Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήθελα να ρωτήσω και εγώ τι παίζει με τις άλλες χώρες; Τα data μας δουλεύουν κανονικά εντός EΕ/ΕΟΧ η πρέπει να αγοράσουμε συγκεκριμένο πακέτο; (π.χ. Talk to All EU Edition)

Θα πάω Βουλγαρία για ένα σύντομο ταξίδι και ψάχνω να βρω τι με συμφέρει πιο πολύ...

 

Στάλθηκε από το HTC U12 life μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ξέρω εγώ, η κόρη μιας συναδέλφου μου στο γραφείο κέρδισε ένα αυτοκίνητο! το FIAT 500 Lounge (νομίζω στον 4ο διαγωνισμό ήταν, τώρα είμαστε στον 11ο για ένα VW move up)
Link to comment
Share on other sites

παιρνω στην εξυπηρετηση να ρωτησω για μια λανθασμενη χρεωση συντομου κωδικου (βασει του τιμοκαταλογου τους) και δυσκολευομαι να το πιστεψω αλλα με ρωτησαν τι υπηρεσια ειναι τους λεω η ΔΕΗ και μου κανει γιατι την καλεσατε !!

Ειλικρινα νομιζα οτι μου κανουν πλακα λεω αλλου θα πηρα και με τρολλαρουν αλλα ναι περιμεναν το λογο που καλεσα αυτο το 5ψηφιο. κατοπιν μου λεει ξερετε εχουν υψηλη χρεωση αυτα τα νουμερα λεω το γνωριζω αλλα με χρεωσε το διπλασιο απ οτι στο τιμοκαταλογο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατάργηση του free2talk ή μετατροπή του σε free2surf δε γίνεται μέσα από την εφαρμογή η με κάποιο άλλο τρόπο μόνος σου;

Πήρε φίλος να το ζητήσει λόγω των αλλαγών στην εξυπηρέτηση και του είπαν ότι προς το παρόν η ανακοίνωση έχει παγώσει και δε θα ισχύσει από 1/11 τουλάχιστον που ήταν να ισχύσει οπότε δε το έκανε από κει, αλλά η απορία παραμένει δε γίνεται με άλλο τρόπο;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Κατάργηση του free2talk ή μετατροπή του σε free2surf δε γίνεται μέσα από την εφαρμογή η με κάποιο άλλο τρόπο μόνος σου;

Πήρε φίλος να το ζητήσει λόγω των αλλαγών στην εξυπηρέτηση και του είπαν ότι προς το παρόν η ανακοίνωση έχει παγώσει και δε θα ισχύσει από 1/11 τουλάχιστον που ήταν να ισχύσει οπότε δε το έκανε από κει, αλλά η απορία παραμένει δε γίνεται με άλλο τρόπο;

 

Αλλαγή σε free2surf γίνεται από την εφαρμογή. ( Υπηρεσίες )

Link to comment
Share on other sites

χμ.. Δεν καταργήθηκαν τα πακέτα των 8.5€, δεν άλλαξαν τα άλλα σε 28 ημέρες και τώρα παγώνουν και την αλλαγή στο free2talk? Αραγε να είναι αυτό που έγραψε ένα μέλος χθες ότι δεν ακολούθησαν οι άλλοι 2 ή να έκαναν αρκετοι φορητότητα ή αλλαγή στο free2surf και ειδαν οτι ο κοσμος αντιδράει? Συνδυαστικά και τα 2? ενδιαφέρον πάντως ότι και να συνέβη
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή σε free2surf γίνεται από την εφαρμογή. ( Υπηρεσίες )
Ευχαριστω και είχα φάει το τόπο να το βρω γιατί ήμουν σίγουρος ότι στη παλιά εφαρμογή κάπου υπήρχε

 

 

 

χμ.. Δεν καταργήθηκαν τα πακέτα των 8.5€, δεν άλλαξαν τα άλλα σε 28 ημέρες και τώρα παγώνουν και την αλλαγή στο free2talk? Αραγε να είναι αυτό που έγραψε ένα μέλος χθες ότι δεν ακολούθησαν οι άλλοι 2 ή να έκαναν αρκετοι φορητότητα ή αλλαγή στο free2surf? Συνδυαστικά και τα 2? ενδιαφέρον πάντως ότι και να συνέβη

 

Θα έχανε μπόλικο κόσμο, εγώ ήδη ξέρω τρεις φίλους που περίμεναν κάρτες σιμ από κόσμοτε να κάνουν φορητοτητα. Δεν έχει λόγος να μείνει κάποιος στη wind μετά στους άλλους και καλύτερο σήμα θα έχει και μεταφέρονται και τα υπόλοιπα που μένουν στα πακέτα τον επόμενο μήνα οπότε τι να μείνει κανείς αν είναι και η ακριβότερη

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

χμ.. Δεν καταργήθηκαν τα πακέτα των 8.5€, δεν άλλαξαν τα άλλα σε 28 ημέρες και τώρα παγώνουν και την αλλαγή στο free2talk? Αραγε να είναι αυτό που έγραψε ένα μέλος χθες ότι δεν ακολούθησαν οι άλλοι 2 ή να έκαναν αρκετοι φορητότητα ή αλλαγή στο free2surf και ειδαν οτι ο κοσμος αντιδράει? Συνδυαστικά και τα 2? ενδιαφέρον πάντως ότι και να συνέβη

 

