Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Δεν είναι μικρή. Η ταζα ο βάτραχος και η κιου υπάρχουν γιατί επιβάλλεται από την νομοθεσία να υπάρχει εναλλακτική λύση στα συμβόλαια. Εννοείται ότι αν δεν υπήρχε η νομοθεσία θα τις είχαν κλείσει εχθές

Λυπάμαι αλλά δεν παίζουμε εμείς τζόκερ. Κάθε μήνα για 2,5 χρόνια έρχεται αυτή η προσφορά. Παλιά τιμούσα τις 3ευρες προσφορές και τις 1,5ευρες για ΣΜΣ για επέκταση υπολοίπου αλλά λογικά τέλος. Τώρα έμεινε μόνο αυτή και αντέχουμε ακόμα, όσο κρατήσει η 8ευρη και η επέκταση υπολοίπου.

Όλοι εδώ στο φόρουμ έχουν πάνω από 5 ο καθένας. Αλλιώς δεν θα έβγαιναν τόσα εκατομμύρια συνδέσεις.

Δεν ισχύει αυτό. Τα τμήματα μάρκετινγκ γνωρίζουν ότι το 95% δεν ασχολείται με αυτά.

Βάζει κάρτα ή πληρώνει συμβόλαιο και δεν ψυρίζει τη μαϊμού.

Εδώ εμείς έχουμε καταντήσει ένα εναλλακτικό φβ

Τι σχέση έχει η Taza και η frog. Εγώ μιλάω καθαρά για την πολιτική της εταιρείας:του εντυπωσιάζω στην αρχή και ξενερώνω στο τέλος. Επίσης οι περισσότεροι έχουν έως 2 συνδέσεις. Αν κάποιος έχει βασικό εργαλείο το τηλεφωνο του και δεν θέλει συμβόλαιο όμως θα βάζει κάρτα κάθε μήνα. Σε αυτούς θεωρώ πλέον πως δεν απευθύνεται το Free2go που δίνει ψυχούλα σε MB. Τα τμήματα marketing ξέρουν τις ανάγκες του κόσμου,άλλο που δεν θέλουν να βγάλουν κάτι για όλους. Ξέρουν ότι αρκετός κόσμος στο βασικό του νούμερο βάζει κάθε μήνα κάρτα(αν δεν έχει δεύτερο ή παραπάνω)και περιμένει κάτι σταθερό σε πακέτο(τόσα λεπτά,τόσα MB,τόσα μηνύματα). Η μαύρη την προσωπική προσφορά την στέλνει σε ένα μικρό για τους συνολικούς συνδρομητές club και από αυτούς τις περισσότερες φορές σε όσους δεν ανανεώνουν συχνά. Οι υπόλοιποι όμως όταν βλέπουν ότι το μικρότερο πακέτο δίνει τα μισά GB από τον ανταγωνισμό σαφώς και δικαιολογημένα θα προτιμήσει τον ανταγωνισμό 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, aektzhs 1 said:

Οι υπόλοιποι όμως όταν βλέπουν ότι το μικρότερο πακέτο δίνει τα μισά GB από τον ανταγωνισμό σαφώς και δικαιολογημένα θα προτιμήσει τον ανταγωνισμό 

Κάνεις προέκταση και γενίκευση, αυτό  κάνεις εσύ. Καμμία σχέση με την πραγματικότητα. Ποιός κάθεται και μετράει λεπτά και μβ?  Άποψη μου, μπορεί να κάνω κι εγώ το ίδιο.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, dimitroula10 said:

Κάνεις προέκταση και γενίκευση, αυτό  κάνεις εσύ. Καμμία σχέση με την πραγματικότητα. Ποιός κάθεται και μετράει λεπτά και μβ?  Άποψη μου, μπορεί να κάνω κι εγώ το ίδιο.

Αυτό που λέω με λίγα λόγια είναι:

•η προσωπική προσφορά κάθε άλλο παρά σταθερή δεν είναι πλέον είτε σε τιμή είτε σε παροχές είτε σε δικαιούχους

•τα κανονικά πακέτα έχουν τα λιγότερα GB της αγοράς 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απλα "τι προσφερει" μια εταιρια.

