Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε μη λέμε κι ότι θέλουμε! Πριν αρχίσουμε με το βαρετό και χιλιοειπωμένο ποίημα ότι "φταίει το κράτος, η επιτροπή ανταγωνισμού, τα καρτέλ, ο κακός μας ο καιρός κλπ κλπ", καλό είναι να το ψάχνουμε λίγο και να μη πετάμε πυροτεχνήματα!

 

Το κόστος του μηνύματος στα 4 λεπτά (και σε κάτι F2G1 στα 2 λεπτά) είναι από τα φτηνότερα στην Ευρώπη! Δε με πιστεύεις; Ορίστε το κόστος του SMS από καρτοκινητό στα διάφορα ευρωπαϊκά "παραρτήματα" της Vodafone (διάλεξα τη Vodafone γιατί έχει σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες οπότε η σύγκριση να είναι άμεση και πιο σωστή).

 

Vodafone:

Ιταλίας: 0.15 €

Ιρλανδίας: 0.15 €

Γερμανίας: 0.19 €

Πορτογαλίας: 0,11 €

Αγγλίας: 0.10 €

Ελλάδας: 0,05 €

 

Από δύο ως τέσσερις φορές φτηνότερο το SMS στην Ελλάδα από την Ευρώπη! :X

 

Ωραία αναγνωρίζω το λάθος μου ότι δεν έχουμε ΠΛΕΟΝ ΑΚΡΙΒΟ μήνυμα .. Αν δεν κάνω λάθος όμως η Vodafone τώρα τελευταία το κατέβασε το μήνυμα της ή και εκεί είμαι λάθος;;; για την ακρίβεια ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ να το κατεβάσει λόγο του ανταγωνισμού… 5 λεπτά το είχε μόνο στα πακέτα cu των 100 μηνυμάτων που έσκαγες 5 ευρώ. Δεν ασχολούμαι άλλο με εταιρίες που έχουν ελάχιστη χρέωση τα 30 sec.Αυτό όμως δεν πάει να πει ότι οι εταιρίες δεν έχουν συνεννοηθεί να μην κατεβάσουν κι άλλο το μήνυμα… Ποια να το κατεβάσει η q που την έχει πάρει η wind και κάνει κουμάντο; Δες εδώ ποσά άτομα ξενέρωσαν με το non stop της παρέας . Δεν μπορεί να μην τα βλέπουν αυτά αυτού που κάνουν κουμάντο!!! Πες μου αν κράταγαν το πακέτο με τα σταθερά και ας το ανέβαζαν κι άλλο θα είχαν ναι η όχι ΠΟΛΛΑ περισσότερα κέρδη;;; είναι πολλοί προβλεπόμενοι στις κινήσεις τους κατάφεραν να κάνουν νέους συνδρομητές για 2 μήνες; ! ΜΩΡΕ μπράβο να χαρώ εγώ τα βήματα μπροστά ρε ουστττττττ

venceremos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για να μη δημιουργούνται λανθασμένες εντυπώσεις, εγώ στο αρχικό μου post παραδέχομαι ότι το sms είναι φτηνό και επεκτείνοντας την άποψή μου εδώ για τον τομέα της κινητής τηλεφωνίας πιστεύω πως έχουμε σημειώσει πρόοδο σε τιμές, υπηρεσίες, ποιότητα αυτών κλπ.

Ούτε σε καρτέλ αναφέρθηκα, ούτε σε επιτροπή ανταγωνισμού, ούτε στην αδυναμία του ελληνικόυ κράτους, ούτε στον "παράδεισο" της Δύσης και στην έλλειψη οικονομικών προβλημάτων σε άλλες χώρες. Εξάλλου, δεν έχω και τις απαιτούμενες γνώσεις για να επικαλεστώ τέτοια θέματα.

Όσον αφορά τους χαμηλούς μισθούς, αυτό είναι γεγονός. Από την άλλη, και μισθούς Γερμανίας να είχαμε θα επιδιώκαμε φθηνότερες τιμές. Αυτό δεν είναι κακό. Σε όλα τα θέματα επιδιώκουμε το καλύτερο, ό,τι μας συμφέρει πιο πολύ.

