Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους. Απορια για οσους γνωριζουν.

 

Σημερα ειναι η τελευταια μερα ανανεωσης της καρτας και αυριο ληγει το υπολοιπο. Θα ηθελα να ρωτησω με την ληξη χανεται το υπολοιπο μονο η και τυχον πακετα χρονου ομιλιας που εχω ενεργοποιημενα; Μηδενηζονται ολα η μονο το χρηματικο υπολοιπο;

 

Σας ευχαριστω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Μηδενιζονται όλα αν δεν ανανεώσεις.

Εάν δηλαδή έχεις ενεργό πακέτο, οποιοδήποτε πακέτο, θα μηδενιστεί.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόλις μία ώρα πριν έφαγε 16€ από κάρτα για data που όπως και να το κοιτάξω η χρέωση δεν βγαίνει.

Είχα περίπου 150mb από πακέτο και 16€ και κάτι ψιλά στην κάρτα. Ανοίγω το Tapatalk ( τρελάθηκε και αυτό) και μετά από ένα λεπτό μου έρχονται 4 μηνύματα από f2go ότι τελείωσαν τα mb από πακέτο μπλα μπλα στα πρώτα δύο μηνύματα και στα επόμενα δύο ότι το υπόλοιπο είναι λιγότερο από 1€ και λιγότερο από 0.5€ αντίστοιχα. Μου αρέσει πολύ που μας προειδοποιούν.... Αφού και τα 4 μηνύματα ήρθαν ταυτόχρονα. Κοίταξα την χρήση δεδομένων και εκείνη την στιγμή το Tapatalk έφαγε 466mb ΠΩΣ? ΓΙΑΤΊ?

Αλλά ακόμα και να μην είχα υπόλοιπο σε mb τα 466mb με 1.2€ τα 50mb δεν βγαίνει να μου αφαιρέσει 16€.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε 1 λεπτό 466 MB;;;;;;;;;

Πάντως για τον υπολογισμό αν πας στο

https://www.wind.gr/gr/wind/upiresies/kiniti/yphresies-mobile-internet/yphresia-mobile-internet-daily/

θα δεις

"Για Καρτοκινητή / καρτοσύνδεση και WIND to ALL χωρίς ενσωματωμένη χρήση internet η αντίστοιχη χρέωση είναι 1,01€ για 20 ΜΒ ανά ημέρα χρήσης"

Έτσι βγαίνουν τα νούμερα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα ότι στο free2go είναι 1.2€ το daily και το ίδιο για κάθε 50mb και μου το επιβεβαιώνουν και στο 13800.

Δεν ξέρω τι παίχτηκε. Την πρώτη φορά που κάλεσα στο 13800 η υπάλληλος μου έλεγε ότι κάτι έκανα και η χρήση που είχα είναι 1.3 gb και ότι έκανα χρήση της υπηρεσίας 24 φορές (24*1.2 =28.8€) (1.2gb) και εκείνη την στιγμή δεν το σκέφτηκα ότι δεν βγαίνει γιατί δεν είχα τόσα λεφτά στην κάρτα. Με λίγα λόγια αυτή μου έλεγε σαχλαμάρες ότι δεν φταίμε εμείς αλλά εγώ.

Εντέλει έβγαλα screenshot από την χρήση δεδομένων εκείνη την ώρα γενική και μόνο το Tapatalk αλλά και τα μηνύματα που μου έστειλε η wind και τους τα έστειλα στο messenger. Την επόμενη το πρωί με πήραν τηλέφωνο τους εξήγησα ξανά τι έγινε και τους έδωσα το ΟΚ για να ελέγξουν την κίνηση δεδομένων. Τελικά με ξανά πήραν το βράδυ και είπαν ότι όντως κάτι έγινε γιατί όντως όλα έγιναν σε 1 λεπτό και μου το επιβεβαιώνουν. Τώρα περιμένω να με πάρουν την Δευτέρα αφού το ελέγξουν γιατί έπεσε Κυριακή.

 

 

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Άντε να αλλάξει χέρια να δούμε μπας και γίνει κανένα θαύμα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλαξει χερια η Wind θα σπάσει το καρτελ?

 

Εξαρτάτε από το ποιον θα την πάρει.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάτε από το ποιον θα την πάρει.

 

Αλλου το πηγαινα. Το προβλημα δεν ειναι η θεση της Wind στο καρτέλ, αλλα το ιδιο το καρτελ.