Ειναι η ισορροπια αναμεσα στο παραπανω και στο "που απευθυνεται" target group (κατανομη ιδιοτητων %).

Αφου πιανει στο target group που απευθυνεται , δε μας πεφτει λογος εαν θελουν να παθαινουν διαρκως χωρις να μαθαινουν γρι απολυτως τιποτα.

Καλα κανει η συγκεκριμενη εταιρια αφου την παιρνει. Το target group της ας τα σκεφτει. Αλλως , δε μας νοιαζει τους υπολοιπους. Μονο στο κομματι κατα ποσο πρασυρει και τις αλλες 2 εταιριες. Σε αυτο ναι, γι'αυτο και ταλαιπωρουμε κι εγω να γραφω εδω. Οσο κι εαν ξερω απολυτα οτι μετα απο 2 χρονια σιγουροτατα θα σιωπησω τελειως: Δε προκειται να αλλαξει τιποτα σε αυτη την ισορροπια.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως λίγο πιο ψύχραιμα και αντικειμενικά ο συνδυασμός σταθερού με το buy more  με χίλια προς όλους και 15gb νομίζω ότι είναι από τις πιο συμφέροντες στην αγορά.Αν λάβουμε υπόψιν η αγορά πακέτου 4,5 ευρώ data δίνουν και παράταση υπολοίπου.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Fns1 said:

Πάντως λίγο πιο ψύχραιμα και αντικειμενικά ο συνδυασμός σταθερού με το buy more  με χίλια προς όλους και 15gb νομίζω ότι είναι από τις πιο συμφέροντες στην αγορά.Αν λάβουμε υπόψιν η αγορά πακέτου 4,5 ευρώ data δίνουν και παράταση υπολοίπου.

Συμφωνώ και επαυξάνω....

Λίγο παραπάνω να είχε δεδομένα να αγοράσεις, ΜΑΖΙ με Buy More 15gb θεωρώ θα ήταν ικανοποιητική λύση... 

Αυτό προσπαθώ να πω τόσες μέρες....

Λείπουν πακέτα στα δεδομένα, σάν νά το κάνουν επίτηδες με την έλλειψη μονίμων πακέτων δεδομένων όπως είναι το Large κ το Extra Large από της επιλογές ενώ υπάρχει στα Combo

(X-Small•Small•Large•X-Large)

Edited by damianos
Link to comment
Share on other sites

Τα εχουμε ξαναγραψει.

Οπως το CU liquid ηταν επιστροφη στα καλα προηγουμενων χρονων, δλδ: Οσο "μιλω", τοσο και πληρωνω.

Ετσι το νεο free2go, εαν καθιερωθει η Plug&Play λογικη, δλδ πιασει "τοπο", δλδ αδιαφορησουν οι % , οσο περισσοτερο % συνδρομητων, προς την επομενη εκ διαμετρου αντιθετη λογικη: Αυτη των συμβολαιων που διακαως θελουν να μετατρεψουν τα μη συμφεροντα για τις εταιριες καρτοκινητα: Να παρασυρουν οσο πιο πολυ κοσμο % , που ηδη εχει σοβαροτερα να ασχοληθει, ακριβεια στα τροφιμα πχ , και αδιαφορωντας ως και μη κατανοωντας "που" θα οδηγησει η ΥΠΟΤΑΓΗ τους στην εκ διαμετρου αντιθετη λογικη: Δλδ τη λογικη: Μολις βαζω € παιρνω και το συγκεκριμενο "συμβολαιο" ειτε Small ειτε Large ειτε κλπ. Αλλο που:

1) Εαν οντως αδιαφορησει για το καρτοκινητο του η μεγαλη %, μες στην ολη αναμπουμπουλα πχ ακριβεια τροφιμων κλπ κλπ , θα εχουν το "Plag&Play" με min 15 η 20€ μετα απο 2 χρονια, οπως στα συμβολαια ηδη.

