Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν σας λέγαν να σας χρεώνουν 5 ευρώ το χρόνο ,θα θέλατε να έχετε αυτήν την προσφορά των 300 λεπτών σε κάθε ανανέωση των 10 ευρώ ? Απορώ ειλικρινά ...πως μερικοί προτιμούν να τερματίσουν αυτήν την προσφοράκλα...για να μην χρεωθούν 5 ευρώ το χρόνο.

 

 

Μπορείς να μου πεις πως το ενεργοποιώ; Εκτός απο τα τριακόσια εχω και το 1 γίγα;

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θέλω τόσα πολλά (1500΄και 1500ΜΒ), αλλά, τί τιμές είναι αυτές στα συμβόλαια;

 

http://i67.tinypic.com/5f3oxs.jpg

 

Απίστευτο, ακόμα κι αν με φορητότητα "πέφτουν" στο 30% της αρχικής τιμής!!

 

Ακόμα και στα απλά ανάλογα των πακέτων που βάζουμε στα καρτοκινητά όλων των εταιρειών:

 

http://i65.tinypic.com/jgo0uq.jpg

 

Αυτά είναι vodafone; Αν κρίνω απ' το σήμα. Οπότε.. Τι περιμένεις; :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δεν μου αρέσει αυτή η χρέωση των 5 ευρώ, αλλά μου φαίνεται ότι σε σχέση με τα 3 ευρώ που έχει η κοσμοκάρτα π.χ. το F2G είναι πιο συμφέρον. Χρησιμοποιώ το νούμερο του F2G για κύριο και έχω και την ειδική προσφορά, οπότε βάζω τον ένα μήνα 10 ευρώ και έχω τα 300 λεπτά προς όλους και το 1GB και τον δεύτερο μήνα αγοράζω με 8 ευρώ (8,5 από τον Φεβρουάριο) τα 1500 λεπτά (συν 1500MB) και έτσι είμαι υπέρ καλυμμένος. Δεν τα καταναλώνω όλα, ειδικά την «ειδική προσφορά», αλλά σε σχέση με κάποιο συμβόλαιο, το F2G αυτή τη στιγμή είναι η πιο συμφέρουσα περίπτωση. Εξάλλου με την φορητότητα που έχουμε, εάν αύριο π.χ. βγάλει η cosmote, ή η Vodafone κάποια άλλη προσφορά, μπορούμε απλά να «μετακομίσουμε». Έχω και ένα δεύτερο νούμερο κοσμοκάρτα, για την περίπτωση που πηγαίνω σε ένα χωριό στην περιοχή Αχαΐας, όπου μόνο η cosmote έχει σήμα και αναγκαστικά το κρατάω βάζοντας 5 ευρώ κάθε τρεις μήνες. Εν γνώσει μου πληρώνω 5 ευρώ κάθε τρεις μήνες, όπως και όσοι κρατάνε το F2G σαν δεύτερο νούμερο και κατά τη γνώμη μου άδικα παραπονιούνται για τη χρέωση αυτή, που ομολογουμένως δεν είναι δίκαια, αλλά εάν θέλουν να το διατηρούν, θα πρέπει και να την αποδεχτούν. Πιστεύω πως και οι τρεις εταιρείες προσπαθούν με αυτές τις χρεώσεις να κρατούν ενεργούς χρήστες που κάνουν μηνιαία κίνηση και όχι μια φορά στο τόσο. Ο καθένας πράττει ανάλογα με τις προσωπικές του ανάγκες και τα καρτοκινητά με την ευελιξία και την ελευθερία που έχουν είναι οι πιο συμφέρουσες λύσεις.
Link to comment
Share on other sites

F2G Luck day τέλος?

Απο τις 31/12 που τελείωσε δεν υπήρξε καμια ενημέρωση/ανανέωση :!:

 

Γιατί;

Για αυτό άκουσες τίποτα;

 

http://i67.tinypic.com/2mebe4j.jpg

 

Από τους όρους συμμετοχής:

https://www.wind.gr/gr/f2g/oroi-diagonismou/lucky-december/

 

6. Η πρώτη απόδοση των 120΄θα γίνει στις 15/01 για όλους τους νικητές και μετά οι αποδόσεις θα γίνονται κάθε πρώτη του μήνα για τους επόμενους 5 μήνες.

7. Η διαδικασία ανάδειξης των νικητών θα γίνει μέσω ηλεκτρονικής κλήρωσης ανάμεσα σε όλους τους δικαιούχους συμμετοχής την 10/01/2016.

8. Από την ηλεκτρονική κλήρωση θα αναδειχθούν 120 νικητές & 10 επιλαχόντες.

