Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest valeria

Επιτέλους, για πρώτη φορά μου έστειλαν προσφορά λίγο πριν λήξει το πακέτο του 1 GB που έχω λόγω των 10 ευρώ που έβαλα, το οποίο συμφέρει σε σχέση με το κλασσικό 1 GB με 5 ευρώ που ετοιμαζόμουν ενεργοποιήσω από την εφαρμογή.

Μέχρι τώρα, ό,τι προσφορά μου έχουν στείλει ήταν άχρηστη για μένα γιατί την έστελναν αφού είχα ήδη ενεργοποιήσει κάποια άλλα πακέτα...

 

MONO ΓIA ΣENA! 1.5GB ME 5€ K ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ ΓIA ATEΛEIΩTO ΣEPΦAPIΣMA! ΣTEIΛE 1.5GB ΣTO 12410 (EΩΣ 28/6)

Link to comment
Share on other sites

Για τα πρακτικα, τελικα μετεφερα το CU σε f2go χθες αλλά η φορητοτητα λεει θα ολοκληρωθει σε 2-3 μερες, και πρεπει να περασω αυριο (μετα απο τηλ) για να παρω τη νεα καρτα σιμ. Επισης υπαρχει "χρεωση" 10€ τα οποια θα μπουν μετα απο 3 μηνες και -οπως ειπε ο πωλητης- θα ειναι διαθεσιμα για αγορα πακετων.

 

 

 

 

 

Αυτο θα με ενδιεφερε και μενα, γιατι πηρα χθες το mobile broadband με καρτα μονο και μονο για το 3G Usb αλλά θα κουμπωθει πανω σε ρουτερ. Αρα ο ελεγχος θα πρεπει να γινεται μονο αν βγαλω τη καρτα και τη βαλω σε κινητο και στειλω μνμ;;;

 

Τι μλκ....:mad:

 

1) τα 10€ θα μπουν μετα απο 3 μηνες ΟΧΙ για αγορα πακετων και θα ειναι διαθεσιμα για 30ημερες

 

2) μπορεις να στελνεις sms και μεσω του usb stick

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σκέφτομαι το καρτoκινητό μου άλλης εταιρίας να το κάνω καρτοκινητό f2g (το ίδιο νούμερο, οπότε μιλάμε για φορητότητα).

Kαι:

 

α) Yπάλληλος σε κατάστημα της wind μου είπε:

 

  1. -->10 ευρώ το κόστος της φορητότητας, τα οποία θα μου επιστραφούν στην κάρτα μετά από 3 μήνες (και δεν θυμάμαι αν είπε και σε δόσεις...)
  2. --> 1-2 μέρες μέχρι να αποδεχθεί ο άλλος πάροχος την φορητότητα
  3. --> Για να πάρω την sim πρέπει να ξαναπάω από το κατάστημα (αφού με ενημερώσουν ότι έγινε αποδοχή της φορητότητας) και όχι, δεν την στέλνουν σπίτι με κούριερ... γιατί πρέπει να γίνει η πληρωμή των 10Ε -καιδενξερωγωτι.

 

β) Υπάλληλος στο τηλεφωνικό τους τμήμα για τις φορητότητες, μου είπε:

  1. --> 10 ευρώ το κόστος της φορητότητας, ΟΧΙ δεν επιστρέφονται μετά από 3 μήνες στην κάρτα, είναι τέλος για την φορητότητα
  2. --> μέσα σε 6 ώρες η πραγματοποίηση της φορητότητας
  3. --> Την sim την -πληρώνω και- την παίρνω από πριν /επιτόπου στο κατάστημα (και απλά όταν πραγματοποιηθεί η φορητότητα, ενεργοποιείται και μπαινει σε χρήση)

 

γ) Ιντερνετικά, διαβάζω:

  1. --> (Καμία απολύτως αναφορά περί κόστους, πόσο μάλλον αν επιστρεφεται ή όχι)
  2. --> 6 ώρες η πραγματοποίηση της φορητότητας
  3. --> Την σιμ στην στέλνουν με κούριερ στο σπίτι.

