Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 3/5/2024 at 11:24 ΜΜ, kokalo said:

Εγώ πάντως φαίνεται να επιστρέφω στη NOVA μετά από μια ψιλο-επεισοδιακή φυγή....

Αφού λοιπόν μου έκοψαν τη σύνδεση των καρτοκινητών της οικογενειας για 10 περίπου ημέρες, χωρίς ειδοποίηση, επειδή ζήτησα να μάθω την διαδικασία επιστροφής υπόλοιπου, και αφού μετά από καταγγελία στην ΕΕΤΤ μου επέστρεψαν το χρηματικό υπόλοιπο (στο διπλάσιο κατά λάθος), αποφάσισα να πάρω και τις 3 γραμμές σταθερής που έχω στο όνομα μου.

Μετά από μια πολύ καλή προσφορά που είχα από Vodafone, έκανα τη διαδικασία φορητότητας για τα σταθερά, και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα μια πολύ καλή αντιπρόταση από πλευράς NOVA.

Για τις 3 γραμμές σταθερής μου έδωσαν:

18€/μήνα για τις 24αρες γραμμές (με 6 μήνες πάγια δώρο) που βγαίνει 13,5€/μήνα στη διάρκεια των 24 μηνών του συμβολαίου.

23€/μήνα για την αναβάθμιση μιας γραμμής σε 100Mbps (με 6 μήνες πάγια δώρο) που βγαίνει 17,25€/μήνα στη διάρκεια των 24 μηνών του συμβολαίου.

ΑΛΛΑ το καλύτερο μου το άφησαν για το τέλος.

Έδωσαν ΔΩΡΟ σε κάθε γραμμή από 1 καρτοκινητό (νέο ή φορητότητα) με 1000' ομιλίας και 15GB κάθε μήνα.

Πάνω στη στιγμή που κατάργησε η Vodafone το Liquid και σκεφτόμουν τι να κάνω για τα καρτοκινητά της οικογένειας.

Άρπαξα λοιπόν την ευκαιρία, αν και η Vodafone πρόλαβε να πάρει (προς το παρόν) τις 2 24αρες γραμμές και τώρα είμαι σε διαδικασία αναμονής για την επιστροφή τους.

Ελπίζω να μην πάει τίποτε από όλα αυτά στραβά και να υλοποιηθούν όσα υποσχέθηκαν.

Πάντως για τις δικές μου ανάγκες η προσφορά είναι κάτι παραπάνω από καλή και είπα να το μοιραστώ.

Δεν ξέρω αν έχει δοθεί σε κάποιον άλλο κάτι αντίστοιχο.

Σε κάθε περίπτωση εδώ θα είμαστε για να ενημερώσω.

Ενημέρωσης συνέχεια.....

Φυσικά και πάλι κάτι πήγε στραβά, όπως συνήθως.

Έστω και κατά τα 2/3.

Δυστυχώς η Vodafone πρόλαβε και πήρε τις 2 από τις 3 γραμμές και έτσι μόνο για την 1 (την 100αρα) προχώρησε η προσφορά.

Και ήρθε και το μεγάλο δώρο όπως το υποσχέθηκαν.

Screenshot_2024-05-13-14-09-04-333_com.google.android_apps.messaging.thumb.jpg.f8052f925266537b93d51c99b237f30f.jpg

 

Πάντως θα το παλέψω λίγο ακόμη και για τις άλλες 2.

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, dasnowy said:

Σκέφτομαι να παω ένα νούμερο στη nova σε καρτοκινητό. Η χρήση θα είναι εισερχόμενα sms, ίσως και εισερχόμενες κλήσεις, και για καμιά καλή προσφορά αν μου στείλουν. Να πάω f2g ή q; Ποια από τις δύο κάνει καλύτερες προσφορές και κρατάει παραπάνω χωρίς ανανέωση; 

Έχω διαβάσει πως η φραγή μπαίνει στον 1 χρόνο. 

Δεν έχουν διαφορά  f2g και Q. Άτυπα δεν υπάρχει φραγή. Ποτέ δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει όμως.

Link to comment
Share on other sites

Σημειώστε ότι σε αυτά τα δύο πακέτα της νοβα είναι στο τετράμηνο η φραγή (θεωρητικά) και όχι στο τρίμηνο όπως στις υπόλοιπες εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, damianos said:

Άλλαξα SIM σε Q telecom και περιμένω την ενεργοποίηση για να τσεκαρω το 5G...

Πως και άλλαξες σε q? 
Οταν αλλάξει να μας ενημερώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου ηρθε το μύνημα οτι σε 15 μέρες χάνω το νούμερο.

