Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το bonus εισαρχόμενων κλήσεων έχει καταργηθεί στη Νέα Καρτοκινητή. Αυτό εννοεί.

 

Για το διπλασιασμό ισχύει αυτό που σου έγραψα εγώ πιο πάνω.

 

Tο bonus εισερχόμενων ενεργοποιείται όμως ακόμα στο f2g & στα πακετα δέσμευσης τιμής που ήδη υπάρχουν? π.χ. f2g2

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ.
Link to comment
Share on other sites

Tο bonus εισερχόμενων ενεργοποιείται όμως ακομα στο f2g & στα πακετα δέσμευσης τιμής? π.χ. f2g2

Για το F2G που υπάρχει επισήμως ενεργό ισχύει σίγουρα.

Για τα παλαιά πακέτα με τη "δέσμευση τιμής" δεν είμαι σίγουρος αν ισχύουν ακόμα αλλά έχω την εντύπωση πως ναι.

 

Υ.Γ. Αν θέλεις να προσθέσεις κάτι καινούριο ενώ δεν έχει απαντήσει άλλος κάτω από σένα, πάτησε το πλήκτρο "Τροποποίηση" που βρίσκεται κάτω δεξιά στο εκάστοτε post σου! ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Πάντως γι αυτούς που δεν προλάβανε το F2G2 για να μηλάνε με 10 λεπτά το λεπτό, το frog έχει βγάλει προσφορά που διπλασιάζει τις κάρτες ανανέωσης μέχρι το Μάιο και οι χρεώσεις του είναι ανα δευτερόλεπτο, οπότε είναι πρακτικά ίδιες με του F2G2 και αυτές που είχε ο βάτραχος μέχρι το 2010. Ακούγεται καλό για κάποιον που θέλει απλά μια 2η κάρτα να μηλάει με όλους με 10 λεπτά το λεπτό (ή 5 λεπτά το λεπτό προς άλλα frog), αλλά δεν έχει πακέτα για να χρησιμεύει σε τίποτα άλλο.

 

και "σήμα καμπάνα" (αν περιμένεις κανένα τέταρτο μέχρι να καταφέρει να σου βγάλει γραμμή να καλέσεις) :p

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

...σε μια 2 σε 1 ΔΕΝ μπορεις να εχες f2g2 και Νεα Καρτοκινητη.....παρε στο 1260 να σου πουν...η ψαξε στη ιστοσελιδα...καπου το γραφει....

 

...ΥΓ και σε εμενα μια χαρα...ακομα φ2γ2 λεει....τωρα ισως να τα αλλαζουν σταδιακα.... :S

 

κανεις λαθος. εγω εχω 2in1. στο ενα εχω f2g2 και στο αλλο νεα καρτοκινητη. το εκανα απο την πρωτη μερα που βγηκε η νεα καρτοκινητη και δεν εχω κανενα προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν έχεις την έκπτωση 100% από την μια γραμμή στην άλλη!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να μαθαινουμε το υπολοιπο απο τον διπλασιασμο της καρτας ?
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να μαθαινουμε το υπολοιπο απο τον διπλασιασμο της καρτας ?

 

ναι....καλεις το 1268 η στελνεις κενο μηνυμα στο 1209!

 

σημερα μαλλον να περιμενουμε καμια νεα προσφορα απο τη wind;;;

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΑΣ, ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΕΟ ΜΗΝΥΜΑ!

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την "τροποποίηση".
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν έχεις την έκπτωση 100% από την μια γραμμή στην άλλη!

 

αυτο δεν το γνωριζω, γιατι εχω ζητησει να μην εχω προωθησεις απο τη μια γραμμη στην αλλη. απο το ενα νουμερο παιρνω παντα με αποκρυψη οποτε δεν με καλει ποτε κανενας εκει. απλα μπορεις να εχεις και τα 2 προγραμματα σε μια 2in1

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα μαλλον να περιμενουμε καμια νεα προσφορα απο τη wind;;;

 

 

Λογικά αν συνδιάσουμε ότι Παρασκευή βράδυ είχε βγάλει η voda τη προσφορά τη προηγούμενη φορά και Δευτέρα βράδυ η wind ίσως να δούμε την ιστορία να επαναλαμβάνετε. Αν και μένει και η cosmote που λογικά θα πρέπει να απαντήσει πλέον σε όλο αυτο το χαμό γιατί θα γελοιποιηθεί όταν όλοι δίνουν τσαμπα να ζητάει και έστω 3€.