Σχετικά με τις ανατολικές χώρες, δε θα διαφωνήσω ούτε εδώ και δε θα αμφισβητήσω τα στοιχεία, αλλά μη μου πείτε ότι ως πρότυπο μας έχουμε αυτές τις χώρες, όπως φαντάζομαι ο δυτικός ανεπτυγμένος κόσμος δεν έχει εμάς (πχ. δε λένε στην Αμερική "Οι Έλληνες πληρώνουν ακριβότερα το πετρέλαιο και παίρνουν μικρότερους μισθούς από μας, άρα να μη δυσανασχετούμε και να μην επιδιώκουμε φθηνότερες τιμές").

Αυτά τα λίγα γιατί έχουμε βγει και off-topic...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αναγνωρίζω το λάθος μου ότι δεν έχουμε ΠΛΕΟΝ ΑΚΡΙΒΟ μήνυμα .. Αν δεν κάνω λάθος όμως η Vodafone τώρα τελευταία το κατέβασε το μήνυμα της ή και εκεί είμαι λάθος;;; για την ακρίβεια ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ να το κατεβάσει λόγο του ανταγωνισμού… 5 λεπτά το είχε μόνο στα πακέτα cu των 100 μηνυμάτων που έσκαγες 5 ευρώ. Δεν ασχολούμαι άλλο με εταιρίες που έχουν ελάχιστη χρέωση τα 30 sec.Αυτό όμως δεν πάει να πει ότι οι εταιρίες δεν έχουν συνεννοηθεί να μην κατεβάσουν κι άλλο το μήνυμα… Ποια να το κατεβάσει η q που την έχει πάρει η wind και κάνει κουμάντο; Δες εδώ ποσά άτομα ξενέρωσαν με το non stop της παρέας . Δεν μπορεί να μην τα βλέπουν αυτά αυτού που κάνουν κουμάντο!!! Πες μου αν κράταγαν το πακέτο με τα σταθερά και ας το ανέβαζαν κι άλλο θα είχαν ναι η όχι ΠΟΛΛΑ περισσότερα κέρδη;;; είναι πολλοί προβλεπόμενοι στις κινήσεις τους κατάφεραν να κάνουν νέους συνδρομητές για 2 μήνες; ! ΜΩΡΕ μπράβο να χαρώ εγώ τα βήματα μπροστά ρε ουστττττττ

 

Στο F2G1 και F2G2 η wind εχει 4 λεπτα το μηνυμα ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ και 2 λεπτα προς F2G και ΧΩΡΙΣ ελαχιστη χρεωση.Να αναφερω οτι το F2G ειναι το μονο καρτοκινητο που δινει με 5ευρω 120 λεπτα προς σταθερα.Τωρα για την προσφορα με τα 1200 ξεραμε απο την αρχη οτι ηταν προσφορα.Καλο θα ηταν να εμενε μονιμα ετσι αλλα μαλλον καταληγει μονο στην F2G παρεα οπως ειναι και η what's up παρεα και CU παρεα.Συμπερασμα ΜΟΝΟ στο F2G1 οι φτηνοτερες χρεωσεις στην αγορα μαζι με nonstop.

Link to comment
Share on other sites

Στο F2G1 και F2G2 η wind εχει 4 λεπτα το μηνυμα ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ και 2 λεπτα προς F2G και ΧΩΡΙΣ ελαχιστη χρεωση.Να αναφερω οτι το F2G ειναι το μονο καρτοκινητο που δινει με 5ευρω 120 λεπτα προς σταθερα.Τωρα για την προσφορα με τα 1200 ξεραμε απο την αρχη οτι ηταν προσφορα.Καλο θα ηταν να εμενε μονιμα ετσι αλλα μαλλον καταληγει μονο στην F2G παρεα οπως ειναι και η what's up παρεα και CU παρεα.Συμπερασμα ΜΟΝΟ στο F2G1 οι φτηνοτερες χρεωσεις στην αγορα μαζι με nonstop.

