Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, dkostas said:

σε μενα σε 3 ηρθαν τα απεριοριστα+1000' με ληξη προσφορας 14/5 ομως (πθανως να αλλαξει) και σε 1 που ειναι πιο ενεργο ηρθε αυτο με τα 11,50€.

Αυτο που λετε για το mobile daily μου εγινε προσφατα εληξε τα μεσανυχτα το πακετο που ειχα και δεν ηταν ενεργο το wifi. το καταλαβα βεβαια 00:30 εβαλα νεο πακετο αμεσως αλλα ειχε ηδη γινει η χρεωση των 2€. τους το ειπα και μου τα επεστρεψαν την επομενη.

Τωρα οταν δεν εχεις πακετο ή σου τελειωσουν τι πρεπει να γινεται? να σου απενεργοποιησουν το daily και να χρεωνεσαι βασει τιμοκαταλογου ή καλυτερα ακομα να μπαινει φραγη δεδομενων?

Το καλύτερο είναι να  μπαίνει φραγή αυτοματα από την nova μέχρι να βάλεις πακετο. Αλλά η nova υστερεί σε άλλα ποιο σοβαρά θέματα. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, mips said:

Το καλύτερο είναι να  μπαίνει φραγή αυτοματα από την nova μέχρι να βάλεις πακετο. Αλλά η nova υστερεί σε άλλα ποιο σοβαρά θέματα. 

Πρέπει να καταλάβετε όλοι ότι οι απρόσεκτοι και οι αδιάφοροι, (95%+) είναι αυτοί που κρατάνε ζωντανές τις εταιρείες για να μπορούμε να έχουμε εμείς τις προσφορές. Να είναι καλά να πληρώνουν... 

Σήμερα με πήρανε τηλέφωνο από βοντα και μόλις τους είπα ότι έχω το πακέτο 6€ μου είπαν ότι δεν γίνεται.😀

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, dimitroula10 said:

μου είπαν ότι δεν γίνεται.😀

Με τον Παντελίδη μίλησες;

https://m.youtube.com/watch?v=MKY7IK8heQk

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mips said:

Το καλύτερο είναι να  μπαίνει φραγή αυτοματα από την nova μέχρι να βάλεις πακετο. Αλλά η nova υστερεί σε άλλα ποιο σοβαρά θέματα. 

για μενα το ιδανικοτερο να υπαρχει επιλογη απο το χρηστη αν θελει φραγη η οχι. τωρα απτην αλλη αν μπαινει αυτοματα σιγουρα θα διαμαρτυρηθει καποιος που το χρειαζεται εκεινη την ωρα κ του το κοβει η νοβα. Θα μου πεις αν θελει βαζει το ημερησιο πακετο αλλα οπως ειπε κ ο φιλος πιο πανω δεν ξερουν ολοι να ενεργοποιουν πακετα οπως π.χ. οι πιο ηλικιωμενοι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, dkostas said:

για μενα το ιδανικοτερο να υπαρχει επιλογη απο το χρηστη αν θελει φραγη η οχι. τωρα απτην αλλη αν μπαινει αυτοματα σιγουρα θα διαμαρτυρηθει καποιος που το χρειαζεται εκεινη την ωρα κ του το κοβει η νοβα. Θα μου πεις αν θελει βαζει το ημερησιο πακετο αλλα οπως ειπε κ ο φιλος πιο πανω δεν ξερουν ολοι να ενεργοποιουν πακετα οπως π.χ. οι πιο ηλικιωμενοι

Εννοείται ότι η αυτόματη φραγή θα μπαίνει μόνο τελειώσει το πακέτο που εχει ο καθένας και να μην τρώει από το υπόλοιπο και χρεώνει daily internet. Με αυτή την λογική ήταν το προηγούμενο ποστ μου

 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, VIPdriver said:

Θα μπορούσαν να δίνουν αυτόματο απεριόριστο και όχι 1gb. 

δεν εχει νοημα  αυτο. τα παραπονα αφορουν την αυθαιρετη χρεωση οχι τον ογκο που δινει.