Και

2) Οι αλλες 2 εταιριες "χαζες" θα ειναι; Αφου τα ζητα ο κ@λ.... των % συνδρομητων, θα "αντισταθουν" αυτες στα Plug&Playα συμβολαια;

 

Ο τροπος που μας οδηγουν στην ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ καταργηση των καρτοκινητων ειναι ο ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ ιδιος με την πωληση της εταιριας σε Πετροδολλαραδες: Ας παρω εγω τωρα τα ζεστα € και δε πα να αγορασουν ολο το "Δυτικο Κοσμο" μετα απο 40 χρονια;

Τυπου: " Και τι με νοιαζει εαν οι επομενες γενιες συλλησουν τους ταφους μας οταν καταλαβουν τι τους φορτωσαμε στα εγγονια μας;"

1) Ουτε εγω θα ειμαι "εκει" τοτε, το 2100μΧ.

2) Και το πιο πιθανον δε θα καταλαβουν % "τι" τους φορτωσαμε: Ουτε παιδεια % θα χουν, ουτε τις συνθηκες να κατεουν τι τους γινεται, τυπου Αφρικη 18ος αιωνας.

Υ.Γ.: Οσο για τα αλλα "καλουδια" τυπου buymorια, 7€υρα κλπ,  για τα ματια του κοσμου μπιχλιμπιδια να καμωνονται λιγοι και να θελγονται ακουγωντας τα οι πολλοι , ειναι για να μη φευγουν, να ΜΗΝ ΦΟΒΟΝΤΑΙ % στα Plag&Playα συμβολαια που την "παμε την δουλεια", και μονομιας μολις πιασει τα αποσυρουμε εν μια "νυχτι". Δε θα μπορουν κι αλλιως οι τοτε κοορτες (εφηβοι τωρα) να κανουν κι αλλιως: Ιστορια που απαιτειται δε θα καταλαβαινουν, οπως στα σχολεια που παγαινουν τωρα. Και οι τωρινοι 40αρηδες "40 φευγα" , μ'αυτους θα ασχολουμαστε το 2050?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alteisei said:

Οπως το CU liquid ηταν επιστροφη στα καλα προηγουμενων χρονων, δλδ: Οσο "μιλω", τοσο και πληρωνω.

Καμμία σχέση. Πληρώνω για λίγα και για να μην χάσω τα υπόλοιπα τρώω ακριβά σουβλάκια με το ζόρι, μετακινώντας μπάρες και ψάχνοντας τρύπες του συστήματος.

12 minutes ago, alteisei said:

Οσο για τα αλλα "καλουδια" τυπου buymorια, 7€υρα κλπ

Από το πληρώνω 30αρια για δήθεν απεριόριστα, καλά είναι τα 7€. 

13 minutes ago, alteisei said:

Ας παρω εγω τωρα τα ζεστα € και δε πα να αγορασουν ολο το "Δυτικο Κοσμο" μετα απο 40 χρονια;

Αν ήξερες έστω και λίγη οικονομία θα καταλάβαινες ότι όποιος κόβει το χρήμα έχει το πάνω χέρι.

Οπότε αυτά που κάνουν οι Άραβες είναι χαμένα από χέρι. Το Κατάρ έχει πλειοψηφία στην βολκς βαγκεν, έχει πολλές αθλητικές ομάδες, πακέτα στην Ντόιτσε μπάνκ, έχει εταιρείες ριαλ εστειτ στην Ευρώπη, έχουν υπογράψει 30 χρόνια συμβόλαια με ευρωπαϊκές εταιρείες για πετρέλαιο και αέριο, το Ιράν και το Ιράκ 30 χρόνια με τους Κινέζους κι εσύ μιλάς για τάφους και άλλα τέτοια χριστιανικά.

Μήπως έχεις χάσει τελείως την μπάλα? Τίποτα από αυτά που λες δεν γίνονται και ούτε έχει σημασία.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς τί παίζει με τα νούμερα που απενεργοποιεί η NOVA λόγω μη ανανεωσης? θεωρούνται νεκρά? μπορείς να τα μεταφέρεις?

έχω ένα νούμερο πολύ εύκολο που τελευταία ανανεωση του είχα κάνει την τελευταία μέρα με το 1€, το Γενάρη. Πριν λίγες μέρες, βάζω τη SIM σε συσκευή και βλέπω "Εκτός Δικτύου". Στέλνω το τσατ και μου λένε, "έχει απενεργοποιηθεί το νούμερό σας γιατί δεν έχετε κάνει ανανεωση τους τελευταιους 2 μήνες". 

