Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά νομίζουν ότι με τέτοιες βλακείες θα κρατήσουν την συνδρομητική βάση. Άντε να δούμε τι θα γίνει και με το μέλλον της εταιρίας με αυτά που ακούγονται για αλλαγή καθεστώτος ιδιοκτησίας.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

για να γινει το rollover πρεπει να κανουμε ανανεωση ή να βάλουμε πακετο; ΑΝ πρέπει να βάλουμε πακετο πρεπει να ειναι το ιδιο; ή οποιο και αν ενεργοποιήσουμε θα γίνει το ρολλοβερ; ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγώ είμαι νέος στο f2g και θέλω να μάθω με ανανέωση που θα κάνω τι μπόνους θα κερδίσω και με πόση διάρκεια ??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγώ είμαι νέος στο f2g και θέλω να μάθω με ανανέωση που θα κάνω τι μπόνους θα κερδίσω και με πόση διάρκεια ??

 

με ανανεωση 12 ευρω ή και 10 ευρω online σου δινει 1500 λεπτα προς 3 νουμερα wind εφοσον τα εχεις δηλωσει δες εδω https://www.wind.gr/f2g/gr/upiresies/f2g-magic-numbers/

επισης μπορεις να ενεργοποιησεις ενα απο τα δωρα απο το log and win καθε 7 ημερες δες εδω https://www.wind.gr/f2g/gr/ti-kerdizo/log-n-win/

και επισης

ενεργοποιείς και το Tap & Get it απο την εφαρμογη του myf2g

Oι συνδρομητές μπορούν να μπουν στο Tap & Get it και να αποκτήσουν κάποιο από τα διαθέσιμα δώρα έως και 7 ημέρες μετά την ανανέωσή του χρόνου ομιλίας τους.

Τα δώρα που μπορεί να κερδίσει κάποιος συνδρομητή διαφοροποιούνται ανάλογα με την αξία ανανέωσης τους. Υπάρχουν 3 διαθέσιμες κλίμακες δώρων οι οποίες είναι:

Silver κλίμακα: Διαθέσιμη για ανανεώσεις μεταξύ 12-14€

Gold κλίμακα: Διαθέσιμη για ανανεώσεις μεταξύ 15-19€

Platinum κλίμακα: Διαθέσιμη για ανανεώσεις από 20€ και άνω

Τα δώρα που προσφέρονται στην κάθε κλίμακα είναι τα εξής:

Silver κλίμακα: 300ΜΒ για 15 ημέρες ή 500ΜΒ για 7 ημέρες ή 1.024ΜΒ για 3 ημέρες ή 10 flames

Gold κλίμακα: 500ΜΒ για 15 ημέρες ή 1.024ΜΒ για 7 ημέρες ή 1.536ΜΒ για 3 ημέρες ή 25 flames

Platinum κλίμακα: 1.024ΜΒ για 15 ημέρες ή 1.536ΜΒ για 7 ημέρες ή 2.048ΜΒ για 3 ημέρες ή 50 flames

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

με ανανεωση 12 ευρω ή και 10 ευρω online σου δινει 1500 λεπτα προς 3 νουμερα wind εφοσον τα εχεις δηλωσει δες εδω https://www.wind.gr/f2g/gr/upiresies/f2g-magic-numbers/

επισης μπορεις να ενεργοποιησεις ενα απο τα δωρα απο το log and win καθε 7 ημερες δες εδω https://www.wind.gr/f2g/gr/ti-kerdizo/log-n-win/

και επισης

ενεργοποιείς και το Tap & Get it απο την εφαρμογη του myf2g

Oι συνδρομητές μπορούν να μπουν στο Tap & Get it και να αποκτήσουν κάποιο από τα διαθέσιμα δώρα έως και 7 ημέρες μετά την ανανέωσή του χρόνου ομιλίας τους.

