Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι φιλε μου ολοι εμεις που καναμε ενεργοποιηση μεχρι της 23 θα απολαμβανουμε τ απολλα ΜΒ....αφου ειναι ΕΛΕΙΝΟΙ τι περιμενεις!!!!σε μια βδομαδα και απεσυραν την προσφορα την καλη προσφορα :mad:..........

 

Είσαι σίγουρος γι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζα τι εγινε σημερα, και απεφυγα να μπω ιντερνετ. Ξερει κανεις αν εφτιαξε το συστημα και ειναι ασφαλες να μπουμε ιντερνετ;
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους που δοκιμάζετε τις υπηρεσίες της wind πρώτοι! :D

Περιμένω να μου πείτε πότε θα στρώσει εντελώς η κατάσταση για να χρησιμοποιήσω κι εγώ το ιντερνετ κάποια στιγμή :p.

Στο μεταξύ χρησιμοποιώ την Q που είναι δωρεάν μέχρι 31/3.

 

Πάντως σήμερα το μπόνους εισερχομένων λειτούργησε κανονικά και μου ήρθε η ειδοποίηση για τα 20' και ξαναέστειλα στο 1240 για τον επόμενο μήνα και όλα οκ.

Σε αντίθεση με τα προβλήματα του 1269 και του 1260.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ενεργοποίησω την προσφορά της Wind για να'χω λίγο Mobile Internet, αλλά καλώντας στο 1245 ακούω το εξής:

 

«Σας ενημερώνουμε ότι δεν είναι δυνατή η πραγματοποίηση εξερχομένων κλήσεων από το κινητό σας. Σε περίπτωση οικονομικής εκκρεμότητας, παρακαλούμε τακτοποίηστε την οφειλή σας στο κοντινότερο κατάστημα Wind για να γίνει άμεση ενεργοποίηση της γραμμής σας».

 

Παραπάνω είδα ότι ένας φίλος ενεργοποίησε επιτυχώς την προσφορά. Μήπως έπεσα πάνω στις εργασίες του δικτύου (προσπαθώ από τις 19:00) ; :confused:

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος γι αυτο?

 

Κανείς δεν είναι σίγουρος. Επίσημη θέση της εταιρείας για το θέμα αυτό δεν υπάρχει. Κάποιο μέλος ανέφερε ότι σε ερώτημά του στο 1260 έλαβε την απάντηση ότι τελικά θα ισχύσουν τα 100 ΜΒ για όλους. Φοβάμαι ότι τελικά θα το μάθουμε μόνο από την πράξη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest firefighter
Αγορασα σημερα ενα νουμερο Q για να το εχω παραλληλα με ενα αλλο της wind Με την δευτερη οι ρυθμισεις μου στο ιντερνετ ειναι οκ στο iphone με την πρωτη αφου εκανα και μια ανανεωση χρονου ομιλιας και μετα περασα στο APN 192.168. κλπ εκανα επανακκινηση τιποτα τζιφος το ιντερνετ .Επικοινωνησα με την εξ.πελατων μου ειπαν οτι ειναι ολα οκ απο αυτους .Κατι συμβαινει παντως γιατι δεν μπορει με την wind ολα οκ και με την Q τζιφος ,εκανα και ενεργοποιηση το πακετο 1500 .Τι αλλο να κανω???
Link to comment
Share on other sites

Πόσο πιο κάτω από τον πάτο μπορεί να φτάσει αυτή η εταιρεία! Με τέτοια προσφορά αναμενόμενο ήταν να δημιουργηθούν προβλήματα και στο δίκτυο και στην εταιρεία. Έδωσε μία προσφορά μάζεψε κόσμο.. αλλά μετά από αυτή την αλλαγή θα βρεθεί σε χειρότερη θέση από πριν!!!
Link to comment
Share on other sites

Πόσο πιο κάτω από τον πάτο μπορεί να φτάσει αυτή η εταιρεία! Με τέτοια προσφορά αναμενόμενο ήταν να δημιουργηθούν προβλήματα και στο δίκτυο και στην εταιρεία. Έδωσε μία προσφορά μάζεψε κόσμο.. αλλά μετά από αυτή την αλλαγή θα βρεθεί σε χειρότερη θέση από πριν!!!

 

Τι λες ρε φιλε γιατι να βρεθει πιο κατω ;;;Επειδη δινει κατι εντελως δωρεαν ενω οι αλλες με 10 ευρω ;

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πιο κάτω από τον πάτο μπορεί να φτάσει αυτή η εταιρεία! Με τέτοια προσφορά αναμενόμενο ήταν να δημιουργηθούν προβλήματα και στο δίκτυο και στην εταιρεία. Έδωσε μία προσφορά μάζεψε κόσμο.. αλλά μετά από αυτή την αλλαγή θα βρεθεί σε χειρότερη θέση από πριν!!!

 

το πρόβλημα που δημιουργηθηκε έχει να κάνει με αναβάθμιση-αλλαγή βάσης στο σύστημα καρτοκινητής της εταιρίας και φυσικά δεν έχει να κάνει με την προσφορά!

