Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει πακέτο έχοντας τα 18€ "bonus" στο λογαριασμό του; Υπάρχει περίπτωση να ισχύει και για πακέτα; Σε παλιότερο bonus διπλασιασμού που είχε δώσει σαν lucky day, ίσχυε και για πακέτα. Ρωτάω επειδή, δεν έλαβα SMS που να γράφει τι ισχύει, και μου το έβαλαν στα μουλωχτά.

 

Το παρακάτω είναι από εκείνο το bonus διπλασιασμού που αναφέρομαι:

 

Οροι:

 

Η προσφορά ισχύει για όλους τους συνδρομητές F2G που θα κάνουν ανανέωση χρόνου ομιλίας αξίας 20€ + MONO μέσα από το καταστήματα WIND/Public και online μέσω Credit Card/Paypal στο http://www.f2g.gr & myF2G App.

Κεντρική ημέρα προσφοράς είναι η Πέμπτη 2 Οκτωβρίου 2014 ενώ η προσφορά θα βρίσκεται σε ισχύ από 1/10 (15:00) έως 3/10 (09:00).

O διπλασιασμός του χρόνου ομιλίας αφορά την καθαρή αξία της ανανέωσης – αφού αφαιρεθεί ο φόρος κινητής τηλεφωνίας (δηλ. για ανανέωση 20€ o δωρεάν επιπλέον χρόνος ομιλίας αντιστοιχεί σε 17,86€).

Ο δωρεάν χρόνος μπορεί να καταναλωθεί σε κλήσεις & SMS προς όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα στην Ελλάδα και το εξωτερικό και για χρήση Mobile Internet.

Ο δωρεάν χρόνος μπορεί να καταναλωθεί σε καθεστώς περιαγωγής.

Ο δωρεάν χρόνος μπορεί να καταναλωθεί για αγορά πακέτων.

Ο δωρεάν χρόνος ισχύει για 15 ημέρες από την ανανέωση.

Ο δωρεάν χρόνος δεν μπορεί να καταναλωθεί προς υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας.

Ενημέρωση υπολοίπου πραγματοποιείται μέσω του μενού 1269 καθώς και από την σελίδα http://www.f2g.gr και το myf2g Αpp.

Η προσφορά ισχύει κανονικά για συνδρομητές ΑΒ, WIND International & Momad.

To Bonus είναι επιπρόσθετο στα ήδη υπάρχοντα bonus ανανεώσεων."

 

α) Υπάρχει τελικά κάποιος που να έχει ενεργοποίησει πακέτο έχοντας τα 17,86€ bonus μέσα; Ρωτάω επειδή αν ισχύει για πακέτα, τότε είναι πολύ λιγότερο απάτη. Αν όχι, τότε είναι full απάτη.

 

β) Επίσης, όταν κάποιος έχει και χρόνο ομιλίας από πακέτο και τα 17,86€ bonus, ποια καταναλώνονται πρώτα; Η' πάει και αυτό ανάλογα με το ποιο από τα δύο λήγει πρώτο;

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζοντας την ενημέρωση για την υπόθεση της καταγγελίας της Wind, σήμερα το πρωί πιστώθηκε ο λογαριασμός μου με 10 ευρώ και το απόγευμα ενημερώθηκα με sms ότι πιστώθηκε ο λογαριασμός μου με 0,24, προφανώς για την κλήση στο 1260.

 

Και περιμένω την εξέλιξη από τα αιτήματα της καταγγελίας προς ΕΕΤΤ και ΓΓΚ.

 

Ποσο το χαιρομαι. Ενημερωσε μας αν υπαρξει καποια εξελιξη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

α) Υπάρχει τελικά κάποιος που να έχει ενεργοποίησει πακέτο έχοντας τα 17,86€ bonus μέσα; Ρωτάω επειδή αν ισχύει για πακέτα, τότε είναι πολύ λιγότερο απάτη. Αν όχι, τότε είναι full απάτη.

 

β) Επίσης, όταν κάποιος έχει και χρόνο ομιλίας από πακέτο και τα 17,86€ bonus, ποια καταναλώνονται πρώτα; Η' πάει και αυτό ανάλογα με το ποιο από τα δύο λήγει πρώτο;

 

Χαμένος χρόνος το να ρωτάς και να ξαναρωτάς.