Τα δώρα που μπορεί να κερδίσει κάποιος συνδρομητή διαφοροποιούνται ανάλογα με την αξία ανανέωσης τους. Υπάρχουν 3 διαθέσιμες κλίμακες δώρων οι οποίες είναι:

Silver κλίμακα: Διαθέσιμη για ανανεώσεις μεταξύ 12-14€

Gold κλίμακα: Διαθέσιμη για ανανεώσεις μεταξύ 15-19€

Platinum κλίμακα: Διαθέσιμη για ανανεώσεις από 20€ και άνω

Τα δώρα που προσφέρονται στην κάθε κλίμακα είναι τα εξής:

Silver κλίμακα: 300ΜΒ για 15 ημέρες ή 500ΜΒ για 7 ημέρες ή 1.024ΜΒ για 3 ημέρες ή 10 flames

Gold κλίμακα: 500ΜΒ για 15 ημέρες ή 1.024ΜΒ για 7 ημέρες ή 1.536ΜΒ για 3 ημέρες ή 25 flames

Platinum κλίμακα: 1.024ΜΒ για 15 ημέρες ή 1.536ΜΒ για 7 ημέρες ή 2.048ΜΒ για 3 ημέρες ή 50 flames

Μπράβο σε ευχαριστώ ,θα τα δω όλα όταν κάνω την ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να εγγραφείς και στο Win Club. Για περισσοτερα, τσέκαρε τις αντίστοιχες ερωταπαντησεις εδω: https://www.wind.gr/f2g/gr/upostirixi/syxnes-erwtiseis/
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να εγγραφείς και στο Win Club. Για περισσοτερα, τσέκαρε τις αντίστοιχες ερωταπαντησεις εδω: https://www.wind.gr/f2g/gr/upostirixi/syxnes-erwtiseis/

 

ναι το ξεχασα αυτο το προγραμμα παντως :

Οι πόντοι έχουν διάρκεια 2 έτη. Για τους πόντους που πρόκειται να λήξουν τον επόμενο μήνα, ενημερώνεσαι με SMS.

 

Το πρόγραμμα WIN CLUB είναι ένα πρόγραμμα ανταμοιβής των πελατών καρτοκινητής τηλεφωνίας της WIND. Σύμφωνα με το πρόγραμμα, ο κάτοχος καρτοκινητής τηλεφωνίας WIND συλλέγει πόντους WIN CLUB, οι οποίοι αντιστοιχούν σε διάφορα δώρα (όπως δωρεάν χρόνος ομιλίας, δωρεάν συσκευές κινητής τηλεφωνίας κ.λ.π.)

Μπορείς να γίνει μέλος ακολουθώντας τις ηχογραφημένες οδηγίες του 1263 ή με δωρεάν κενό SMS στο 19088

Για ενημέρωση πόντων (πόντους δηλαδή που έχεις συγκεντρώσει καθώς και για την ημερομηνία λήξης τους μπορείς να ενημερωθείς με μια δωρεάν κλήση στο 1263 ακολουθώντας τις ηχογραφημένες οδηγίες ή στέλνοντας κενό SMS στο 19098)

 

Πόσοι πόντοι WIN CLUB αντιστοιχούν σε κάθε ανανέωση;

Άμεσα με την εγγραφή κερδίζεις 50 πόντους.

Για κάθε 1€ χρόνου ομιλίας που ανανεώνεις κερδίζεις 2 πόντους.

Για κάθε MMS κερδίζεις 2 πόντους.

Για κάθε γραπτή, φωνής ή mms υπηρεσία WIND που λαμβάνεις (ring tones, καιρός, βίντεο, νέα) κερδίζεις 1 πόντο.

Για κάθε χρόνο που είσαι μέλος στο Club κερδίζεις 30 πόντους.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε ευχαριστώ ,θα τα δω όλα όταν κάνω την ανανέωση.

 

Ευχαριστώ παιδιά θα τα κάνω όταν ανανεωσω

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξεχασα αυτο το προγραμμα παντως :

Οι πόντοι έχουν διάρκεια 2 έτη. Για τους πόντους που πρόκειται να λήξουν τον επόμενο μήνα, ενημερώνεσαι με SMS.

