Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν λεμε σιγουρα το εχετε κανει και το λετε η βασιζεστε σε αυτο που υποσχεται το μαγαζι?

 

Ε δεν νομίζω να το ανεβάζουν στο site και να μην ισχύει. Προσωπικά δεν έχω κάνει ενεργοποίηση γιατί δεν με συμφέρει η 20αρα αλλά δύο των 10.

Link to comment
Share on other sites

και τι θα με ενοχλούσε?

αρκει να μην κοψει την επεκταση και την κανει ξεχωριστο πακετο οπως λες με αυξηση τιμης

 

Ε δεν νομίζω να το ανεβάζουν στο site και να μην ισχύει.

επειδη οπως εχει αναφερθει ειναι παλια πακετα...και προσωπικα την πατησα παλαιοτερα ...δεν βαριεσαι....δεν τους εχω και τοσο εμιστοσυνη πια.

αυριο που θα την παρω θα σας πω απο πρωτο χερι,τι ισχυει μονο ομως για τα 5€Χ6,αναγκαστικα γιατι το f2g δεν υποστηριζει twinsim

ιδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος θέλει ας γίνει λίγο πιο σαφής, γιατί πολλοί γράφουν εδώ με ασάφειες.

Όσοι είμαστε στο παλιό F2G, που με τα 10 ευρώ, έχουμε μπόνους 300' προς όλους,

αν βάλουμε 20 ευρώ θα έχουμε και άλλα 200' προς όλους; Δηλαδή συνολικά 500΄;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος θέλει ας γίνει λίγο πιο σαφής, γιατί πολλοί γράφουν εδώ με ασάφειες.

Όσοι είμαστε στο παλιό F2G, που με τα 10 ευρώ, έχουμε μπόνους 300' προς όλους,

αν βάλουμε 20 ευρώ θα έχουμε και άλλα 200' προς όλους; Δηλαδή συνολικά 500΄;

 

φιλε γιατί να το κάνεις; θα βάλεις 2χ10Ε και θα έχεις 600' προς όλους και τα λεφτά στην κάρτα. Γιατί να βάλεις 20 € ;;;;;;;;;;;;;;???????????

Βάλε 10 και όταν πάνε να τελειώσουν βάζεις άλλα 10.

Link to comment
Share on other sites

φιλε γιατί να το κάνεις; θα βάλεις 2χ10Ε και θα έχεις 600' προς όλους και τα λεφτά στην κάρτα. Γιατί να βάλεις 20 € ;;;;;;;;;;;;;;???????????

Βάλε 10 και όταν πάνε να τελειώσουν βάζεις άλλα 10.

 

Θα μπορούσε να το κάνει για τον εξής απλό λόγο :

Το δώρο παρέχεται σε δύο ανανεώσεις τον μήνα. Μπορεί κανείς λοιπόν να κάνει δύο ανανεώσεις των 20 Ευρώ και να πάρει 1000

Απεναντίας με 4 ανανεώσεις των 10 θα πάρει μόνο 600.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να το κάνει για τον εξής απλό λόγο :

Το δώρο παρέχεται σε δύο ανανεώσεις τον μήνα. Μπορεί κανείς λοιπόν να κάνει δύο ανανεώσεις των 20 Ευρώ και να πάρει 1000

Απεναντίας με 4 ανανεώσεις των 10 θα πάρει μόνο 600.

Ε τότε βάζει 2χ10Ε =600' και μετά 20 για άλλα 500'.

Συνολο 1100'.....στα μαθηματικά είχες θέμα.. :lol: :D

Εκτός αν σύνολο γενικά 2 ανανεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε βάζει 2χ10Ε =600' και μετά 20 για άλλα 500'.

Συνολο 1100'.....στα μαθηματικά είχες θέμα.. :lol: :D

Εκτός αν σύνολο γενικά 2 ανανεώσεις.

 

Μα μέχρι 2 ανανεώσεις το μηνα δεν δίνεται το 300αρι?αρα 2χ10 600' και στο αλλο 20€ 200'.Ετσι δεν έιναι?800' δεν βγαίνουν?

Link to comment
Share on other sites

Μα μέχρι 2 ανανεώσεις το μηνα δεν δίνεται το 300αρι?αρα 2χ10 600' και στο αλλο 20€ 200'.Ετσι δεν έιναι?800' δεν βγαίνουν?

Τότε έχεις δίκιο.