 

Κατα τη γνωμη μου, οποιος και να την παρει, το καρτελ δεν προκειται να σπάσει χωρις θεσμική παρεμβαση. Και καρτελ=ελλειψη ανταγωνισμου=συνεχεις αυξησεις απο ολους.

Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε sms

 

XPIΣTOYΓENNIATIKO ΔΩPO 20GB ΓIA 30 HMEPEΣ! BAΛE 12€ KAPTA TIΣ EΠOMENEΣ 2 HMEPEΣ & ΠAPE SUPER DATA ΔΩPO ΓIA AΠEPIOPIΣTO ΣEPΦAPIΣMA! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ bit.ly/WIND-de

Link to comment
Share on other sites

Μετά το μεσημέρι πιθανόν θα σκάσει προσφορά 20gb 8,5€ και μετά τα 20 συνεχίζεις με 1mbps.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή προσφορά!

Η πληροφορία είναι έγκυρη;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά την σημερινή αναβάθμιση τις εφαρμογής μπαίνεις πλέον με τον αριθμό τηλεφώνου και ένα προσωρινό password που σου στέλνουν με sms το username δεν αναγράφεται πλέον καιρός ήταν
Link to comment
Share on other sites

Σε Android δεν ήρθε κάποια ενημέρωση

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά την σημερινή αναβάθμιση τις εφαρμογής μπαίνεις πλέον με τον αριθμό τηλεφώνου και ένα προσωρινό password που σου στέλνουν με sms το username δεν αναγράφεται πλέον καιρός ήταν

 

Δε μπορεις να μπεις με username & password όπως πριν;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς. Το κάνανε όπως την cosmote στο my cosmote app, μπορείς είτε να μπεις με τον λογαριασμό σου (email και κωδικό) είτε βάζοντας τον αριθμό του κινητού σου και επιβεβαιώνοντας τον με sms.
Link to comment
Share on other sites

Στην είσοδο μετά από αποσύνδεση μόνο αριθμό βάζεις και ένα password που σου στέλνει με sms μέσα δεν αναγράφεται το username μόνο ο αριθμός τηλεφώνου σε ios εφαρμογή από browser δεν δοκίμασα πάντως είναι πολύ πιο εύκολο έτσι
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά; Έτσι αν είναι τότε κάνανε μεγάλο λάθος, ένα τεράστιο συν των f2g/q ήταν η απομακρυσμένη πρόσβαση με username/pass απλά.
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά; Έτσι αν είναι τότε κάνανε μεγάλο λάθος, ένα τεράστιο συν των f2g/q ήταν η απομακρυσμένη πρόσβαση με username/pass απλά.

Ακριβώς. Πάντως δεν ήρθε αναβάθμιση σε Android.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν επιπλέον νούμερα ίσως να μην βολεύει έτσι αλλά για εμένα που έχω μόνο ένα το βρίσκω πολύ πιο βολικό από το να θυμάμαι κωδικούς και username
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Πάντως δεν ήρθε αναβάθμιση σε Android.

 

Σε εμένα ήρθε κανονικά πάντως η αναβάθμιση. Έκδοση 2.9.5

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η επιλογή με την είσοδο όπως παλιά με όνομα χρήστη και password

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η επιλογή με την είσοδο όπως παλιά με όνομα χρήστη και password

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι σωστά υπάρχει απλά μπαίνει το πληκτρολόγιο μπροστά και δεν το είδα

Link to comment
Share on other sites

Μετά το μεσημέρι πιθανόν θα σκάσει προσφορά 20gb 8,5€ και μετά τα 20 συνεχίζεις με 1mbps.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ καλή προσφορά!

Η πληροφορία είναι έγκυρη;

5 στο 1264 έμαθα ότι στέλνεις για ενεργοποίηση. Δεν έχω υπόλοιπο για να το δοκιμάσω ο ίδιος.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20gb για ένα μήνα με 10.4€ ειναι μια χαρά τιμή. Λειτούργησε ο ανταγωνισμός. Κρίμα βέβαια σε αυτούς που πριν λίγες ημέρες θεώρησαν ότι ηδη ειναι προσφορά τα 10gb για 14 ημέρες και πλήρωσαν το 12αρι ενώ οι νέοι ή (υπομονετικοί χρήστες) θα πάρουν τα διπλάσια gb και για διπλάσιο χρόνο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...