Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μπορουμε να μεταφερουμε υπολοιπο απο ενα f2g σε αλλο?

Ναι μπορείς.Με δύο τρόπους:

  1. Μέσω κλήσης κάλεσε στο 1264 και ακολούθησε τις ηχογραφημένες οδηγίες.
  2. Μέσω sms στείλε το ποσό που θες μαζί με τη λέξη "ΣΤΟ" και τον αριθμό που θέλεις να στείλεις (π.χ: 3 ΣΤΟ 6931234567) και στέλνεις το μήνυμα στο 19020.

Προσοχή:Πρέπει να αφήσεις κενά ανάμεσα από το 3 και το "ΣΤΟ" και από το "ΣΤΟ" και από τον αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα!

Απορία για την προτεραιότητα κατανάλωσης δωρεάν χρόνου:

Έχω την προσφορά των 1000 min του 2009,

και ενεργοποιημένο το non stop για f2g και σταθερά.

Έβαλα μια κάρτα ανανέωσης €20 και είχα bonus για 10 μέρες 50 min.

Δεν αφαιρούνται από το bonus οι κλήσεις προς f2g αλλά αφαιρούνται οι κλήσεις προς σταθερά.

Πήρα στο cc και μου είπαν ότι η προτεραιότητα είναι

1. Κλήσεις προς f2g

2. Bonus

3. σταθερά

 

Δεν το καταλαβαίνω γιατί ενώ έχω προπληρώσει για τα σταθερά

θα έπρεπε το bonus να αφορά κλήσεις προς τρίτους προορισμούς,

διαφορετικά είναι δώρο άδωρο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από πότε η αγαπητή μας wind άρχησε να χρεώνει την ανανέωση του χρόνου ομιλίας, όταν αυτή πραγματοποιείται με γραπτό μήνυμα??? ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ? ΑΙΣΧΟΣ.

 

http://img204.imageshack.us/img204/9451/img0333.jpg

 

ενώ στο site αναφέρει ότι είναι δωρεάν! ΑΙΣΧΟΣ

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=277

 

* Στείλε δωρεάν γραπτό μήνυμα (SMS) στο από το κινητό σου με περιεχόμενο τον 16ψήφιο κωδικό ανανέωσης (χωρίς κενά ενδιάμεσα)

 

ΤΟ ΛΕΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ.

Link to comment
Share on other sites

Από πότε η αγαπητή μας wind άρχησε να χρεώνει την ανανέωση του χρόνου ομιλίας, όταν αυτή πραγματοποιείται με γραπτό μήνυμα??? ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ? ΑΙΣΧΟΣ.

 

http://img204.imageshack.us/img204/9451/img0333.jpg

 

ενώ στο site αναφέρει ότι είναι δωρεάν! ΑΙΣΧΟΣ

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=277

 

* Στείλε δωρεάν γραπτό μήνυμα (SMS) στο από το κινητό σου με περιεχόμενο τον 16ψήφιο κωδικό ανανέωσης (χωρίς κενά ενδιάμεσα)

 

ΤΟ ΛΕΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ.

 

δε χρεωνει...πριν 4χρονια χρεωνε και δε ξερω γιατι το γραφει εκει κατω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορουμε να μεταφερουμε υπολοιπο απο ενα f2g σε αλλο?

 

 

Ναι μπορείς.Με δύο τρόπους:

  1. Μέσω κλήσης κάλεσε στο 1264 και ακολούθησε τις ηχογραφημένες οδηγίες.
  2. Μέσω sms στείλε το ποσό που θες μαζί με τη λέξη "ΣΤΟ" και τον αριθμό που θέλεις να στείλεις (π.χ: 3 ΣΤΟ 6931234567) και στέλνεις το μήνυμα στο 19020.

Προσοχή:Πρέπει να αφήσεις κενά ανάμεσα από το 3 και το "ΣΤΟ" και από το "ΣΤΟ" και από τον αριθμό.

 

Όπως ακριβώς τα λέει ο johnthegreek. Θα σου πρότεινα όμως να προτιμήσεις τη μεταφορά με κλήση και όχι με μήνυμα γιατί έχει τη μισή χρέωση.

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1028

Δείχνει να έχει ίδια χρέωση, αλλά χρειάζονται δυο μηνύματα για την ολοκλήρωση της μεταφοράς οπότε 0,25Χ2

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς.Με δύο τρόπους:

  1. Μέσω κλήσης κάλεσε στο 1264 και ακολούθησε τις ηχογραφημένες οδηγίες.
  2. Μέσω sms στείλε το ποσό που θες μαζί με τη λέξη "ΣΤΟ" και τον αριθμό που θέλεις να στείλεις (π.χ: 3 ΣΤΟ 6931234567) και στέλνεις το μήνυμα στο 19020.

Προσοχή:Πρέπει να αφήσεις κενά ανάμεσα από το 3 και το "ΣΤΟ" και από το "ΣΤΟ" και από τον αριθμό.

