Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5€. Aν όμως δεν έχεις αλλάξει ποτέ, ζήτα να σου την αλλάξουν λόγω 4G, και σε αυτήν την περίπτωση παίρνεις δωρεάν τη multi sim που προσαρμόζεται και στα 3 μεγέθη.
Link to comment
Share on other sites

5€. Aν όμως δεν έχεις αλλάξει ποτέ, ζήτα να σου την αλλάξουν λόγω 4G, και σε αυτήν την περίπτωση παίρνεις δωρεάν τη multi sim που προσαρμόζεται και στα 3 μεγέθη.

 

δηλαδη λεω, θελω μια καρτα που να υποστηριζει 4G και θα μου την δωσουν χωρις χρεωση?

ειδαλλως το κοστος ειναι 5 ευρω.

σευχαριστω

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Για να μη ξανασυμβεί, άλλαξα το apn της wind. Αυτό αρκεί;

 

Εμένα μου χρέωσαν ημερήσιο internet για τρεις συνεχόμενες μέρες που το είχα κλειστό! Επικοινώνησα κ μου πιστωθηκαν τα 3€.Κανε αυτό που έκανα εγώ,ζητησα απενεργοποίηση δεδομένων από το customer care κ τέλος οι χρεώσεις...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη λεω, θελω μια καρτα που να υποστηριζει 4G και θα μου την δωσουν χωρις χρεωση?

ειδαλλως το κοστος ειναι 5 ευρω.

σευχαριστω

Απλα να ξέρεις σε μερικά καταστήματα οι υπάλληλοι ειναι είτε ανενημέρωτοι είτε πονηροί και ζητάνε 5€ για την αντικατάσταση.

Εδω το λέει ξεκάθαρα ότι είναι ΔΩΡΕΑΝ(τουλαχιστον την 1η φορα)και μην τους δωσεις κατι.https://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/kalupsi/diktuo-prosvasis-kinitis/4g/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,ηρθε η ωρα να αγορασω καρτοκινητο δικο μου αλλα δεν ξερω ποια εταιρια να διαλεξω γιατι αυτο που εχω ειναι μιας ξαδερφης μου,με αυτο το νουμερο(wind f2g) βαζω μια καρτα το 2μηνο

δηλαδη 300΄λεπτα +1gb ιντερνετ οταν βαζω 10ευρη τον ενα μηνα και 8,50 ευρω για 1,5 gb και 1500 προς ολους τον δευτερο μηνα.

Θελω να ρωτησω ποια ειναι η πιο οiκονομικη και ποια μου προτεινετε για να εχω καθε μηνα ιντερνετ και χρονο προς ολους με λεφτα παρομοια οπως της ξαδερφης μου??

Παιζει καμια προσφορα???

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,ηρθε η ωρα να αγορασω καρτοκινητο δικο μου αλλα δεν ξερω ποια εταιρια να διαλεξω γιατι αυτο που εχω ειναι μιας ξαδερφης μου,με αυτο το νουμερο(wind f2g) βαζω μια καρτα το 2μηνο

δηλαδη 300΄λεπτα +1gb ιντερνετ οταν βαζω 10ευρη τον ενα μηνα και 8,50 ευρω για 1,5 gb και 1500 προς ολους τον δευτερο μηνα.

Θελω να ρωτησω ποια ειναι η πιο οiκονομικη και ποια μου προτεινετε για να εχω καθε μηνα ιντερνετ και χρονο προς ολους με λεφτα παρομοια οπως της ξαδερφης μου??

Παιζει καμια προσφορα???

Ευχαριστω

Δεν νομίζω ότι μπορείς να βρεις κάτι καλύτερο...Εκτος και αν είσαι φοιτητής

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορείς να βρεις κάτι καλύτερο...Εκτος και αν είσαι φοιτητής

 

ναι αλλα πρεπει να επιστρεψω την καρτα σιμ δεν ειναι δικια μου...αρ υποχρεωτικα θα παρω αλλη,το θεμα ειναι ποια?

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα πρεπει να επιστρεψω την καρτα σιμ δεν ειναι δικια μου...αρ υποχρεωτικα θα παρω αλλη,το θεμα ειναι ποια?

 

Εννοείς ότι πρέπει να αλλάξεις αριθμό?Νόμισα ότι είναι δικος σου ο αριθμός αλλά στο όνομα της ξαδερφης σου.Αν είναι να πάρεις καινούργιο αριθμό μπορείς να μας πεις πόσο μιλάς προς όλους και πόσο προς Wind/Q περίπου?Υπάρχει σταθερό Wind?

Link to comment
Share on other sites

Nαι πρεπει να αλλαξω αριθμο,αλλα εδω που ειμαι δεν εχει δικτυο η wind (για σταθερο υπαρχει μονο οτε βοντα και συτα).Προς ολους μιλαω περιπου 300 λεπτα το ιδιο σε wind kai q.
Link to comment
Share on other sites

Nαι πρεπει να αλλαξω αριθμο,αλλα εδω που ειμαι δεν εχει δικτυο η wind (για σταθερο υπαρχει μονο οτε βοντα και συτα).Προς ολους μιλαω περιπου 300 λεπτα το ιδιο σε wind kai q.