Είχα την εντύπωση ότι άλλο πακέτο είναι το 10ευρω και άλλο το 20ευρω. Δεν κατάλαβα ότι είναι μαζί. Τώρα το κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να το κάνει για τον εξής απλό λόγο :

Το δώρο παρέχεται σε δύο ανανεώσεις τον μήνα. Μπορεί κανείς λοιπόν να κάνει δύο ανανεώσεις των 20 Ευρώ και να πάρει 1000

Απεναντίας με 4 ανανεώσεις των 10 θα πάρει μόνο 600.

Αν ειναι να βαζεις 40 ευρω καρτα , κανεις και συμβολαιο.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα φίλε με 40 ευρώ έχεις 1000 προς όλους και άλλα 1400 ξοδεύοντας τα λεπτα αυτά σε πακέτα των 5 ευρω

Αν αγοράσεις κανένα προς wind έχεις ακόμα περισσότερα

Αλλά ο καθένας έχει τις δικές του προτιμήσεις

Ξέρω δεκάδες φίλους μου που θα τους βόλευε η κάρτα αλλά προτιμούν συμβόλαιο και αντίστροφα

Επιπλέον δεν χρειάζεστε να βάζεις κάθε μήνα 40 ευρώ

Μπορεί απλά κάποιον μήνα να σου χρειαστεί δύο φορές

Η κάρτα είναι pay as you go

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

ούτε ένα cent στην wind.. όλοι μαύρο στους αλήτες!!!

 

Ναι γιατι οι αλλες ειναι καλυτερες?μου εχουν κανει οι αλλες δυο εταιριες εμενα πολλες λαμογιες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Be Creative.......
Link to comment
Share on other sites

Παντού και πάντα θα υπάρχουν δυσαρεστημενοι πελάτες σε όλες τις εταιρίες. Το θέμα είναι πόσο ευχαριστημενη είναι η πλειοψηφία και η wind με τα νέα πακέτα σε συνδυασμό με τα προνόμια που έχουν οι παλιότεροι πελάτες της δε μπορεί παρά να τους έχει ευχαριστημενους.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πλέον αν κάνεις φορητότητα σε wind δεν ισχύει με 10 ευρώ τα 300 λεπτά προς όλους?

 

επίσης έχω 2 wind f2g με ενεργοποιημένο το bonus ομιλίας 300' προς όλους. έχασα όμως το κινητό μου που είχε το ένα νούμερο μέσα. μπορώ να μεταφέρω το υπόλοιπο της χαμένης κάρτας στην άλλη? υπάρχει υπηρεσία μεταφοράς υπολοίπου?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πλέον αν κάνεις φορητότητα σε wind δεν ισχύει με 10 ευρώ τα 300 λεπτά προς όλους?

 

επίσης έχω 2 wind f2g με ενεργοποιημένο το bonus ομιλίας 300' προς όλους. έχασα όμως το κινητό μου που είχε το ένα νούμερο μέσα. μπορώ να μεταφέρω το υπόλοιπο της χαμένης κάρτας στην άλλη? υπάρχει υπηρεσία μεταφοράς υπολοίπου?

 

Τα 10€ 300' δωρο η 500mb δώρο δεν ισχύει για νέες συνδέσεις πλέον παρά μόνο για τους παλιούς συνδρομητές όπως πχ στους 2 αριθμούς που έχεις.Επισης η υπηρεσία μεταφοράς υπολοίπου δεν υπάρχει αλλα μπορείς να πας σε ένα κατάστημα Wind και με 5€ να σου τον δώσουν ξανά αυτον που έχασες...!

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον δεν χρειάζεστε να βάζεις κάθε μήνα 40 ευρώ

Μπορεί απλά κάποιον μήνα να σου χρειαστεί δύο φορές

Η κάρτα είναι pay as you go

 

+100 Εκεί ακριβώς βρίσκεται και ένα από τα μεγαλύτερα της πλεονεκτήματα

 

Παντού και πάντα θα υπάρχουν δυσαρεστημενοι πελάτες σε όλες τις εταιρίες. Το θέμα είναι πόσο ευχαριστημενη είναι η πλειοψηφία και η wind με τα νέα πακέτα σε συνδυασμό με τα προνόμια που έχουν οι παλιότεροι πελάτες της δε μπορεί παρά να τους έχει ευχαριστημενους.

 

Προφανώς δεν μπορεί να είναι δυσαρεστημένοι ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο μου post και σαν νέο μέλος θα ήθελα να καλησπερίσω όλα τα μέλη.

Είμαι συνδρομητής στο f2g με 2 νούμερα.

