Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@akalos

σε ευχαριστώ πολύ!αφού αγοράζεις και πακέτα μια χαρά!εγώ νόμιζα ότι είναι μόνο για κατανάλωση όπως με τον διπλασιασμό!

 

μπορώ να το κάνω σήμερα στο κατάστημα?η ευχαριστώ και πάλι!

εκει........αρκει να εχει πακετα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αύριο μάλλον μου λήγει το υπόλοιπο της wind και έχω wind free to go 2 αξίζει να το κρατήσω ; ισχύει ακόμα το 0,11ευρώ/λεπτο ; ή όχι ; νομίζω ότι έχει αναφερθεί ότι αξίζει να το κάνω αυτό ! Διότι όσοι έχουν τα παλιά πρόγραμματα επωφελουνται ενώ όσοι πάρουν νέο αριθμό όχι !έτσι δεν είναι ; μέσα σε πόσες μέρες απενεργοποιείται η σημ ; από την ημέρα διαγραφής του υπόλοιπου ; ποίο πολύ με νοιάζει το δωρο που δίνει η wind κάθε εβδομάδα να έχω κάρτα δεν βάζω άντε μια τον χρονο . Αξίζει να το κρατήσω ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αύριο μάλλον μου λήγει το υπόλοιπο της wind και έχω wind free to go 2 αξίζει να το κρατήσω ; ισχύει ακόμα το 0,11ευρώ/λεπτο ; ή όχι ; νομίζω ότι έχει αναφερθεί ότι αξίζει να το κάνω αυτό ! Διότι όσοι έχουν τα παλιά πρόγραμματα επωφελουνται ενώ όσοι πάρουν νέο αριθμό όχι !έτσι δεν είναι ; μέσα σε πόσες μέρες απενεργοποιείται η σημ ; από την ημέρα διαγραφής του υπόλοιπου ; ποίο πολύ με νοιάζει το δωρο που δίνει η wind κάθε εβδομάδα να έχω κάρτα δεν βάζω άντε μια τον χρονο . Αξίζει να το κρατήσω ;

 

Το 0,11 ευρώ/λεπτό ισχύει αλλά δεν είναι αυτός βασικός λόγος για να το κρατήσεις εφόσον δεν το χρησιμοποιείς από ότι καταλαβαίνω. Και εγώ είμαι στο F2G2 αλλά οι κλήσεις έτσι και αλλιώς γίνονται έχοντας κάνει αγορά πακέτου (200 λεπτά προς όλους + 100 προς WIND + 100 SMS προς WIND με 5 ευρώ) που κοστίζει πολύ φτηνότερα έχοντας κλήσεις 0,11 ευρώ/λεπτό. Εάν έχεις ενεργοποιήσει την προσφορά για τα 300 λεπτά bonus με κάθε ανανέωση 10+ ευρώ τότε αξίζει να μείνεις και με το παραπάνω. Επιπλέον την στιγμή που έχεις εβδομαδιαία bonus χωρίς να χρειάζεται καν να βάλεις χρήματα δεν υπάρχει λόγος να μην κρατήσεις το νούμερο. Η sim έχω την εντύπωση σταματάει να λειτουργεί μετά από 6 μήνες αλλά δεν είμαι βέβαιος.

Link to comment
Share on other sites

Δώστε και σε μένα λίγο τα φώτα σας. Φεύγω ταξιδάκι για Γερμανία και πιθανόν θα κάνω και καμμιά βολτούλα στις διπλανές χώρες (Βέλγιο- Ολλανδια- Γαλλία) σε καμιά βδομάδα και θέλω μερικές πληροφορίες για το roaming. Στο site της WIND χάθηκα λιγάκι. Τι χρεώσεις υπάρχουν για ομιλία και internet (μηνύματα δεν με ενδιαφέρουν) και τι πακέτα υπάρχουν και αν αξίζει να τα χρησιμοποιήσω. Επίσης χρειάζεται κάποια διαδικασία για ενεργοποίηση του roaming?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αύριο μάλλον μου λήγει το υπόλοιπο της wind και έχω wind free to go 2 αξίζει να το κρατήσω ; ισχύει ακόμα το 0,11ευρώ/λεπτο ; ή όχι ; νομίζω ότι έχει αναφερθεί ότι αξίζει να το κάνω αυτό ! Διότι όσοι έχουν τα παλιά πρόγραμματα επωφελουνται ενώ όσοι πάρουν νέο αριθμό όχι !έτσι δεν είναι ; μέσα σε πόσες μέρες απενεργοποιείται η σημ ; από την ημέρα διαγραφής του υπόλοιπου ; ποίο πολύ με νοιάζει το δωρο που δίνει η wind κάθε εβδομάδα να έχω κάρτα δεν βάζω άντε μια τον χρονο . Αξίζει να το κρατήσω ;

