Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά γράψανε και σε αυτό το νήμα, αλλά και σε ξεχωριστή ανακοίνωση στη κεντρική σελιδα, αλλά η ιστορία αυτή έγινε Αύγουστο

 

Λινκ

Για τότε το γνωρίζω προφανώς. Εγώ εννουούσα για εφαρμογή στην πράξη του μέτρου, όχι για μία ανακοίνωση άνευ σημασίας (αφού πρακτικά δεν εφαρμόστηκε, ούτε θα εφαρμοστεί ποτέ κατά πως φαίνεται, ευτυχώς).

Link to comment
Share on other sites

Για τότε το γνωρίζω προφανώς. Εγώ εννουούσα για εφαρμογή στην πράξη του μέτρου, όχι για μία ανακοίνωση άνευ σημασίας (αφού πρακτικά δεν εφαρμόστηκε, ούτε θα εφαρμοστεί ποτέ κατά πως φαίνεται, ευτυχώς).

 

Ναι, μόνο σταματήστε να το γράφετε ξανά και ξανά, γιατί θα έχετε τα αντίθετα αποτελέσματα... Όπως έγινε και σε άλλο "παρόμοιο" θέμα, άλλου παρόχου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μόνο σταματήστε να το γράφετε ξανά και ξανά, γιατί θα έχετε τα αντίθετα αποτελέσματα... Όπως έγινε και σε άλλο "παρόμοιο" θέμα, άλλου παρόχου.

Καλά, πιστεύεις ότι της έχει "ξεφύγει" της Wind και αν της το "θυμίσουμε" θα το εφαρμόσει? Όχι βέβαια. Προφανώς, δεν το εφαρμόζει, επειδή μειονεκτεί σε σύγκριση με τους άλλους δύο παρόχους σε ορισμένα πράγματα (έχει πολύ πιο "φτωχό" 3G και ακόμα πιο "φτωχό" 4G) και αν δε δώσει κάτι περισσότερο από τους άλλους, θα χάσει πάρα πολλούς πελάτες.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, πιστεύεις ότι της έχει "ξεφύγει" της Wind και αν της το "θυμίσουμε" θα το εφαρμόσει? Όχι βέβαια. Προφανώς, δεν το εφαρμόζει, επειδή μειονεκτεί σε σύγκριση με τους άλλους δύο παρόχους σε ορισμένα πράγματα (έχει πολύ πιο "φτωχό" 3G και ακόμα πιο "φτωχό" 4G) και αν δε δώσει κάτι περισσότερο από τους άλλους, θα χάσει πάρα πολλούς πελάτες.

 

ακριβως φιλε απο σημα σκατα οπου πας ειναι νεκρο χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλά, πιστεύεις ότι της έχει "ξεφύγει" της Wind και αν της το "θυμίσουμε" θα το εφαρμόσει? Όχι βέβαια. Προφανώς, δεν το εφαρμόζει, επειδή μειονεκτεί σε σύγκριση με τους άλλους δύο παρόχους σε ορισμένα πράγματα (έχει πολύ πιο "φτωχό" 3G και ακόμα πιο "φτωχό" 4G) και αν δε δώσει κάτι περισσότερο από τους άλλους, θα χάσει πάρα πολλούς πελάτες.

 

Όχι, αλλά μην το πολυβιάζεστε κιόλας. Γράφετε λες και το θέλετε... Όσο για το 4g. Αν δεν χρησιμοποιείς το internet για τη δουλειά σου, δε βλέπω χρήση για το 4g. Τα notifications από το facebook μια χαρά έρχονται και με 3g. Προσωπικά, προτιμώ όχι τόσο καλό σήμα και τις προσφορές που έχει τώρα, παρά τα "καλά" της cosmote.....

 

ακριβως φιλε απο σημα σκατα οπου πας ειναι νεκρο χαχαχαχαχαχα

 

Όπου πας, νεκρό.. Σίγουρα....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όντως η wind δεν γνωρίζει τον λόγο.Ο κάθε υπάλληλος που εξυπηρετεί μπορεί να δώσει την κάρτα η δωρεάν η να την χρεώσει,γνωρίζει τι πρέπει να κάνει και πως,απλά μετά είναι τι έχει πει ο κάθε ιδιοκτήτης του καταστήματος (συνήθως να χρεώνουν τις κάρτες).Επίσης αν δεν κάνω λάθος ή κάρτα έχει εγγύηση δύο μήνες απ'οταν την πάρεις οπότε πρέπει να στην αλλάξουν δωρεάν για οποιαδήποτε λόγο ζητήσεις νέα μέσα στο διμηνο και αν δηλώσεις κλοπή,πάλι πρέπει να γίνει δωρεάν αντικατάσταση (φαίνονται στο σύστημα)