Είναι θεωρητικά το βασικό μου αλλα ποτε δεν το εχω μαζι μιας και οσοι θελουν παιρνουν μεσω internet.

Το νούμερο ειναι αυτο που σας ελεγα οτι πρέπει να εχει μπει η τελευταία καρτα καπου το 2018 .

Ουτε τις παροχές δεν θυμάμαι... κατι σαν f2g2 ηταν και μετα κάτι παροχές καλες στην πρώτη καρτα του μήνα.

freetalker ουτε που θυμάμαι.

Απλα το εκανα στην ακρη οσο το διέλειε η wind.

Εχω απο αλλου data και ομιλία αλλα οταν χρειάζεται δουλεύω voip.

Αν δεν το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα τι να το κάνω?

Πως το διατηρώ φτηνα παραμένοντας όμως στη wind?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, drdedus said:

Τελικά μου ηρθε το μύνημα οτι σε 15 μέρες χάνω το νούμερο.

Είναι θεωρητικά το βασικό μου αλλα ποτε δεν το εχω μαζι μιας και οσοι θελουν παιρνουν μεσω internet.

Το νούμερο ειναι αυτο που σας ελεγα οτι πρέπει να εχει μπει η τελευταία καρτα καπου το 2018 .

Ουτε τις παροχές δεν θυμάμαι... κατι σαν f2g2 ηταν και μετα κάτι παροχές καλες στην πρώτη καρτα του μήνα.

freetalker ουτε που θυμάμαι.

Απλα το εκανα στην ακρη οσο το διέλειε η wind.

Εχω απο αλλου data και ομιλία αλλα οταν χρειάζεται δουλεύω voip.

Αν δεν το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα τι να το κάνω?

Πως το διατηρώ φτηνα παραμένοντας όμως στη wind?

Θα μπορουσες να επικοινωνήσεις μαζι τους και να τους ζητησεις πιστωση 0,01€ ωστε να κρατηθει ζωντανο το νουμερο. Αλλιως θα πρεπει να πας σε καταστημα και να βαλεις την ελαχιστη καρτα.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, VIPdriver said:

Πως το διατηρώ φτηνα παραμένοντας όμως στη wind?

Το αφήνεις να χαθεί και την ίδια στιγμή, που διακόπτεται η σύνδεση, επικοινωνείς ότι ξεχάστηκες και να το ενεργοποιήσουν για να βάλεις λεφτά. Μόλις το ενεργοποιήσουν συνεχίζεις.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

αυτο το κολπο δουλευει και το εχω δοκιμασει και στις τρεις εταιρειες

το νουμερο σου σου ανηκει 6 μηνες (αν θυμαμαι καλα) μετα την διακοπη του απο το δικτυο και μπορει να ενεργοποιηθει απλα με μια κληση στην εξυπηρετηση πελατων, οποτε λογικα περνει παραταση για ενα ακομα χρονο

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

MOΛIΣ ΛABATE ΔΩPEAN 1000 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛA TA ΔIKTYA KAI 15GB ΓIA 30 MEPEΣ, EΠEIΔH ΣYNΔYAZETE TO KAPTOKINHTO ΣAΣ ME YΠHPEΣIEΣ ΣYMBOΛAIOY NOVA. ΓIA ENHMEPΩΣH YΠOΛOIΠOY MΠEITE ΣTO FREE2GO APP f2g.gr/f2gappdl

IMG_20240514_132025.jpg

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, damianos said:

MOΛIΣ ΛABATE ΔΩPEAN 1000 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛA TA ΔIKTYA KAI 15GB ΓIA 30 MEPEΣ, EΠEIΔH ΣYNΔYAZETE TO KAPTOKINHTO ΣAΣ ME YΠHPEΣIEΣ ΣYMBOΛAIOY NOVA. ΓIA ENHMEPΩΣH YΠOΛOIΠOY MΠEITE ΣTO FREE2GO APP f2g.gr/f2gappdl

IMG_20240514_132025.jpg

To 0,01 υπόλοιπο πως το καταφερες;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, damianos said:

MOΛIΣ ΛABATE ΔΩPEAN 1000 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛA TA ΔIKTYA KAI 15GB ΓIA 30 MEPEΣ, EΠEIΔH ΣYNΔYAZETE TO KAPTOKINHTO ΣAΣ ME YΠHPEΣIEΣ ΣYMBOΛAIOY NOVA. ΓIA ENHMEPΩΣH YΠOΛOIΠOY MΠEITE ΣTO FREE2GO APP f2g.gr/f2gappdl

IMG_20240514_132025.jpg

Χωρίς να κάνεις τίποτα;;;;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, aektzhs 1 said:

Χωρίς να κάνεις τίποτα;;;;

Δυστυχώς νέο νούμερο.