Όπως βλέπεις κανείς δεν έχει ενεργοποιήσει πακέτο από τα "δωρεάν " 17,86"

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι:

Έχω F2G και κατά καιρούς μου έρχεται ςμς από wind για 300λεπτά+20ςμς με 3ευρώ, αν στείλω το 11 στο 12410.

Αυτή η προσφορά αφορά αποκλειστικά στο νούμερό μου. Αν δηλαδή πχ. κάποιο άλλο νούμερο F2G στείλει εντός της προθεσμίας το σχετικό ςμς, μπορεί να επωφεληθεί της παραπάνω προσφοράς;

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται σε πολλούς και πήρα το ίδιο sms προ ολίγου.

Προχθές είχα πάρει άλλο με 500' και 50 sms για 30 μέρες με 4,40€ (ενεργοποίηση με 12 στο 12410) και το ενεργοποίησα

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται σε πολλούς και πήρα το ίδιο sms προ ολίγου.

Προχθές είχα πάρει άλλο με 500' και 50 sms για 30 μέρες με 4,40€ (ενεργοποίηση με 12 στο 12410) και το ενεργοποίησα

 

Επειδη το έλαβα κι εγω και μου φαίνεται πολυ καλό, ειναι ευκολο να μου πείς αν τα 500' αφορουν κινητά; Γιατι γραφει προς όλα τα Εθνικά δίκτυα και φοβαμαι ότι αφορα μόνο σταθερα.

 

Σε ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το έλαβα κι εγω και μου φαίνεται πολυ καλό, ειναι ευκολο να μου πείς αν τα 500' αφορουν κινητά; Γιατι γραφει προς όλα τα Εθνικά δίκτυα και φοβαμαι ότι αφορα μόνο σταθερα.

 

Σε ευχαριστω :)

 

Αφορά σε κινητά και σε σταθερά, όπως φαίνεται από τις κλήσεις που έχω κάνει και το υπόλοιπο του λογαριασμού παραμένει το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Απολυτο μπαχαλο στην εξυπηρετηση. Ρωτησα στην εξυπηρετηση πελατων για την χρονικη διαρκεια ενος καρτοκινητου (ΟΧΙ του υπολοιπου το οποιο ξερω οτι εναι 6μηνο). Οι απαντησεις ηταν ολες διαφορετικες!!!

1η απαντηση. 6μηνο (οσο κραταει δηλ. και το υπολοιπο)

2η απαντηση. 12μηνο

Δευτερη ερωτηση. Η αντικατασταση καρτας sim 4G σε ενα f2g ειναι δωρεαν?

1η απαντηση. Χρεωνεται 5 ευρω

2η απαντηση. Δωρεαν.

Ελεος πια...

Link to comment
Share on other sites

Απολυτο μπαχαλο στην εξυπηρετηση. Ρωτησα στην εξυπηρετηση πελατων για την χρονικη διαρκεια ενος καρτοκινητου (ΟΧΙ του υπολοιπου το οποιο ξερω οτι εναι 6μηνο). Οι απαντησεις ηταν ολες διαφορετικες!!!

1η απαντηση. 6μηνο (οσο κραταει δηλ. και το υπολοιπο)

2η απαντηση. 12μηνο

Δευτερη ερωτηση. Η αντικατασταση καρτας sim 4G σε ενα f2g ειναι δωρεαν?

1η απαντηση. Χρεωνεται 5 ευρω

2η απαντηση. Δωρεαν.

Ελεος πια...

Κανονικα ειναι τζαμπα η καρτα,αλλα μερικοι λενε οτι να ναι.Το νουμερο ισχυει για 12 μηνες και το υπολοιπο για 6 προς το παρον(η Cosmote το πηγε στους 3 μηνες).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σε θέματα εξυπηρέτησης η Wind πάσχει, κάκιστο support και ανίδεοι, αγενείς, απατεώνες συνεργάτες στα διάφορα μαγαζιά τους. Πήγα πριν δυο βδομάδες στην Αθήνα να ζητήσω μια SIM 4G για το F2G που έχω και τι μου λέει; Α, ξέρετε δε μου έχουν φέρει ακόμα για καρτοκινητά. Πόσους μήνες πριν έβγαλε την ανακοίνωση η Wind είπαμε; Το δελτίο τύπου έχει ημερομηνία 03/03/2015. Δυόμιση μήνες πριν ζητήσω νέα SIM. Προφανέστατα δεν ήθελε να με εξυπηρετήσει, το δωρεάν δεν τους αφήνει κέρδος βλέπεις.