 

Όπως ακριβώς τα λέει ο johnthegreek. Θα σου πρότεινα όμως να προτιμήσεις τη μεταφορά με κλήση και όχι με μήνυμα γιατί έχει τη μισή χρέωση.

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1028

Δείχνει να έχει ίδια χρέωση, αλλά χρειάζονται δυο μηνύματα για την ολοκλήρωση της μεταφοράς οπότε 0,25Χ2

 

 

Σας ευχαριστω παρα πολυ και τους 2:)

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότινα στους administrator να μεταφερθούν τα μυνήματα που αφορούν την ηλεκτρονική ανανέωση σε άλλο thread.

Έγινε. Θα παρακαλούσα από δώ και μπρος να χρησιμοποιείτε το ακόλουθο thread:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242990

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω δεν ενδιαφέρει κανέναν η χρέωση της ανανέωσης μέσω μηνύματος? Ξαφνικά όλοι τόσο large??

 

Μπα...απλά φαντάζομαι ότι οι περισσότεροι ανανεώνουμε μεσω κλήσης, οπότε δεν ενδιαφέρεται κανείς.

 

Τελικά ισχύει η χρέωση στην πράξη? Ένας φίλος απάντησε στην προηγούμενη σελίδα ότι η χρέωση αυτή δεν ισχύει εδώ και χρόνια... :blink:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει η χρεωση επιβαιβεωμενα. Οσες φορες ανανενεωσα με τετοιο τροπο δεν χρεωθηκα τπτ.
Link to comment
Share on other sites

Όπως ακριβώς τα λέει ο johnthegreek. Θα σου πρότεινα όμως να προτιμήσεις τη μεταφορά με κλήση και όχι με μήνυμα γιατί έχει τη μισή χρέωση.

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1028

Δείχνει να έχει ίδια χρέωση, αλλά χρειάζονται δυο μηνύματα για την ολοκλήρωση της μεταφοράς οπότε 0,25Χ2

Νομίζω ότι αυτό δεν ισχύει...

Έκανα μεταφορά μέσω μηνύματος πριν λίγες μέρες αφού προηγουμένως είχα στείλει κενό μήνυμα στο 1269 από τα δύο νούμερα που θα γινόταν το Sharing, ώστε να έχω σε μήνυμα (και στα δύο νούμερα) τα υπόλοιπά τους...

Στη συνέχεια έστειλα το πρώτο μήνυμα της διαδικασίας, (π.χ. 3 ΣΤΟ 6931234567).

Αυτό το μήνυμα φαίνεται ότι είναι χωρίς χρέωση, μιας και έστειλα εκ νέου κενό μήνυμα στο 1269 και το υπόλοιπό μου ήταν το ίδιο...

 

Λίγα δευτερόλεπτα αργότερα, έλαβα το μήνυμα επιβεβαίωσης. Ότι δηλαδή έχω επιλέξει να μεταφερθεί το τάδε ποσό στο τάδε νούμερο και ότι για να ισχύσει αυτό θα πρέπει να στείλω τη λέξη NAI με χρέωση 0.25 Ευρώ.

Έστειλα λοιπόν εκ νέου μήνυμα στο 19020 με τη λέξη NAI και μετά από λίγη ώρα έστειλα πάλι κενό μήνυμα στο 1269, (αγνοώντας το ενημερωτικό μήνυμα επιβεβαίωσης της συναλλαγής), για να μάθω το νέο μου υπόλοιπο.

 

Το υπόλοιπό μου ήταν μειωμένο κατά 30.25 Ευρώ, (είχα κάνει μεταφορά 30 Ευρώ).

Άρα χρεώθηκε ΜΟΝΟ το δεύτερο μήνυμα της διαδικασίας. Αυτό δηλαδή που έστειλα την λέξη NAI.

Εννοείτε ότι το ποσό των 30 ευρώ μεταφέρθηκε ακέραιο χωρίς επιβάρυνση στο νούμερο που επέλεξα.

 

Αν σε κάποιον έχει συμβεί κάτι άλλο, ας ενημερώσει...

 

Υ.Γ.: Κρατάω πάντως μια επιφύλαξη, γιατί καμιά φορά μπορεί η χρέωση να καθυστερήσει να ενημερωθεί και δυστυχώς έχω σβήσει όλα αυτά τα μηνύματα που ανέφερα πιο πάνω.

Επιφυλάσσομαι να επανέλθω για 100% επαλήθευση την επόμενη φορά. (...που μάλλον θα αργήσει λίγο...)

 

E D I T: Τελικά απ' ότι επιβεβαιώνουν τα παιδιά πιο κάτω, χρεώνονται ΚΑΙ τα δύο μηνύματα από 0.25 Ευρώ, άρα δεν ισχύουν όσα έγραψα.

Αν και περίμενα λίγο πριν στείλω το τελευταίο μήνυμα για να μάθω το υπόλοιπο, φαίνεται ότι άργησε να με χρεώσει η wind.

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό δεν ισχύει...

Έκανα μεταφορά μέσω μηνύματος πριν λίγες μέρες αφού προηγουμένως είχα στείλει κενό μήνυμα στο 1269 από τα δύο νούμερα που θα γινόταν το Sharing, ώστε να έχω σε μήνυμα (και στα δύο νούμερα) τα υπόλοιπά τους...