 

Το πρόγραμμα WIN CLUB είναι ένα πρόγραμμα ανταμοιβής των πελατών καρτοκινητής τηλεφωνίας της WIND. Σύμφωνα με το πρόγραμμα, ο κάτοχος καρτοκινητής τηλεφωνίας WIND συλλέγει πόντους WIN CLUB, οι οποίοι αντιστοιχούν σε διάφορα δώρα (όπως δωρεάν χρόνος ομιλίας, δωρεάν συσκευές κινητής τηλεφωνίας κ.λ.π.)

Μπορείς να γίνει μέλος ακολουθώντας τις ηχογραφημένες οδηγίες του 1263 ή με δωρεάν κενό SMS στο 19088

Για ενημέρωση πόντων (πόντους δηλαδή που έχεις συγκεντρώσει καθώς και για την ημερομηνία λήξης τους μπορείς να ενημερωθείς με μια δωρεάν κλήση στο 1263 ακολουθώντας τις ηχογραφημένες οδηγίες ή στέλνοντας κενό SMS στο 19098)

 

Πόσοι πόντοι WIN CLUB αντιστοιχούν σε κάθε ανανέωση;

Άμεσα με την εγγραφή κερδίζεις 50 πόντους.

Για κάθε 1€ χρόνου ομιλίας που ανανεώνεις κερδίζεις 2 πόντους.

Για κάθε MMS κερδίζεις 2 πόντους.

Για κάθε γραπτή, φωνής ή mms υπηρεσία WIND που λαμβάνεις (ring tones, καιρός, βίντεο, νέα) κερδίζεις 1 πόντο.

Για κάθε χρόνο που είσαι μέλος στο Club κερδίζεις 30 πόντους.

 

Στους πόσους πόντους εξαργύρωση παίρνεις κάποιο δωρο χρόνο ομιλίας ?

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας μηδενικό χρηματικό υπόλοιπο, αυτά που αποκτά κάποιος από την εξαργύρωση πόντων από το win club, μπορούν να χρησιμοποιηθούν ή πρέπει να υπάρχει έστω και 1 cent υπόλοιπο;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση για το F2G app.

Εχω 3 κάρτες όλες στο όνομά μου.

Είναι δυνατόν από την εφαρμογή να τις ελέγχω και τις 3, ή πρέπει να φτιάξω 3 accounts?

 

Δεν ξέρω αν είναι σχετικό, αλλά παρατήρησα ότι στο προφίλ μου (μέσα στην εφαρμογή) έχει ένα μεγάλο + και γράφει προσθήκη.

Το πατάω αλλά δεν κάνει τίποτε.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

3 accounts πρέπει να φτιάξεις και τα προσθετεις απο εκεί που λες...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πρεπει να συρεις αριστερα νομίζω ωστε το προσθηκη να ερθει στο κεντρο και μετα το πατας. Εχει επιλογη για δημιουργία λογαριασμού μετα.

Link to comment
Share on other sites

3 accounts πρέπει να φτιάξεις και τα προσθετεις απο εκεί που λες...

Βλακεία είναι αυτό από μέρους τους . Αφού ουσιαστικά είναι ο ίδιος χρήστης (Ταυτοποιημένος με ΑΔΤ+ΑΦΜ) θα έπρεπε να τα βλέπει μόνο του. :blink:

 

πρεπει να συρεις αριστερα νομίζω ωστε το προσθηκη να ερθει στο κεντρο και μετα το πατας. Εχει επιλογη για δημιουργία λογαριασμού μετα.

Σε ευχαριστώ για τη βοήθειά σου. Θα το κάνω όπως λες. :)

Ελπίζω να θέλει μόνο 3 usernames και να μη θέλει και 3 διαφορετικά email αλλιώς ζήσε Μάη μου... :p

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Βλακεία είναι αυτό από μέρους τους . Αφού ουσιαστικά είναι ο ίδιος χρήστης (Ταυτοποιημένος με ΑΔΤ+ΑΦΜ) θα έπρεπε να τα βλέπει μόνο του. :blink:

 

 

Σε ευχαριστώ για τη βοήθειά σου. Θα το κάνω όπως λες. :)

Ελπίζω να θέλει μόνο 3 usernames και να μη θέλει και 3 διαφορετικά email αλλιώς ζήσε Μάη μου... :p

 

Εγώ έχω 2 νούμερα στο όνομά μου και 2 νούμερα στο όνομα της γυναίκας μου.

