Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Και αν δεν με καλύπτουν τα 120 λεπτά της Frog;;;;

Σίγουρα. Εμένα ούτε με καλύπτουν ούτε θυμάμαι να βάζω όταν έχει το ανά sec. Καλύτερα να το έχεις για Ίντερνετ το φρογκ κ ομιλία με το κανονικό σου νούμερο. 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ώριμη σκέψη το επόμενο Buy More 3.0 θα έπρεπε να είναι ανάλογο το τι ταχύτητα έχεις κ πληρώνεις στο φινάλε....😂

ADSL 15gb

VDSL 50 = 50 giga 

VDSL 100 = 100 Giga 

Fiber=απεριόριστα δεδομένα😉

Speedtest_Download-750-px-1-636x440.webp

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, damianos said:

Μετά από ώριμη σκέψη το επόμενο Buy More 3.0 θα έπρεπε να είναι ανάλογο το τι ταχύτητα έχεις κ πληρώνεις στο φινάλε....😂

ADSL 15gb

VDSL 50 = 50 giga 

VDSL 100 = 100 Giga 

Fiber=απεριόριστα δεδομένα😉

Speedtest_Download-750-px-1-636x440.webp

Εδώ σε φίλο μου που έχει 100άρα NOVA & 2ο F2G για το bonus και δουλεύει από το σπίτι, τον παίρνουν κάθε μέρα τηλ και προσπαθούν να τον πείσουν ότι χρειάζεται και το unlimited με 27€. :lol: 

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Οδηγός για νέες ενεργοποίησης

1ο ##002# και πλήκτρο κλήσης για απενεργοποιήσετε των τηλεφωνητή.

2ο Κρυφά Ναι στο 1265 για ειδοποίηση κλήσεων με SMS.

3o STOP στο 1213 για φραγή στα 5ψηφια.

4ο απενεργοποιήσετε την αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου  

5ο Μεσά από το application στης ρυθμίσεις επικοινωνίας βάλτε ON για να έρχονται προσφορές

6ο VOW ΝΑΙ στο 1202 για ενεργοποίηση του WiFi calling.

7o κλήση στο 13700 για ενεργοποίηση τού volte σε περίπτωση που ΔΕΝ είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία.

Καλό μήνααααα σε όλους🤪

NovaFREE2GO.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω το ανανέωση από 8€ και δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω να γελάσω ή να πώ ένα ά καλά! Ακόμα δεν μου έχουν απαντήσει από την εξυπηρέτηση πελατών. Στο τσατ μου είπαν ότι θα έπρεπε να έχω εξυπηρετηθεί από το κατάστημα με 8€ ανανέωση. Άβυσσος η ψυχή της nova free2go. 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, belial said:

Βλέπω το ανανέωση από 8€ και δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω να γελάσω ή να πώ ένα ά καλά! Ακόμα δεν μου έχουν απαντήσει από την εξυπηρέτηση πελατών. Στο τσατ μου είπαν ότι θα έπρεπε να έχω εξυπηρετηθεί από το κατάστημα με 8€ ανανέωση. Άβυσσος η ψυχή της nova free2go. 

Σήμερα το πρωί ανανέωσα f2g σε κατάστημα (Βέροια) με 8€ χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

εχω παει στο ιδιο καταστημα και στην μια περιπτωση εκανα κανονικα 8 ευρω ανανεωση στην αλλη ζηταγαν 13. Και τους ειπα οτι στο ιδιο καταστημα εκανα 8 ευρω μου ειπαν οτι το συστημα σε αλλα νουμερα βγαζει 8 ευρω ανανεωση ως δυνατοτητα ενω σε αλλα οχι 🤪

τωρα μπορει να εχουν δικαιο, διοτι το ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ακουσα οτι το ειπαν σε φιλο εδω στο φορουμ

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, damianos said:

Οδηγός για νέες ενεργοποίησης

1ο ##002# και πλήκτρο κλήσης για απενεργοποιήσετε των τηλεφωνητή.

2ο Κρυφά Ναι στο 1265 για ειδοποίηση κλήσεων με SMS.

