Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως από κοσμοτε συμβολαιο σε καρτοκινητό φ2γκ σε 4 εργάσιμες ΑΛΛΑ δε με πηρε κανενας από κοσμοτε και δόθηκε άμεσα η έγκριση. Προφανως δεν τους ενδιέφερε ενα συμβολαιο 50€. Τι να πει κανεις!!!! :X

 

Ερχεται καμια ειδοποίηση ότι τελειώνουν τα λεπτα΄ομιλίας η το ιντερνετ όταν πλησιάσει η ημερομηνια ληξης των πακέτων?

Προφανώς δεν θα σου έλεγαν 50,αλλά πολύ λιγότερα για να χτυπήσουν το f2g. Επομένως έπεφτες κάτω από το όριο. Έτσι αποφάσισαν ότι δεν αξίζει.

Σου στέλνει μήνυμα ότι σήμερα ληγει κλπ να ανανεώσεις. Αλλά βάλε κι ένα κουδουνάκι να βαρέσει, όταν έλθει η ώρα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν θα σου έλεγαν 50,αλλά πολύ λιγότερα για να χτυπήσουν το f2g. Επομένως έπεφτες κάτω από το όριο. Έτσι αποφάσισαν ότι δεν αξίζει.

Σου στέλνει μήνυμα ότι σήμερα ληγει κλπ να ανανεώσεις. Αλλά βάλε κι ένα κουδουνάκι να βαρέσει, όταν έλθει η ώρα. :lol:

 

Ε αμα δεν τους αξίζουν... υπάρχουν και αλλου πορτοκαλιές

 

Επειδη θα βαλω αρκετα πακετα φανταζομαι ε αμα ειναι να βαζω 3-4 κουδουνια να μου το θυμίζουν θα αρχίσει ο εκνευρισμός!!!

Μια ερώτηση και εδω αν και την εκανα και στο φορουμ των σταθερων. τα 120 λεπτα που σου δινουν στο f2g λογω σταθερης wind έχουν κατανάωση με ελάχιστη τα 3 η το 1 λεπτό???

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Ε αμα δεν τους αξίζουν... υπάρχουν και αλλου πορτοκαλιές

 

Επειδη θα βαλω αρκετα πακετα φανταζομαι ε αμα ειναι να βαζω 3-4 κουδουνια να μου το θυμίζουν θα αρχίσει ο εκνευρισμός!!!

Μια ερώτηση και εδω αν και την εκανα και στο φορουμ των σταθερων. τα 120 λεπτα που σου δινουν στο f2g λογω σταθερης wind έχουν κατανάωση με ελάχιστη τα 3 η το 1 λεπτό???

 

Γίνεσαι υπερβολικός. Μια υπενθύμιση, δεν κάνει περισσότερο θόρυβο από ένα μήνυμα. Και είναι και σίγουρη.

Το άλλο δεν ξέρω αλλά κάνε μια κλήση να δεις πόσα έφαγε.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεσαι υπερβολικός. Μια υπενθύμιση, δεν κάνει περισσότερο θόρυβο από ένα μήνυμα. Και είναι και σίγουρη.

Το άλλο δεν ξέρω αλλά κάνε μια κλήση να δεις πόσα έφαγε.

 

Ναι οντως γινομαι λιγο αλλά μου ακουγεται κάπως να καθομαι να παρακολουθώ κάτι τέτοιο. θα μου πεις αντε σε συμβολαιο αμα δε θες τετοια αλλά και πάλι είναι κάτι πολύ αστείο για να μη συμβαίνει σωστά κάθε φορα΄και να μην υπάρχουν παρατράγουδα

 

Δεν έχω βάλει ακόμα και το σκέφτομαι γι αυτό ρωτάω

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως γινομαι λιγο αλλά μου ακουγεται κάπως να καθομαι να παρακολουθώ κάτι τέτοιο. θα μου πεις αντε σε συμβολαιο αμα δε θες τετοια αλλά και πάλι είναι κάτι πολύ αστείο για να μη συμβαίνει σωστά κάθε φορα΄και να μην υπάρχουν παρατράγουδα

 

Δεν έχω βάλει ακόμα και το σκέφτομαι γι αυτό ρωτάω

 

Πάντως αν μιλάς και εξαντληθεί ο χρόνος, το μήνυμα που έρχεται το διαβάζεις αφού κλείσεις. Επομένως καλύτερα να παρακολουθείς το υπόλοιπο και να ανανεώνεις πριν λήξει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν μιλάς και εξαντληθεί ο χρόνος, το μήνυμα που έρχεται το διαβάζεις αφού κλείσεις. Επομένως καλύτερα να παρακολουθείς το υπόλοιπο και να ανανεώνεις πριν λήξει.

