Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eννοεί πως αλλού χάνεις μόνο το χρηματικό υπόλοιπο. Αν έχεις ενεργοποιημένα πακέτα με υπόλοιπο λεπτών/mb/sms ότι παραμένουν μέχρι την δικιά τους ξεχωριστή λήξη.

 

Μεγάλο φάουλ της Wind αυτό... Στην ουσία μεταβάλει τη διάρκεια των πακέτων, ανάλογα με τη διάρκεια του χρηματικού υπολοίπου!

Link to comment
Share on other sites

Eννοεί πως αλλού χάνεις μόνο το χρηματικό υπόλοιπο. Αν έχεις ενεργοποιημένα πακέτα με υπόλοιπο λεπτών/mb/sms ότι παραμένουν μέχρι την δικιά τους ξεχωριστή λήξη.

 

Πραγματι σπαστικό αυτό, αφου εχει αγοραστει κανονικα το πακετο. Μάλλον πατάνε στο οτι πρεπει να εχεις υπολοιπο τουλάχιστον 0,01 για να είναι διαθέσιμα τα πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι σπαστικό αυτό, αφου εχει αγοραστει κανονικα το πακετο. Μάλλον πατάνε στο οτι πρεπει να εχεις υπολοιπο τουλάχιστον 0,01 για να είναι διαθέσιμα τα πακέτα.

 

Αυτό (το >=0,01€) ισχύει μόνο για τα ΜΒ data στη Wind πια....

 

Αλλά αφού έχεις λεπτά ομιλίας ή sms πακέτο, ΑΚΟΜΑ και αυτά στα διαγράφει όταν περάσει το 3μηνο. Όχι απλά δεν μπορείς να τους κάνεις χρήση (ενώ μπορείς στα λεπτά και sms και με 0€ με βάση ανακοινώσεις της Wind), αλλά:

 

ΤΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό (το >=0,01€) ισχύει μόνο για τα ΜΒ data στη Wind πια....

 

Αλλά αφού έχεις λεπτά ομιλίας ή sms πακέτο, ΑΚΟΜΑ και αυτά στα διαγράφει όταν περάσει το 3μηνο. Όχι απλά δεν μπορείς να τους κάνεις χρήση (ενώ μπορείς στα λεπτά και sms και με 0€ με βάση ανακοινώσεις της Wind), αλλά:

 

ΤΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ.

 

Μήπως έχουν κάνει κάποια ανακοίνωση, για να είναι καλυμμένοι; Εαν οχι, ειναι παράνομο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό (το >=0,01€) ισχύει μόνο για τα ΜΒ data στη Wind πια....

 

Αλλά αφού έχεις λεπτά ομιλίας ή sms πακέτο, ΑΚΟΜΑ και αυτά στα διαγράφει όταν περάσει το 3μηνο. Όχι απλά δεν μπορείς να τους κάνεις χρήση (ενώ μπορείς στα λεπτά και sms και με 0€ με βάση ανακοινώσεις της Wind), αλλά:

 

ΤΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ.

Αυτα και το σημα με κανουν να φυγω,θα αρχισω να ξεκαθαριζω το τι θα κανω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα δώρα που έδωσαν 3GB / 3000 ΛΕΠΤΆ προς wind και Qτα υπόλοιπα δεν τα ακους στο 1269 δεν τα αναφέρει πουθενά μόνο στην εφαρμογή τα βλέπεις και στο site

 

Θα μου πείτε ότι δεν ήρθε Σάββατοκυριακο ακόμα πολύ φοβάμαι ότι ούτε το Σάββατοκυριακο θα τα ακους στο 1269 μου αρέσει που λένε στην σελίδα της προσφορά ενημέρωση υπολοίπου στο 1269 και στο app και στο site

 

 

http://i65.tinypic.com/o0ksl.jpg

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Για τα κιού τπτ;

 

Σε αυτό το θέμα δύσκολο - δοκίμασε εδώ

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα δώρα που έδωσαν 3GB / 3000 ΛΕΠΤΆ προς wind και Qτα υπόλοιπα δεν τα ακους στο 1269 δεν τα αναφέρει πουθενά μόνο στην εφαρμογή τα βλέπεις και στο site

 

Θα μου πείτε ότι δεν ήρθε Σάββατοκυριακο ακόμα πολύ φοβάμαι ότι ούτε το Σάββατοκυριακο θα τα ακους στο 1269 μου αρέσει που λένε στην σελίδα της προσφορά ενημέρωση υπολοίπου στο 1269 και στο app και στο site

 

 

http://i65.tinypic.com/o0ksl.jpg

 