3o STOP στο 1213 για φραγή στα 5ψηφια.

4ο απενεργοποιήσετε την αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου  

5ο Μεσά από το application στης ρυθμίσεις επικοινωνίας βάλτε ON για να έρχονται προσφορές

6ο VOW ΝΑΙ στο 1202 για ενεργοποίηση του WiFi calling.

7o κλήση στο 13700 για ενεργοποίηση τού volte σε περίπτωση που ΔΕΝ είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία.

Καλό μήνααααα σε όλους🤪

NovaFREE2GO.jpg

Στελνω VOW NAI στο 1202 και μου έρχεται κατευθείαν απάντηση αυτό 

H ENTOΛH ΠOY ΣTEIΛATE ΔEN EINAI ΣΩΣTH. ΓIA NA ΛABETE TIΣ ΣΩΣTEΣ ENTOΛEΣ, ΣTEIΛTE INFO ΣTO 1202. EYXAPIΣTOYME!

Έχω ενεργοποιημένο τον διακόπτη και στο wifi calling και στο volte (μέσω κάποιων κωδικών που βρήκα εδώ στο αντίστοιχο νήμα) αλλά δουλεύει μόνο το volte, το wifi calling όχι... Καμία ιδέα;; 

Link to comment
Share on other sites

Δεν απαιτείται πλέον η αποστολή αυτού του μηνύματος για να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία, κανονικά θα έπρεπε να είναι ενεργοποιημένη.

Κάνε μία κλήση στο 13700 δωρεάν που είναι η υπηρεσία τεχνικών θεμάτων και πες τους να στο ενεργοποιήσουν.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

IMG_0175.thumb.png.6d01d5886e7c5eb7991b70f22771086e.png

Στο νούμερο που έχω αφήσει στην άκρη και πριν 15 μέρες η NOVA ανέστησε και του έβαλε 0,01€ και 600+600, σήμερα τα ξημερώματα μόλις άλλαξε ο μήνας, ήρθε μήνυμα και πήρε άλλα 600+600 τα οποία όμως δεν κάνουν rollover (τα παλιά 600+600 λήγουν σε 15 μέρες). 

Σχετικά με την προσφορά που είχε έρθει (απεριόριστα gb για 6 μήνες με 2€/μήνα), έχει κάποιος κάποια εμπειρία? Κάποιος είχε γράψει ότι πρώτα πρέπει να στείλουμε το λεκτικό και μετά να βάλουμε κάρτα, ισχύει?

Σκέφτομαι αύριο να βάλω μια 13άρα, μην πάει τσάμπα αν δεν ισχύει η προσφορά. 

Edited by ParafronGR

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Στελνοντας το λεκτικο, ανάλογα με την απάντηση καταλαβαινεις (κατά κανόνα,όχι πάντα όμως) αν είναι διαθέσιμη η προσφορά για τη γραμμή σου. Να ξέρεις επίσης ότι το συγκεκριμένο δεν κάνει επέκταση της ημερομηνιας ληξης οποτε αν το δικαιούσαι, κάθε δίμηνο θα πρέπει να βάζεις κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, kmpatra said:

Στελνοντας το λεκτικο, ανάλογα με την απάντηση καταλαβαινεις (κατά κανόνα,όχι πάντα όμως) αν είναι διαθέσιμη η προσφορά για τη γραμμή σου. Να ξέρεις επίσης ότι το συγκεκριμένο δεν κάνει επέκταση της ημερομηνιας ληξης οποτε αν το δικαιούσαι, κάθε δίμηνο θα πρέπει να βάζεις κάρτα.

Έστειλα μήνυμα στο 12000 και πήρα απάντηση ότι το υπόλοιπο δεν επαρκεί. Μίλησα και μέσω chat με τη NOVA και απλά μου απαντησαν μετά από κάνα 10λεπτο ότι θα με ενημερωσουν εντός 24 ωρών και μου έδωσαν ticket .

 

Edited by ParafronGR

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ParafronGR said:

Σκέφτομαι αύριο να βάλω μια 13άρα, μην πάει τσάμπα αν δεν ισχύει η προσφορά. 