 

Απο την άλλη, στο τοπικό κατάστημα εδώ που μένω στην Ηγουμενίτσα πάντα με εξυπηρετούσαν αξιοπρεπώς, εδώ το μέρος είναι και μικρό και δε τους παίρνει βλέπεις, είναι πολύ εύκολο να βγεί βρώμα για κάποιον οτι δεν κάνει την δουλειά του.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Σε θέματα εξυπηρέτησης η Wind πάσχει, κάκιστο support και ανίδεοι, αγενείς, απατεώνες συνεργάτες στα διάφορα μαγαζιά τους. Πήγα πριν δυο βδομάδες στην Αθήνα να ζητήσω μια SIM 4G για το F2G που έχω και τι μου λέει; Α, ξέρετε δε μου έχουν φέρει ακόμα για καρτοκινητά. Πόσους μήνες πριν έβγαλε την ανακοίνωση η Wind είπαμε; Το δελτίο τύπου έχει ημερομηνία 03/03/2015. Δυόμιση μήνες πριν ζητήσω νέα SIM. Προφανέστατα δεν ήθελε να με εξυπηρετήσει, το δωρεάν δεν τους αφήνει κέρδος βλέπεις.

 

Απο την άλλη, στο τοπικό κατάστημα εδώ που μένω στην Ηγουμενίτσα πάντα με εξυπηρετούσαν αξιοπρεπώς, εδώ το μέρος είναι και μικρό και δε τους παίρνει βλέπεις, είναι πολύ εύκολο να βγεί βρώμα για κάποιον οτι δεν κάνει την δουλειά του.

Οντως...ειναι οτι να ναι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχή μου δεν ήξεραν στο κατάστημα πως να ενεργοποιήσουν τα δωρεάν Mb που δίνονται με τη σταθερή. Μου είπε να διαλέξω νέο νούμερο, μετά να δώσω πέντε ευρώ για το νούμερο. Χάζεψα..
Link to comment
Share on other sites

Σε θέματα εξυπηρέτησης η Wind πάσχει, κάκιστο support και ανίδεοι, αγενείς, απατεώνες συνεργάτες στα διάφορα μαγαζιά τους. Πήγα πριν δυο βδομάδες στην Αθήνα να ζητήσω μια SIM 4G για το F2G που έχω και τι μου λέει; Α, ξέρετε δε μου έχουν φέρει ακόμα για καρτοκινητά. Πόσους μήνες πριν έβγαλε την ανακοίνωση η Wind είπαμε; Το δελτίο τύπου έχει ημερομηνία 03/03/2015. Δυόμιση μήνες πριν ζητήσω νέα SIM. Προφανέστατα δεν ήθελε να με εξυπηρετήσει, το δωρεάν δεν τους αφήνει κέρδος βλέπεις.

 

Απο την άλλη, στο τοπικό κατάστημα εδώ που μένω στην Ηγουμενίτσα πάντα με εξυπηρετούσαν αξιοπρεπώς, εδώ το μέρος είναι και μικρό και δε τους παίρνει βλέπεις, είναι πολύ εύκολο να βγεί βρώμα για κάποιον οτι δεν κάνει την δουλειά του.

 

Τα ειπες ολα.

Link to comment
Share on other sites

Σε θέματα εξυπηρέτησης η Wind πάσχει, κάκιστο support και ανίδεοι, αγενείς, απατεώνες συνεργάτες στα διάφορα μαγαζιά τους. Πήγα πριν δυο βδομάδες στην Αθήνα να ζητήσω μια SIM 4G για το F2G που έχω και τι μου λέει; Α, ξέρετε δε μου έχουν φέρει ακόμα για καρτοκινητά. Πόσους μήνες πριν έβγαλε την ανακοίνωση η Wind είπαμε; Το δελτίο τύπου έχει ημερομηνία 03/03/2015. Δυόμιση μήνες πριν ζητήσω νέα SIM. Προφανέστατα δεν ήθελε να με εξυπηρετήσει, το δωρεάν δεν τους αφήνει κέρδος βλέπεις.