Στο πρώτο νούμερο σαν παλιός έχω το bonus των 300' στο δεύτερο το οποίο είχα κάνει φορητότητα απο άλλον πάροχο γύρω στον Ιούνιο δεν την είχα.

Σήμερα πήρα μύνημα στο δεύτερο νούμερο ότι ισχύει η προσφορά των 300' και σε αυτό.

Πράγματι μπήκα στο myf2g και είδα ότι μου είχαν ενεργοποιήσει το bonus.

Ανανέωσα με 10 ευρώ και πραγματικά μου έβαλαν τα 300' .

Το πήρε κανένας αλλος αυτό ή εγώ μόνο ήμουνα ο τυχερός ;

Link to comment
Share on other sites

...έχασα όμως το κινητό μου που είχε το ένα νούμερο μέσα...

 

Φίλε μου αφού το έχασες (κι αν ήταν δηλωμένο στο όνομα σου), μπορείς απλούστατα να ζητήσεις αντικατάσταση sim (€5).

Απλά φρόντισε να τους επισημάνεις, ώστε να μεταφερθούν επακριβώς όλα τα χαρακτηριστικά της χαμένης (άρα και το €10/300'), ανεξάρτητα εάν η περίοδος της προσφοράς έχει παρέλθει.

Εναλλακτικά, όπως έχω γράψει και πιο πάνω, υπάρχουν ακόμη (μικρά) stock σε €10/300', κυρίως μέσω ομάδων promotion (Ομόνοια, Πειραιάς, Περιστέρι κλπ) και πιθανώς και στα public, οπότε παίρνεις νέο νούμερο, αλλά με την ιδιαίτερη αυτή δυνατότητα.

Ψάχνεις F2G€10/300', F2G€30, κλπ δυσεύρετα καρτοκινητά όλων των εταιριών ή εύκολα νούμερα;
Link to comment
Share on other sites

Το πήρε κανένας αλλος αυτό ή εγώ μόνο ήμουνα ο τυχερός ;

 

Καλωσόρισες στην παρέα μας φιλαράκι.

Δε μας γράφεις εάν στο sms υπήρχε και κάποιος περιορισμός, πχ "μέχρι τις επόμενες 5 ημέρες" ή κάτι τέτοιο, οπότε σχεδόν σίγουρα σε "αναβάθμισαν" μόνιμα από την ίδια τη Wind, για λόγους που είναι τόσοι πολλοί κι έχουν να κάνουν με τις προωθητικές ενέργειες της κάθε εταιρίας ή το προφίλ κατανάλωσης του συνδρομητή κλπ.

Ωστόσο σχεδόν σίγουρο επίσης είναι ότι δεν ήσουν μόνο εσύ ο τυχερός, διότι πολλές αντίστοιχες ευχάριστες εκπλήξεις ανέκαθεν μας έκαναν οι Wind/Q, αλλά και οι υπόλοιποι Πάροχοι, ανάλογα με την εκάστοτε στρατηγική τους, απλά η W τελευταία βγαίνει όλο και πιο επιθετικά από πλευράς προσφορών.

Ελπίζω να συνεχίσουν έτσι και οι 3 τους, κι εμείς να μπορούμε να αξιοποιούμε κατάλληλα τις προσφορές τους.

Ψάχνεις F2G€10/300', F2G€30, κλπ δυσεύρετα καρτοκινητά όλων των εταιριών ή εύκολα νούμερα;
Link to comment
Share on other sites

Δε μας γράφεις εάν στο sms υπήρχε και κάποιος περιορισμός, πχ "μέχρι τις επόμενες 5 ημέρες" ή κάτι τέτοιο.

 

Δεν υπήρχε κάτι τέτοιο στο sms, άλλωστε το post είναι κυριολεκτικό οπότε αν υπήρχε θα είχε αναφερθεί.

Καλώς σας βρήκα αν και παρακολουθώ το forum σαν επισκέπτης αρκετό καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά να επιβεβαιώσω και εγώ οτι υπάρχει bonus ανανέωσης μεσω καταστήματος μιας και έλαβα την εξής απάντηση απο την σελίδα της Wind στο Facebook:

 

"Καλησπέρα Giorgo

Tα bonus ανανέωσης καταστημάτων που ισχύουν για F2G και Q είναι τα παρακάτω. Ό,τι άλλο χρειαστείς είμαστε στη διάθεσή σου.

5-19 € ->120’ wind/q

20+ € ->300’ wind/q

Ευχαριστούμε."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...