 

Τι στα κομμάτια ισχύει στην πράξη;

 

ΕΤΑ: Kαι ω ναι, το αποπάνω μήνυμα το είδα τώρα μεν, αλλά υπάρχει η αντίφαση με το μου είπαν στο τηλ.κέντρο, οπότε αν το έκανε κάποιος και σχετικά πρόσφατα, ας μου επιβεβαιώσει τι παίζει (αν όντως του επιστράφηκε το 10ευρω κλπ)... Thanks.

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κ πάλι για την άμεση απάντηση. Η συγκεκριμένη κάρτα θέλει χρήμα μέσα για να μένει ενεργή; Κάθε 6 μήνες δηλαδή; Και αν ναι πως ξέρεις πότε λήγει;

 

δεν έχει και δε μπορείς, αλλά ούτε και χρειάζεται, να βάλεις χρήμα σε αυτή την κάρτα.

 

Η διάρκεια της είναι, λογικά, όσο διαρκεί και το συμβόλαιο σου για το σταθερό.

 

fyi

όταν το υπολοιπο των ΜΒ φτάσει στα ~100, σου έρχεται sms που σε ενημερώνει ότι έχεις καταναλώσει τα δωρεάν και αν θες να συνεχίσεις να αγοράσεις πακέτο.

 

Επίσης αν θυμάμαι καλά όταν τελειώσουν εντελώς τα ΜΒ, απλά δε μπορείς να μπεις πουθενά και δεν έχεις τίποτε τρελές χρεώσεις. Με κάθε επιφύλαξη αυτό όμως γιατί είναι καιρός που δε μου έφτασαν τα ΜΒ. Αν μπορεί να το επιβεβαιώσει και κανένας άλλος για να είμαστε σίγουροι.

Link to comment
Share on other sites

1) τα 10€ θα μπουν μετα απο 3 μηνες ΟΧΙ για αγορα πακετων και θα ειναι διαθεσιμα για 30ημερες

 

2) μπορεις να στελνεις sms και μεσω του usb stick

 

1. wuuuut? Σοβαρα;

 

2. Ναι αν ειναι κουμπωμενο πανω σε φορητο υπολογιστη. Αν ειναι σε 3G router πως θα εχω προσβαση στο πανελ του;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σκέφτομαι το καρτoκινητό μου άλλης εταιρίας να το κάνω καρτοκινητό f2g (το ίδιο νούμερο, οπότε μιλάμε για φορητότητα).

Kαι:

 

α) Yπάλληλος σε κατάστημα της wind μου είπε:

 

  1. -->10 ευρώ το κόστος της φορητότητας, τα οποία θα μου επιστραφούν στην κάρτα μετά από 3 μήνες (και δεν θυμάμαι αν είπε και σε δόσεις...)
  2. --> 1-2 μέρες μέχρι να αποδεχθεί ο άλλος πάροχος την φορητότητα
  3. --> Για να πάρω την sim πρέπει να ξαναπάω από το κατάστημα (αφού με ενημερώσουν ότι έγινε αποδοχή της φορητότητας) και όχι, δεν την στέλνουν σπίτι με κούριερ... γιατί πρέπει να γίνει η πληρωμή των 10Ε -καιδενξερωγωτι.

 

β) Υπάλληλος στο τηλεφωνικό τους τμήμα για τις φορητότητες, μου είπε:

  1. --> 10 ευρώ το κόστος της φορητότητας, ΟΧΙ δεν επιστρέφονται μετά από 3 μήνες στην κάρτα, είναι τέλος για την φορητότητα
  2. --> μέσα σε 6 ώρες η πραγματοποίηση της φορητότητας
  3. --> Την sim την -πληρώνω και- την παίρνω από πριν /επιτόπου στο κατάστημα (και απλά όταν πραγματοποιηθεί η φορητότητα, ενεργοποιείται και μπαινει σε χρήση)

 

γ) Ιντερνετικά, διαβάζω:

  1. --> (Καμία απολύτως αναφορά περί κόστους, πόσο μάλλον αν επιστρεφεται ή όχι)
  2. --> 6 ώρες η πραγματοποίηση της φορητότητας
  3. --> Την σιμ στην στέλνουν με κούριερ στο σπίτι.