Επειδή δεν με ενδιαφέρει κάποια προσφορά για να του βάλω έστω 8€, θέλω να το πάω προς COSMOTE με 3€, αλλά δεν λαμβάνει μηνυματα. Στη σελίδα του CU, όταν βάζω το νούμερο, μου γράφει ότι μπορεί να μεταφερθεί, αλλά επειδή πρέπει να  προπληρώσω την αξία της κάρτας (13€) δεν θέλω να το ρισκάρω και μετά να ζητάω τα λεφτά πίσω.

Edited by ParafronGR

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, ParafronGR said:

ξέρει κανείς τί παίζει με τα νούμερα που απενεργοποιεί η NOVA λόγω μη ανανεωσης? θεωρούνται νεκρά? μπορείς να τα μεταφέρεις?

έχω ένα νούμερο πολύ εύκολο που τελευταία ανανεωση του είχα κάνει την τελευταία μέρα με το 1€, το Γενάρη. Πριν λίγες μέρες, βάζω τη SIM σε συσκευή και βλέπω "Εκτός Δικτύου". Στέλνω το τσατ και μου λένε, "έχει απενεργοποιηθεί το νούμερό σας γιατί δεν έχετε κάνει ανανεωση τους τελευταιους 2 μήνες". 

Επειδή δεν με ενδιαφέρει κάποια προσφορά για να του βάλω έστω 8€, θέλω να το πάω προς COSMOTE με 3€, αλλά δεν λαμβάνει μηνυματα. Στη σελίδα του CU, όταν βάζω το νούμερο, μου γράφει ότι μπορεί να μεταφερθεί, αλλά επειδή πρέπει να  προπληρώσω την αξία της κάρτας (13€) δεν θέλω να το ρισκάρω και μετά να ζητάω τα λεφτά πίσω.

Υπάρχουν αρκετές αναφορές τελευταία. Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνουν εκεί στην nova. Δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί για κανένα λόγο το νούμερο αν δεν περάσουν 12-13 μήνες από την τελευταία ανανέωση. Ακόμα και μετά τη λήξη του υπολοίπου, αν θυμάμαι καλά υπάρχει ένας ή δύο μήνες ακόμα (ενας είναι σίγουρα) που μπορείς να πάρεις εισερχόμενες, και μετά να μπει φραγή. Αλλά οχι να απενεργοποιηθεί και να γράφει εκτός δικτύου. Όταν το καλείς τι ακριβώς λέει? Θα έπρεπε ακόμα και σε κατάσταση φραγής να μπορείς να κάνεις ανανέωση στο νούμερο. Τι λύση που έδωσαν από το cc, να βάλεις κάρτα η άφησαν να εννοηθεί ότι πρέπει να εκδόσεις πάλι sim?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kmpatra said:

Υπάρχουν αρκετές αναφορές τελευταία. Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνουν εκεί στην nova. Δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί για κανένα λόγο το νούμερο αν δεν περάσουν 12-13 μήνες από την τελευταία ανανέωση. Ακόμα και μετά τη λήξη του υπολοίπου, αν θυμάμαι καλά υπάρχει ένας ή δύο μήνες ακόμα (ενας είναι σίγουρα) που μπορείς να πάρεις εισερχόμενες, και μετά να μπει φραγή. Αλλά οχι να απενεργοποιηθεί και να γράφει εκτός δικτύου. Όταν το καλείς τι ακριβώς λέει? Θα έπρεπε ακόμα και σε κατάσταση φραγής να μπορείς να κάνεις ανανέωση στο νούμερο. Τι λύση που έδωσαν από το cc, να βάλεις κάρτα η άφησαν να εννοηθεί ότι πρέπει να εκδόσεις πάλι sim?

για να είμαι 1000% ξεκάθαρος,η τελευταία ανανέωση έγινε το Γενάρη που μας πέρασε, πριν 6 μήνες, όχι πέρσι. Και η επίσημη απάντηση της NOVA ήταν ότι έκλεισαν επειδή πέρασαν 2 μήνες χωρίς κάρτα και ότι πρέπει να βάλω 13€ για να ανοίξει ξανά.