Τα βλέπω και τα 4 από το MyF2G app. Όταν δημιούργησα τους λογαριασμούς μου ζήτησε διαφορετικά email.

Άρα για κάθε νούμερο (άσχετα αν είναι στο όνομά μου) ήθελε και διαφορετικό email.

Δεν ξέρω αν άλλαξε αυτό...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Και τους 4 λογαριασμούς που διαχειρίζομαι στο f2g τους έχω στο ίδιο mail.

 

Προτείνω σαν username να βάλεις τον αριθμό τηλεφώνου, διευκολίνει στο να ξεχωρίζεις αμέσως σε ποιον ανήκει ο λογαριασμός.

Link to comment
Share on other sites

Και τους 4 λογαριασμούς που διαχειρίζομαι στο f2g τους έχω στο ίδιο mail.

 

Προτείνω σαν username να βάλεις τον αριθμό τηλεφώνου, διευκολίνει στο να ξεχωρίζεις αμέσως σε ποιον ανήκει ο λογαριασμός.

 

Και να κρατήσεις το ίδιο pass να συμπληρώσω εγώ!

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Πόσοι πόντοι WIN CLUB αντιστοιχούν σε κάθε ανανέωση;

Άμεσα με την εγγραφή κερδίζεις 50 πόντους.

Για κάθε 1€ χρόνου ομιλίας που ανανεώνεις κερδίζεις 2 πόντους.

Για κάθε MMS κερδίζεις 2 πόντους.

Για κάθε γραπτή, φωνής ή mms υπηρεσία WIND που λαμβάνεις (ring tones, καιρός, βίντεο, νέα) κερδίζεις 1 πόντο.

Για κάθε χρόνο που είσαι μέλος στο Club κερδίζεις 30 πόντους.

 

Δυστυχώς -τουλάχιστον στο δικό μου καρτοκινητό- τα τελευταία 2 χρόνια έχω παρατηρήσει ότι δεν προστίθενται οι 30 πόντοι/χρόνο...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας υπερευχαριστώ όλους.

Ακολούθησα τις συμβουλές σας και τώρα είναι και τα 3 νούμερα μέσα!

Καλή συνέχεια...

 

(Άλλος ένας ευχαριστημένος πελάτης... Χεχεχε)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε και ένα καλό που έχει η Wind στα καρτοκινητά της, μπορείς να κάνεις αυτό που λέει ο φίλος πιο πάνω, να ελέγχεις πανευκολα όσα νούμερα θες σε F2G ή Q μέσω μίας εφαρμογής και με πολλαπλά widget. Η εφαρμογή δουλεύει είτε με WiFi είτε data της ίδιας γραμμής ή άλλης.

Στους άλλους δύο και ειδικά στη Voda με το CU είναι Παναγία βοηθά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προ ολίγου με κάλεσε, με το ονοματεπώνυμό μου, κοπέλα στο καρτοκινητό (f2g), λέγοντας ότι παίρνει από την Wind, και ότι από 15/11 η κάρτα ανανέωσης πάει στα 15€ (!!!) από καταστήματα κλπ και πρότεινε νέα προσφορά για μένα, στα 40 (!!!), συνδυασμένη με το σταθερά (πληρώνω 24€/μήνα για vdsl 50, με κάποιες ώρες προς κινητά κλπ).

Απάντησα ότι ανανεώνω on line και αν γίνει αυτό που λέει θα κρατήσω το f2g για εισερχόμενες και θα βολευτώ με ένα Q που κάθεται στο συρτάρι.