 

Τι στα κομμάτια ισχύει στην πράξη;

 

ΕΤΑ: Kαι ω ναι, το αποπάνω μήνυμα το είδα τώρα μεν, αλλά υπάρχει η αντίφαση με το μου είπαν στο τηλ.κέντρο, οπότε αν το έκανε κάποιος και σχετικά πρόσφατα, ας μου επιβεβαιώσει τι παίζει (αν όντως του επιστράφηκε το 10ευρω κλπ)... Thanks.

 

Το 1ο ισχυει απο το καταστημα.Το τμημα εξυπερετησης ειναι οτι να ναι.Ενα διημερο εκανε και σε εμενα οταν περυσι το καλοκαιρι πηγα απο F2G σε WU.Για το 10ευρο δεν γνωριζω.Αλλα οι 6 ωρες ειναι παραμυθια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Free Facebook από τη WIND! http://www.wind.gr/freefacebook

 

Φέτος το καλοκαίρι έχεις άλλον αέρα!

Η WIND σού προσφέρει εντελώς δωρεάν απεριόριστη χρήση Facebook στο κινητό σου!

Για όλους τους πελάτες WIND, χωρίς περιορισμούς.

 

Τι περιλαμβάνει η προωθητική ενέργεια Free Facebook;

Περιλαμβάνει τη δωρεάν & απεριόριστη χρήση του κοινωνικού δικτύου Facebook, καθώς και του Facebook Messenger, μέσω του δικτύου της WIND.

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Free Facebook από τη WIND! http://www.wind.gr/freefacebook

 

Φέτος το καλοκαίρι έχεις άλλον αέρα!

Η WIND σού προσφέρει εντελώς δωρεάν απεριόριστη χρήση Facebook στο κινητό σου!

Για όλους τους πελάτες WIND, χωρίς περιορισμούς.

 

Τι περιλαμβάνει η προωθητική ενέργεια Free Facebook;

Περιλαμβάνει τη δωρεάν & απεριόριστη χρήση του κοινωνικού δικτύου Facebook, καθώς και του Facebook Messenger, μέσω του δικτύου της WIND.

Ακούγεται εξαιρετικό ακόμη και χωρίς τις κλήσεις! Χρειάζεται να έχουμε κάποιο πακέτο με mb και απλά να μην τα καταναλώνει ή τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κ πάλι για την άμεση απάντηση. Η συγκεκριμένη κάρτα θέλει χρήμα μέσα για να μένει ενεργή; Κάθε 6 μήνες δηλαδή; Και αν ναι πως ξέρεις πότε λήγει;

 

Τη συγκεκριμενη καρτα την πηρες ως προσφορα μιας και εισαι στο 2play της Wind. Κάθε μηνα θα μπαινει σε αυτή δωρεαν 1GB.

Δεν βαζεις χρηματα. Οσο εχεις 2play στη Wind ισχυει και η καρτα. Αν κανεις διακοπη συμβολαιου τοτε θα ληξει και η καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να'ξερα τι σοι ενημέρωση έχουν οι υπάλληλοι στα καταστήματα.

Σήμερα επισκέφτηκα ένα κατάστημα OTE για ανανέωση ενός καρτοκινητού, σε ερώτησή μου αν όντως από 26/6 μετά από κάθε ανανέωση,μειώνεται η διάρκεια ισχύος του χρηματικού υπολοίπου από 6 μήνες σε 90 μέρες,ο υπάλληλος μου απάντησε ότι δεν έχουν καμία τέτοια ενημέρωση !