Όταν το καλώ, απλά κλείνει κατευθείαν η γραμμή - ούτε μήνυμα, ούτε τηλεφωνητής, τίποτα.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Αρα έχει μπει φραγή. Ισως μια δοκιμή ανανέωσης με 8€ σε κατάστημα να ανοίξει πάλι τη γραμμή.Δεν ξέρω αν μπορεις να δηλώσεις αλλο κινητο επικοινωνίας στην κοσμοτε ώστε να γίνει εκεί η επιβεβαίωση. Ζητάει να στείλει στο ίδιο νούμερο μήνυμα επιβεβαίωσης και δεν το δέχεται?

Δοκίμασες να στείλεις στον αριθμό ένα μήνυμα, μήπως για λόγους ελάχιστης υπηρεσίας πχ τράπεζα κλπ δέχεται τουλάχιστον μηνύματα?

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ParafronGR said:

για να είμαι 1000% ξεκάθαρος,η τελευταία ανανέωση έγινε το Γενάρη που μας πέρασε, πριν 6 μήνες, όχι πέρσι. Και η επίσημη απάντηση της NOVA ήταν ότι έκλεισαν επειδή πέρασαν 2 μήνες χωρίς κάρτα και ότι πρέπει να βάλω 13€ για να ανοίξει ξανά.

Όταν το καλώ, απλά κλείνει κατευθείαν η γραμμή - ούτε μήνυμα, ούτε τηλεφωνητής, τίποτα.

Αφού δεν λέει ότι δεν υπάρχει ο αριθμός λογικά θα γίνει κανονικά η φορητότητα αν επιθυμείς να πας προς cu. Για επιβεβαίωση μπορείς να πας σε ένα κατάστημα νόβα και να τους πεις να σου εκδώσουν μια δωρεάν βεβαίωση κυριότητας που φαίνεται ότι εσύ έχεις τον αριθμό.

Edited by spoukos
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kmpatra said:

Υπάρχουν αρκετές αναφορές τελευταία. Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνουν εκεί στην nova. Δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί για κανένα λόγο το νούμερο αν δεν περάσουν 12-13 μήνες από την τελευταία ανανέωση. Ακόμα και μετά τη λήξη του υπολοίπου, αν θυμάμαι καλά υπάρχει ένας ή δύο μήνες ακόμα (ενας είναι σίγουρα) που μπορείς να πάρεις εισερχόμενες, και μετά να μπει φραγή. Αλλά οχι να απενεργοποιηθεί και να γράφει εκτός δικτύου. Όταν το καλείς τι ακριβώς λέει? Θα έπρεπε ακόμα και σε κατάσταση φραγής να μπορείς να κάνεις ανανέωση στο νούμερο. Τι λύση που έδωσαν από το cc, να βάλεις κάρτα η άφησαν να εννοηθεί ότι πρέπει να εκδόσεις πάλι sim?

Μου έτυχε κάτι εμένα πριν μερικούς μήνες. Σε γραμμή που δεν χρησιμοποιώ μόλις πέρασε το δίμηνο μου έκαναν φραγή. Μετά από τηλέφωνο στο κέντρο εξυπηρέτησης και μιλώντας σε άπταιστα " γαλλικα" ενεργοποίησα ξανά την γραμμή.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ParafronGR said:

για να είμαι 1000% ξεκάθαρος,η τελευταία ανανέωση έγινε το Γενάρη που μας πέρασε, πριν 6 μήνες, όχι πέρσι. Και η επίσημη απάντηση της NOVA ήταν ότι έκλεισαν επειδή πέρασαν 2 μήνες χωρίς κάρτα και ότι πρέπει να βάλω 13€ για να ανοίξει ξανά.

Όταν το καλώ, απλά κλείνει κατευθείαν η γραμμή - ούτε μήνυμα, ούτε τηλεφωνητής, τίποτα.

Σου έχω την λύση...

Και εμένα ληγμένο ήταν...

Αλλά με άφησε να το κάνω Κίου...

