Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο που εστειλες λέει σχετικά με τα non stop.Εαν πατήσεις Οικονομικά πακέτα-τιμοκατάλογος δεν αναφέρει σε καμία υποσημείωση για 31/5.

 

?? :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εστειλες λέει σχετικά με τα non stop.Εαν πατήσεις Οικονομικά πακέτα-τιμοκατάλογος δεν αναφέρει σε καμία υποσημείωση για 31/5.

 

?? :D

Αν δείς εδώ στο F2G2 λέει:"Εθνικές κλήσεις πρός κινητά Wind F2G και Εθνικές κλήσεις εκτός κινητά Wind F2G:0,0017€".Οπότε 0,0017χ60=0,10€.:)

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έρχονται και τσαντίζομαι γιατί έχω περίεργα ωράρια ύπνου και σκάνε την ώρα που κοιμάμαι πχ :mad:.

Αλλά σκέφτομαι, μήπως αν τα απενεργοποιήσω μπλοκάρω και τα μηνύματα τύπου Διπλασιαμός ή Έξτρα πόντοι στο Win Club που -φυσικά- με ενδιαφέρουν και θέλω να μου έρχονται;

 

[Αυτή η διαδίκασία με την αίτηση με φωτοτυπία ταυτότητας κλπ ισχύει και όταν είναι επώνυμο το καρτοκινητό; Πήγα τις προάλλες και έκανα την αίτηση για να το κάνω επώνυμο το f2g γιατί επειδή έχω υψηλό υπόλοιπο φοβάμαι μην γίνει τίποτα περίεργο και μου το φάει και μετά δεν μπορώ να αποδείξω τίποτα. Οπότε το έκανα επώνυμο για να μπορώ να ζητήσω ανάλυση κλήσεων αν χρειαστεί.]

 

Η διαδικασία είναι η ίδια και για επώνυμα και για ανώνυμα, η αίτηση πρέπει να είναι επώνυμη. Όταν τους αιτηθείς να μην έρχονται διαφημιστικά μηνύματα, οτιδήποτε σου στέλνει η wind θα σταματήσει να έρχεται (συμπεριλαμβανομένων των προσφορών του f2g)

Link to comment
Share on other sites

Αν δείς εδώ στο F2G2 λέει:"Εθνικές κλήσεις πρός κινητά Wind F2G και Εθνικές κλήσεις εκτός κινητά Wind F2G:0,0017€".Οπότε 0,0017χ60=0,10€.:)

 

Και πάλι όμως δεν φαινεται κάπου ότι λήγει η προσφορά στις 31/5...αυτό λέει και ο φίλος παραπάνω. :confused:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι όμως δεν φαινεται κάπου ότι λήγει η προσφορά στις 31/5...αυτό λέει και ο φίλος παραπάνω. :confused:

Σωστή η παρατήρηση.Λέτε να κρατήσουν την χρέωση αυτή για πάντα;:DΝα ρώτησω κάτι άλλο.Η κάρτα των 3 ευρώ έχει πλέον οριστικοποιηθεί ή θα την ξαναβγάλουν από την αγορά;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Το F2G2 είναι πακέτο της δέσμευσης τιμής αντίστοιχο του frog. Αυτό σημαίνει πως οτι ισχύει στις χρεώσεις και προσφορές του frog το έχεις και στο F2G2, πολύ απλά. Το πλεονέκτημα σε σχέση με το frog είναι ότι έχεις και όλες τις επιλογές του βασικού F2G
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έρχονται και τσαντίζομαι γιατί έχω περίεργα ωράρια ύπνου και σκάνε την ώρα που κοιμάμαι πχ :mad:.

Αλλά σκέφτομαι, μήπως αν τα απενεργοποιήσω μπλοκάρω και τα μηνύματα τύπου Διπλασιαμός ή Έξτρα πόντοι στο Win Club που -φυσικά- με ενδιαφέρουν και θέλω να μου έρχονται;

 

[Αυτή η διαδίκασία με την αίτηση με φωτοτυπία ταυτότητας κλπ ισχύει και όταν είναι επώνυμο το καρτοκινητό; Πήγα τις προάλλες και έκανα την αίτηση για να το κάνω επώνυμο το f2g γιατί επειδή έχω υψηλό υπόλοιπο φοβάμαι μην γίνει τίποτα περίεργο και μου το φάει και μετά δεν μπορώ να αποδείξω τίποτα. Οπότε το έκανα επώνυμο για να μπορώ να ζητήσω ανάλυση κλήσεων αν χρειαστεί.]

 

κ εγω εχω πολυ μεγαλο υπολοιπο και γιαυτο το λογο το εκανα επωνυμο. και για να παιρνω βεβαια τισ δωρεαν συσκευεσ απο το win club. οταν μου εκλεψαν μια φορα το κινητο κ μου χρησιμοποιησαν καμια 300 ευρω μοναδεσ μεχρι να ακυρωσω την γραμμη εκανα αιτηση για αναλυση κλησεωνκ μου ηρθε στο σπιτι μετα απο 2,5 μηνεσ. απιστευτα μεγαλο χρονικο διαστημα κατα την γνωμη μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κ εγω εχω πολυ μεγαλο υπολοιπο και γιαυτο το λογο το εκανα επωνυμο. και για να παιρνω βεβαια τισ δωρεαν συσκευεσ απο το win club. οταν μου εκλεψαν μια φορα το κινητο κ μου χρησιμοποιησαν καμια 300 ευρω μοναδεσ μεχρι να ακυρωσω την γραμμη εκανα αιτηση για αναλυση κλησεωνκ μου ηρθε στο σπιτι μετα απο 2,5 μηνεσ. απιστευτα μεγαλο χρονικο διαστημα κατα την γνωμη μου

 

Όταν λέτε πολύ μεγάλο υπόλοιπο, πόσο ακριβώς εννοείτε? Φαντάζομαι γνωρίζεται ότι τα χρήματα σας αν δε τα καταναλώσετε μέσα σε ένα χρόνο τα χάνετε οριστικά χωρίς να σας φταίει η wind...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε θα άφηνα πάνω από 500 ευρώ σε καρτοκινητό ούτε για πλάκα. Και τόσα θα άφηνα μόνο αν έβγαινα εξωτερικό. Και δε μπορώ να φανταστώ (παρά)λόγο για υπόλοιπο πάνω από 1000, όχι 30+ χιλιάρικα.