Μόνο τα 300 λεπτά με ανανέωση αξίζουν .

Η κάρτα απενεργοποιείται 35 ημέρες μετά την ημερομηνία λήξης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αύριο μάλλον μου λήγει το υπόλοιπο της wind και έχω wind free to go 2 αξίζει να το κρατήσω ; ισχύει ακόμα το 0,11ευρώ/λεπτο ; ή όχι ; νομίζω ότι έχει αναφερθεί ότι αξίζει να το κάνω αυτό ! Διότι όσοι έχουν τα παλιά πρόγραμματα επωφελουνται ενώ όσοι πάρουν νέο αριθμό όχι !έτσι δεν είναι ; μέσα σε πόσες μέρες απενεργοποιείται η σημ ; από την ημέρα διαγραφής του υπόλοιπου ; ποίο πολύ με νοιάζει το δωρο που δίνει η wind κάθε εβδομάδα να έχω κάρτα δεν βάζω άντε μια τον χρονο . Αξίζει να το κρατήσω ;

 

και βεβαια αξιζει χωρις πολλες επεξεγησεις...

βαλε μια καρτα 5 ευρω να ανανεωθει για εναν χρονο και μετα ανελυσε το μονος σου κατα ποσο σε συμφερει η χρηση του χωρις να βιαζεσαι..

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα 300 λεπτά με ανανέωση αξίζουν .

Η κάρτα απενεργοποιείται 35 ημέρες μετά την ημερομηνία λήξης.

 

τι εννοείς μόνο τα τριακόσια λεπτά αξίζουν ;. Αυτό δεν αφορά μόνο κάρτα δέκα ευρώ ; στην κάρτα 5ευρώ από κατάστημα κερδίζω κάτι ;. Επίσης κάτι άλλο τι ελάχιστο υπόλοιπο πρέπει να υπάρχει για να ενεργοποίησω το δωρεάν μπονους είκοσι λεπτά προς ολους κάθε εβδομάδα ;. Έχω και ένα δεύτερο νούμερο wind free to go αλλά έχω μέσα υπόλοιπο 0,07ευρώ θα μπορέσω να το ενεργοποίησω μέσω του site τα είκοσι λεπτά την εβδομάδα ; ή πρέπει να βάλω κάρτα ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δώστε και σε μένα λίγο τα φώτα σας. Φεύγω ταξιδάκι για Γερμανία και πιθανόν θα κάνω και καμμιά βολτούλα στις διπλανές χώρες (Βέλγιο- Ολλανδια- Γαλλία) σε καμιά βδομάδα και θέλω μερικές πληροφορίες για το roaming. Στο site της WIND χάθηκα λιγάκι. Τι χρεώσεις υπάρχουν για ομιλία και internet (μηνύματα δεν με ενδιαφέρουν) και τι πακέτα υπάρχουν και αν αξίζει να τα χρησιμοποιήσω. Επίσης χρειάζεται κάποια διαδικασία για ενεργοποίηση του roaming?

 

φίλε ακριβώς το ίδιο ψάχνω και εγώ για Γαλλία, αν δεις στις ειδήσεις Ελλάδας ανακοίνωσε μείωση τιμής για την υπηρεσία roamer http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5007179#post5007179

και

http://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/prosfores/hamiles-hreoseis-sto-exoteriko-gia-tous-sundromites-wind/

από ότι κατάλαβα για εξερχόμενες 0,45ευρώ/ κλήση για τα πρώτα 3 λεπτά και μετά 0,0057€ ανά δευτερόλεπτο, για εισερχόμενες 0,45ευρώ για τα πρώτα 30 λεπτά (!).