 

Ήταν Free2Go και το έκανα μεταφορά Κίου και το δέχτηκε... Και 3 ευρώ κάρτα Μεσά😄

20 minutes ago, kmpatra said:

Αρα έχει μπει φραγή. Ισως μια δοκιμή ανανέωσης με 8€ σε κατάστημα να ανοίξει πάλι τη γραμμή.Δεν ξέρω αν μπορεις να δηλώσεις αλλο κινητο επικοινωνίας στην κοσμοτε ώστε να γίνει εκεί η επιβεβαίωση. Ζητάει να στείλει στο ίδιο νούμερο μήνυμα επιβεβαίωσης και δεν το δέχεται?

Δοκίμασες να στείλεις στον αριθμό ένα μήνυμα, μήπως για λόγους ελάχιστης υπηρεσίας πχ τράπεζα κλπ δέχεται τουλάχιστον μηνύματα?

 

Για φορητότητα κοσμοτε ζητά 3 σμσ επιβεβαίωσης.... Το έκανα σήμερα....

IMG_20240725_015525.jpg

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, damianos said:

Σου έχω την λύση...

Και εμένα ληγμένο ήταν...

Αλλά με άφησε να το κάνω Κίου...

 

Ήταν Free2Go και το έκανα μεταφορά Κίου και το δέχτηκε... Και 3 ευρώ κάρτα Μεσά😄

Για φορητότητα κοσμοτε ζητά 3 σμσ επιβεβαίωσης.... Το έκανα σήμερα....

IMG_20240725_015525.jpg

 

41 minutes ago, kmpatra said:

Αρα έχει μπει φραγή. Ισως μια δοκιμή ανανέωσης με 8€ σε κατάστημα να ανοίξει πάλι τη γραμμή.Δεν ξέρω αν μπορεις να δηλώσεις αλλο κινητο επικοινωνίας στην κοσμοτε ώστε να γίνει εκεί η επιβεβαίωση. Ζητάει να στείλει στο ίδιο νούμερο μήνυμα επιβεβαίωσης και δεν το δέχεται?

Δοκίμασες να στείλεις στον αριθμό ένα μήνυμα, μήπως για λόγους ελάχιστης υπηρεσίας πχ τράπεζα κλπ δέχεται τουλάχιστον μηνύματα?

 

η SIM είναι τελείως εκτός δικτύου, απενεργοποιημένη και η COSMOTE για να σου ξεκινήσει τη διαδικασία φορητότητας σου στέλνει OTP 5ψηφιο στο νούμερο που θες να κάνεις τη φορητότητα για επιβεβαιωση.

22 minutes ago, damianos said:

Σου έχω την λύση...

Και εμένα ληγμένο ήταν...

Αλλά με άφησε να το κάνω Κίου...

 

Ήταν Free2Go και το έκανα μεταφορά Κίου και το δέχτηκε... Και 3 ευρώ κάρτα Μεσά😄

 

 

Πιο πιθανό θεωρώ να ξαναέρθουν οι δεινόσαυροι στη γη παρά να βρω κατάστημα NOVA που έχει κάρτες Q για μετατροπή. Στο κατάστημα της Βικτώριας από πέρσι τον χειμώνα δεν έχουν, και στο κατάστημα των Πετραλώνων όταν τους είπα Q με κοιτούσαν λες και ζήταγα να μου βάλουν κάρτα σε Cosmote - εννοείται ότι ούτε αυτοί είχαν διαθέσιμες SIM για μετατροπη

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ParafronGR said:

 

η SIM είναι τελείως εκτός δικτύου, απενεργοποιημένη και η COSMOTE για να σου ξεκινήσει τη διαδικασία φορητότητας σου στέλνει OTP 5ψηφιο στο νούμερο που θες να κάνεις τη φορητότητα για επιβεβαιωση.

Πιο πιθανό θεωρώ να ξαναέρθουν οι δεινόσαυροι στη γη παρά να βρω κατάστημα NOVA που έχει κάρτες Q για μετατροπή. Στο κατάστημα της Βικτώριας από πέρσι τον χειμώνα δεν έχουν, και στο κατάστημα των Πετραλώνων όταν τους είπα Q με κοιτούσαν λες και ζήταγα να μου βάλουν κάρτα σε Cosmote - εννοείται ότι ούτε αυτοί είχαν διαθέσιμες SIM για μετατροπη

Κατάστημα στην Καστέλλα Πειραιά... Άμεση εξυπηρέτηση...