και εγω το ενεργοποιησα στην σημ network challenge που εχει μεσα υπολοιπο 0,22 ευρω ! το νουμερο οντως ληγει τον Μαιο και την σημ την πηρα τον μαρτιο οποτε ισχυει αυτο που λετε με το 3 μηνο αλλα δεν καταλαβα αυτο που λετε οτι ληγει το υπολοιπο και ληγουνε ταυτοχρονα και τα πακετα κανονικα δεν πρεπει να υφισταται , αλλα αμα δεν εχεις τουλαχιστον 0,01 ευρω υπολοιπο δεν υπαρχει ενδειξη ιντερνετ απενεργοποειται! μονο η wind εχει αυτη την χαζομαρα υπολοιπο για να μπορει να λειτουργουνε οι υπηρεσιες..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

και εγω το ενεργοποιησα στην σημ network challenge που εχει μεσα υπολοιπο 0,22 ευρω ! το νουμερο οντως ληγει τον Μαιο και την σημ την πηρα τον μαρτιο οποτε ισχυει αυτο που λετε με το 3 μηνο αλλα δεν καταλαβα αυτο που λετε οτι ληγει το υπολοιπο και ληγουνε ταυτοχρονα και τα πακετα κανονικα δεν πρεπει να υφισταται , αλλα αμα δεν εχεις τουλαχιστον 0,01 ευρω υπολοιπο δεν υπαρχει ενδειξη ιντερνετ απενεργοποειται! μονο η wind εχει αυτη την χαζομαρα υπολοιπο για να μπορει να λειτουργουνε οι υπηρεσιες..

 

Προφανώς και <0,01€ ΔΕ λειτουργεί τα data (και πακέτο ΜΒ να΄χεις): Το'χει ανακοινώσει όταν κατήργησε την προϋπόθεση >=0,01€ για χρήση πακέτων ομιλίας και sms πέρσι.

 

Δε λέμε ότι με 0€ δε λειτουργεί ούτε στα data MB, αλλά και ούτε στα πακέτα ομιλίας και sms ΑΝ το 0€ οφείλεται σε λήξη 3μήνου.

ΟΧΙ απλά ΔΕ λειτουργεί (με λήξη 3μήνου) στο f2go:

 

ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΟΛΑ τα πακέτα και μισή μέρα πριν να τα ενεργοποίησες πριν τη λήξη 3μήνου.

 

Αυτά για f2go.

Την Τρίτη θα ενημερώσω ΑΝ το ίδιο ισχύει και στην Q.

Link to comment
Share on other sites

Κέρδισα λέει το Network Challenge και θα μου κάνουν δώρο 1GB αν κάνω ανανέωση 10€ μέσα στις επόμενες δυο ημέρες.

 

Χαχαχαχα, ωραίοι είναι!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω 3 νουμερα f2g που εχουν 0,00 ευρω .εαν τους πω στο chat να μου βαλουν 0,01 λεπτο για να παρω την προσφορα του σκ θα το κανουν?

μπορω με καποιον αλλο τροπο ? πχ μεταφορα χρονου ομιλιας απο αλλο f2g?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω 3 νουμερα f2g που εχουν 0,00 ευρω .εαν τους πω στο chat να μου βαλουν 0,01 λεπτο για να παρω την προσφορα του σκ θα το κανουν?

μπορω με καποιον αλλο τροπο ? πχ μεταφορα χρονου ομιλιας απο αλλο f2g?

ευχαριστω

 

Καλησπέρα.Μπες στο f2go app και κάνε επέκταση 2,5 ευρώ που έχει εκεί. ;)Για μεταφορά δε ξέρω να σου πω ,μη σε γελάσω.. :) Εγώ έτσι το πήρα ,έκανα επέκταση .

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Έχω την κάρτα με το 1gb δεδομένων δωρεάν το μήνα από το vdsl πακέτο. Μου έδωσε 1/3 το 1 GB αλλά δε μου ανοίγει καμία σελίδα. Τη δοκίμασα σε 2 κινητά αλλά τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μπες στο f2go app και κάνε επέκταση 2,5 ευρώ που έχει εκεί. ;)Για μεταφορά δε ξέρω να σου πω ,μη σε γελάσω.. :) Εγώ έτσι το πήρα ,έκανα επέκταση .

σε ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα δεν μπορω να κανω επεκταση διοτι ηταν νουμερα με δωρο απο το public!

κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Έχω την κάρτα με το 1gb δεδομένων δωρεάν το μήνα από το vdsl πακέτο. Μου έδωσε 1/3 το 1 GB αλλά δε μου ανοίγει καμία σελίδα. Τη δοκίμασα σε 2 κινητά αλλά τίποτα

 

Αν αναφέρεσαι στη προσφορά με τα 3GB, αυτή θα ενεργοποιηθεί από τις δώδεκα απόψε τα μεσάνυχτα και μέχρι την Κυριακή τα μεσάνυχτα.Υπομονη δυόμιση ωρίτσες.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα δεν μπορω να κανω επεκταση διοτι ηταν νουμερα με δωρο απο το public!

κατι αλλο?