 

Έχει τρεις μήνες εγγύηση η κάρτα sim στο F2G και στην Q. Πήρα το 1260 και για πρώτη φορά στα ιστορικά χρονικά (οε οε) μίλησα με ένα τζιμάνι τύπο απίστευτο που απάντησε σε ότι ήθελα και έδωσε και παραπάνω λύσεις. Του το είπα κι όλας, πως ξέπεσες εσύ στο 1260, δεν είμαστε μαθημένοι να μας βοηθάνε και ζήτησα όνομα, αυτόν θα ζητάω έστω και να ξανακαλέσω να πέσω σε αυτόν.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε σε ένα από τα ανακαινισμένα καταστήματα της wind (αυτά με τις μεγάλες οθόνες) και παίξτε τροχό της τύχης.

Πήρα 3 δώρα. Αν κ άχρηστα για μένα (γιατί έχω περίσσευμα κ σε χρόνο κ σε ΜΒ) , μπορεί να τα χρειάζεστε. Μέχρι 8 φορές -8 δώρα με διάρκεια μια εβδομάδα:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δες εικόνες

http://www.stekiradio.gr/wind-troxos-tis-tyxis/

κ όρους

https://www.wind.gr/gr/wind/katastimata-wind/diagonismoi-katastimaton/diagonismoi/spin-win/

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε σε ένα από τα ανακαινισμένα καταστήματα της wind (αυτά με τις μεγάλες οθόνες) και παίξτε τροχό της τύχης.

Πήρα 3 δώρα. Αν κ άχρηστα για μένα (γιατί έχω περίσσευμα κ σε χρόνο κ σε ΜΒ) , μπορεί να τα χρειάζεστε. Μέχρι 8 φορές -8 δώρα με διάρκεια μια εβδομάδα:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δες εικόνες

http://www.stekiradio.gr/wind-troxos-tis-tyxis/

κ όρους

https://www.wind.gr/gr/wind/katastimata-wind/diagonismoi-katastimaton/diagonismoi/spin-win/

 

Λίστα καταστημάτων που μπορούμε να βρούμε?

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε σε ένα από τα ανακαινισμένα καταστήματα της wind (αυτά με τις μεγάλες οθόνες) και παίξτε τροχό της τύχης.

Πήρα 3 δώρα. Αν κ άχρηστα για μένα (γιατί έχω περίσσευμα κ σε χρόνο κ σε ΜΒ) , μπορεί να τα χρειάζεστε. Μέχρι 8 φορές -8 δώρα με διάρκεια μια εβδομάδα:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δες εικόνες

http://www.stekiradio.gr/wind-troxos-tis-tyxis/

κ όρους

https://www.wind.gr/gr/wind/katastimata-wind/diagonismoi-katastimaton/diagonismoi/spin-win/

Στον δικό μου αριθμό που δοκίμασα, παρόλο που ήρθε κωδικός και τον έστειλα στο νούμερο που έλεγε, μου ήρθε απάντηση ότι στο πακέτο μου δε δικαιούμαι το δώρο. Τώρα είτε δε δουλεύει στα φοιτητικά νούμερα είτε φταίει το ότι το έχω συνδέσει και με την υπηρεσία double play για να δέχομαι τα 120 λεπτά τον μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε σε ένα από τα ανακαινισμένα καταστήματα της wind (αυτά με τις μεγάλες οθόνες) και παίξτε τροχό της τύχης.

 

 

Πήρα 3 δώρα. Αν κ άχρηστα για μένα (γιατί έχω περίσσευμα κ σε χρόνο κ σε ΜΒ) , μπορεί να τα χρειάζεστε. Μέχρι 8 φορές -8 δώρα με διάρκεια μια εβδομάδα:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δες εικόνες

 

 

http://www.stekiradio.gr/wind-troxos-tis-tyxis/

 

 

κ όρους

 

 

https://www.wind.gr/gr/wind/katastimata-wind/diagonismoi-katastimaton/diagonismoi/spin-win/

 

 

 

Ωραιο,αφου κανεις ανανεωση;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!

Τα σάρωσα!

8 για το κινητό και 8 για το σταθερό!

Συμμετοχές,mb,χρόνο και sms!

Προσοχή!Μόνο δύο κωδικούς μπορούμε να ενεργοποιήσουμε τη βδομάδα!

