Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εργάσιμες μέρες και ώρες και αναλογα την διαθεσημότητα υπαλλήλου.

https://www.wind.gr/gr/f2g/

Πχ τωρα δεν το βγαζει,είναι ενα κοκκινο συννεφάκι κάτω δεξιά.

 

Ευχαριστω πολύ εάν και σήμερα το έχω δοκιμάσει τουλάχιστον 5 φορές και δεν είδα κάτι. Τόσο άτυχος να ήμουν ή πρέπει να παίξεις τζόκερ όταν τους πετύχεις. Τέλος πάντων σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ εάν και σήμερα το έχω δοκιμάσει τουλάχιστον 5 φορές και δεν είδα κάτι. Τόσο άτυχος να ήμουν ή πρέπει να παίξεις τζόκερ όταν τους πετύχεις. Τέλος πάντων σε ευχαριστώ

 

Πρέπει να συνδεθείς στον λογαριασμό σου και το βγάζει κάτω κάτω

 

 

[ATTACH]61621[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως απενεργοποιουμε τηλεφωνητη στο f2g?

##002# και πράσινο.

Μετά στέλνεις ξανά ΝΑΙ (ή ΚΡΥΦΑ ΝΑΙ) στο 1265 για την ειδοποίηση κλήσεων αν θες.

Link to comment
Share on other sites

##002# και πράσινο.

Μετά στέλνεις ξανά ΝΑΙ (ή ΚΡΥΦΑ ΝΑΙ) στο 1265 για την ειδοποίηση κλήσεων αν θες.

 

Μπορει να γινει και μεσα από το κινητο σου χωρις να απενεργοποισει η εταιρια τον τηλεφωνητή.

Πας ρυθμισεις -> κληση-> επιπλεον ρυθμισεις->προωθηση κλησης-> φωνητικη κληση-> και στο μενου που ανοιγει απενεργοποιης ολες τις περιπτωσης προωθησης ή καποιες από αυτές.

Ετσι παρ ότι ο τηλεφωνητης δεν εχει απενεργοποιηθεί ωστοσο δεν βγαινει.

Αντιστροφα μπορεις να τον ενεργοποιήσεις παλι με την ιδια διαδικασια ή σε όλα ή σε καποια από τις 4 επιλογες που σου βγαζει.

H διαδρομή του μενου είναι από sumsung , οποτε δεν ξερω αν είναι ακριβως ιδια στο δικο σου κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να γινει και μεσα από το κινητο σου χωρις να απενεργοποισει η εταιρια τον τηλεφωνητή.

Πας ρυθμισεις -> κληση-> επιπλεον ρυθμισεις->προωθηση κλησης-> φωνητικη κληση-> και στο μενου που ανοιγει απενεργοποιης ολες τις περιπτωσης προωθησης ή καποιες από αυτές.

Ετσι παρ ότι ο τηλεφωνητης δεν εχει απενεργοποιηθεί ωστοσο δεν βγαινει.

Αντιστροφα μπορεις να τον ενεργοποιήσεις παλι με την ιδια διαδικασια ή σε όλα ή σε καποια από τις 4 επιλογες που σου βγαζει.

H διαδρομή του μενου είναι από sumsung , οποτε δεν ξερω αν είναι ακριβως ιδια στο δικο σου κινητο.

Όλες οι εντολές από το μενού του κινητού αντιστοιχούν σε κάποια USSD codes που στέλνει το τηλέφωνο στο δίκτυο. Αυτό που έδωσα εγώ, το ##002# απενεργοποιεί όλες τις προωθήσεις. Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να δει εδώ: http://berlin.ccc.de/~tobias/mmi-ussd-ss-codes-explained.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ξέρει κανείς πως απενεργοποιώ το να μου πέρνει η wind 1 ευρώ για ιντερνετ όταν τελειώνει το πακέτο μου??

 

Η πιο σίγουρη λύση είναι να ενεργοποιείς πακέτο πριν λήξει το ένα, εφόσον θέλεις να συνεχίσεις να έχεις ίντερνετ. Αλλιώς, πάλι πριν λήξει το πακέτο σου, άλλαξε το APN, ώστε να μην έχει τη δυνατότητα να συνδεθεί στο ίντερνετ το τηλέφωνο σου. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω και γω ποσες ημερες περασαν ,αλλα μου επεστρεψαν το ποσο της επετειακης προσφορας , καθως και ποσό που αναλογουσε σε μια μηνιαια χρεωση ( εδω και μηνες ) που ειχα ανευ λογου.

τελος καλο ολα καλα.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ξέρει κανείς πως απενεργοποιώ το να μου πέρνει η wind 1 ευρώ για ιντερνετ όταν τελειώνει το πακέτο μου??

Καταρχήν έχουν γραφεί ολόκληρες σελίδες εδώ σχετικά με αυτή τη χρέωση του 1€ για χρήση daily Internet. Εάν δεν θέλεις να έχεις Internet στο smartphone σου καθόλου, επικοινωνείς με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και ζητάς την πλήρη απενεργοποίηση των δεδομένων. Εάν όμως θέλεις να έχεις Internet, εκτός του Wi-Fi, τότε θα πρέπει να αγοράζεις πακέτο για χρήση Internet. Μία καλή περίπτωση που την έχω και εγώ, είναι το blender. Όμως θα πρέπει να προσέχεις, την τελευταία ημέρα που λήγει το πακέτο, ή να αγοράζεις καινούργιο, ή όπως σου έγραψε και ο marras να αλλάζεις μέσα από τις ρυθμίσεις των δεδομένων το APN. Πολλές φορές υπάρχουν «ύπουλες» ας πούμε χρεώσεις, παρόλο που τα δεδομένα είναι κλειστά. Δεν υπάρχει σαφής απάντηση γιατί συμβαίνει αυτό και γι' αυτό θα πρέπει να το προσέχεις.

Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμιτες, εχετε κι εσεις προβλημα με την online ανανεωση μεσω web ΚΑΙ μεσω εφαρμογης οταν προσπαθειτε να πληρωσετε μεσω καρτας ή Paypal; Ή μονο εγω το εχω απο το πρωι;;;;; Και μου λενε και αρλουμπες στα τηλεφωνα που τους κανω;

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πολύ καιρό δε λειτουργούσε η ανανέωση μέσω paypal από την εφαρμογή, σήμερα όμως αναβαθμίστηκε και λειτουργεί κανονικά! Επίσης πρέπει να διόρθωσαν το ατελείωτω loading που έκανε μερικές φορές.
Link to comment
Share on other sites

με χρεωστικη maestro που προσπαθουσα από το site το πρωί κατά τις 10 παρά,δεν προχωρούσε η συναλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

η αναλογια στο πακετο blender παει 1sms =2 λεπτα ομιλιας = 5mb

Αν κανω μια κληση που εχει ελαχιστη διαρκεια 3 λεπτα πως θα αφαιρεθουν τα sms και MB?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η αναλογια στο πακετο blender παει 1sms =2 λεπτα ομιλιας = 5mb

Αν κανω μια κληση που εχει ελαχιστη διαρκεια 3 λεπτα πως θα αφαιρεθουν τα sms και MB?

-1.5 SMS και -7.5 MB. Τα SMS τα εμφανίζει πάντοτε ακέραια, οπότε θα σου αφαιρέσει 1 ή 2 (νομίζω 1) αλλά στην επόμενη τρίλεπτη κλήση που θα κάνεις θα δείξει -3 συνολικά.

Link to comment
Share on other sites

Ας μας ενημερωσει καποιος αν εκανε ΠΡΟΣΦΑΤΑ αντικατασταση καρτας sim 4G στην Θεσσαλονικη και αν αυτο εγινε δωρεαν και σε ποιο καταστημα. Edited by ggpp
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με αυτή την on-line ανανέωσης μέσω κάρτας,όλο error βγάζει :rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια sim f2g και εχω ξεχάσει τον αριθμό. Δεν μπορώ να κάνω κλήση γιατί πρέπει να κάνω ανανέωση χρόνου για να μη χαθεί ο αριθμός (έχει περάσει το 6 μηνός που πρέπει να κάνω ανανέωση). Υπάρχει τρόπος να βρω τον αριθμό ? (χωρίς να πάω σε κατάστημα γιατί τέτοια ώρα ειναι κλειστά), και 5€ ανανέωση μόνο απο κατάστημα πλέον? τα περίπτερα ειναι μόνο απο 10€ και πάνω ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Συνδρομητής Q Card.Έχω ένα Samsung Galaxy Mini GT-S5570 το οποίο του πέρασα μια custom rom.Όλα δουλεύουν κομπλέ άλλα έχω ένα μεγάλο πρόβλημα.

Ενώ μπορώ κ καλώ κανονικά,όταν με καλούν δεν χτυπάει το τηλέφωνο.Απλά αμέσως μου έρχεται μήνυμα από 1265 με τα στοιχεία αυτού που με κάλεσε.

Σε αυτόν που με καλεί συμβαίνει το εξής: χτυπάει μία φορά και μετά παίζει το μήνυμα "ο συνδρομητής που καλέσατε δεν είναι διαθέσιμος, θα ειδοποιηθεί με γραπτό μήνυμα".

Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει ? Τις ρυθμίσεις τις έχω τσεκάρει δεν υπάρχει κάτι περίεργο....Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μπερδευτεί

 

ήμουν από αυτούς που είχαν χρεωθεί με την προσφορά με τα 8 ευρώ (κάπου εκεί) που έπαιρνε με το έτσι θέλω η wind,

τελικά μου είχαν επιστρέψει το 10ευρω αλλά μου είχε μείνει το ποσό μέσα και όλα καλά.

 

έληξε το ποσό πριν κάποιο καιρό και είπα να βάλω χτες 10 ευρώ να πάρω τα γνωστά bonus

και ανάμεσα σε αυτά που περίμενα ήρθε και το εξής μήνυμα

 

¨ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ! ΜΟΛΙΣ ΑΠΟΔΟΘΗΚΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΧΡΟΝΟΣ ΟΜΙΛΙΑΣ 8,93ΕΥΡΩ ΜΕ ΔΙΑΡΚΕΙΑ 30 ΗΜΕΡΕΣ! (ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΠΑΚΕΤΩΝ). ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΚΑΛΩΝΤΑΣ ΔΩΡΕΑΝ 1269 ΕΠΙΛΟΓΗ 1"

 

μπαίνω στο site και βλέπω ότι έχω τα 8,93 και ΟΧΙ δεν μου τα αφαίρεσαν από το ποσό!!!!!

 

τι λέτε; είμαι τόσο τυχερός;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα τυχης. Σε οσους ειχαν αφαιρεσει αυθαίρετα τα 8,93 και τα επεστρεψαν κατοπιν διαμαρτυρίας,δεν απενεργοποιησαν την προσφορα. Θα συνεχίσεις να παιρνεις το μπόνους στη 10ευρη ανανεωση και τους υπόλοιπους μήνες
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...