Απολυτα "εμπειρικο" , ορθο δλδ για την συμπεριφορα της εταιριας αυτης στο συντριπτικο % της, στο βαθμο που ΔΥΝΑΣΑΙ ορθης ερμηνειας,  να σκεφτεσαι "ετσι". Ισχυει το 2,7€ unlimited data/μηνα σε αυτη την προσφορα.

"Λογικο" απο την αλλη να δινει αυτες τις εξαιρετικες προσφορες σε οσους (ελαχιστοτατους) που ΔΥΝΑΝΤΑΙ, να ξαναπω, αρα να μην εχει λογο να ΜΗΝ τις τηρησει (αφου ειναι ελαχιστοτατοι και δε τις κοστιζει και τιποτα) προκειμενου να της ΧΡΗΣΙΜΕΥΣΟΥΝ ως αλοθι "καλης μαυρης εταιριας" απο οσα θα γραψουν στα forum.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό δηλαδή δίνει τις προσφορές, για να γράφουν κατά λόγια στα φόρουμ... Ενδιαφέρον

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα πραγματικά απεριόριστα δεδομένα τα σκότωσαν στα Free2Go... Και στα 7 ευρώ αλλά κ στην βλάβη του σταθερού δίνουν 250 γίγα ως απεριόριστα...

IMG_20240802_090823.jpg

IMG_20240802_090810.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι κατά των φθηνών απεριόριστων.

Άμα πληρώνεις 30+ οκ, εκεί φαίνεται ότι τα έχεις ανάγκη και καλώς.

Στην προκειμένη περίπτωση των 7€, που δίνεται ως δέλεαρ για να βάλεις κάρτα δεν έχεις καμία απολύτως ανάγκη τα απεριόριστα. Και απλά το βλέπεις ως ευκαιρία να πηδήξεις το δίκτυο εις βάρος όλων των υπολοίπων. Οπότε και 100 να ήταν τα GB, μια χαρά θα ήταν.

Link to comment
Share on other sites

https://nova.gr/anakoinoseis/genikes-anakoinwseis/anakoinwsh-nova-2-8-2024

Τέλος τα απεριόριστα στα καρτοκινητά

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Η απόφασεις έχουν παρθεί....

Απεριόριστα δεδομένα μόνο σε συνδέσεις....🙄

ΌΛΑ τα καρτοκινητα πολιτική ορθής χρήσης 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, damianos said:

Η απόφασεις έχουν παρθεί....

Απεριόριστα δεδομένα μόνο σε συνδέσεις....🙄

ΌΛΑ τα καρτοκινητα πολιτική ορθής χρήσης 

Μόνο σε συνδέσεις με απεριόριστα ντάτα γιατί στα συμβόλαια χωρίς απεριόριστα το επιπρόσθετο πακέτο θα υπόκειται σε limit

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Στην προκειμένη περίπτωση των 7€, που δίνεται ως δέλεαρ για να βάλεις κάρτα δεν έχεις καμία απολύτως ανάγκη τα απεριόριστα.

Στην προκειμένη περίπτωση μαζί με τα δεδομένα παίρνεις και 1000' προς όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

9 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Εγώ πάντως είμαι κατά των φθηνών απεριόριστων.

Άμα πληρώνεις 30+ οκ, εκεί

Τι νόημα έχει αυτή η φιλολογία??.

Μπορείς αντί για 7 € να δίνεις 30 αφού είσαι τόσο λαρτζ.

9 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Και απλά το βλέπεις ως ευκαιρία να πηδήξεις το δίκτυο εις βάρος όλων των υπολοίπων

Νομίζω ότι γράφεις για να γράφεις και απορώ με αυτούς που σου κάνανε λαικ για αυτά που έγραψες.🤢

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, hercoulis said:

Το διαφημίζουν ακόμη. Λέτε να μη δούλεψε όπως περίμεναν ;

 

IMG_5809.jpeg

29 ημέρες έμειναν οπότε θεωρώ το υπενθυμίζουν....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...