Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 ώρες πριν, damianos said:

Μουφα ΜΟΥ φαίνεται παιδιά...😂

Screenshot_2024-10-10-08-36-43-427_gr.wind.mywind.jpg

 

11 ώρες πριν, sou_d said:

Ε, έτσι νομίζω έλεγε εξαρχής

 

10 ώρες πριν, VIPdriver said:

Μάλλον δεν έχει ενημερωθεί ο υπάλληλος. 

Έστειλα μειλ στο λιντ το ερώτημα : πως θα λαμβάνω κάθε μήνα το έξτρα γίγα μπαιτς; 
Η απάντηση είναι αυτή 😐

 

IMG_6213.jpeg

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, hercoulis said:

 

 

Έστειλα μειλ στο λιντ το ερώτημα : πως θα λαμβάνω κάθε μήνα το έξτρα γίγα μπαιτς; 
Η απάντηση είναι αυτή 😐

 

IMG_6213.jpeg

Κοινή εξυπηρέτηση πελατών με τη Nova έχουν;  το ίδιο λινκ πήρα στο τσατ της nova προηγουμένως 😂🗿

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την νοβα δεν την ενδιαφέρει όμως, το λιντλ ενδιαφέρει αν θα αποδίδονται τα GB που έχουν συμφωνήσει.

 

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι η μόνη απορία που υπάρχει είναι αν πρέπει να είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη αγορά πακέτου με τα 13ευρω Την οποία για να την απαντήσουν οι υπάλληλοι είναι δύσκολο έως αδύνατον τουλάχιστον τόσο νωρίς.Μονο αν ρωτήσουν καμιά δεκαριά από εμας και ανέβει πιο ψηλά το αίτημα και αναγκαστεί να ασχοληθει κάποιος αλλιώς μπούρδες ως συνήθως τουλάχιστον τώρα που είναι φρέσκια η προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε πολύ απλά να καταχωρουσες μέσα στο app του Lidl Plus το Free2Go σου και να έδινε τα 10 γίγας για 24 ΜΗΝΕΣ.

Σιγά το έξοδο... Για αυτούς...

Εάν είναι να αγοράζω 13 ευρώ πακέτο άστο...🤬

Φατο μόνος σού...🥔

Που θα κάνω φορητότητα αριθμού και να παίρνω τα ψίχουλα ΜΕΤΑ από αγορά επαναλαμβάνω...

Όντως προσφορά από τα Lidl

Lidl.jpg

Link to comment
Share on other sites

Διαφημίζουν κάτι για το οποιο δεν έχουν ιδέα! Μόνο η Νοβα θα μπορούσε να είναι η εταιρία τηλεφωνίας του Λιντλ... 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Σκέτη παραπληροφόρηση με σταθερό το πείσμα. Έχω πάρει δώρο δεδομένα λόγω φόρτωσης 13 ευρώ και πήρα κανονικά προσφορά 1000+250 τον επόμενο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Διαφημίζουν κάτι για το οποιο δεν έχουν ιδέα! Μόνο η Νοβα θα μπορούσε να είναι η εταιρία τηλεφωνίας του Λιντλ... 

ΔΕΝ θα καταλάβω τον κοινωνικό ρατσισμό της νέας γραμμής ή φορητότητα... 

Και ο ήδη πελάτης σας ????

Πώς τον επιβραβεύει η εταιρία???

Με μισολογα και αερολογιες????

Και γιατί ΔΕΝ δίνει 10 γίγας στα 13 ευρώ πακέτου ώστε εμείς να ΜΗΝ μας έχει ζητιάνους τών γίγας από τα Lidl 

Link to comment
Share on other sites

Εμάς τους υφιστάμενους συνδρομητές και στις 3 εταιρείες μας έχουν, όσο πιο απλά θα το πω.

Χεσμένους😀

Μόνο φορητότητες δίνουν τιμές και μετά από τα 2χ στην ανανέωση τους ανεβάζουν τις τιμές στο Θεό χωρίς να τους ενδιαφέρει. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Διαφημίζουν κάτι για το οποιο δεν έχουν ιδέα! Μόνο η Νοβα θα μπορούσε να είναι η εταιρία τηλεφωνίας του Λιντλ... 

2391205_1.thumb.jpg.4fb2a903e277473e7740113f4629ee45.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Με κίνδυνο βέβαια να'χει ξαναειπωθεί:

Πήγα σήμερα σε κατάστημα Nova να προωθήσω αίτημα Buy More για φίλη που κωλύεται (μη χέσω).
Η (πολύ καλή και συνεργάσιμη) κοπέλα εκεί, αφού κοίταξε στον υπολογιστή, μου'πε ότι δε γίνεται γιατί η φίλη μου έχει τη σύνδεση (το F2G δηλαδή) πριν από τη θέσπιση του θεσμού Buy More! Άκου τώρα...

Οπότε μόνη λύση διπλή φορητότητα - αλέ ρετούρ. Μιας και δεν τη νοιάζουν τα GB, μόνο τα 1.000' θέλει, ξέρει κανείς: αν το γυρίσει σε Q αν θεωρείται νέα σύνδεση; Για να γλυτώνει τις φορητότητες δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θεωρείται νεα συνδεση. Αλλα και αυτο σαν φορητότητα είναι (αλλάζει σιμ, χάνει υπόλοιπο). Βέβαια γλυτωνει χρονο και κοπο.