 

Το θέμα είναι αν ισχύει για F2G ή πρέπει να το γυρίσουμε σε windcard, η ανακοίνωση λέει

"...και οι συνδρομητές συμβολαίου W, WIND to ALL και ΚαρτοΣύνδεσης για ιδιώτες και συνδρομητές καρτοκινητής μπορούν να την ενεργοποιήσουν ή να την απενεργοποιήσουν στέλνοντας ένα δωρεάν γραπτό μήνυμα ROAMER NAI ή ROAMER ΟΧΙ στο 1284 ή καλώντας στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών..."

 

Επίσης προσπαθώ να καταλάβω και για το data roaming για καρτοκινητή, το οποίο από ότι κατάλαβα λέει οτι χρεώνει 0,0005ευρώ/ ΚΒ με χρέωση ανα 1 ΚΒ (και όχι ανα 10ΚΒ που ισχύει στα συμβόλαια)...

http://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/sundromites-kartokinitis/datamms/

δηλαδή χοντρικά 0,5 ευρώ το ΜΒ, αλλά είναι πιό φτηνό από το cu που έχει 0,00084/ KB (βέβαια έχει το ημερήσιο πακέτο 15ΜΒ με 5 ευρώ αντί για 7,5 που θα στοίχιζε στο F2G αλλά μετά τα 15 ΜΒ είνια πιό ακριβό το ανα ΚΒ)

 

Μάλλον πρέπει να καλέσουμε στην εξυπηρέτηση για να επιβεβαιώσουμε αν ισχύουν τα παραπάνω για F2G - εγώ θα πάρω το βράδυ γιατί δεν το έχω μαζί μου σήμερα...

 

http://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/sundromites-kartokinitis/datamms/

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επέστρεψα από Βέλγιο και οι χρεώσεις σύμφωνα με το μήνυμα που έλαβα από τη Wind μόλις συνδέθηκα εκεί (έχω ακόμα το παλιό F2G2) είναι οι εξής:

 

1. Κλήσεις προς Ελλάδα / Βέλγιο: €0,36/λεπτό. Ελάχιστη χρέωση 30 δευτερόλεπτα, χρέωση ανά δευτερόλεπτο

2. SMS προς Ελλάδα: €0,10

3. Κίνηση δεδομένων roaming: €0,55/ΜΒ με βήμα χρέωσης 1 ΚΒ

 

Ακριβώς τις ίδιες χρεώσεις είχα και σε πρόσφατο ταξίδι στην Αυστρία, οπότε λογικά θα είναι πάνω-κάτω οι ίδιες. Δεν χρειάζεται καμιά διαδικασία για το roaming (ενεργοποιείται αυτόματα σε αντίθεση με τα συμβόλαια) απλά να αφήσεις το κινητό να συνδεθεί αυτόματα με το τοπικό δίκτυο και φυσικά να έχεις χρήματα για τις κλήσεις σου!

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου είσαι με F2G έτσι;;

 

Ναι, ξέχασα να το αναφέρω. Είμαι από τους παλιούς με το F2G2, αν αυτό κάνει κάποια διαφορά.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

φίλε ακριβώς το ίδιο ψάχνω και εγώ για Γαλλία, αν δεις στις ειδήσεις Ελλάδας ανακοίνωσε μείωση τιμής για την υπηρεσία roamer http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5007179#post5007179

και

http://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/prosfores/hamiles-hreoseis-sto-exoteriko-gia-tous-sundromites-wind/

από ότι κατάλαβα για εξερχόμενες 0,45ευρώ/ κλήση για τα πρώτα 3 λεπτά και μετά 0,0057€ ανά δευτερόλεπτο, για εισερχόμενες 0,45ευρώ για τα πρώτα 30 λεπτά (!).

