά απεριόριστα συμβόλαια σε φωνή και δεδομένα (που δίνουν πραγματική ελευθερία σε κατανάλωση δεδομένων και φωνής) είναι πολλά και για κάποιον ελάχιστα αν συγκρίνεις τι αγοράζεις με 69 ευρώ από την καρτοκινητή. Όλα είναι σχετικά με τις ανάγκες του καθενός.

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι η καρτοκινητή παραμένει υπερβολικά ακριβή δίνοντας ελάχιστα και ακολουθούν τα συμβόλαια που οι τιμές τους παραμένουν διπλάσιες σε σχέση με τα αντίστοιχα ευρωπαϊκά.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθούν να κλείσουν οποιοδήποτε τρόπο υπήρχε για να την βγάζει κάποιος κάπως οικονομικά τον 2ο μήνα. Για να δούμε τι σκαρφίστηκαν να κάνουν και στην Q... Λογικά κάτι θα κάνουν και εκεί για περαιτέρω αύξηση των εσόδων τους
Link to comment
Share on other sites

Οι συζητήσεις με τον πρωθυπουργό και η έκθεση των Φινλανδών για τις τιμές των εταιριών απέφεραν καρπούς

για άλλη μια φορά.

Εύγε wind!

Link to comment
Share on other sites

Οι συζητήσεις με τον πρωθυπουργό και η έκθεση των Φινλανδών για τις τιμές των εταιριών απέφεραν καρπούς

 

για άλλη μια φορά.

 

Εύγε wind!

Τα πιάσαμε τα λεφτά μας ειδικά με τον κουλή και με όποιον είναι στην θέση του βέβαια.

 

Οι Φινλανδοί τι άλλο να κάνουν είπαν την αλήθεια δυστυχώς δεν είχαν αλλά δικαιώματα.

 

Αν δεν έρθει κάποια εταιρεία πραγματικά ανεξάρτητη μην περιμένετε καμία σωτηρία

 

Όσο για την ΕΕΤΤ μια χαρά τους κάθεται και πληρώνονται από το κράτος και από πίσω τα τσεπώνουν για να μην μιλάνε μια χαρά deal έχουν κάνει μην τους την χαλάμε

 

Εύγε σε όλους ειδικά στο κράτος μια ακόμα απόδειξη του μπάχαλου

 

Αχ ελλαδα........

 

Αχ Ελλάδα σ' αγαπώ

και βαθιά σ' ευχαριστώ

γιατί μ' έμαθες και ξέρω

ν' ανασαίνω όπου βρεθώ

να πεθαίνω όπου πατώ

και να μη σε υποφέρω

 

Αχ Ελλάδα θα στο πω

πριν λαλήσεις πετεινό

δεκατρείς φορές μ' αρνιέσαι

μ' εκβιάζεις μου κολλάς

σαν το νόθο με πετάς

μα κι απάνω μου κρεμιέσαι

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Οπότε προς το παρόν συμφέρει η κάρτα παρά το συμβόλαιο .

 

Όπως το είπες ",προς το παρόν" ...

 

το οποίο βέβαια αλλάζει ταχύτατα

 

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να διαγράψω μερικά νούμερα στα οποία δεν έχω πια πρόσβαση στην εφαρμογή του f2g για Android αλλά δε μπορώ να βρω κανένα τρόπο να φύγουν από την λίστα. Μήπως το έχει βρει κανείς πως γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Διαγραφή, προσωρινής μνήμης της εφαρμογής και ξαναπερασμα τα νούμερα που είναι ενεργά. Άλλος τρόπος δεν υπάρχει --εγώ τουλάχιστον δεν τον έχω βρει.

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...