 

Απο την άλλη, στο τοπικό κατάστημα εδώ που μένω στην Ηγουμενίτσα πάντα με εξυπηρετούσαν αξιοπρεπώς, εδώ το μέρος είναι και μικρό και δε τους παίρνει βλέπεις, είναι πολύ εύκολο να βγεί βρώμα για κάποιον οτι δεν κάνει την δουλειά του.

 

Αν αντιμετωπίζεις όντως πρόβλημα στείλε email. Ή μίλησε μαζί τους μέσω Facebook. Όσες φορές έτυχε να αντιμετωπίσω κάτι αντίστοιχο στο παρελθόν, μίλησα τηλεφωνικά μαζί τους, έκανα την αναφορά και στη συνέχεια... τη δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

αφου λοιπον μου επεστρεψαν τα 10 ευρω και μου αφησαν και τα 17,86 ετσι για δωρακι, σημερα ανανεωσα με 10 ευρω και μου εδωσαν δωρο για ενα μηνα αλλα 8,93. φαινεται οτι θα τα παιρνω για 6 μηνες οπως ελεγε και η προσφορα. δηλαδη η βλαχομαγκια της wind θα με ωφελησει κατα 63 ευρω. τα λαθη πληρωνονται αγαπητη wind
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αφου λοιπον μου επεστρεψαν τα 10 ευρω και μου αφησαν και τα 17,86 ετσι για δωρακι, σημερα ανανεωσα με 10 ευρω και μου εδωσαν δωρο για ενα μηνα αλλα 8,93. φαινεται οτι θα τα παιρνω για 6 μηνες οπως ελεγε και η προσφορα. δηλαδη η βλαχομαγκια της wind θα με ωφελησει κατα 63 ευρω. τα λαθη πληρωνονται αγαπητη wind

 

Πως δηλαδη πιστευεις και λες και διαβαζουν τοσα ατομα, οτι "θα σε ωφελησει κατα 63 ευρω"; Γιατι εγω πιστευω οτι πιθανότατα δεν θα σε ωφελησει ουτε κατα ενα ευρω. Μπορει μαλιστα να σε ζημειωσει:

 

Για να βαζεις καθε μηνα ενα δεκαρικο σημαινει οτι χρησιμοποιεις πολυ το κινητο σου, καταναλωνεις πολυ, επομενως αγοραζεις πακετα. Αν θες εξηγησε μας λοιπον τι μπορεις να αγορασεις με τα 63 ευρω γιατι η προφανης απαντηση ειναι "τιποτα". Το πολυ πολυ να καθυστερησεις λιγο να αγορασεις κανενα πακετο, με κινδυνο (ειδικα αν δεν εχεις f2g2) να "ξεχαστεις" και να χασεις και απο το υπολοιπο σου μεχρι και μεγαλο ποσο (διψηφιο) αν ειναι μεγαλη η κληση.

 

Βλεπεις εχω μπει στην διαδικασια να το αναλυσω λιγο και ειδα οτι υπαρχει μια πιθανοτητα να "κερδισω" κατι ψιλα (αναλογικα με το κοστος των πακετων να κερδισω 1-2 ευρω το μηνα max), ρισκάροντας ομως να χασω ακομα και πολλαπλασιο αυτου του 1-2. Θα μπορουσα να παιξω και κανενα προπο κλπ με μεγαλυτερη αποδοση. :lol: :p

 

Αυτα λοιπον (του διπλασιασμου αυτης της... "προσφορας") ειναι προφανως δωρα-αδωρα που στην πραξη ωφελη προς την εταιρια μονο φερνουν και με το παραπανω σκεπτικο, αλλα και με το να σε παρακινει να βαλεις καρτα εκει που δεν θα εβαζες, ώστε να παρεις το θεωρητικο "δωρο".