 

Το θέμα είναι αν ισχύει για F2G ή πρέπει να το γυρίσουμε σε windcard, η ανακοίνωση λέει

"...και οι συνδρομητές συμβολαίου W, WIND to ALL και ΚαρτοΣύνδεσης για ιδιώτες και συνδρομητές καρτοκινητής μπορούν να την ενεργοποιήσουν ή να την απενεργοποιήσουν στέλνοντας ένα δωρεάν γραπτό μήνυμα ROAMER NAI ή ROAMER ΟΧΙ στο 1284 ή καλώντας στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών..."

 

Επίσης προσπαθώ να καταλάβω και για το data roaming για καρτοκινητή, το οποίο από ότι κατάλαβα λέει οτι χρεώνει 0,0005ευρώ/ ΚΒ με χρέωση ανα 1 ΚΒ (και όχι ανα 10ΚΒ που ισχύει στα συμβόλαια)...

http://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/sundromites-kartokinitis/datamms/

δηλαδή χοντρικά 0,5 ευρώ το ΜΒ, αλλά είναι πιό φτηνό από το cu που έχει 0,00084/ KB (βέβαια έχει το ημερήσιο πακέτο 15ΜΒ με 5 ευρώ αντί για 7,5 που θα στοίχιζε στο F2G αλλά μετά τα 15 ΜΒ είνια πιό ακριβό το ανα ΚΒ)

 

Μάλλον πρέπει να καλέσουμε στην εξυπηρέτηση για να επιβεβαιώσουμε αν ισχύουν τα παραπάνω για F2G - εγώ θα πάρω το βράδυ γιατί δεν το έχω μαζί μου σήμερα...

 

http://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/sundromites-kartokinitis/datamms/

Είναι σαφές. Δεν ισχύει για καρτοκινητά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ http://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/sundromites-kartokinitis/exerhomenes-kliseis/ λέει ότι η εξερχόμενη κλήση είναι 0,295 ευρώ/λεπτό. Με το roamer μετά τα 3 πρώτα λεπτά που είναι ελάχιστη χρέωση η τιμή είναι 0,34 και ο φίλος στο Βέλγιο είχε μήνυμα για 0,36. Άντε τώρα να βγει άκρη πάντως σαν τιμές δεν είναι μεγάλες. Τα data όμως είναι πολύ ακριβά. Γνωρίζει κανείς τι παίζει με τιμές data σε καρτοκινητά στη Γερμανία και αν αξίζει τον κόπο να πάρω μια Γερμανική sim για data που να αξίζει όμως και για roaming σε γειτονικές χώρες?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, αρχίζω να πιστεύω ότι η σχετική διαφήμιση της wind, ότι όταν οι άνθρωποι προσπαθούν, οι εταιρείες πρέπει να προσπαθούν περισσότερο, γίνεται πράξη. Με πήραν σήμερα τηλέφωνο για να με επιβραβεύσουν που είμαι για αρκετά χρόνια σταθερός πελάτης και μου μείωσαν το πάγιο στο σταθερό (double play M) από 34€ σε 27€. Το πιο ‘’κουφό’’ όμως (δεν ξέρω εάν έκανα καλά που δεν δέχτηκα) είναι ότι μου έκαναν και μία προσφορά, επειδή έχω κάνει αίτηση διακοπής συμβολαίου και μετατροπή σε f2g, στο καρτοσύνδεση 28 με πάγιο 8€! το μήνα για πάντα! (μου είπαν συγκεκριμένα για όσο θα είμαι στη wind). Πως το ακούτε όλο αυτό;
Link to comment
Share on other sites

και βεβαια αξιζει χωρις πολλες επεξεγησεις...

βαλε μια καρτα 5 ευρω να ανανεωθει για εναν χρονο και μετα ανελυσε το μονος σου κατα ποσο σε συμφερει η χρηση του χωρις να βιαζεσαι..[/quote

 

Ακριβώς αυτό! ανανεωσε μην το χάσει και ψαξ το με την υσηχία σου, εχει πολύ καλά πακετάκια & συνδυασμούς

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαφές. Δεν ισχύει για καρτοκινητά.

 

συγγνώμη εσύ καταλαβαίνεις οτι στο "...συνδρομητές καρτοκινητής μπορούν να..." δεν εννοεί και τα καρτοκινητά;

 

Τέλος πάντων, θα καλέσω το βράδυ από το f2g μου να το διευκρινίσω και θα ενημερώσω...