 

Μην βαφτίζεις το "call600" σε "wu παρέα" σε παρακαλώ. Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Τώρα για το "non stop της παρέας" πήρε παράταση μέχρι 17/7/2008 το μεσημέρι. Λέτε να κάνουν αλλαγές την τελευταία στιγμή και να γίνει "αντίστοιχο" του call600; Μακάρι για να καταλάβουν μερικοί εδώ μέσα τί είχαμε εμείς του wu τόσο καιρό, τα ακούγαμε κιόλας για την ελάχιστη χρέωση των 3 λεπτών, και δεν το είχαν αυτοί.

 

Γίνεται, λέμε τώρα, να ονομάσω εγώ το "view n web" σε "plus non stop"; Δεν γίνεται άλλο το ένα άλλο το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μην βαφτίζεις το "call600" σε "wu παρέα" σε παρακαλώ. Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Τώρα για το "non stop της παρέας" πήρε παράταση μέχρι 17/7/2008 το μεσημέρι. Λέτε να κάνουν αλλαγές την τελευταία στιγμή και να γίνει "αντίστοιχο" του call600; Μακάρι για να καταλάβουν μερικοί εδώ μέσα τί είχαμε εμείς του wu τόσο καιρό, τα ακούγαμε κιόλας για την ελάχιστη χρέωση των 3 λεπτών, και δεν το είχαν αυτοί.

 

Γίνεται, λέμε τώρα, να ονομάσω εγώ το "view n web" σε "plus non stop"; Δεν γίνεται άλλο το ένα άλλο το άλλο.

 

Πήρε παράταση; Ανακοινώθηκε κάπου; Πολύ μικρές παρατάσεις δεν δίνουν; Από 15-7 το πήγαν 17-7 και μάλιστα μέχρι το μεσημέρι; Μακάρι να το σκέφτονται σοβαρά στην WIND και να κάνουν καμία αλλαγή γιατί πραγματικά το πετσοκοψαν..

Link to comment
Share on other sites

Μην βαφτίζεις το "call600" σε "wu παρέα" σε παρακαλώ. Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Τώρα για το "non stop της παρέας" πήρε παράταση μέχρι 17/7/2008 το μεσημέρι. Λέτε να κάνουν αλλαγές την τελευταία στιγμή και να γίνει "αντίστοιχο" του call600; Μακάρι για να καταλάβουν μερικοί εδώ μέσα τί είχαμε εμείς του wu τόσο καιρό, τα ακούγαμε κιόλας για την ελάχιστη χρέωση των 3 λεπτών, και δεν το είχαν αυτοί.

 

Γίνεται, λέμε τώρα, να ονομάσω εγώ το "view n web" σε "plus non stop"; Δεν γίνεται άλλο το ένα άλλο το άλλο.

 

Alany, you are unplayable...that's all! :lol: Μακάρι να δούλευες και στην Cote,τουλάχιστον να βγάλεις και εσύ από την ρεκλάμα που κάνεις συνέχεια στην Cote, ακόμα και αν δεν το αξίζει όπως στην προκειμένη περίπτωση.

Όντως πετσόκοψε την υπηρεσία η Wind και την έκανε αντίστοιχη, περίπου, του whats up. ΑΛΛΑ μη ξεχνάς τί επιλογές ΕΠΙΠΛΕΟΝ σου δίνει το f2g σε σχέση με το whats up... 0.25/λεπτό χρέωση προς ΟΛΟΥΣ αντί για 0,35 του whats up, ελάχιστη χρέωση 1 δευτερόλεπτο ανά κλήση αντί για 30 ελάχιστο του whats up, επιλογές non stop προς συγκεκριμμένους 1 ή 2 αριθμούς Wind και άλλα πολλά που τα ονειρεύεστε εσείς της Cote....