Link to comment
Share on other sites

Με το flash Offer weekend το πήρε κάνεις να μας πει τι ημερομηνία μεταφέρθηκε το υπόλοιπο τού????😛

5 minutes ago, damianos said:

Με το flash Offer weekend το πήρε κάνεις να μας πει τι ημερομηνία μεταφέρθηκε το υπόλοιπο τού????😛

Θα πάει η λήξη όντως 01.12.2024????

Screenshot_2024-10-11-09-21-25-682_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, damianos said:

Με το flash Offer weekend το πήρε κάνεις να μας πει τι ημερομηνία μεταφέρθηκε το υπόλοιπο τού????😛

Θα πάει η λήξη όντως 01.12.2024????

Screenshot_2024-10-11-09-21-25-682_com.android.chrome.jpg

Το έκανα εγώ σε 3 F2G. Η λήξη πήγε στις 6/12. Του Αγ. Νικολάου βοήθειά μας. 🙂

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, epolala said:

Το έκανα εγώ σε 3 F2G. Η λήξη πήγε στις 6/12. Του Αγ. Νικολάου βοήθειά μας. 🙂

Είσαι αρχηγός. Σε ευχαριστώ πολύ 🙏

Messenger_creation_5DAD5DAB-21C5-4538-B424-7A6A5AEE00C2.jpeg

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Bas said:

Το "MB ∞" άπω που βγαίνει;

Αγόρασα το flash Offer 4,5 ευρώ 🤯

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Bas said:

Screenshot_20241016-164357_Vivaldi.thumb.jpg.97de14754ddc11c22bf1f35ce81cc586.jpg

1. Όταν γράφει νύχτες εννοεί απο 10μμ έως 8πμ;
και
2. όταν γράφει απεριόριστα εννοεί χωρίς κόφτη;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, opmgls said:

1. Όταν γράφει νύχτες εννοεί απο 10μμ έως 8πμ;
και
2. όταν γράφει απεριόριστα εννοεί χωρίς κόφτη;

Ναι σε όλα και δίνει και παράταση λήξης υπολοίπου, αν βέβαια λήγει πριν την λήξη του πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Θα το ρωτήσω εδώ αν και θα μπορούσε να γραφτεί σε οποιοδήποτε νήμα καρτοκινητής:
Εχω κάτι παλιές sim που έχουν βγει εκτός δικτύου γιατί έμειναν αχρησιμοποιητες κάτι χρόνια. Δεν ξέρω σε ποιανού το όνομα ήταν ή σε ποιον αριθμό αντιστοιχούν.
Επάνω η κάθε sim έχει τον 20ψηφιο αριθμό της. Μπορώ με βάση αυτόν τον αριθμό να ζητήσω να μου τις ενεργοποιήσουν, με άλλο νούμερο (δεν με νοιάζει να είναι το ίδιο). Έχει ακούσει κανείς να γίνεται κάτι τέτοιο;
Αν γινει αυτό θα κερδίσω ότι δεν θα πάω σε κατάστημα και ίσως δεν χριειατεί να βάλω αρχικό ποσό.
Βεβαια φαντάζομαι πως ενώ τεχνικά μάλλον γίνεται δεν θα μου το κάνουν για δικούς τους οικονομικούς κυρίως λόγους.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, opmgls said:

Θα το ρωτήσω εδώ αν και θα μπορούσε να γραφτεί σε οποιοδήποτε νήμα καρτοκινητής:
Εχω κάτι παλιές sim που έχουν βγει εκτός δικτύου γιατί έμειναν αχρησιμοποιητες κάτι χρόνια. Δεν ξέρω σε ποιανού το όνομα ήταν ή σε ποιον αριθμό αντιστοιχούν.
Επάνω η κάθε sim έχει τον 20ψηφιο αριθμό της. Μπορώ με βάση αυτόν τον αριθμό να ζητήσω να μου τις ενεργοποιήσουν, με άλλο νούμερο (δεν με νοιάζει να είναι το ίδιο). Έχει ακούσει κανείς να γίνεται κάτι τέτοιο;
Αν γινει αυτό θα κερδίσω ότι δεν θα πάω σε κατάστημα και ίσως δεν χριειατεί να βάλω αρχικό ποσό.
Βεβαια φαντάζομαι πως ενώ τεχνικά μάλλον γίνεται δεν θα μου το κάνουν για δικούς τους οικονομικούς κυρίως λόγους.

Δεν γίνεται φίλε μου. Δυστυχώς.

Αλλά χρειάζεται και να ανανεώνονται οι sim κάπου κάπου οπότε καλύτερα καινούρια!

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το άνοιξα για να το φορτίσω και να δω αν έχει έλθει κάποιο μήνυμα και νατο. Τελικά δεν θα βάλω λεφτά, θα δω τι θα γίνει.

IMG-0bddb94585af266e76459c3f53864f1e-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...