 

edit: Λοιπόν μίλησα με την εξυπηρέτηση πριν λίγο, το wind roamer (με τα 0,45 για εξερχόμενη μέχρι 3 λεπτά και για εισερχόμενη μέχρι 30 λεπτά για ζώνη 1) ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ για Free2Go, μου λέει "μα αφού το λέει ξεκάθαρα η ανακοίνωση οτι ισχύει για συνδρομητές καρτοκινητής" - δεν ήθελα να τη στεναχωρήσω με τους ορισμούς (ένας καρτοκινητός είναι χρήστης, οχι συνδρομητής αφού δεν πληρώνει συνδρομη)!!

Επίσης μου επιβεβαίωσαν και την χρέωση κίνησης 3G σε roaming (0,0005/ΚΒ ή 0,55 ανα ΜΒ όπως είπε ένας φίλος πιό πάνω - για ζώνη 1). Έχοντας ψάξει τα αντίστοιχα του CU είναι σαφώς φτηνότερες οι τιμές της wind!

Edited by PP6210
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αύριο μάλλον μου λήγει το υπόλοιπο της wind και έχω wind free to go 2 αξίζει να το κρατήσω ; ισχύει ακόμα το 0,11ευρώ/λεπτο ; ή όχι ; νομίζω ότι έχει αναφερθεί ότι αξίζει να το κάνω αυτό !

 

Το 0,11 ευρώ/λεπτό ισχύει αλλά δεν είναι αυτός βασικός λόγος για να το κρατήσεις εφόσον δεν το χρησιμοποιείς από ότι καταλαβαίνω. Και εγώ είμαι στο F2G2 αλλά οι κλήσεις έτσι και αλλιώς γίνονται έχοντας κάνει αγορά πακέτου (200 λεπτά προς όλους + 100 προς WIND + 100 SMS προς WIND με 5 ευρώ) που κοστίζει πολύ φτηνότερα έχοντας κλήσεις 0,11 ευρώ/λεπτό. Εάν έχεις ενεργοποιήσει την προσφορά για τα 300 λεπτά bonus με κάθε ανανέωση 10+ ευρώ τότε αξίζει να μείνεις και με το παραπάνω.

 

Κι εγώ συμφωνώ ότι πρέπει να κρατήσεις το νούμερο (έστω και με μία ανανέωση 5€/χρόνο) μιας και εκτός από το ενεργοποιημένο bonus που έχεις ισχύει η χρέωση 0,11€/1'. Εννοείται ότι οι περισσότεροι που έχουμε F2G2 μιλάμε πια (και στέλνουμε sms) μόνο μέσω bonus και πακέτων, αλλά ποτέ δεν γνωρίζεις αν όλα αυτά καταργηθούν ή είναι ασύμφορα. Οπότε είναι σημαντικό να έχεις χαμηλή βασική χρέωση έστω κι αν δεν την χρειάζεσαι τώρα!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω ένα συμβόλαιο Wind και σκέφτομαι την μετατροπή του σε καρτοκινητό. Τώρα οι λογαριασμοί μου είναι 25-30 €.

Έχει 2 ώρες ομιλίας και 300 mb data.

Συμφέρει ή όχι η μετατροπή?

Για κάτι αντίστοιχο σε ομιλία και data πόσο βγαίνει με καρτοκινητό?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ http://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/sundromites-kartokinitis/exerhomenes-kliseis/ λέει ότι η εξερχόμενη κλήση είναι 0,295 ευρώ/λεπτό. Με το roamer μετά τα 3 πρώτα λεπτά που είναι ελάχιστη χρέωση η τιμή είναι 0,34 και ο φίλος στο Βέλγιο είχε μήνυμα για 0,36. Άντε τώρα να βγει άκρη πάντως σαν τιμές δεν είναι μεγάλες. Τα data όμως είναι πολύ ακριβά. Γνωρίζει κανείς τι παίζει με τιμές data σε καρτοκινητά στη Γερμανία και αν αξίζει τον κόπο να πάρω μια Γερμανική sim για data που να αξίζει όμως και για roaming σε γειτονικές χώρες?