 

Ωραιο,αφου κανεις ανανεωση;
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει πλέον F2G2

Δηλαδή τι υπάρχει πλέον; Τι πακέτο συμφέρει να έχεις;

Μάλλον με βλέπω για βοντα.....

Link to comment
Share on other sites

Συμφέρει να αγοράζεις πακέτα.

Ερώτηση κρίσεως : Εσύ μίλαγες με την βασική χρέωση ή με πακέτα;

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει πλέον F2G2

δηλαδη το παλιο μου f2g2 που ειχε 0,10 λεπτα το λεπτο εχει την ιδια ακριβως χρεωση πλεον με ολα τα αλλα?:(

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Ενω στον Πειραιά θέλαν 5€ για αλλαγή sim σε 4g , στην Μεταμόρφωση την αλλάξαν δωρεάν.

Έπαιξα κ τροχό της τύχης. Έχω πήξει στα ΜΒ:wacko:

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το παλιο μου f2g2 που ειχε 0,10 λεπτα το λεπτο εχει την ιδια ακριβως χρεωση πλεον με ολα τα αλλα?:(

 

τελευταία όχι πολύ παλιά (αλλα δεν θυμάμαι πότε ακριβώς) που είχα ελέγξει το δικό μου, (χωρίς πακέτο μίλησα και μετά έλεγξα την χρέωση) μια χαρά ήταν ακόμα f2g2 με 0.10 ή 0.11/λεπτό. Απλά μετά όλοι μιλάμε με "πακέτα" που είναι συμφερότερα οπότε λίγο σημασία έχει. Πάντως μία απλή κλήση άνεφ πακέτου θα σου λύσει την απορία (και την δικιά μου για το ισχύει ακόμα :p)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

τελευταία όχι πολύ παλιά (αλλα δεν θυμάμαι πότε ακριβώς) που είχα ελέγξει το δικό μου, (χωρίς πακέτο μίλησα και μετά έλεγξα την χρέωση) μια χαρά ήταν ακόμα f2g2 με 0.10 ή 0.11/λεπτό. Απλά μετά όλοι μιλάμε με "πακέτα" που είναι συμφερότερα οπότε λίγο σημασία έχει. Πάντως μία απλή κλήση άνεφ πακέτου θα σου λύσει την απορία (και την δικιά μου για το ισχύει ακόμα :p)

Παιδιά, μην το κουράζουμε, το F2G2 καταργήθηκε από τις 15 Σεπτεμβρίου. Καλώντας από το κινητό σου το 6935601268 (ανανέωση χρόνου ομιλίας τρίτου) και πληκτρολογώντας τον αριθμό σου (προσοχή! Η κλήση σ'αυτό το νούμερο, είναι χρεώσιμη, αλλά αν έχεις πακέτο, δεν σε πολυενδιαφέρει), θα ακούσεις ότι το οικονομικό σου πακέτο, είναι το F2G4. Ολοι οι συνδρομητές F2G, παλαιοί και νέοι, σ'αυτό το πακέτο βρίσκονται πλέον. Βασικές χρεώσεις: Εθνικές κλήσεις 0,486 ευρώ ανά λεπτό (με χρέωση ανά λεπτό) και εθνικά SMS 0,12 ευρώ ανά μήνυμα. Μόνο με πακέτα συμφέρει, αλλά ακόμη και τώρα, το F2G παραμένει με διαφορά οικονομικότερο από CU και WU.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ειδικό πακέτο με 300 λεπτά και 1,5 giga με ανανέωση με 10 ευρώ υπόλοιπο 9,2 σήμερα που έληξε βλέπω υπόλοιπο 8,2 χωρίς να κάτω κάτι. Τους έστειλα email , στην αρχή διάβαζα μεμονωμένες περιπτώσεις έλεγα τυχαίο αλλά το τυχαίο βλέπω γίνεται συχνό.

Να φοβηθώ , να γελάσω , να το αγνοήσω μπα απλά θα περιμένω να μου πουν το γνωστό χρήση δεδομένων.

Edited by disappointed
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ειδικό πακέτο με 300 λεπτά και 1,5 με αναννέωση με 10 ευρώ υπόλοιπο 9,2 σήμερα που έληξε βλέπω υπόλοιπο 8,2 χωρίς να κάτω κάτι. Που στέλνω email για αυτό το ευρώ που μου πήραν χωρίς λόγω.

 

 

 

Στην φορμα επικοινωνιας μεσω του σαιτ ή στο official facebook page του F2G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...