 

Επίσης έχω την εντύπωση ότι η μονάδες που έβαλες 1/1/2000 λήγουν στις 1/1/2001 άσχετα αν έκανες ανανεώσεις κάθε μήνα μέσα στο 2000, εκτός φυσικά αν τις κατανάλωσες. Π.Χ.:

 

1/1/2000 10Ε

1/6/2000 10Ε

1/1/2001 10Ε

χωρίς να έχεις καταναλώσει τα πρώτα 10 ευρώ, τότε στις 2/1/2001 έχεις 20 Ε και όχι 30. Μπορεί να κάνω λάθος, έχω συμβόλαιο εδώ και 10 χρόνια, οπότε διορθώστε με.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε θα άφηνα πάνω από 500 ευρώ σε καρτοκινητό ούτε για πλάκα. Και τόσα θα άφηνα μόνο αν έβγαινα εξωτερικό. Και δε μπορώ να φανταστώ (παρά)λόγο για υπόλοιπο πάνω από 1000, όχι 30+ χιλιάρικα.

 

Επίσης έχω την εντύπωση ότι η μονάδες που έβαλες 1/1/2000 λήγουν στις 1/1/2001 άσχετα αν έκανες ανανεώσεις κάθε μήνα μέσα στο 2000, εκτός φυσικά αν τις κατανάλωσες. Π.Χ.:

 

1/1/2000 10Ε

1/6/2000 10Ε

1/1/2001 10Ε

χωρίς να έχεις καταναλώσει τα πρώτα 10 ευρώ, τότε στις 2/1/2001 έχεις 20 Ε και όχι 30. Μπορεί να κάνω λάθος, έχω συμβόλαιο εδώ και 10 χρόνια, οπότε διορθώστε με.

 

κανεισ λαθοσ φιλε μου. αν εχεισ βαλει 30.000 ευρω μοναδεσ στισ 1/1/2008 τοτε αυτεσ ληγουν στισ 31/12/2008. αν ομωσ βαλεισ αλλα 10 ευρω στισ 30/12/2008, τοτε ολο το ποσο δηλαδη 30.010 ευρω ληγει στισ 30/12/2009. ειναι σιγουρο αυτο που σου λεω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σωστή η παρατήρηση.Λέτε να κρατήσουν την χρέωση αυτή για πάντα;:DΝα ρώτησω κάτι άλλο.Η κάρτα των 3 ευρώ έχει πλέον οριστικοποιηθεί ή θα την ξαναβγάλουν από την αγορά;:worry:

 

ναι εγώ στην ημερομνηνία αναφερόμουν :D

 

οσο για τις 3ευρες, μονο εαν κανεις ανανέωση απο internet ή εαν βρεις σε κανα αυτόματο πωλήτη..

Link to comment
Share on other sites

οσο για τις 3ευρες, μονο εαν κανεις ανανέωση απο internet ή εαν βρεις σε κανα αυτόματο πωλήτη..

Βρίσκω κανονικά στα περίπτερα κάρτες των 3 ευρώ και όχι αυλές απλώς δεν ξέρω αν θα τις κρατήσουν ή θα τις αφαιρέσουν πάλι από την αγορά.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκω κανονικά στα περίπτερα κάρτες των 3 ευρώ και όχι αυλές απλώς δεν ξέρω αν θα τις κρατήσουν ή θα τις αφαιρέσουν πάλι από την αγορά.:confused:

Μεχρι το τελος του 2009 που ληγει και η προσφορα δε νομιζω να τις καταργησουν. Απο κει και περα το πιθανοτερο ειναι να καταργηθουν κατα τα γνωστα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπο να μάθουμε το υπολοιπο λεπτών στο πρόγραμμα wind 120 προς σταθερά;

Αν θυμάμαι καλά, με κενό μήνυμα στο 1269 ενημερώνεσαι τόσο για το υπόλοιπό σου σε χρήματα όσο και για τα υπολοιπόμενα λεπτά της υπηρεσίας προς σταθερά!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Για τα σταθερά νομίζω δεν υπάρχει ενημέρωση. Νομίζω, δεν είμαι σίγουρος, ας δοκιμάσει ο άνθρωπος να μας πει.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, με κενό μήνυμα στο 1269 ενημερώνεσαι τόσο για το υπόλοιπό σου σε χρήματα όσο και για τα υπολοιπόμενα λεπτά της υπηρεσίας προς σταθερά!

 

Δουλεύει. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μηδενίζεις τον μετρητή του κινητού σου κάθε φορά που ενεργοποιείς την υπηρεσία (υπολογίζεις στα 40 mb και το upload και το download). Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος, τουλάχιστον μέχρι τώρα.

 

Όταν φτάσεις στα 40 Mb δοκίμασε να τα περάσεις για λίγο και δες αν σε χρεώνει, μάλλον δεν θα το κάνει και τότε θα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ελεύθερα.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Θα πατησω εκεί που λεει μετρητης δεδομένων? Μονο εκει λεει για kb που σταλθηκαν και εληφθησαν.

Ναι,εκεί θα πατήσεις και θα μηδενιστούν.:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...