 

9. Το δώρο που θα κερδίσει ο κάθε ένας (1) νικητής είναι 120’ λεπτά ομιλίας προς όλα τα Δίκτυα στην Ελλάδα (κινητά και σταθερά) για τους επόμενους έξι (6) μήνες. Ως πρώτος μήνας υπολογίζεται ο μήνας της πρώτης απόδοσης του Δώρου. Τα 120’ λεπτά θα αποδίδονται αυτόματα από την Εταιρία χωρίς να απαιτείται καμία ενέργεια εκ μέρους του συνδρομητή, για τους επόμενους έξι (6) μήνες.

 

10. Τα 120’ λεπτά ομιλίας θα αποδοθούν στον αριθμό κινητού με το οποίο ο συνδρομητής ενεργοποίησε τουλάχιστον ένα πακέτο αξίας €2.

 

11. Τα δωρεάν λεπτά ισχύουν για 30 ημέρες από την ενεργοποίησή τους.

 

12. Τα δωρεάν λεπτά δεν μπορούν να καταναλωθούν σε καθεστώς περιαγωγής και προς σταθερούς μη γεωγραφικούς αριθμούς (όπως ενδεικτικά: σύντομους κωδικούς), ενώ ο δωρεάν χρόνος ομιλίας καταναλώνεται αρχικά με ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3 λεπτά και στη συνέχεια, ανά δευτερόλεπτο

 

13. Ενημέρωση υπολοίπου παρέχεται με δωρεάν κλήση στο 1269 ή με login στo application του F2G, myF2G app.

 

14. Η WIND θα επικοινωνήσει είτε τηλεφωνικά ή με SMS με τους 120 νικητές στο κινητό τους τηλέφωνο (από το οποίο ενεργοποίησαν το πακέτο των €2 και συμμετείχαν στο Πρόγραμμα) προκειμένου να τους ενημερώσει για το δώρο τους.

 

15. Οι νικητές δεν έχουν καμία υποχρέωση απέναντι στην εταιρία με την παραλαβή του δώρου τους.

 

16. Τα δώρα είναι συγκεκριμένα, προσωπικά και δεν ανταλλάσσονται ούτε δύναται να ζητηθεί η αντικατάστασή τους με άλλα ή η εξαργύρωσή τους σε χρήμα σε οποιαδήποτε τιμή.

 

17. Η WIND είναι υπεύθυνη να επικοινωνήσει (στο κινητό) με τον κάθε έναν από τους νικητές των δώρων σε διάστημα δέκα (10) εργάσιμων ημερών από την ημερομηνία ανάδειξής τους μέσω της ηλεκτρονικής κλήρωσης, ήτοι έως και τις 20.01.2016, και να τους ενημερώσει για το δώρο τους.

 

18. Σε περίπτωση που η επικοινωνία με το νικητή δεν καταστεί εφικτή για αντικειμενικούς λόγους (μη αναγόμενους σε υπαιτιότητα της WIND) εντός των 10 εργάσιμων ημερών από την ημερομηνία της κλήρωσης, ήτοι έως και 20.01.2016, τότε χάνει το δικαίωμα παραλαβής του δώρου και η WIND θα προχωρήσει σε επικοινωνία με τον πρώτο επιλαχόντα, σύμφωνα με την σειρά ανάδειξής του από την ηλεκτρονική κλήρωση.

Link to comment
Share on other sites

Βάζω 10€ το μήνα. Και χρησιμοποιώ την προσφορά των 8.5€ (πλέον). Δε θέλω άλλη μία επιπλέον χρέωση. Πιστεύω να σε κάλυψα.

 

Εάν στο νούμερο που έχεις τα 300 λεπτά προς όλους έχεις την προσφορά για τα 1500 τότε κακώς θα την σταματήσεις και κακό στην τσέπη σου θα κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

εγώ που πήρα τηλέφωνο το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών μου είπανε ότι αφορά μόνο το free 2 talk η χρέωση των 5 ευρώ και αυτό είναι λογικό αφού το γράφει και η ανακοίνωση. επίσης ρώτησα άμα μπορούμε να διαγράφουμε και από τα δύο και μου είπανε όχι ! είτε στο ένα μπόνους είτε στο άλλο θα είμαστε!

 

Με επικοινωνία μέσω του chat στο http://www.f2g.gr από την προηγούμενη βδομάδα, κατάφερα να διαγραφώ από το Free2all (Free2talk και Free2surf) τελείως. Μου έστειλαν και sms ότι η εγγραφή μου στο 1300 έχει απενεργοποιηθεί στη γραμμή μου.

Link to comment
Share on other sites

Εάν στο νούμερο που έχεις τα 300 λεπτά προς όλους έχεις την προσφορά για τα 1500 τότε κακώς θα την σταματήσεις και κακό στην τσέπη σου θα κάνεις.