Μίλησε τους μέσω τσατ μήπως μπορούν να σου πιστωσουν : )

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στη προσφορά με τα 3GB, αυτή θα ενεργοποιηθεί από τις δώδεκα απόψε τα μεσάνυχτα και μέχρι την Κυριακή τα μεσάνυχτα.Υπομονη δυόμιση ωρίτσες.:)

καλο ειναι να διαβαζουμε τι γραφει ο αλλος πρωτα,προφανως και δεν αναφερεται σε αυτο. Αφου μιλαει για το 1 γιγα που παιρνει δωρο με το vdsl,καμμια σχεση με το f2g.

Έχω την κάρτα με το 1gb δεδομένων δωρεάν το μήνα από το vdsl πακέτο. Μου έδωσε 1/3 το 1 GB αλλά δε μου ανοίγει καμία σελίδα. Τη δοκίμασα σε 2 κινητά αλλά τίποτα

το προβλημα ειναι σημερινο ή ξεκινησε την 1/3? πολυ πιθανο να εξαντληθηκε το 1 γιγα. Ή να εξαντληθηκε τον προηγουμενο μηνα με συνεπεια να μηδενισει το υπολοιπο και να μην μπαινει στο ιντερνετ πλεον,αν δεν ανανεωσεις με 5 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

στο wind challenge δινουν broadband sim ή κανονικό f2g ?

 

F2G Νούμερο δίνουν, το οποίο χρησιμοποιείς κανονικότατα όπως ενα καρτοκινητό. Μπορείς να κάνεις λογαριασμό f2g, και έχεις 0,22 ευρώ υπόλοιπο. Πριν λίγο π.χ. ενεργοποίησα την προσφορά του f2g για τα σαββατοκύριακα του Μαρτίου.

Edited by FKLDS
Link to comment
Share on other sites

Μη μπερδευτούμε και φάμε πάνω από 1GB αυτό το ΣΚ, έτσι;

 

http://i67.tinypic.com/20qav87.jpg

 

Δεν είναι 3GB αν το ενεργοποιήσεις πχ το τελευταίο ΣΚ (25-26/3/2017) του Μάρτη,

 

αλλά (φαίνεται το ξανασκέφτηκαν):

1GB/1ΣΚ για τα 3ΣΚ του Μάρτη. Απλά μπορεί να ενεργοποιηθεί κάθε μέρα, και καθημερινές, και όχι μόνο μέσα στο ΣΚ , όπως μας έχει συνηθίσει:

 

http://i66.tinypic.com/15wtar.png

Link to comment
Share on other sites

στην εφαρμογή μου δίνει 3072mb (ΜΒ ΜARCH weekends)με λήξη 26/3. Δεν θα έπρεπε να λέει πως τα 1024 λήγουν 12/3;

Ομοίως και με τα λεπτά. Γράφει 3000' μέχρι 26/3 (WORRY FREE Weekends).

Link to comment
Share on other sites

Κέρδισα λέει το Network Challenge και θα μου κάνουν δώρο 1GB αν κάνω ανανέωση 10€ μέσα στις επόμενες δυο ημέρες.

 

Χαχαχαχα, ωραίοι είναι!

 

Δεν έχει τίποτα καλύτερο;

 

Απ'τη sim Wind-Public:.......:p

http://i65.tinypic.com/34t318y.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στην εφαρμογή μου δίνει 3072mb (ΜΒ ΜARCH weekends)με λήξη 26/3. Δεν θα έπρεπε να λέει πως τα 1024 λήγουν 12/3;

Ομοίως και με τα λεπτά. Γράφει 3000' μέχρι 26/3 (WORRY FREE Weekends).

 

Μάλλον (από χτες: Το μετάνιωσαν, το ξανασκέφτηκαν):

 

1) Δε μπορείς αυτό το ΣΚ 11-12/3 να "φας" >1GB :Δοκίμασέ το να μας πεις....:lol:

2) Δε μπορείς να ενεργοποιήσεις αυτό το δώρο αμέσως πριν το ΣΚ 25-26/3 και να "φας" εκείνο το ΣΚ 3GB : Δοκίμασέ το.........:p

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να διαβαζουμε τι γραφει ο αλλος πρωτα,προφανως και δεν αναφερεται σε αυτο. Αφου μιλαει για το 1 γιγα που παιρνει δωρο με το vdsl,καμμια σχεση με το f2g.

 

το προβλημα ειναι σημερινο ή ξεκινησε την 1/3? πολυ πιθανο να εξαντληθηκε το 1 γιγα. Ή να εξαντληθηκε τον προηγουμενο μηνα με συνεπεια να μηδενισει το υπολοιπο και να μην μπαινει στο ιντερνετ πλεον,αν δεν ανανεωσεις με 5 ευρω.

 

 

Σημερα το παρατηρησα

Στελνω YP και μου λεει οτι εχω 1 GB μεχρι 31/3

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρατηρησα

Στελνω YP και μου λεει οτι εχω 1 GB μεχρι 31/3

 

υπάρχει ενημέρωση με SMS στην free to go? που στέλνεις το ΥΡ ? στο 1269.?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...