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αναγνωρίζω το λάθος μου ότι δεν έχουμε ΠΛΕΟΝ ΑΚΡΙΒΟ μήνυμα .. Αν δεν κάνω λάθος όμως η Vodafone τώρα τελευταία το κατέβασε το μήνυμα της ή και εκεί είμαι λάθος;;; για την ακρίβεια ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ να το κατεβάσει λόγο του ανταγωνισμού… 5 λεπτά το είχε μόνο στα πακέτα cu των 100 μηνυμάτων που έσκαγες 5 ευρώ. Δεν ασχολούμαι άλλο με εταιρίες που έχουν ελάχιστη χρέωση τα 30 sec.Αυτό όμως δεν πάει να πει ότι οι εταιρίες δεν έχουν συνεννοηθεί να μην κατεβάσουν κι άλλο το μήνυμα… Ποια να το κατεβάσει η q που την έχει πάρει η wind και κάνει κουμάντο; Δες εδώ ποσά άτομα ξενέρωσαν με το non stop της παρέας . Δεν μπορεί να μην τα βλέπουν αυτά αυτού που κάνουν κουμάντο!!! Πες μου αν κράταγαν το πακέτο με τα σταθερά και ας το ανέβαζαν κι άλλο θα είχαν ναι η όχι ΠΟΛΛΑ περισσότερα κέρδη;;; είναι πολλοί προβλεπόμενοι στις κινήσεις τους κατάφεραν να κάνουν νέους συνδρομητές για 2 μήνες; ! ΜΩΡΕ μπράβο να χαρώ εγώ τα βήματα μπροστά ρε ουστττττττ

 

Αυτά που γράφεις περί Vodafone CU, Q και non stop της Παρέας, είναι εντελώς άσχετα με την απάντησή μου στο αρχικό σου μήνυμα. Είπες ότι "είναι ολοφάνερο ότι είναι συνεννοημένες να μην ρίξουν το μήνυμα κάτω από τα 4 λεπτά… έχω την εντύπωση ότι πληρώνουμε πολύ ακριβά τα μηνύματα…" και σου απάντησα με στοιχεία ότι τα 4 λεπτά ανά SMS είναι από τα φτηνότερα στην Ευρώπη. Τι σχέση έχει λοιπόν η απάντηση μου για το κόστος των SMS (και ΜΟΝΟ) με τα CU, Q και non-stop κλπ κλπ;

 

Επίσης, αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις όλο το μήνυμά μου, τη Vodafone την έβαλα μόνο και μόνο γιατί έχει θυγατρικές στις περισσότερες ευρωπαϊκές χώρες οπότε είναι πολύ πιο άμεση και ακριβής η σύγκριση κόστους. Αν είχε η Cosmote ή η Wind θυγατρικές, θα έβαζα αυτές. Το αν "αναγκάστηκε η Vodafone να ρίξει το κόστος πρόσφατα", είναι άσχετο με τη σύγκριση που έκανα και την εντύπωσή σου ότι "πληρώνουμε πολύ ακριβά τα μηνύματα…".

 

Και καλό είναι να μην φάσκεις και αντιφάσκεις. Για να γίνω πιο συγκεκριμένος, στο αρχικό σου μήνυμα γράφεις:

 

"Αν δούλευε κάτι σωστά σε αυτό το κράτος έπρεπε η επιτροπή ανταγωνισμού να είχε επιβάλει μεγάλα ποσά σε όλες τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα!!! Είναι ολοφάνερο ότι είναι συνεννοημένες να μην ρίξουν το μήνυμα κάτω από τα 4 λεπτά…"

 

Ενώ στο τελευταίο γράφεις:

 

"Αν δεν κάνω λάθος όμως η Vodafone τώρα τελευταία το κατέβασε το μήνυμα της ή και εκεί είμαι λάθος;;; για την ακρίβεια ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ να το κατεβάσει λόγο του ανταγωνισμού" (τα κεφαλαία δικά σου).

 

Τι έγινε; Από το ένα στο άλλο μήνυμα σου, σε μια μέρα μέσα, ξαφνικά άρχισε να λειτουργεί ο ανταγωνισμός;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για να μη δημιουργούνται λανθασμένες εντυπώσεις, εγώ στο αρχικό μου post παραδέχομαι ότι το sms είναι φτηνό και επεκτείνοντας την άποψή μου εδώ για τον τομέα της κινητής τηλεφωνίας πιστεύω πως έχουμε σημειώσει πρόοδο σε τιμές, υπηρεσίες, ποιότητα αυτών κλπ.

Ούτε σε καρτέλ αναφέρθηκα, ούτε σε επιτροπή ανταγωνισμού, ούτε στην αδυναμία του ελληνικόυ κράτους, ούτε στον "παράδεισο" της Δύσης και στην έλλειψη οικονομικών προβλημάτων σε άλλες χώρες. Εξάλλου, δεν έχω και τις απαιτούμενες γνώσεις για να επικαλεστώ τέτοια θέματα.