 

Γιατί; (σοβαρά ρωτάω) Έτσι κι αλλιώς, τα 1500' μου φτάνουν και μου περισσεύουν.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γιατί; (σοβαρά ρωτάω) Έτσι κι αλλιώς, τα 1500' μου φτάνουν και μου περισσεύουν.

 

Αν υποθέσουμε ότι τα 300 λεπτά τα ξοδεύεις σε 10 μέρες. Εάν έχεις βάλει κάρτα των 10 ευρώ την Πρωτοχρονιά μέχρι 10 Ιανουαρίου ξοδεύεις τα 300 λεπτά και έπειτα αγοράζεις το πακέτο με τα 1500 που θα πάει μέχρι 10 Φεβρουαρίου. Αγοράζεις νέα κάρτα με τα 300 πας εώς 20 Φεβρουαρίου και με το πακέτο των 1500 πας μέχρι 20 Μαρτίου. Νέα κάρτα και κάνοντας πάλι το ίδιο πας τέλος Απριλίου. Άρα στο ξόδεψες 30 ευρώ αντί για 40 που θα ξόδευες αν δεν είχες τα 300 λεπτά. Στο χρόνο θα ξοδέψεις 90 ευρώ αντί για 120. Κέρδος 30 ευρώ - 5 που θέλει η wind για να διατηρείς την προσφορά. Εάν μάλιστα τα 300 τα ξοδεύεις σε περισσότερο χρόνο τότε κερδίζεις ακόμη περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανείς που μετά από αίτηση ή συνομιλία με το cc της wind, κατάφερε να ενεργοποιήσει την ειδική προσφορά με τα 1500';;

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Με επικοινωνία μέσω του chat στο http://www.f2g.gr από την προηγούμενη βδομάδα, κατάφερα να διαγραφώ από το Free2all (Free2talk και Free2surf) τελείως. Μου έστειλαν και sms ότι η εγγραφή μου στο 1300 έχει απενεργοποιηθεί στη γραμμή μου.

 

πολύ ενδιαφέρον από το chat μέσα από το my free to go το έκανες ? Θέλω να το κάνω σε δύο νούμερα της θείας μου, της άλλαξα το μπόνους σε free to surf, αλλά εκείνη τα χρησιμοποιεί μόνο για ώρα ανάγκης και περισσότερα τα κρατάει ενεργά να υπάρχουν. το άλλο το νούμερο δεν είχε πρόσβαση στο my free to πουgo διότι δεν ήξερε τους κωδικούς και πήρα και ζήτησα την διαγραφή του λογαριασμού και να το φτιάξω από την αρχή εγώ και μου είπανε ότι θέλει 3 εργάσιμες και την 4η να μπω να κάνω από την αρχή την εγγραφή. αλλά άμα μου λες ότι μπορώ να την διαγράψω από τα δύο θέλω να το κάνω. πάντως τηλεφωνικά δεν μπόρεσαν να μου το κάνουν.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

πολύ ενδιαφέρον από το chat μέσα από το my free to go το έκανες ? Θέλω να το κάνω σε δύο νούμερα της θείας μου, της άλλαξα το μπόνους σε free to surf, αλλά εκείνη τα χρησιμοποιεί μόνο για ώρα ανάγκης και περισσότερα τα κρατάει ενεργά να υπάρχουν. το άλλο το νούμερο δεν είχε πρόσβαση στο my free to πουgo διότι δεν ήξερε τους κωδικούς και πήρα και ζήτησα την διαγραφή του λογαριασμού και να το φτιάξω από την αρχή εγώ και μου είπανε ότι θέλει 3 εργάσιμες και την 4η να μπω να κάνω από την αρχή την εγγραφή. αλλά άμα μου λες ότι μπορώ να την διαγράψω από τα δύο θέλω να το κάνω. πάντως τηλεφωνικά δεν μπόρεσαν να μου το κάνουν.

 

Από το http://www.f2g.gr αφού μπεις με κωδικούς στο chat που βγάζει κάτω δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

πάντως τηλεφωνικά δεν μπόρεσαν να μου το κάνουν.

Το support της wind είναι χαμένο στο διάστημα... Εξαρτάται σε ποιόν θα πέσεις... Εμένα μου το έκαναν τηλεφωνικά...