 

ΥΓ: Για ποντάρετε η αντίστοιχο προσφορά θα γίνει στο free2go η στη νέα καρτοκινητή;; Εγώ γιατί έχω απελπιστεί και πιστεύω ότι πάλι στη νέα καρτοκινητή θα δούμε προσφορά... τσάμπα τα free2go μας τσάμπα...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Cosmote - Vodafone - WIND

(Νέα) CosmoΚάρτα - Νέο Καρτοκινητό Vodafone - Νέα Καρτοκινητή WIND

What' s Up - CU - Free2Go

 

Ανάλογα με τα παραπάνω, αργά ή γρήγορα θα βγάλουν και τις αντίστοιχες/ανάλογες προσφορές.

 

Μένει, λοιπόν, η Cosmote να βγάλει για την CosmoΚάρτα προσφορά με το Vodafone Unlimited και WIND Νέα Καρτοκινητή

και οι Vodafone και WIND να βγάλουν αντίστοιχη προσφορά σαν αυτή της Cosmote

Αργά ή γρήγορα θα τις δούμε όλες τις προσφορές. Τζάμπα αναλώνεστε στα ίδια και στα ίδια και τρώνε και τα topics :lock:

.&-

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

κανεις λαθος. εγω εχω 2in1. στο ενα εχω f2g2 και στο αλλο νεα καρτοκινητη. το εκανα απο την πρωτη μερα που βγηκε η νεα καρτοκινητη και δεν εχω κανενα προβλημα

 

..εχεις προσεξει ποσο χρεωνεσε οταν λαμβανεις κληση στο προωθημενο νουμερο;;;;...

 

..χρεωνεσε κανονικα...και οχι δωρεαν....σαν να μην υπαρχει η 2 σε 1 αλλα δυο ανεξαρτητα νουμερα οπου εχεις κανει προωθηση απο το ενα στο αλλο....

 

..αυτο ειναι το προβλημα που εγραφα...

 

http://www.wind.com.gr/ConDows/00001789_2in1_contract.pdf

Επίσης, ο συνδρομητής με οικονομικό πακέτο Free2Go μεταφέρεται στο οικονομικό πακέτο 2inOne Free2Go,

ενώ αναφορικά με τα υπόλοιπα πακέτα καρτοκινητής τηλεφωνίας οι συνδρομητές μεταφέρονται στο οικονομικό πακέτο 2inOne

ForAll.

 

..απο οτι εχω κοιταξει στο προσφατο παρελθον αυτο ισχυε ακομα....για να δουλεψει η δωρεαν προωθηση χρειαζεται το ενα να ειναι f2g και το For All....(η παλιοτερα wind card)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

..εχεις προσεξει ποσο χρεωνεσε οταν λαμβανεις κληση στο προωθημενο νουμερο;;;;...

 

..χρεωνεσε κανονικα...και οχι δωρεαν....σαν να μην υπαρχει η 2 σε 1 αλλα δυο ανεξαρτητα νουμερα οπου εχεις κανει προωθηση απο το ενα στο αλλο....

 

..αυτο ειναι το προβλημα που εγραφα...

 

http://www.wind.com.gr/ConDows/00001789_2in1_contract.pdf

Επίσης, ο συνδρομητής με οικονομικό πακέτο Free2Go μεταφέρεται στο οικονομικό πακέτο 2inOne Free2Go,

ενώ αναφορικά με τα υπόλοιπα πακέτα καρτοκινητής τηλεφωνίας οι συνδρομητές μεταφέρονται στο οικονομικό πακέτο 2inOne

ForAll.