Τα 100 μb ισχύουν πλέον (100%), άλλωστε η διαφήμιση έλεγε ενεργοποίηση μέχρι 23/03, έχει να κάνει με την πολιτική της εταιρίας, εννοείτε πως το να δώσει 1,5 gb δεν ήταν γκάφα και μετά το άλλαξε όπως είπαν μερικοί!:D

πίστεψε με, αυτό που ήθελε να πετύχει η εταιρία το πέτυχε και φυσικά ευνόησε χιλιάδες συνδρομητές!

Link to comment
Share on other sites

Τι λες ρε φιλε γιατι να βρεθει πιο κατω ;;;Επειδη δινει κατι εντελως δωρεαν ενω οι αλλες με 10 ευρω ;

 

Για την ώρα ΛΕΕΙ ότι θα το δώσει, με τα προβλήματα που υπάρχουν δεν το έχει δώσει πραγματικά. Όταν το δώσει θα την παραδεχτώ, μέχρι τότε όμως ΚΡΑ!

 

Επίσης το παν στο μάρκετινγκ είναι να μην δίνεις λιγότερα απ'αυτά τα οποία κάνεις τους καταναλωτές να προσδοκούν, γιατί μετά αισθάνονται εξαπατυμένοι, ακόμα και αν τους δίνεις περισσότερα από τους υπόλοιπους. Αν δεν είχε σκοπό να δώσει 3GB internet, καλύτερα να μην το ανακοίνωνε καθόλου. Και με τα 100mb πάλι καλή προσφορά ήταν. Αφού το ανακοίνωσε όμως όφειλε να το δώσει όπως το ανακοίνωσε.

 

το πρόβλημα που δημιουργηθηκε έχει να κάνει με αναβάθμιση-αλλαγή βάσης στο σύστημα καρτοκινητής της εταιρίας και φυσικά δεν έχει να κάνει με την προσφορά!

Τα 100 μb ισχύουν πλέον (100%), άλλωστε η διαφήμιση έλεγε ενεργοποίηση μέχρι 23/03, έχει να κάνει με την πολιτική της εταιρίας, εννοείτε πως το να δώσει 1,5 gb δεν ήταν γκάφα και μετά το άλλαξε όπως είπαν μερικοί!:D

πίστεψε με, αυτό που ήθελε να πετύχει η εταιρία το πέτυχε και φυσικά ευνόησε χιλιάδες συνδρομητές!

 

Έχεις εν μέρη δίκιο φίλε μου, αλλά με αυτούς που πιθανόν τρέξαν για φορητότητα στηριγμένοι στη προσφορά με τα 3GB τι γίνεται; Στο Site της γιατί γράφει ομηλία free, sms free και Internet : Free αφού δίνει 100mb;

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ.

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα σημερα ενα νουμερο Q για να το εχω παραλληλα με ενα αλλο της wind Με την δευτερη οι ρυθμισεις μου στο ιντερνετ ειναι οκ στο iphone με την πρωτη αφου εκανα και μια ανανεωση χρονου ομιλιας και μετα περασα στο APN 192.168. κλπ εκανα επανακκινηση τιποτα τζιφος το ιντερνετ .Επικοινωνησα με την εξ.πελατων μου ειπαν οτι ειναι ολα οκ απο αυτους .Κατι συμβαινει παντως γιατι δεν μπορει με την wind ολα οκ και με την Q τζιφος ,εκανα και ενεργοποιηση το πακετο 1500 .Τι αλλο να κανω???

 

To APN είναι myq

Τι είναι αυτό το 192.168?

 

http://www.myq.gr/default.asp?siteID=1&pageID=275&langID=1

•Όνομα Προφίλ: Q Internet

 

•Σημείο πρόσβασης: myq

 

•Διακομιστής μεσολάβισης: (κενό)

 

•Πόρτα: (κενό)

 

•Αρχική σελίδα: (κενό)

 

•Όνομα χρήστη: (κενό)

 

•Κωδικός πρόσβασης: (κενό)

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήμερα το μπόνους εισερχομένων λειτούργησε κανονικά και μου ήρθε η ειδοποίηση για τα 20' και ξαναέστειλα στο 1240 για τον επόμενο μήνα και όλα οκ.

 

Το bonus εισερχομένων πρέπει να καταναλωθεί μέσα σε 30 ημέρες (γιατί στο 1269 αναφέρονται μόνο τα λεπτά και όχι μέχρι πότε ισχύει) ???

Edited by pcbill
Link to comment
Share on other sites

Το bonus εισερχομένων πρέπει να καταναλωθεί μέσα σε 30 ημέρες (γιατί στο 1269 αναφέρονται μόνο τα λεπτά και όχι μέχρι πότε ισχύει) ???

 

Ναι για 30 ημερες ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Στην πραγματικότητα το Bonus εισερχομένων δεν λήγει .

Έχω 3 κάρτες που έχουν ακόμα Bonus από Σεπτέμβριο .