Θα έλεγα να ξανακαλέσεις μήπως και ο επόμενος σε εξυπηρετήσει...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Αν υποθέσουμε ότι τα 300 λεπτά τα ξοδεύεις σε 10 μέρες. Εάν έχεις βάλει κάρτα των 10 ευρώ την Πρωτοχρονιά μέχρι 10 Ιανουαρίου ξοδεύεις τα 300 λεπτά και έπειτα αγοράζεις το πακέτο με τα 1500 που θα πάει μέχρι 10 Φεβρουαρίου. Αγοράζεις νέα κάρτα με τα 300 πας εώς 20 Φεβρουαρίου και με το πακέτο των 1500 πας μέχρι 20 Μαρτίου. Νέα κάρτα και κάνοντας πάλι το ίδιο πας τέλος Απριλίου. Άρα στο ξόδεψες 30 ευρώ αντί για 40 που θα ξόδευες αν δεν είχες τα 300 λεπτά. Στο χρόνο θα ξοδέψεις 90 ευρώ αντί για 120. Κέρδος 30 ευρώ - 5 που θέλει η wind για να διατηρείς την προσφορά. Εάν μάλιστα τα 300 τα ξοδεύεις σε περισσότερο χρόνο τότε κερδίζεις ακόμη περισσότερα

 

Α, κατάλαβα. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος δεν είναι γραμμένος στο μπόνους, μπορεί να γραφτεί τώρα;

 

ΟΧΙ εχει ληξει η προσφορα, οσοι το εχουν το εχουν... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος δεν είναι γραμμένος στο μπόνους, μπορεί να γραφτεί τώρα;

 

 

Μόνο να διαγραφεί από την 1300 "προσφορά" μπορεί:

 

 

------------------->>>>>>>>>>>--------------------->>>>>>>>>>>>>--------------------------->>>>>>>>>>>>

http://i65.tinypic.com/34xn75u.jpg------------->http://i63.tinypic.com/jr70rd.jpg

------------------->>>>>>>>>>>--------------------->>>>>>>>>>>>>--------------------------->>>>>>>>>>>>

Και όχι το αντίστροφο..

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα δεύτερο νούμερο το οποίο το έχω δώσει στη μητέρα μου μόνο για να την παίρνω εγώ. Εδώ και ένα χρόνο δεν έχω κάνει βάλει κάποιο ποσό. Θα λήξει και θα ακυρωθεί κάποια στιγμή?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα δεύτερο νούμερο το οποίο το έχω δώσει στη μητέρα μου μόνο για να την παίρνω εγώ. Εδώ και ένα χρόνο δεν έχω κάνει βάλει κάποιο ποσό. Θα λήξει και θα ακυρωθεί κάποια στιγμή?

 

 

 

Ναι,σε 12μηνες και εναν ακομα που εχεις περιθωριο.13 μηνες

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα μας τρελάνουν από την wind.

Πριν λίγες μέρες μου είχαν αφαίρεση 8 ευρώ απ το λογαριασμό μου, με το επιχείρημα ότι είναι για την προσφορά των 300 λεπτών με κάθε 1 ανανέωση 10 ευρό κάθε μήνα.

Μετά από διαμαρτυρία μου και την άρνηση μου, μου τα επέστρεψαν.

Σήμερα έκανα ανανέωση και πιστωθηκα 300 λεπτά προς όλους για ένα μήνα! !!!!!

Τι δεν καταλαβαίνω? ??

Link to comment
Share on other sites

Επεστράφησαν τα χρήματα της αυθαίρετης ενεργοποίησης, παρέμεινε η προσφορά γι' αποζημίωση· +ήθης πρακτική της, κατόπιν διαμαρτυρίας…:wink:
Link to comment
Share on other sites

Επεστράφησαν τα χρήματα της αυθαίρετης ενεργοποίησης, παρέμεινε η προσφορά γι' αποζημίωση· +ήθης πρακτική της, κατόπιν διαμαρτυρίας…:wink:

Καταλαβα.

Αρα στον επόμενο μηνα αν ανανεώσω δεν θα παρω.

Ευχαριστω φιλε μου!!

Link to comment
Share on other sites

μάλλον θα πάρεις και τον άλλο μήνα....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ! οι ωφέλειες διατηρούνται, όπως προ αντιλογισμού της χρέωσής τους λόγω μονομερούς ενέργειας· εμπνευσμένη η 1ºβουλία του «Ανέμου» για Δωρεάν παροχές σ' όσους τις δηλώσουν… άχρηστες — οι υπόλοιποι την ευχαριστούν, παρατούν ή δεν χαμπαριάζουν καν.:whistle:
Link to comment
Share on other sites

MONO ΓIA ΣENA: ΔΩPO 300Λ+50SMS ΠPOΣ OΛA TA KINHTA/ ΣTAΘEPA ΣTHN EΛΛAΔA ME ΔIAPKEIA 15MEPEΣ, EAN H EΠOMENH ANANEΩΣH EINAI 10€ & ΓINEI ΣTIΣ EΠOMENEΣ 2 MEPEΣ

'-------

Τι σημαίνει αυτό;; είμαι με τα 300 λεπτά και 1gb -έως τώρα -με ανανέωση10 ευρώ.επιπλέον είναι αυτά;;

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...