Όσον αφορά τους χαμηλούς μισθούς, αυτό είναι γεγονός. Από την άλλη, και μισθούς Γερμανίας να είχαμε θα επιδιώκαμε φθηνότερες τιμές. Αυτό δεν είναι κακό. Σε όλα τα θέματα επιδιώκουμε το καλύτερο, ό,τι μας συμφέρει πιο πολύ.

Σχετικά με τις ανατολικές χώρες, δε θα διαφωνήσω ούτε εδώ και δε θα αμφισβητήσω τα στοιχεία, αλλά μη μου πείτε ότι ως πρότυπο μας έχουμε αυτές τις χώρες, όπως φαντάζομαι ο δυτικός ανεπτυγμένος κόσμος δεν έχει εμάς (πχ. δε λένε στην Αμερική "Οι Έλληνες πληρώνουν ακριβότερα το πετρέλαιο και παίρνουν μικρότερους μισθούς από μας, άρα να μη δυσανασχετούμε και να μην επιδιώκουμε φθηνότερες τιμές").

Αυτά τα λίγα γιατί έχουμε βγει και off-topic...

 

Καμία λανθασμένη εντύπωση (τουλάχιστον από τη μεριά μου) δε δημιουργήθηκε. Όπως φαντάζομαι να διαπίστωσες, η απάντησή μου απευθυνόταν σε άλλον (ή καλύτερα "άλλους"), που με το παραμικρό λένε πόσο ακριβές είναι οι τηλεπικοινωνίες στην Ελλάδα, χωρίς προηγουμένως να κάνουν έστω ένα 10λεπτο ψάξιμο στον Γούγλη για να δουν αν αυτό που λένε ισχύει!

 

Για τα υπόλοιπα που γράφεις συμφωνώ απόλυτα. Είμαι ο τελευταίος που δε θα υποστηρίξω το γεγονός ότι, ειδικά οι εταιρίες κινητής, έχουν τεράστια υπερκέρδη στις υπηρεσίες φωνής, SMS και δεδομένων και ότι οι καταναλωτές δεν πρέπει να ψάχνουν τις φτηνότερες και καλύτερες υπηρεσίες. Αυτό είναι εξάλλου, η βασική αρχή μιας ανεπτυγμένης καταναλωτικής συνείδησης.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που γράφεις περί Vodafone CU, Q και non stop της Παρέας, είναι εντελώς άσχετα με την απάντησή μου στο αρχικό σου μήνυμα. Είπες ότι "είναι ολοφάνερο ότι είναι συνεννοημένες να μην ρίξουν το μήνυμα κάτω από τα 4 λεπτά… έχω την εντύπωση ότι πληρώνουμε πολύ ακριβά τα μηνύματα…" και σου απάντησα με στοιχεία ότι τα 4 λεπτά ανά SMS είναι από τα φτηνότερα στην Ευρώπη. Τι σχέση έχει λοιπόν η απάντηση μου για το κόστος των SMS (και ΜΟΝΟ) με τα CU, Q και non-stop κλπ κλπ;

 

Επίσης, αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις όλο το μήνυμά μου, τη Vodafone την έβαλα μόνο και μόνο γιατί έχει θυγατρικές στις περισσότερες ευρωπαϊκές χώρες οπότε είναι πολύ πιο άμεση και ακριβής η σύγκριση κόστους. Αν είχε η Cosmote ή η Wind θυγατρικές, θα έβαζα αυτές. Το αν "αναγκάστηκε η Vodafone να ρίξει το κόστος πρόσφατα", είναι άσχετο με τη σύγκριση που έκανα και την εντύπωσή σου ότι "πληρώνουμε πολύ ακριβά τα μηνύματα…".

 

Και καλό είναι να μην φάσκεις και αντιφάσκεις. Για να γίνω πιο συγκεκριμένος, στο αρχικό σου μήνυμα γράφεις:

 

"Αν δούλευε κάτι σωστά σε αυτό το κράτος έπρεπε η επιτροπή ανταγωνισμού να είχε επιβάλει μεγάλα ποσά σε όλες τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα!!! Είναι ολοφάνερο ότι είναι συνεννοημένες να μην ρίξουν το μήνυμα κάτω από τα 4 λεπτά…"

 

Ενώ στο τελευταίο γράφεις:

 

"Αν δεν κάνω λάθος όμως η Vodafone τώρα τελευταία το κατέβασε το μήνυμα της ή και εκεί είμαι λάθος;;; για την ακρίβεια ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ να το κατεβάσει λόγο του ανταγωνισμού" (τα κεφαλαία δικά σου).