 

Αυτή τη στιγμή η Q δίνει αν κατεβάσεις το app, με 3,02€ 150' προς όλους και 150' προς Wind/Q αλλά είναι προσφορά και δεν ξέρεις πότε θα τελειώσει.δηλαδη με 10€ είσαι καλυμμένος!!Τώρα το F2G έχει 200' με 5€ και μέσα από το σαιτ με 2€ ακόμα βάζεις άλλα 200' μέσα σε 24 ώρες ή 100' μέσα σε 30 μέρες.Επίσης από κατάστημα Wind ή online έχει δώρο 1GB στην πρώτη ανανέωση του μήνα από 10€ και πάνω.Για να μην βγούμε off topic αν σε ενδιαφέρει η Q υπάρχει αντίστοιχο νήμα να συζητήσουμε.. Αν πάλι θες F2G εδώ ρώτα ότι θες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή η Q δίνει αν κατεβάσεις το app, με 3,02€ 150' προς όλους και 150' προς Wind/Q αλλά είναι προσφορά και δεν ξέρεις πότε θα τελειώσει.δηλαδη με 10€ είσαι καλυμμένος!!Τώρα το F2G έχει 200' με 5€ και μέσα από το σαιτ με 2€ ακόμα βάζεις άλλα 200' μέσα σε 24 ώρες ή 100' μέσα σε 30 μέρες.Επίσης από κατάστημα Wind ή online έχει δώρο 1GB στην πρώτη ανανέωση του μήνα από 10€ και πάνω.Για να μην βγούμε off topic αν σε ενδιαφέρει η Q υπάρχει αντίστοιχο νήμα να συζητήσουμε.. Αν πάλι θες F2G εδώ ρώτα ότι θες.

 

μαλλον προς Q με βλεπω....

Link to comment
Share on other sites

μαλλον προς Q με βλεπω....

 

Γενικά έχει καλές προσφορές και χρέωση ανά δευτερόλεπτο

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή η Q δίνει αν κατεβάσεις το app, με 3,02€ 150' προς όλους και 150' προς Wind/Q αλλά είναι προσφορά και δεν ξέρεις πότε θα τελειώσει.δηλαδη με 10€ είσαι καλυμμένος!!Τώρα το F2G έχει 200' με 5€ και μέσα από το σαιτ με 2€ ακόμα βάζεις άλλα 200' μέσα σε 24 ώρες ή 100' μέσα σε 30 μέρες.Επίσης από κατάστημα Wind ή online έχει δώρο 1GB στην πρώτη ανανέωση του μήνα από 10€ και πάνω.Για να μην βγούμε off topic αν σε ενδιαφέρει η Q υπάρχει αντίστοιχο νήμα να συζητήσουμε.. Αν πάλι θες F2G εδώ ρώτα ότι θες.

Δεν ήσουν δίκαιος με το f2g ως προς το τι προσφέρει παντως, δεν τα παρεθεσες σωστά.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήσουν δίκαιος με το f2g ως προς το τι προσφέρει παντως, δεν τα παρεθεσες σωστά.

 

Έχεις δίκιο απλα θεώρησα οτι με την χρήση που θέλει ο φίλος ισως τον συμφέρει πιο πολυ η Q...Θα μπορούσα να το είχα θέσει πιο αναλυτικά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα ας μπει στο σαιτ του F2G και να δει τα πακετα...το ιδιο και στην κιου.Οτι θεωρει καλυτερο,ας διαλεξει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

και τα δυο έχουν πολυ καλές προσφορες, το μεγάλο ατού της q είναι οι χρέωση ανα δευτερολεπτο, που είναι πολύ σημαντικό αν κανεις μικρες κλήσεις;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις σήμερα με χρέωσαν 0,19€/sms.

Έχετε ενημερωθεί για τις νέες ληστρικές χρεώσεις;

 

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=427

 

Αύξηση περίπου 60%.

Καιρός να φεύγουμε...

Edited by polfan
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις σήμερα με χρέωσαν 0,19€/sms.

Έχετε ενημερωθεί για τις νέες ληστρικές χρεώσεις;

 

Nαι.........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις σήμερα με χρέωσαν 0,19€/sms.

Έχετε ενημερωθεί για τις νέες ληστρικές χρεώσεις;

 

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=427

 

Αύξηση περίπου 60%.

Καιρός να φεύγουμε...

Που να παμε?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να ρωτήσω για έναν αριθμό είτε Q είτε F2G ώστε να τον πάρω για συγγενη μου και μου λέει 10€ κοστίζει.Λέω κάρτα θα έχει μέσα?Και μου λέει όχι,10€ κοστίζει χωρίς μονάδες μέσα...Που είναι εκείνη η εποχή που πήρα τον αριθμό και μου έδινε και κάθε μήνα 5€ δώρο για 6 μήνες...Πωπω,μεγάλωσε η Wind και ζητάει περισσότερα.
Link to comment
Share on other sites

Που να παμε?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

voip λυσεις ---> 7,5 λεπτα του ευρω το sms

 

μας γυριζουν χρονια πισω με τις τιμολογιακες πολιτικες τους...

και οχι, δε μας αρεσουν τα προπληρωμενα πακετα...

Edited by impreza_sti
Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους
Link to comment
Share on other sites

voip λυσεις ---> 7,5 λεπτα του ευρω το sms

 

μας γυριζουν χρονια πισω με τις τιμολογιακες πολιτικες τους...

και οχι, δε μας αρεσουν τα προπληρωμενα πακετα...

 

Voip έχεις και με το καρτοκινητό σου. :)

Edited by impreza_sti
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

TA 1500Λ ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 2,5GB ΛHΓOYN AΠOΨE. ΣTEIΛE SMS "1000" ΣTO 1264 ΓIA NA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ ΞANA TO ΠAKETO (IΣXYEI 2 ΦOPEΣ/MHNA). MΠEΣ ΣTO http://WWW.F2G.GR H' KAΛEΣE ΔΩPEAN 1265 K ENHMEPΩΣOY ΓIA OΛEΣ TIΣ F2G EΠIΛOΓEΣ.

 

 

Έγινε 2,5 γιγα ή Κάτι είναι λάθος???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...