Έχει ακούσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με κάλεσε εχθές, για το ίδιο ακριβώς. Καλούν όποιον έχει σταθερό wind για να του βάλουν συμβόλαιο και στο κινητό. Επέμενε παρά το ότι της έλεγα ότι έχω φοιτητικά σε όλους. Με ρώτησε πόσο βάζω, και λέω 10€. Ξέρετε, θα πάει 15. Ε, δεν πειράζει, θα βάζω 20 και θα περνάω δύο μήνες της είπα και το έκλεισε.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να έχει προηγηθεί ανακοίνωση τρεις βδομάδες πριν τουλάχιστον για τη συγκεκριμένη αλλαγή. Με βάση τα δεδομένα που ισχύουν μέχρι τώρα σε ανάλογες περιπτώσεις στη wind. Εκτός αν άρχισε να κάνει αλλαγές από τη μία στιγμή στην άλλη όπως μία άλλη εταιρεία σε αυτές τις περιπτώσεις. Ή μπορεί να αρχίσει να εφαρμόζεται ανεπίσημα πολιτική από τους υπαλλήλους των καταστημάτων ώστε να ζητάνε ελάχιστο 15 (άσχετα αν το σύστημα δίνει δυνατότητα για λιγότερο). Έχει γίνει και στο παρελθόν.
Link to comment
Share on other sites

Προ ολίγου με κάλεσε, με το ονοματεπώνυμό μου, κοπέλα στο καρτοκινητό (f2g), λέγοντας ότι παίρνει από την Wind, και ότι από 15/11 η κάρτα ανανέωσης πάει στα 15€ (!!!) από καταστήματα κλπ και πρότεινε νέα προσφορά για μένα, στα 40 (!!!), συνδυασμένη με το σταθερά (πληρώνω 24€/μήνα για vdsl 50, με κάποιες ώρες προς κινητά κλπ).

Απάντησα ότι ανανεώνω on line και αν γίνει αυτό που λέει θα κρατήσω το f2g για εισερχόμενες και θα βολευτώ με ένα Q που κάθεται στο συρτάρι.

Έχει ακούσει κανείς κάτι παρόμοιο;

 

Μην ψαρώνετε με τέτοια. Όπως έχει ξαναναφερθεί, αυτοί που καλούν ειναι συνήθως συνεργάτες της Wind με σκοπό να πουλήσουν συμβόλαια, οπότε λένε διαφορά για να τσιμπήσουν κόσμο ώστε να τον δεσμεύσουν.

 

Αν όντως η ελάχιστη ανανέωση ανέβαινε στα 15ε, τη Wind δε θα τη συνέφερε να το διαρρεύσει από πριν και μάλιστα να σου δώσει και καλη προσφορά σε συμβόλαιο. Αντίθετα, θα προσπαθούσε να το κρατήσει κρυφό ώσπου να εφαρμοστεί, ώστε να μετακινήσει το δυσαρεστημένο κόσμο στα συμβόλαια αμέσως μετά.

 

Μην ξεχνάτε οτι σε συμβάσεις από απόσταση έχετε 14ημέρες να τις καταγγείλετε αζημίως.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να έχει προηγηθεί ανακοίνωση τρεις βδομάδες πριν τουλάχιστον για τη συγκεκριμένη αλλαγή. Με βάση τα δεδομένα που ισχύουν μέχρι τώρα σε ανάλογες περιπτώσεις στη wind. Εκτός αν άρχισε να κάνει αλλαγές από τη μία στιγμή στην άλλη όπως μία άλλη εταιρεία σε αυτές τις περιπτώσεις. Ή μπορεί να αρχίσει να εφαρμόζεται ανεπίσημα πολιτική από τους υπαλλήλους των καταστημάτων ώστε να ζητάνε ελάχιστο 15 (άσχετα αν το σύστημα δίνει δυνατότητα για λιγότερο). Έχει γίνει και στο παρελθόν.

 

Της είπα, βέβαια ότι, δεν έχω διαβάσει κάποια σχετική ανακοίνωση της Wind, όπως κάνει πάντα, αλλά αυτή επέμενε ότι θα ισχύσει από την αρχή του χρόνου και για τις online ανανεώσεις !!!

Επειδή μου φάνηκε κουφό, ρώτησα εδώ και διάβασα ότι πήραν και τον Mark.

Επομένως, είναι προσπάθεια για να σε πείσουν για συμβόλαιο και του καρτοκινητού, ανεξάρτητα αν το επιχείρημα που χρησιμοποιούν είναι αστείο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...