:confused:

Link to comment
Share on other sites

1) τα 10€ θα μπουν μετα απο 3 μηνες ΟΧΙ για αγορα πακετων και θα ειναι διαθεσιμα για 30ημερες

 

 

α) Yπάλληλος σε κατάστημα της wind μου είπε:

 

  1. -->10 ευρώ το κόστος της φορητότητας, τα οποία θα μου επιστραφούν στην κάρτα μετά από 3 μήνες (και δεν θυμάμαι αν είπε και σε δόσεις...)
  2. --> 1-2 μέρες μέχρι να αποδεχθεί ο άλλος πάροχος την φορητότητα
  3. --> Για να πάρω την sim πρέπει να ξαναπάω από το κατάστημα (αφού με ενημερώσουν ότι έγινε αποδοχή της φορητότητας) και όχι, δεν την στέλνουν σπίτι με κούριερ... γιατί πρέπει να γίνει η πληρωμή των 10Ε -καιδενξερωγωτι.

Thanks.

 

ουσιαστικά η φορητότητα 6 ώρες χρειάζεται. τώρα ανάλογα την ώρα που θα στο περάσουν θα είναι έτοιμο μιας και δεν είναι ανοιχτά τα μαγαζιά 24/24. Την κάρτα sim πως απαιτείς από κατάστημα να στην στείλουν σπίτι???

Πας μόλις έίναι άτοιμο παραλαμβάνεις την κάρτα και πληρώνεις το κόστος!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Άξιον απορίας βέβαια από που συμπέρανες ότι "απαιτώ" τα περί κούριερ. Προφανώς θα με βόλευε απείρως, αλλά δεν "απαίτησα". Απλά κάπου, κάτι -χωρίς να θυμάμαι λεπτομέρειες- είχα διαβάσει για περίπτωση που φέρνει την κάρτα/το πακέτο σπίτι ο κούριερ, τον πληρώνεις και τέλος... οπότε ήταν μέσα στα ερωτήματα που τους έθεσα, να δω αν ισχύει σε αυτή την περίπτωση.
Link to comment
Share on other sites

η αποστολη με κουριερ ισχυει για αποστολη νεου πακετου συνδεσης,με παραγγελία μεσω ιντερνετ. Για την φορητοτητα,αν την κανεις την αιτηση σε καταστημα,το καταστημα σου δινει την καρτα και αναλαμβανει ολη τη διαδικασια.

Εαν αιτηθεις φορητοτητα μεσω του 5ψηφιου (13846 για wind αν θυμαμαι καλα) τότε μονο ερχεται κουριερ με την καρτα και τα χαρτια,προφανως αν εχει εγκριθει η μεταφορα.Η περιπτωση αυτη ειναι πιο χρονοβορα και δεν σε συμφερει γενικως,αν πας σε καταστημα τελειωνεις νωριτερα.

Αρα 13846 + φορητοτητα = κουριερ

φορητοτητα + καταστημα = καταστημα

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Κατατοπιστικότατος, σ' ευχαριστώ kmpatra.

Δεν το καίγομαι και γενικά μισώ τα πήγαινε-έλα στα καταστήματα, οπότε με βλέπω να το κάνω μέσω 13846.

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται εξαιρετικό ακόμη και χωρίς τις κλήσεις! Χρειάζεται να έχουμε κάποιο πακέτο με mb και απλά να μην τα καταναλώνει ή τίποτα?

 

Οπως το καταλαβαίνω τίποτα :)

Link to comment
Share on other sites

Ελαβα το ακολουθο μηνυμα σε f2g2:

500Λ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ + 1GB INTERNET!

ΠΩΣ; ΜΠΕΣ ΣΤΟ http://www.f2g.gr ΑΝΑΝΕΩΣΕ 10 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ!

Μπαινω στο http://www.f2g.gr αλλα δεν βρισκω την προσφορα...μηπως εννοει να ενεργοποιησω το πακετο με τα 5 ευρω;

Ηρθε και σε καποιον αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσες 10€?

Ναι ανανεωσα, αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο στο σαιτ. Μαλλον θα εννοει οτι πρεπει να αγορασω το πακετο προς ολους με 5 ευρω, αλλα μαλλον δεν θα τα χρειαστω επειδη πηρα τα 300' για την ανανεωση λογω f2g2...οποτε μαλλον θα μεινω με την απορια...