 

Τι έγινε; Από το ένα στο άλλο μήνυμα σου, σε μια μέρα μέσα, ξαφνικά άρχισε να λειτουργεί ο ανταγωνισμός;

 

 

Η cu το έριξε τώρα τελευταία το μήνυμα … sorry αλλά δεν παρακολουθώ πλέον αυτή την εταιρία.. η à la Carte το έχει 11 λεπτά! Φιλέ μου αναγκάστηκαν να το ρίξουν το μήνυμα καθώς όλοι έφευγαν σε cosmote και wind,εγώ συνεχίζω να υποστηρίζω ότι έχουν συνεννοηθεί να ΜΗΝ ΡΙΞΟΥΝ ΑΛΛΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ 4 ΛΕΠΤΑ ΤΕΛΟΣ. όσο για την προσφορά της wind παρέας δεν θα ήμασταν όλοι ευχαριστημένοι(πελάτες-εταιρία) αν το έκαναν ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ 8 εως 10 ευρώ για 600 λεπτά σε σταθερά και windf2go και 600 μηνύματα χωρίς ελάχιστη χρέωση τα 3 λεπτά ! τι κατάφεραν μια τρύπα στο νερό όσους πελάτες τράβηξαν με την προσφορά θα τους χάσουν μετά την λήξη της.. ΣΕ ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν αμφισβητώ ότι η wind αυτή την στιγμή στα πακέτα της είναι η καλύτερη αλλά βήματα μπροστά δεν κάνεις όταν αντιγράφεις τους άλλους αλλά όταν πρωτοτυπείς…

 

Και μιας και μίλησα για πρωτοτυπία αυτή η προσφορά της cu είναι..

TALK A LOT 600

Αν θέλεις να μιλάς 600 ολόκληρα λεπτά με όλους τους συνδρομητές Vodafone CU μόνο με 5 €, υπάρχει το μηνιαίο πακέτο TALK A LOT 600!

Το μηνιαίο πακέτο TALK A LOT 600 προσφέρει 600 λεπτά ομιλίας αλλά και βιντεο-κλήσεων με διάρκεια 30 ημέρες για να μιλάς και να βλέπεις την παρέα σου συνέχεια.

venceremos
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα κάτι καλύτερο από την WIND.. Ας βγάλει την χρέωση ανά 3 λεπτά ή ας δώσει και καποια μηνύματα! Αντέγραψε σε όλα τις άλλες εταιρίες, γιατί να μην τις αντιγράψει και στην ελάχιστη χρέωση των 3 λεπτών;
Link to comment
Share on other sites

Alany, you are unplayable...that's all! :lol: Μακάρι να δούλευες και στην Cote,τουλάχιστον να βγάλεις και εσύ από την ρεκλάμα που κάνεις συνέχεια στην Cote, ακόμα και αν δεν το αξίζει όπως στην προκειμένη περίπτωση.

Όντως πετσόκοψε την υπηρεσία η Wind και την έκανε αντίστοιχη, περίπου, του whats up. ΑΛΛΑ μη ξεχνάς τί επιλογές ΕΠΙΠΛΕΟΝ σου δίνει το f2g σε σχέση με το whats up... 0.25/λεπτό χρέωση προς ΟΛΟΥΣ αντί για 0,35 του whats up, ελάχιστη χρέωση 1 δευτερόλεπτο ανά κλήση αντί για 30 ελάχιστο του whats up, επιλογές non stop προς συγκεκριμμένους 1 ή 2 αριθμούς Wind και άλλα πολλά που τα ονειρεύεστε εσείς της Cote....