 

0,295 + 23% ΦΠΑ = 0,36

Link to comment
Share on other sites

Τώρα οι λογαριασμοί μου είναι 25-30 €.

Έχει 2 ώρες ομιλίας και 300 mb data.

για ονομα του Θεου,τρεχα γρηγορα,τιποτα αλλο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω ένα συμβόλαιο Wind και σκέφτομαι την μετατροπή του σε καρτοκινητό. Τώρα οι λογαριασμοί μου είναι 25-30 €.

Έχει 2 ώρες ομιλίας και 300 mb data.

Συμφέρει ή όχι η μετατροπή?

Για κάτι αντίστοιχο σε ομιλία και data πόσο βγαίνει με καρτοκινητό?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Πιστεύω για το προφίλ σου η Q είναι πιο συμφέρουσα από το f2g. 2 πακέτα των 3 ευρώ με 80 λεπτά το καθένα(ελάχιστη διάρκεια κλήσης το 1 λεπτό και βήμα χρέωσης το λεπτό) Δηλαδή μάξιμουμ 160 μονόλεπτες κλήσεις(αμα θες αγοράζεις και με 1 ευρώ 400 λεπτά προς wind/q, οπότε αν έχεις πολλούς wind/q ενδεχομένως να μπορείς να την βγάλεις καθαρή και με ένα μόνο πακέτο των 80 λεπτών με 3 ευρώ).

Μετά έχει με 3 ευρώ 120ΜΒ+120ΜΒ δώρο ή με 5 ευρώ 500ΜΒ+100ΜΒ δώρο. Με online bonus όλα αυτά! Online να τα ενεργοποιείς!

 

Εν σχέσει με ό,τι έχεις τώρα στο συμβόλαιο το (υπερ)καλύπτεις με:

 

3+3 ευρώ για 2 πακέτα των 80 λεπτών και 1 πακέτο των 5 ευρώ για 500ΜΒ+100ΜΒ δώρο.

Σύνολο 11 ευρώ χωρίς τον φόρο 12%, δηλαδή 11 χ 1.12 =12.32 ευρώ!

http://www.wind.gr/gr/q/paketa-q/proteinomena-online-paketa/

=================================================================

Στο f2g θα ήθελες(δεδομένου ότι εκεί τα πακέτα έχουν 3 λεπτη ελάχιστη χρέωση και μετά χρέωση ανά δευτ.) το λιγότερο:

1 πακέτο των 200 λεπτών με 5 ευρώ που διαρκεί 30 μέρες

Αφού τελειώσει αυτό, θα ήθελες το πακέτο με 2 ευρώ για 100 λεπτά που διαρκεί για 15 μέρες

Αφου τελειώσει αυτό, θα ήθελες ξανά το πακέτο των 2 ευρώ για 100 λεπτά που διαρκεί 15 μέρες

Και ίντερνετ με 5 ευρώ(για 1 γίγα)(φθηνότερο πακέτο δεν υπάρχει)

Σύνολο χωρίς το φόρο 12%, 5+2+2+5=14. Επί τον φόρο 14*1,12=15,68

(online πάλι τα πακέτα για πιο πολλά μπόνους)

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη εσύ καταλαβαίνεις οτι στο "...συνδρομητές καρτοκινητής μπορούν να..." δεν εννοεί και τα καρτοκινητά;

 

Τέλος πάντων, θα καλέσω το βράδυ από το f2g μου να το διευκρινίσω και θα ενημερώσω...

 

edit: Λοιπόν μίλησα με την εξυπηρέτηση πριν λίγο, το wind roamer (με τα 0,45 για εξερχόμενη μέχρι 3 λεπτά και για εισερχόμενη μέχρι 30 λεπτά για ζώνη 1) ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ για Free2Go, μου λέει "μα αφού το λέει ξεκάθαρα η ανακοίνωση οτι ισχύει για συνδρομητές καρτοκινητής" - δεν ήθελα να τη στεναχωρήσω με τους ορισμούς (ένας καρτοκινητός είναι χρήστης, οχι συνδρομητής αφού δεν πληρώνει συνδρομη)!!