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, damianos said:

Κατάστημα στην Καστέλλα Πειραιά... Άμεση εξυπηρέτηση...

Καλό θα είναι να φτιαχτεί ένα νήμα με τους εξυπηρετικούς επαγγελματίες, από όλους τους παρόχους, ώστε να τους διαφημίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Τυπου: "Τα καταστηματα Germanos που να τρεχω ειναι ελαχιστα και κλειστα" που ελεγες χτες?

Αντι να καθισετε να σκεφτειτε:

1) "Γιατι" ειναι "ετσι" στη μαυρη και ΕΑΝ δυναται αλλαγης (Απαντηση μου: ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΔΥΝΑΤΟΝ 0%)

και

2) Κατα ποσο % παρασυρει τις αλλες 2 εταιριες οσο συνεχιζετε να αχολειστε μαζι της.

Καθεστε και τα συζητατε.

"ΟΥ ΜΠΛΕΞΕΙΣ" με  δαυτη την εταιρια. Και αφηστε οσους συνεχιζουν να επιθυμουν να ειναι διαρκη θυματα , μη μαθαινοντας απολυτως τιποτα απο τα παθηματα τους να "διαλυθουν" απο μονοι τους.

Αλλα μαλλον ιδιοι κι ομοιοι με αυτη την εταιρια ειναι το συντριπτικο % σε αυτη τη χωρα. Οποτε καλως οσα "μας" ερθουν: Δες τα παραπανω 1), 2).

Link to comment
Share on other sites

@alteisei εδώ είμαστε τεχνικό φόρουμ. Έχεις να πεις κάτι να μας βοηθήσεις να πληρώνουμε λιγότερα ή με τα ίδια να έχουμε περισσότερες παροχές? Αυτές οι αυθαίρετες απόψεις δεν αφορούν κανέναν και ταυτόχρονα είναι εκτός τόπου και χρόνου. Δεν βοηθάς. Καταλαβαίνω την στέρηση που νοιώθεις αλλά δεν φταίει ούτε το 95% ούτε το 5%. Φταίνε τα τραύματα της παιδικής ηλικίας και εκεί πρέπει να επικεντρωθείς. Φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

 

@dimitroula10απευθύνεσαι "εις ώτα μη ακουόντων". Ο jimmis - pppe - ergasia - altisei (και μάλλον άλλο ένα που μου διαφεύγει) - εχει μεγαλη ιστορία εδω. Μια κατηγορια μονος του,καιρό πριν γραφτείς εσύ. Δεν παίζεται,δεν παλεύεται,δεν αντιγράφεται (ουτε διαγράφεται 😅). Και οταν τον στελνουν για ban-ιο, επανέρχεται στα μουλωχτά, βοηθάει,κερδιζει "ποντους", οσο περνάει ο καιρός αρχίζει και βγαίνει ο...Χάιντ στην επιφάνεια...ξεκινάμε από τα ποσοστά (5%) και καταλήγουμε στη φιλοσοφία στο ψυχογράφημα του κακού Έλληνα. Κλασσικά εικονογραφημένα. Μη χαλας τη ζαχαρενια σου,αστον να λέει...

Αγαπη μόνο 😍💪

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kmpatra said:

Κλασσικά εικονογραφημένα. Μη χαλας τη ζαχαρενια σου,αστον να λέει...

Πιστεύω ότι όλοι οι άνθρωποι αλλάζουν όταν καταλάβουν ότι δεν πάει άλλο. Ο συμφορουμίτης έχει πολλά απωθημένα συναισθήματα και κουράζεται χωρίς λόγο. Το να σταθούμε δίπλα του, όχι ως υπέρτατοι κριτές, αλλά ως αντιλαμβανόμενοι τον πόνο του, κάνει καλό και σε εμάς. Ίσως καταλάβει γιατί υπάρχει αυτός ο θυμός που κουβαλάει τόσα χρόνια μέσα του και τον ταλαιπωρεί τόσο πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...