Θα γίνει φορητότητα στο παλιό και θα ξανά μπει ως νέο...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, damianos said:

Δυστυχώς νέο νούμερο.

Θα γίνει φορητότητα στο παλιό και θα ξανά μπει ως νέο...

Δηλαδή πλέον και αυτό που θα προέρχεται από φορητότητα θα είναι με τα 15 GB?

Link to comment
Share on other sites

οχι μονο σε ενα μπαινουν. Απλα θα αλλάξει ο φιλος  το νουμερο στο συνδυασμό.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kmpatra said:

οχι μονο σε ενα μπαινουν. Απλα θα αλλάξει ο φιλος  το νουμερο στο συνδυασμό.

Πολύ σωστά... 

IMG_20240514_214152.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Fns1 said:

Επειδή μπερδεύτηκα λίγο έχω το buy more μόνο με τα 1000 λεπτά,τι πρέπει να κάνουμε για να πάρουμε  το 1000 + τα 15 gb ?

Ή νέο νούμερο ή φορητότητα σε άλλο δίκτυο και ξανά έρχεσαι στην Νόβα με της παραπάνω παροχές...

rendering-3d-di-mille-1000-d-oro-isolato-su-uno-sfondo-bianco_42071-1428.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά μη νομίζετε οτι είναι εντελώς δωρεάν. Το 8αρι κάθε διμηνο (οσο είναι 8 ακομα) επιβάλλεται να κατατιθεται, με αποτέλεσμα να μαζεύεται το υπόλοιπο αν σου φτάνουν αυτές οι παροχές.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, kmpatra said:

Και φυσικά μη νομίζετε οτι είναι εντελώς δωρεάν. Το 8αρι κάθε διμηνο (οσο είναι 8 ακομα) επιβάλλεται να κατατιθεται, με αποτέλεσμα να μαζεύεται το υπόλοιπο αν σου φτάνουν αυτές οι παροχές.

Τον τρίτο μήνα δεν μπαίνουν?

Link to comment
Share on other sites

Αμα λήξει το υπόλοιπο σβήνουν και οι παροχές. Αν γίνει ανανέωση π.χ. μια μερα μετα τη ληξη ξαναεμφανίζονται. Και μάλιστα με βάση τη μέχρι σήμερα εμπειρία επανέρχονται ακέραιες (1000'+15gb) και όχι μόνο τα υπόλοιπα που δεν είχαν καταναλωθεί.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kmpatra said:

Αμα λήξει το υπόλοιπο σβήνουν και οι παροχές. Αν γίνει ανανέωση π.χ. μια μερα μετα τη ληξη ξαναεμφανίζονται. Και μάλιστα με βάση τη μέχρι σήμερα εμπειρία επανέρχονται ακέραιες (1000'+15gb) και όχι μόνο τα υπόλοιπα που δεν είχαν καταναλωθεί.

Άρα, αν κάνεις online ανανέωση, κοστίζει 6,5€ τον μήνα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kmpatra said:

Και φυσικά μη νομίζετε οτι είναι εντελώς δωρεάν. Το 8αρι κάθε διμηνο (οσο είναι 8 ακομα) επιβάλλεται να κατατιθεται, με αποτέλεσμα να μαζεύεται το υπόλοιπο αν σου φτάνουν αυτές οι παροχές.

σωστο πλην ομως τα μαζευεις κουμπαρα

και οτι δοθει η ευκαιρεια κανεις καταγγελία και τα λεφτα πανε στον τραπεζικο σου λογαριασμο 

ενα σωστο πλανο θελει

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε παιδιά βάζεις 13€ κ όταν πάει να λήξε,ι βάζεις το πακέτο με τα 4,5€ και παίρνεις παράταση ένα μήνα. Γιατί να συσσωρεύεις χρήματα και να αγχώνεσαι;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, hercoulis said:

Όχι βρε παιδιά βάζεις 13€ κ όταν πάει να λήξε,ι βάζεις το πακέτο με τα 4,5€ και παίρνεις παράταση ένα μήνα. Γιατί να συσσωρεύεις χρήματα και να αγχώνεσαι;

Σωστά και μετά άλλη μία φορά και βγαίνει 4μηνο και υπάρχουν και ρέστα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...