Στη συνέχεια έστειλα το πρώτο μήνυμα της διαδικασίας, (π.χ. 3 ΣΤΟ 6931234567).

Αυτό το μήνυμα φαίνεται ότι είναι χωρίς χρέωση, μιας και έστειλα εκ νέου κενό μήνυμα στο 1269 και το υπόλοιπό μου ήταν το ίδιο...

 

Λίγα δευτερόλεπτα αργότερα, έλαβα το μήνυμα επιβεβαίωσης. Ότι δηλαδή έχω επιλέξει να μεταφερθεί το τάδε ποσό στο τάδε νούμερο και ότι για να ισχύσει αυτό θα πρέπει να στείλω τη λέξη NAI με χρέωση 0.25 Ευρώ.

Έστειλα λοιπόν εκ νέου μήνυμα στο 19020 με τη λέξη NAI και μετά από λίγη ώρα έστειλα πάλι κενό μήνυμα στο 1269, (αγνοώντας το ενημερωτικό μήνυμα επιβεβαίωσης της συναλλαγής), για να μάθω το νέο μου υπόλοιπο.

 

Το υπόλοιπό μου ήταν μειωμένο κατά 30.25 Ευρώ, (είχα κάνει μεταφορά 30 Ευρώ).

Άρα χρεώθηκε ΜΟΝΟ το δεύτερο μήνυμα της διαδικασίας. Αυτό δηλαδή που έστειλα την λέξη NAI.

Εννοείτε ότι το ποσό των 30 ευρώ μεταφέρθηκε ακέραιο χωρίς επιβάρυνση στο νούμερο που επέλεξα.

 

Αν σε κάποιον έχει συμβεί κάτι άλλο, ας ενημερώσει...

 

Υ.Γ.: Κρατάω πάντως μια επιφύλαξη, γιατί καμιά φορά μπορεί η χρέωση να καθυστερήσει να ενημερωθεί και δυστυχώς έχω σβήσει όλα αυτά τα μηνύματα που ανέφερα πιο πάνω.

Επιφυλάσσομαι να επανέλθω για 100% επαλήθευση την επόμενη φορά. (...που μάλλον θα αργήσει λίγο...)

 

χρεωνονται κ τα δυο μηνυματα και το πρωτο και το δευτερο. απο 25 λεπτα το καθενα. εχω κανει πολλεσ φορεσ την διαδικασια κ παντα αφαιρουνται 50 λεπτα συνολικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι και τα 2 μηνυματα χρεωνονται με 0,50 € συνολικα... Απλα η χρεωση των μηνυματων καθυστερει μερικα λεπτα, και μπορει αν ακουσετε αμεσως το υπολοιπο να μην εχει χρεωθει το δευτερο μηνυμα...
Link to comment
Share on other sites

Άρα χρεώθηκε ΜΟΝΟ το δεύτερο μήνυμα της διαδικασίας.

 

Και σε μένα όσες φορές χρησιμοποίησα την υπηρεσία, μόνο το δεύτερο μήνυμα μου χρέωσε. Περίεργο που σε άλλους χρεώνει 2 μηνύματα, λογικά δε θα έπρεπε να συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Η αλαγη οικονομικου πακετου απο mo'mad σε wind F2go γινεται;

Μόνο με διπλή φορητότητα.Θα πρέπει δηλαδή να πας σε κάποια άλλη εταιρεία (εκτός Wind) και μετά να κάνεις φορητότητα στη Wind.:)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με διπλή φορητότητα.Θα πρέπει δηλαδή να πας σε κάποια άλλη εταιρεία (εκτός Wind) και μετά να κάνεις φορητότητα στη Wind.:)

Δεν θα 'πρεπε να επέμβει η ΕΕΤΤ σε αυτό το θέμα; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με διπλή φορητότητα.Θα πρέπει δηλαδή να πας σε κάποια άλλη εταιρεία (εκτός Wind) και μετά να κάνεις φορητότητα στη Wind.:)

Σε περίπτωση που πιέσεις αρκετά τον υπάλληλο και θέλει, έχει τη δυνατότητα να το κάνει. Το έχουν κάνει στο παρελθόν... :lol: Αλλά η πολιτική της εταιρεία κανονικά δεν το επιτρέπει!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

για ποιο λόγο να γίνει διπλή φορητότητα και να χάσεις τόσο καιρό; κουλό μου φαίνεται... αν θέλεις να πας από mo'mad σε F2G γιατί δεν γίνεται απευθείας; κι αν όχι από κατάστημα τότε από το 13846; ε;
Link to comment
Share on other sites

Το momad δεν είναι διαφορετικό δίκτυο από της wind αλλά το ίδιο με διαφορετική τιμολογιακή πολιτική και αριθμούς υπηρεσίας (που απαντώνται από τους ίδιους υπαλλήλους της wind) ώστε να φαίνεται κάτι διαφορετικό.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...