Edited by jsimeo
Link to comment
Share on other sites

τελικά μου γυρίσαν πίσω τα ευρώ αλλά αυτά που γράφει στο υπόλοιπο και λήγουν τι είναι; (και τι να τα κάνω δε μπορώ να σκεφτώ κάτι και να απορροφήσω τόσα χρήματα)

 

ΑΠΟ BONUS 25,3 Tα 16,37 λήγουν στις 22/06/2015

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

ανανεωνω με 10 ευρω καθε μηνα μεσω pay pal για να παιρνω το 1 gb δωρο. επισης παιρνω και τα 300 λεπτα προς ολους. επειδη στελνω πολλα μηνυματα δεν μου εφταναν τα 20 που επαιρνα καθε βδομαδα μεσω log n win οποτε με αυτα τα 8,93 δωρο καθε μηνα θα στελνω αλλα 74 μηνυματα τον μηνα και ετσι ειμαι καθαρα κερδισμενος κατα 63 ευρω. με εχει καταυποχρεωσει η wind
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικά μου γυρίσαν πίσω τα ευρώ αλλά αυτά που γράφει στο υπόλοιπο και λήγουν τι είναι; (και τι να τα κάνω δε μπορώ να σκεφτώ κάτι και να απορροφήσω τόσα χρήματα)

 

ΑΠΟ BONUS 25,3 Tα 16,37 λήγουν στις 22/06/2015

 

απλά σου άφησαν και το μπόνους μέσα,σαν δωρο. Μόνο μηνύματα συμφέρει να στέλνεις με αυτά.Γύρω στα 210 πρεπει να βγαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

απλά σου άφησαν και το μπόνους μέσα,σαν δωρο. Μόνο μηνύματα συμφέρει να στέλνεις με αυτά.Γύρω στα 210 πρεπει να βγαίνουν.

έγινε ευχαριστώ,

οπότε δεν είναι για αγορά πακέτων, δηλαδή άκρως παραπλανητικό και αν δε ρωτούσα εδώ ίσως αγόραζα κανά πακέτο των 15 με αποτέλεσμα να "έχανα" και από πάνω!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχή μου δεν ήξεραν στο κατάστημα πως να ενεργοποιήσουν τα δωρεάν Mb που δίνονται με τη σταθερή. Μου είπε να διαλέξω νέο νούμερο, μετά να δώσω πέντε ευρώ για το νούμερο. Χάζεψα..

 

Εάν αναφέρεσαι στο 1gb που δίνουν τότε δυστυχώς το παίρνεις σε mobile broadband κάρτα.Mόνο τα 120' μπορούν να περαστούν σε f2go αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Σε θέματα εξυπηρέτησης η Wind πάσχει, κάκιστο support και ανίδεοι, αγενείς, απατεώνες συνεργάτες στα διάφορα μαγαζιά τους. Πήγα πριν δυο βδομάδες στην Αθήνα να ζητήσω μια SIM 4G για το F2G που έχω και τι μου λέει; Α, ξέρετε δε μου έχουν φέρει ακόμα για καρτοκινητά. Πόσους μήνες πριν έβγαλε την ανακοίνωση η Wind είπαμε; Το δελτίο τύπου έχει ημερομηνία 03/03/2015. Δυόμιση μήνες πριν ζητήσω νέα SIM. Προφανέστατα δεν ήθελε να με εξυπηρετήσει, το δωρεάν δεν τους αφήνει κέρδος βλέπεις.

 

Απο την άλλη, στο τοπικό κατάστημα εδώ που μένω στην Ηγουμενίτσα πάντα με εξυπηρετούσαν αξιοπρεπώς, εδώ το μέρος είναι και μικρό και δε τους παίρνει βλέπεις, είναι πολύ εύκολο να βγεί βρώμα για κάποιον οτι δεν κάνει την δουλειά του.

 

Συμφωνώ για τα Wind Stores της επαρχίας. Το μόνο "δούλεμα" που πέφτει είναι το γνωστό για τα κινητά ότι και καλά κάποιο είναι καλύτερο από ένα άλλο όπως γίνεται σε όλες τις αλυσίδες. Κατά τ'άλλα όμως σε ό,τι αφορά την εξυπηρέτηση είναι συνεπής και πολλοί παραδέχονταν ότι τα 11 ευρώ που βάζαμε τότε ήταν για να πάρουν ένα μικρό bonus και σαν τοπικό όλοι τους βοηθούσαμε. Την ίδια στιγμή στην Αθήνα, "Δεν γίνεται να σας βάλω 10 ευρώ είναι θέμα του συστήματος". :down:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...