Επίσης μου επιβεβαίωσαν και την χρέωση κίνησης 3G σε roaming (0,0005/ΚΒ ή 0,55 ανα ΜΒ όπως είπε ένας φίλος πιό πάνω - για ζώνη 1). Έχοντας ψάξει τα αντίστοιχα του CU είναι σαφώς φτηνότερες οι τιμές της wind!

Συγνώμη λάθος μου

Αυτό που δεν ισχύει πλέον για καρτοκινητά είναι το DATA ROAMER

to WIND Roamer ισχύει κανονικά.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω για το προφίλ σου η Q είναι πιο συμφέρουσα από το f2g. 2 πακέτα των 3 ευρώ με 80 λεπτά το καθένα(ελάχιστη διάρκεια κλήσης το 1 λεπτό και βήμα χρέωσης το λεπτό) Δηλαδή μάξιμουμ 160 μονόλεπτες κλήσεις(αμα θες αγοράζεις και με 1 ευρώ 400 λεπτά προς wind/q, οπότε αν έχεις πολλούς wind/q ενδεχομένως να μπορείς να την βγάλεις καθαρή και με ένα μόνο πακέτο των 80 λεπτών με 3 ευρώ).

Μετά έχει με 3 ευρώ 120ΜΒ+120ΜΒ δώρο ή με 5 ευρώ 500ΜΒ+100ΜΒ δώρο. Με online bonus όλα αυτά! Online να τα ενεργοποιείς!

 

Εν σχέσει με ό,τι έχεις τώρα στο συμβόλαιο το (υπερ)καλύπτεις με:

 

3+3 ευρώ για 2 πακέτα των 80 λεπτών και 1 πακέτο των 5 ευρώ για 500ΜΒ+100ΜΒ δώρο.

Σύνολο 11 ευρώ χωρίς τον φόρο 12%, δηλαδή 11 χ 1.12 =12.32 ευρώ!

http://www.wind.gr/gr/q/paketa-q/proteinomena-online-paketa/

=================================================================

Στο f2g θα ήθελες(δεδομένου ότι εκεί τα πακέτα έχουν 3 λεπτη ελάχιστη χρέωση και μετά χρέωση ανά δευτ.) το λιγότερο:

1 πακέτο των 200 λεπτών με 5 ευρώ που διαρκεί 30 μέρες

Αφού τελειώσει αυτό, θα ήθελες το πακέτο με 2 ευρώ για 100 λεπτά που διαρκεί για 15 μέρες

Αφου τελειώσει αυτό, θα ήθελες ξανά το πακέτο των 2 ευρώ για 100 λεπτά που διαρκεί 15 μέρες

Και ίντερνετ με 5 ευρώ(για 1 γίγα)(φθηνότερο πακέτο δεν υπάρχει)

Σύνολο χωρίς το φόρο 12%, 5+2+2+5=14. Επί τον φόρο 14*1,12=15,68

(online πάλι τα πακέτα για πιο πολλά μπόνους)

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/

 

Δεν συμφωνω νομιζω ειναι καλυτερο να παει σε f2g

Με 5 ευρω αγοραζει 200' προς ολους και παιρνει δωρο 100’ + 100 SMS προς WIND & Q

Και με 2 ευρω παιρνει 250ΜΒ και παιρνει δωρο αλλα 50’ + 50 SMS προς WIND & Q

Οποτε με 7 ευρω το μηνα εχει 200' προς ολους, 150’ προς WIND & Q, 150 SMS προς WIND & Q, 250ΜΒ

*Αν εχεις το σταθερο σου στη wind παιρνεις 120' προς ολους δωρεαν καθε μηνα

**Αν εχεις φοιτητη γνωστο στην οικογενεια μπορεις να παρεις 1000' προς ολους και 1GΒ με 5ευρω το μηνα

Edited by gm45
Link to comment
Share on other sites

Όλοι συνδρομητές είμαστε. Συνδρομητές καρτοκινητής, συνδρομητές καρτοσυμβολαιου, συνδρομητές συμβολαίου τάδε.

Συνδρομή πληρώνουμε στα καρτοκινητα. Υπάρχει συνδρομη ανά έτος.

Τουλάχιστον αυτό ήξερα μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...