 

Αυτό το πράγμα στις ελληνικές επιχειρήσεις που προσπαθούν αντί να κρατήσουν με υπηρεσίες ποιότητας τους πελάτες να του τρώνε έστω και 1 € απ όπου μπορούνε??? Τη υποδομή την έχουν όλοι έτοιμη από τα συμβόλαια, που προειδοποιούν πχ όταν φτασεις στο 80-90% του χρόνου. Ωρες ωρες σκέφτομαι ότι τη χρειοαζομαστε μια ολικη χρεωκοπία :mad:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως γινομαι λιγο αλλά μου ακουγεται κάπως να καθομαι να παρακολουθώ κάτι τέτοιο. θα μου πεις αντε σε συμβολαιο αμα δε θες τετοια αλλά και πάλι είναι κάτι πολύ αστείο για να μη συμβαίνει σωστά κάθε φορα΄και να μην υπάρχουν παρατράγουδα

 

Δεν έχω βάλει ακόμα και το σκέφτομαι γι αυτό ρωτάω

 

Εμένα δεν τελειώνει ποτέ ο χρόνος ομιλίας του πακέτου μου και έχω κάνει το εξής.

Εχω go sms και εχω προγραμματίσει την ημέρα που λήγει το πακέτο μου να στέλνει αυτόματα μήνυμα ανανέωσης.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν τελειώνει ποτέ ο χρόνος ομιλίας του πακέτου μου και έχω κάνει το εξής.

Εχω go sms και εχω προγραμματίσει την ημέρα που λήγει το πακέτο μου να στέλνει αυτόματα μήνυμα ανανέωσης.

 

App είναι αυτό?

Αν ναι το ρυθμίζεις εσύ για την ημέρα/ωρα απσστολής κάθε φορά?

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πράγμα στις ελληνικές επιχειρήσεις που προσπαθούν αντί να κρατήσουν με υπηρεσίες ποιότητας τους πελάτες να του τρώνε έστω και 1 € απ όπου μπορούνε??? Τη υποδομή την έχουν όλοι έτοιμη από τα συμβόλαια, που προειδοποιούν πχ όταν φτασεις στο 80-90% του χρόνου. Ωρες ωρες σκέφτομαι ότι τη χρειοαζομαστε μια ολικη χρεωκοπία :mad:

 

 

Σιγα μην θελουμε ολική χρεοκοπία, επειδή λογω ενός συστημικου προβλήματος ή και ηθελημένα αν θελεις, παίρνουν 1€ απο το λογαριασμό, οπου στις περισσότερες περιπτώσεις επιστρέφεται.

 

Υπερβολές.....

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν τελειώνει ποτέ ο χρόνος ομιλίας του πακέτου μου και έχω κάνει το εξής.

Εχω go sms και εχω προγραμματίσει την ημέρα που λήγει το πακέτο μου να στέλνει αυτόματα μήνυμα ανανέωσης.

Επειδη εχω το go sms ,μπορεις να μου πεις με ποιο τροπο το κανεις;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν τελειώνει ποτέ ο χρόνος ομιλίας του πακέτου μου και έχω κάνει το εξής.

Εχω go sms και εχω προγραμματίσει την ημέρα που λήγει το πακέτο μου να στέλνει αυτόματα μήνυμα ανανέωσης.

 

Έχω και εγώ το Go sms Pro αλλά χρησιμοποιώ το Calendar του Gmail για τα ραντεβού και τις υποχρεώσεις μου και γράφοντας τη λήξη του πακέτου στα 6 καρτοκινητά που παρακολουθώ (!!!) ενημερώνεται αυτόματα το κινητό και βλέπω τις ειδοποιήσεις, όπως όλες τις υπόλοιπες.

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην θελουμε ολική χρεοκοπία, επειδή λογω ενός συστημικου προβλήματος ή και ηθελημένα αν θελεις, παίρνουν 1€ απο το λογαριασμό, οπου στις περισσότερες περιπτώσεις επιστρέφεται.

 

Υπερβολές.....

 

Μην το βλέπεις τόσο στενά...Προφανώς και δεν είναι το 1 € της γουιντ ο λόγος για τη χρεωκοπία, σκέψου πόσα άλλα πράγματα δουλεύουν με τον ίδιο τρόπο στην ελληνική πραγματικότητα! Αλλα δε βαριέσαι ασε το ένα ασε το άλλο ε ειμαστε εδω που ειμαστε ;)

Edited by AGNOSTOS
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως γινομαι λιγο αλλά μου ακουγεται κάπως να καθομαι να παρακολουθώ κάτι τέτοιο. θα μου πεις αντε σε συμβολαιο αμα δε θες τετοια αλλά και πάλι είναι κάτι πολύ αστείο για να μη συμβαίνει σωστά κάθε φορα΄και να μην υπάρχουν παρατράγουδα

 

Δεν έχω βάλει ακόμα και το σκέφτομαι γι αυτό ρωτάω

 

Μην διογκώνεις τόσο πολύ το "πρόβλημα" της ενημέρωσης...:blink:

Γνωρίζω άτομα σε συμβόλαια που κάθε μέρα στέλνουν sms για την ενημέρωση υπολοίπου ώστε να μην ξεπεράσουν τον (ισχνό) προπληρωμένο χρόνο/sms προς τα "υπόλοιπα δίκτυα"!:X