Ελπίζω οποιαδήποτε παγώματα να μην έχουν σχέση με φημολογούμενη έλευση εύσωμου νέου ιδιοκτήτη όπως γράφτηκε χθες στο sportime.gr...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έχουν μπας και βγει και πάλι με νέο όνομα και αρχίσουν καμμια νεα προσφορά που θα αξίζει και να γινουν καποιες αλλαγες που ειναι χρόνιες "πληγές" στη wind
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έχουν μπας και βγει και πάλι με νέο όνομα και αρχίσουν καμμια νεα προσφορά που θα αξίζει και να γινουν καποιες αλλαγες που ειναι χρόνιες "πληγές" στη wind

 

Ακούγεται έντονα η εξαγορά της Wind, από τον Πρόεδρο της ΠΑΕ Ολυμπιακός, κ. Βαγγέλη Μαρινάκη. Ενδιαφέρον.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα θα έχει να πάρει τη wind ο "ευσωμος" ο οποίος τα παίρνει στον ολυμπιακό από το μέγα χορηγό vodafon.

 

https://www.redking.gr/content/football/11529-h-diapseysh-ths-vodafone

H Vodafone Ελλάδος και ο Ολυμπιακός είναι στενοί συνεργάτες εδώ και είκοσι χρόνια, έχοντας ζήσει μαζί όλες τις μεγάλες χαρές της ιστορικής ομάδας.

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερη πλάκα θα έχει να συγχωνευθεί μετά την εξαγορά η wind και η voda σε ένα ενιαίο δίκτυο με ότι αυτό συνεπάγεται και η q να μείνει αυτόνομη με το υπάρχον δίκτυο της wind..η απλά να κριθεί ασύμφορη η q και να μεταφέρουν τους συνδρομητές στο f2g ή ότι άλλο με τις κατάλληλες τιμολογιακες προσαρμογες προς το χειρότερο.. αλλά δεν νομίζω να συμβεί αυτό

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.

Θέλω να μάθω αν έχω ενεργοποιήσει το πακέτο Talk to All & Data με το κόστος που λέει 10€ και στο καπάκι ξανά βάλω αλλά 10€ , θα έχω τότε σύνολο 800 λεπτά ομιλίας?

Ρωτάω γιατί με ενδιαφέρει η ομιλία περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.

Θέλω να μάθω αν έχω ενεργοποιήσει το πακέτο Talk to All & Data με το κόστος που λέει 10€ και στο καπάκι ξανά βάλω αλλά 10€ , θα έχω τότε σύνολο 800 λεπτά ομιλίας?

Ρωτάω γιατί με ενδιαφέρει η ομιλία περισσότερο.

Σωστά, τα λεπτά ομιλίας αθροιζονται.

Υπάρχει όμως και πακέτο με 17,5 ευρώ, το οποίο σου δίνει 650 προς όλους, 650 προς Wind /Q, 100 sms προς όλους, 650 sms προς Wind / Q και 2 gb Internet.

Κάθε εβδομάδα μπορείς να ενεργοποιείς επίσης, τα log and win πακέτα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αθροίζονται μεν αλλά δεν γίνονται rollover..

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.

Θέλω να μάθω αν έχω ενεργοποιήσει το πακέτο Talk to All & Data με το κόστος που λέει 10€ και στο καπάκι ξανά βάλω αλλά 10€ , θα έχω τότε σύνολο 800 λεπτά ομιλίας?

Ρωτάω γιατί με ενδιαφέρει η ομιλία περισσότερο.

Μόνο στην q μεταφέρεται η ημερομηνία λήξης ένα μήνα μετά και αθροιζόνται τα λεπτά. Στην wind free to go ναι μεν φαίνονται ότι αθροιζονται αλλά το κάθε πακέτο κρατεί την δική του ημερομηνία λήξης. . Στην wind free to go μεταφέρονται μόνο τα mb ενώ στην q λεπτά ομιλίας και mb με χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Ενώ στην wind free to go χρέωση ανά 3 λεπτό.

Επίσης άμα έχεις wind free to go ενεργοποίησε να μαζεύεις πόντους με κάρτες που βάζεις. Καθώς και δήλωσε και 3 νούμερα wind που θα μιλάς με σύνολο 1500 λεπτά.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιήσεις την ίδια ώρα 2 πακέτα, τότε θα λήξουν ταυτόχρονα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τα φώτα σας!

Στην Q όμως από τι μου είπαν η χρέωση ανα δευτερόλεπτο είναι μόνο σε Q;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, στην Q ισχύει χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τα φώτα σας!

 

Στην Q όμως από τι μου είπαν η χρέωση ανα δευτερόλεπτο είναι μόνο σε Q;

Η χρέωση ανά δευτερόλεπτο είναι και για κλήσεις προς ολους εκτός αν το πακέτο λέει κάτι διαφορετικό.
Link to comment
Share on other sites

Προς όλους εννοείς μόνο στην Q ανα δευτερόλεπτο;;;

 

Χρέωση ανά δευτερόλεπτο (από το πρώτο δευτερόλεπτο) προς όλους εννοεί. Πάντα έτσι ήταν η Q.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Η "πράσινη" έδωσε για το ΠΣΚΔ...

Η "κόκκινη" έδωσε για το ΠΣΚΔ...

 

Η "μπλε" μάλλον θα κάνει την έκπληξη... για να δούμε!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...