Κοίτα δεν κάνω ρεκλάμα στην cosmote αλλά βρε παιδί μου και τι δεν έχω ακούσει για την ελάχιστη χρέωση των 3 λεπτών, που έχει το call600, μέχρι που κάποια μέρα αντιγράφει πλήρως το πακέτο η vodafone και κατα το χειρότερο η wind. Επιλογές δίνουν όλες οι εταιρείες άλλες με μηνύματα άλλες με δωρεάν Mb άλλες με την παροχή "αντίστοιχων" με τα άλλα καρτοκινητά προγράμματα. Καθένας επιλέγει τί θέλει και τί έχει η παρέα του. Αλλά να κάνουμε και μετονομασίες δεν άντεξα και το σχολίασα αυτό και μόνο.

Να κάνω μία ερώτηση, πάντα με καλή διάθεση, γιατί το έχω απορία. Ποιό πρόγραμμα θα επιλέξει κάποιος που έχει wind το νέο της παρέας ή τα παλιά που ξέραμε;

Link to comment
Share on other sites

Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει την εμπορική διάθεση της νέας υπηρεσίας Non Stop της Παρέας που προσφέρει 600 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς όλους τους προορισμούς WIND F2G με κόστος ενεργοποίησης 5€ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ) και διάρκεια ισχύος 30 ημέρες.

 

Ο μέγιστος αριθμός ενεργοποιήσεων ανέρχεται σε 4/μήνα. Η κατανάλωση του δωρεάν χρόνου ομιλίας γίνεται ανά 3 λεπτά.

 

Η εγγραφή στην υπηρεσία πραγματοποιείται καλώντας δωρεάν το 1265, ή στέλνοντας δωρεάν SMS με την εντολή ‘F2G’ στο 1255.

 

Μετά τη λήξη της διάρκειας ισχύος της υπηρεσίας, δηλαδή 30 ημέρες από την εγγραφή, ή την κατανάλωση του δωρεάν χρόνου ομιλίας, ο συνδρομητής χρεώνεται σύμφωνα με τις κανονικές χρεώσεις του πακέτου WIND F2G.

Link to comment
Share on other sites

ναι το ειδα στο καινουργιο φυλλαδιο της wind οχι ομως στο site! αν ειχε και δωρεαν μηνυματα θα ηταν τελειο!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα βάλουνε προς όλα τα Wind και Q ξανά;

 

Εχουν τις 30 κλήσεις προς wind,Q και momad...Non Stop Προς Όλους

 

Τώρα το Non Stop προσφέρει σε όλους τους συνδρομητές WIND F2G (υπάρχοντες & νέους) επικοινωνία στο maximum προς όλους τους αριθμούς WIND, Q και Mo ‘Mad!

Πιο συγκεκριμένα το Νon Stop Προς Όλους προσφέρει:

 

*

30 κλήσεις απεριόριστης διάρκειας

*

Προς ΟΛΟΥΣ τους αριθμούς WIND (καρτοκινητά ή συμβόλαια), Q και Mo ‘Mad

*

Με κόστος ενεργοποίησης μόνο 5€/ 30 ημέρες

 

Το Νon Stop Προς Όλους μπορεί να ενεργοποιηθεί μόνο 1 φορά ανά 30 ημέρες. Οι δωρεάν κλήσεις δεν αφορούν κλήσεις περιαγωγής και υπηρεσιών και δεν μπορούν να ξεπεράσουν τις 2 ώρες διάρκεια.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, μόνο που κάποτε σου δινε 100' το μήνα. Πιο fair νομίζω....

 

200 λεπτά ηταν πριν γίνει 30 κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου άρεσε ώς πρόγραμμα καρτοκινητής το TIM Card.Γιατί έδεινε 30' λεπτά με μόνο 10€ πρός όλους(σε όλα τα κινητά(Cosmote,Tim,Vodafone) αλλά και σε όλα τα σταθερά!.Μακάρι να έβγαζαν ακριβώς το ίδιο 30' με 10€ προς όλους και στο F2G!:D:D
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου άρεσε ώς πρόγραμμα καρτοκινητής το TIM Card.Γιατί έδεινε 30' λεπτά με μόνο 10€ πρός όλους(σε όλα τα κινητά(Cosmote,Tim,Vodafone) αλλά και σε όλα τα σταθερά!.Μακάρι να έβγαζαν ακριβώς το ίδιο 30' με 10€ προς όλους και στο F2G!:D:D

 

Υπάρχει αυτό το πρόγραμμα . Πάρε 1267 και αγόρασε το πατώντας 1.