 

..απο οτι εχω κοιταξει στο προσφατο παρελθον αυτο ισχυε ακομα....για να δουλεψει η δωρεαν προωθηση χρειαζεται το ενα να ειναι f2g και το For All....(η παλιοτερα wind card)

επαναλαμβανω οτι δεν με παιρνουν τηλεφωνο στο δευτερευον νουμερο και ετσι δεν ξερω αν χρεωνεται και ποσο. αυτο που ειπα ειναι οτι μπορεις σε μια 2in1 να εχεις νεα καρτοκινητη και f2g2. ποιο ειναι το καθεστως των χρεωσεων και των προωθησεων δεν το γνωριζω γιατι δεν κανω χρηση αυτης της υπηρεσιας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ισχυει στο νεο πακετο με τα 1500 λεπτα και 15000 sms η υπηρεσια που μαθαινεις αν ειναι wind καποιος αριθμος... (εννοω αποστολη του αριθμου στο 1274)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ισχυει στο νεο πακετο με τα 1500 λεπτα και 15000 sms η υπηρεσια που μαθαινεις αν ειναι wind καποιος αριθμος... (εννοω αποστολη του αριθμου στο 1274)

Ναι, ισχύει κανονικά!;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

καμια νεα απαντηση απο wind....:mad: ελπιζω να ναι για καλο!!!

 

ακομη να απαντησει;;;

Link to comment
Share on other sites

ακομη να απαντησει;;;

 

ακομα...και πηγα να βαλω καρτα στο F2G του μπαμπα μου αλλα ειπα να περιμενω λιγο σημερα κ αυριο μηπως κ βγαλει προσφορα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ισχύει κανονικά!;)

 

 

Ok Απλα στελνω μηνυμα και μου ερχεται απαντηση : Η υπερεσια ειναι διαθεσημη μονο για συνδρομητες καρτοκινητης wind...(και εγω στην wind δεν ειμαι με το πακετο νεα καρτοκινητη)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ok Απλα στελνω μηνυμα και μου ερχεται απαντηση : Η υπερεσια ειναι διαθεσημη μονο για συνδρομητες καρτοκινητης wind...(και εγω στην wind δεν ειμαι με το πακετο νεα καρτοκινητη)

 

και εγω που ειμαι στην νεα καρτοκινητη οταν στελνω στο 1274 την ιδια απαντηση με σενα δεχομαι.

Link to comment
Share on other sites

και εγω που ειμαι στην νεα καρτοκινητη οταν στελνω στο 1274 την ιδια απαντηση με σενα δεχομαι.

 

δεν ξερω τη παιζει...αλλα δεν λειτουργει σωστα η υπηρεσια στην νεα καρτοκινητη!!! απλα πηρα ενα τηλ 693χχχχχχ και χρεωθηκα και ειπα να τσεκαρω να δω σε ποιο δικτυο ανηκει αλλα τπτ...τεσπα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε αν ο χρόνος ομιλίας που διπλασιάζεται στο νεο καρτοκινητό μπαίνει σε ευρώ, και αν αυτα μπορούν να μεταφερθούν σε άλλον αριθμό? Αν πχ βαλω 30 ευρω και διπλασιαστούν, σύνολο 60,, στις 15 μέρες θα τραβηξουν τα 30 ευρω πίσω?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε αν ο χρόνος ομιλίας που διπλασιάζεται στο νεο καρτοκινητό μπαίνει σε ευρώ?

 

Σε δραχμες μπαίνει...:lol::lol::p:lol::p Επίσης, όλοι οι συνδρομητές Καρτοκινητής WIND κερδίζουν αυτόματα και διπλάσιο χρόνο ομιλίας με κάθε ανανέωση από 10ε και άνω για να μιλούν με όλους ανεξαρτήτως δικτύου*.

 

Συγκεκριμένα, με κάθε ανανέωση από 10ε και άνω, οι συνδρομητές Καρτοκινητής WIND κερδίζουν διπλάσιο χρόνο ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής τηλεφωνίας ο οποίος ισχύει για 15 ημέρες από την ημερομηνία ανανέωσης αξίας ίσης ή μεγαλύτερης των 10ε.

 

Οι συνδρομητές μπορούν να ακούσουν το υπόλοιπο και τη διάρκεια ισχύος των δωρεάν λεπτών ομιλίας και SMS καθώς επίσης και του δωρεάν διπλάσιου χρόνου ομιλίας καλώντας δωρεάν το 1268.

* Ο μέγιστος αριθμός απόδοσεων του Δωρεάν Διπλάσιου Χρόνου Ομιλίας προς όλους είναι 2 φορές ανά ημερολογιακό μήνα και το συνολικά αποδιδόμενο ποσό δεν μπορεί να υπερβαίνει τα 50ε ανά ημερολογιακό μήνα.Και δεν μπορούν να μεταφερθούν .

Edited by sideras1985
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...