Στην μία έχω 35 λεπτά Bonus!!! Επισήμως λήγει σε 30 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε μένα σε ένα ξεχασμένο καρτοκινητό. Έχω ακόμη 35 δευτερόλεπτα απ'τον Νοέμβριο του 2009!!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ενεργοποίησω την προσφορά της Wind για να'χω λίγο Mobile Internet, αλλά καλώντας στο 1245 ακούω το εξής:

 

«Σας ενημερώνουμε ότι δεν είναι δυνατή η πραγματοποίηση εξερχομένων κλήσεων από το κινητό σας. Σε περίπτωση οικονομικής εκκρεμότητας, παρακαλούμε τακτοποίηστε την οφειλή σας στο κοντινότερο κατάστημα Wind για να γίνει άμεση ενεργοποίηση της γραμμής σας».

 

Παραπάνω είδα ότι ένας φίλος ενεργοποίησε επιτυχώς την προσφορά. Μήπως έπεσα πάνω στις εργασίες του δικτύου (προσπαθώ από τις 19:00) ; :confused:

 

μου ετυχε και εμενα . προφανως εχεις υπολοιπο κατω απο 0,10ευρω. η wind για να λειτουργει η γραμμη σωστα οπως και η ειδοποιηση κλησεων πρεπει να εχεις γυρω στα 0,10ευρω και πανω στην καρτα σου για λειτουργει σωστα ο αριθμος εαν εχεις λιγοτερο μπαινουνε φραγες και ουτε και τα δωρεαν τηλεφωνηματα δεν μπορεις να παρεις οπως τωρα με το 1245. βαλε 1 ευρω απο το καταστημα τις wind και περιμενε λιγο να φυγουνε οι φραγες και ενεργοποιησε το καλωντας το 1245. επισης εαν δεν εχεις ρυθμισεις ιντερνετ απο το κινητο σου στειλε δωρεαν την λεξη ''all'' στο ''19234'' και αποθηκευσε τις ρυθμισεις . επισης να ξερεισ οτι οταν καλεις το 1245 να μαθαινεις το υπολοιπο απο τα δωρεαν λεπτα και μυνηματα δεν υπαρχει τροπος ενημερωσης του υπολοιπου των δωρεαν μβ ιντερνετ μονο απο τον μετρητη της συσκευης σου.

 

ειδα παλι σημερα την διαφημηση του 1245 την αλλαξανε παλι και ισχυει κανονικα οπωε εγραφε παλια δηλαδη εως και τις 30/4 και οχι 23/3 που το ειχανε αλλαξει. καλα γιατι γινεται αυτο για να μπερδευεται ο κοσμος;.

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την "τροποποίηση".

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ειδα παλι σημερα την διαφημηση του 1245 την αλλαξανε παλι και ισχυει κανονικα οπωε εγραφε παλια δηλαδη εως και τις 30/4 και οχι 23/3 που το ειχανε αλλαξει. καλα γιατι γινεται αυτο για να μπερδευεται ο κοσμος;.

 

ελεγε ομως 3gb η 100mb ;

Link to comment
Share on other sites

ελεγε ομως 3gb η 100mb ;

 

δεν το παρατηρησα . απο οτι κοιταξα στο σιτε της wind γραφει 100mb ιντερνετ και οχι3gb . εδω το ειδα http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=2041

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
διορθωση

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Η επισημη τοποθετηση της εταιρειας ειναι, οσοι ενεργοποιησαν την προσφορα στην αρχη θα εχουν οτι ισχυε τοτε, δηλαδη 3giga μeρχρι τελη Απριλιου και 1,5giga το καθε μηνα μετα, οι καινουριοι θα εχουν 100mb το μηνα. Τωρα η μειωση του ογκου εγινε διοτι επεσαν πολλοι ευκαιριακοι πελατες πανω στο F2G.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τωρα η μειωση του ογκου εγινε διοτι επεσαν πολλοι ευκαιριακοι πελατες πανω στο F2G.

Εννοείς ότι ενεργοποιήθηκαν νέες συνδέσεις F2G μόνο και μόνο για αυτό το σκοπό? :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι ενεργοποιήθηκαν νέες συνδέσεις F2G μόνο και μόνο για αυτό το σκοπό? :shifty:

 

Ακριβως. Βρεθηκαν πολλοι απο το πουθενα προφανες συνδρομιτες αλλων εταιριων και πηραν F2G μονο και μονο να εχουν τζαμπα ιντερνετ και ειδικα να εχουν τζαμπα ιντερνετ στον υπολογιστη, ε μετα λογικο η εταιρεια να αντιδραση.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Βρεθηκαν πολλοι απο το πουθενα προφανες συνδρομιτες αλλων εταιριων και πηραν F2G μονο και μονο να εχουν τζαμπα ιντερνετ και ειδικα να εχουν τζαμπα ιντερνετ στον υπολογιστη, ε μετα λογικο η εταιρεια να αντιδραση.

Αυτό δεν είναι δικαιολογία. Δεν το περίμεναν δηλαδή;

Σαν να δίνει ένα περίπτερο της Κυψέλης απεριόριστα δωρεάν τσιγάρα. Δε θα ψωνίζει όλη η Αθήνα από εκεί;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...