Αλλά γιατί να το κάνεις ?

με χρέωση 0.25 το λεπτό στο F2G1 τα 10 ευρώ αρκούν για 40 λεπτά .....όχι απλά για 30!

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά με τα 1200 τελείωσε 15 του μηνός. Τώρα πώς είναι αυτό το πακέτο; Το συνεχίζουν με λιγότερα λεπτά και μηνύματα ή σταμάτησε τελείως; Μπαίνω στη σελίδα της Wind και ακόμα αναφέρει τα 1200 να λήγουν 15 Ιουλίου.

Edit:

Είδα μόνος μου την απάντηση λίγα μηνύματα πιο πάνω. :stupid:

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά με τα 1200 τελείωσε 15 του μηνός. Τώρα πώς είναι αυτό το πακέτο; Το συνεχίζουν με λιγότερα λεπτά και μηνύματα ή σταμάτησε τελείως; Μπαίνω στη σελίδα της Wind και ακόμα αναφέρει τα 1200 να λήγουν 15 Ιουλίου.

Edit:

Είδα μόνος μου την απάντηση λίγα μηνύματα πιο πάνω. :stupid:

 

πλεο ειναι 600 λεπτα δωρεαν προς ολα τα f2g(χωρις σταθερα και sms)..Η χρεωση ειναι 5ευρω/μηνα..Τα 3λεπτα παραμενουν..+ επισης εχεις τη δυνατοτητα 4 ενεργοποιησεων μεσα σε 1 μηνα..Αυτα

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη πατατα αυτό το "ανα 3 λεπτα"

Δεν νομιζω να το προσέχει ή να το καταλαβαίνει πολύς κόσμος και θα την πατήσει γιατι θα σεφτεί "καλά ποτε πρόλαβαν και μειώθηκαν τοσο τα λεπτά, πώς φεύγει έτσι το υπολοιπο.." και θα νομίζουν οτι τους κλέβουν.

απλά εύχομαι να μην δυσφημιστεί η εταιρεία με αυτό και της βγεί το όνομα "κλέφτρα" απλά επειδή καποιοι δεν καταλαβαν τα ψιλά γράμματα (ανα 3 λεπτά)

Link to comment
Share on other sites

Πω πω τι απιστευτοι τσιπιδες ειναι αυτοι της Wind ρε γμτ.

 

Δεν φτανει που το ενα προς ενα, με αντιστοιχο προγραμμα μεσα f2g θελει ενεργοποιηση καθε μηνα,τωρα μου ηρθε μυνημα που ελεγε

 

"Για να συνεχισετε να μιλατε με τους αριθμους που εχετε προεπιλεξει αρκει μια ανανεωση στις επομενες δυο Μερες."

 

Σωπα ρε τι μου λετε?

 

Εν τω μεταξυ τελευταια φορα το ενεργοποιησα πριν 3 μερες,αυτο ακυρωνεται?Και αν δεν ανανεωσω μεσα σε 2 μερε2 (που δεν προκειται) δεν θα μπορω να το ενεργοποιησω για ενα μηνα?Αυτο μας λενε?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Πω πω τι απιστευτοι τσιπιδες ειναι αυτοι της Wind ρε γμτ.

 

Δεν φτανει που το ενα προς ενα, με αντιστοιχο προγραμμα μεσα f2g θελει ενεργοποιηση καθε μηνα,τωρα μου ηρθε μυνημα που ελεγε

 

"Για να συνεχισετε να μιλατε με τους αριθμους που εχετε προεπιλεξει αρκει μια ανανεωση στις επομενες δυο Μερες."

 

Σωπα ρε τι μου λετε?

 

Εν τω μεταξυ τελευταια φορα το ενεργοποιησα πριν 3 μερες,αυτο ακυρωνεται?Και αν δεν ανανεωσω μεσα σε 2 μερε2 (που δεν προκειται) δεν θα μπορω να το ενεργοποιησω για ενα μηνα?Αυτο μας λενε?

 

Για ποιο προγραμμα μιλας?Ποσο υπολοιπο εχεις?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...