Link to comment
Share on other sites

μου τελείωνε ο χρόνος ομιλίας και έβαλα το blender

 

επειδή είχα πολλή κατανάλωση έβαλα άλλα 10€ και πήρα μπόνους 300' προς όλους και 1024 ΜΒ

 

προς έκπληξή μου τώρα έχει αρχίσει να τρώει τα 300 και τα 1024 ενώ το blender λήγει νωρίτερα ...

 

δηλαδή το Υπόλοιπο blender πάει χαμένο; δεν έπρεπε να "φάει" πρώτα από το blender Που λήγει νωρίτερα;

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

μου τελείωνε ο χρόνος ομιλίας και έβαλα το blender

 

επειδή είχα πολλή κατανάλωση έβαλα άλλα 10€ και πήρα μπόνους 300' προς όλους και 1024 ΜΒ

 

προς έκπληξή μου τώρα έχει αρχίσει να τρώει τα 300 και τα 1024 ενώ το blender λήγει νωρίτερα ...

 

δηλαδή το Υπόλοιπο blender πάει χαμένο; δεν έπρεπε να "φάει" πρώτα από το blender Που λήγει νωρίτερα;

 

η προτεραιότητα είναι από το πακέτο που είναι δωρεάν! σωστή πολιτική της εταιρίας. μην το φωνάζουμε και πολύ και το αλλάξει κι αυτό! Τώρα το blender που έχεις χρησιμοποίησε το για sms :D

Link to comment
Share on other sites

μου τελείωνε ο χρόνος ομιλίας και έβαλα το blender

 

επειδή είχα πολλή κατανάλωση έβαλα άλλα 10€ και πήρα μπόνους 300' προς όλους και 1024 ΜΒ

 

προς έκπληξή μου τώρα έχει αρχίσει να τρώει τα 300 και τα 1024 ενώ το blender λήγει νωρίτερα ...

 

δηλαδή το Υπόλοιπο blender πάει χαμένο; δεν έπρεπε να "φάει" πρώτα από το blender Που λήγει νωρίτερα;

 

Πάντα τρωει απο το ειδικώτερο πακέτο παρά από το γενικώτερο

Ας πουμε έχεις λεπτά προς όλους που λήγουν σήμερα και λεπτά προς WIND που λήγουν σε 10 ημέρες.

Προφανώς καλώντας WIND όπως ξέρεις θα φάει από το WIND και όχι από αυτά που λήγουν σήμερα.

Αυτό γίνεται και στο Blender.

Σε αφήνει να χρησιμοποιήσεις τα SMS που δεν έχεις .

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται εξαιρετικό ακόμη και χωρίς τις κλήσεις! Χρειάζεται να έχουμε κάποιο πακέτο με mb και απλά να μην τα καταναλώνει ή τίποτα?

 

Οταν μπηκα στην εφαρμογή μεσεντζερ σήμερα, μου ελεγε οτι μπορώ να κάνω κλήσεις μέχρι τις 31/7 χωρις χρέωση δεδομένων.

Είδες κάτι αντίθετο και το λες?

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Οταν μπηκα στην εφαρμογή μεσεντζερ σήμερα, μου ελεγε οτι μπορώ να κάνω κλήσεις μέχρι τις 31/7 χωρις χρέωση δεδομένων.

Είδες κάτι αντίθετο και το λες?

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/upiresies/free-facebook/

Σε αυτό το site το αναφέρει! Τώρα αν το γράψανε και τελικά είναι free και οι κλήσεις, τι να πω, καλύτερα για εμάς!! :)

[ATTACH]62501[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Ελαβα το ακολουθο μηνυμα σε f2g2:

500Λ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ + 1GB INTERNET!

ΠΩΣ; ΜΠΕΣ ΣΤΟ http://www.f2g.gr ΑΝΑΝΕΩΣΕ 10 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ!

Μπαινω στο http://www.f2g.gr αλλα δεν βρισκω την προσφορα...μηπως εννοει να ενεργοποιησω το πακετο με τα 5 ευρω;

Ηρθε και σε καποιον αλλο;

 

500 λεπτά με 5€.. Μήπως να το ψάξεις λίγο καλύτερα; Ενδιαφέρον παντως.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...