Link to comment
Share on other sites

Μην διογκώνεις τόσο πολύ το "πρόβλημα" της ενημέρωσης...:blink:

Γνωρίζω άτομα σε συμβόλαια που κάθε μέρα στέλνουν sms για την ενημέρωση υπολοίπου ώστε να μην ξεπεράσουν τον (ισχνό) προπληρωμένο χρόνο/sms προς τα "υπόλοιπα δίκτυα"!:X

 

φαντασου λοιπόν πόσοι ασχολούνται με κάτι που είναι τόσο αστείο να διευθετηθεί. τελοσπαντων

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Μην το βλέπεις τόσο στενά...Προφανώς και δεν είναι το 1 € της γουιντ ο λόγος για τη χρεωκοπία, σκέψου πόσα άλλα πράγματα δουλεύουν με τον ίδιο τρόπο στην ελληνική πραγματικότητα! Αλλα δε βαριέσαι ασε το ένα ασε το άλλο ε ειμαστε εδω που ειμαστε ;)

 

 

 

Άρα συμφωνούμε. Τουλαχιςτον Υπερβολικό το παράδειγμα σου.

 

Και δεν ειναι σε αυτη τη λογική που λες για το €. Ειναι συστημικο το προβλημα. Άσχετα εαν πρεπει να λυθεί εαν γίνεται. Σε όσες φορές μου έτυχε, μου πιστώθηκαν τα χρήματα.

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω το go sms ,μπορεις να μου πεις με ποιο τροπο το κανεις;

 

Πάνω αριστερά ανοίγεις το μενου και μέσα στα more tools βρίσκεις την επιλογή προγραμματισμένα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για την ημερομηνία λήξης των πακέτων πάντα στέλνει μήνυμα, μην ανησυχείτε! Οπότε δε χρειάζονται οι πατέντες με τα sms. Όταν λήγει ο υπολοιπόμενος χρόνος θέλει προσοχή.
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα σημερα οτι το 500mb+500mb=1000mb εγιναν πλεον 1GB=1024mb

ΟΛΑ πλεον πανε προς μια θετικη κατευθυνση

ευχαριστες οι αλλαγες και αγαπαμε wind f2g

Link to comment
Share on other sites

Καμιά αλλαγή για το F2G2;

0,11€/1' είναι ακόμα;

Ελάχιστη χρέωση έχει παραμείνει το 1' ή το επιστρέψαν στο δευτερόλεπτο όπως το έχει ακόμα η FROG;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα σημερα οτι το 500mb+500mb=1000mb εγιναν πλεον 1GB=1024mb

ΟΛΑ πλεον πανε προς μια θετικη κατευθυνση

ευχαριστες οι αλλαγες και αγαπαμε wind f2g

 

λογικό, είναι αξιαγάπητο ;)

Link to comment
Share on other sites

Καμιά αλλαγή για το F2G2;

0,11€/1' είναι ακόμα;

Ελάχιστη χρέωση έχει παραμείνει το 1' ή το επιστρέψαν στο δευτερόλεπτο όπως το έχει ακόμα η FROG;

Ελαχιστη χρεωση πλεον ειναι το 1 ενα λεπτο και μετα ανα δευτερολεπτο, η χρεωση ομως παραμενει οπως λες 0,11 ευρω το λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το έχει τερματίσει η wind :lol:

 

700' προς wind, 100' προς όλους ,100 sms προς wind --> 5 ευρώ

 

από τη 1 Απριλίου 2014 στις 16:00 έως τις 3 Απριλίου στις 09:00

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/f2g-lucky-day/

Link to comment
Share on other sites

να ζητήσει να του στείλουν αλλο κωδικό στο κινητό του.

 

Πως να το ζητήσει? Αν πάει να κάνει εγγραφή νέα του γράφει ότι ο αριθμός χρησιμοποιείται, αν πάει να ζητήσει αλλαγή κωδικού του λέει πρέπει να βάλει και το mail που είχε δηλώσει κατά την εγγραφή αλλά δεν το ξέρει.. Τι μπορεί άλλο να κάνει ?

Link to comment
Share on other sites

να ζητήσει να του στείλουν αλλο κωδικό στο κινητό του.

 

Πως να το ζητήσει? Αν πάει να κάνει εγγραφή νέα του γράφει ότι ο αριθμός χρησιμοποιείται, αν πάει να ζητήσει αλλαγή κωδικού του λέει πρέπει να βάλει και το mail που είχε δηλώσει κατά την εγγραφή αλλά δεν το ξέρει.. Τι μπορεί άλλο να κάνει ?

Link to comment
Share on other sites

να ζητήσει να του στείλουν αλλο κωδικό στο κινητό του.

 

Πως να το ζητήσει? Αν πάει να κάνει εγγραφή νέα του γράφει ότι ο αριθμός χρησιμοποιείται, αν πάει να ζητήσει αλλαγή κωδικού του λέει πρέπει να βάλει και το mail που είχε δηλώσει κατά την εγγραφή αλλά δεν το ξέρει.. Τι μπορεί άλλο να κάνει ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...