 

49 minutes ago, mips said:

Εννοείται ότι η αυτόματη φραγή θα μπαίνει μόνο τελειώσει το πακέτο που εχει ο καθένας και να μην τρώει από το υπόλοιπο και χρεώνει daily internet. Με αυτή την λογική ήταν το προηγούμενο ποστ μου

 

αυτο ειπα οτι καποιος μπορει να θελει δεδομενα εκεινη την ωρα κ να μη τον πειραζει να χρεωθει για να κανει τη δουλεια του. φαντασου να εισαι σε βιντεοκληση ή να στελνεις αρχεια καποιο email κ αλλες αρκετες περιπτωσεις.

κ επιλογη να σου δωσει μεσω της εφαρμογης παλι θα ειναι καποιοι δυσαρεστημενοι.

Σε καθε περιπτωση τα παραπονα θα υπαρχουν παντα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πιο σωστο απο ολα θα ηταν να ερχεται σμσ που θα λεει "εαν θέτε να συνεχισετε επιλέξτε χρεωση 2ε ή αγορά πακετου data"

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, VIPdriver said:

Το πιο σωστο απο ολα θα ηταν να ερχεται σμσ που θα λεει "εαν θέτε να συνεχισετε επιλέξτε χρεωση 2ε ή αγορά πακετου data"

Αυτό θα ήταν το ποιο ιδανικο. Αλλά μην ξεχνάς φίλε μου ότι λεμε για την nova που τώρα που μιλάμε υστερεί σε πολύ βασικά πράγματα .

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, mips said:

Αυτό θα ήταν το ποιο ιδανικο. Αλλά μην ξεχνάς φίλε μου ότι λεμε για την nova που τώρα που μιλάμε υστερεί σε πολύ βασικά πράγματα .

Μάλλον ξεχνάς ότι μόνο αυτή δίνει επέκταση υπολοίπου, όταν το πακέτο που αγοράζεις λήγει μετά την λήξη του υπολοίπου. Οτιδήποτε πακέτο ακόμα και προσφορά.

Υπάρχει κάτι πιο βασικό από αυτό τώρα που έχουν πάει όλη την ανανέωση στα 13 € ονλαιν? Βάζεις 13 € στον βάτραχο, αγοράζεις 2 πακέτα 3€ και τα υπόλοιπα στα τρώει έτσι στεγνά.

Πρέπει να τρέχει κάποιος στα μαγαζιά να βάλει 10€ για να περάσει 3 μήνες. 

Σαφώς είναι λαμόγια όλοι αλλά να λέμε και τα θετικά.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, dimitroula10 said:

Μάλλον ξεχνάς ότι μόνο αυτή δίνει επέκταση υπολοίπου, όταν το πακέτο που αγοράζεις λήγει μετά την λήξη του υπολοίπου. Οτιδήποτε πακέτο ακόμα και προσφορά.

Υπάρχει κάτι πιο βασικό από αυτό τώρα που έχουν πάει όλη την ανανέωση στα 13 € ονλαιν? Βάζεις 13 € στον βάτραχο, αγοράζεις 2 πακέτα 3€ και τα υπόλοιπα στα τρώει έτσι στεγνά.

Πρέπει να τρέχει κάποιος στα μαγαζιά να βάλει 10€ για να περάσει 3 μήνες. 

Σαφώς είναι λαμόγια όλοι αλλά να λέμε και τα θετικά.

Δεν ξεχνώ τίποτα. Απλά τονίζω κάποια αρνητικά που στις άλλες εταιρείες είναι αυτονόητα και εννοώ στο σύνολο της η nova είναι αρκετά πίσω από τις άλλες δύο. Το ότι είναι όλοι λαμογια έχεις απόλυτο δίκιο και είναι όπου σε πιάσουν  

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, damianos said:

Έχεις κάνεις 5G με Q telecom???

Screenshot_2024-05-10-20-12-40-575_co.trebbble.android.wind.q.jpg

Έχεις παλια σιμ καταρχάς. Οι νέες δεν εχουν roaming και υποστηρίζουν 5g

Link to comment
Share on other sites

#damianos θες νεα κάρτα.

###############################

 

Σήμερα είδα ότι έστειλαν και σε εμένα προσφορά με 6 ευρώ με μηδενικό υπόλοιπο από τις 17/3.

Link to comment
Share on other sites

Με τι κινητό? Θέλει να στείλεις το μήνυμα και μετά μια επανεκίνηση το τηλέφωνο για να εμφανιστεί η επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, hercoulis said:

Με τι κινητό? Θέλει να στείλεις το μήνυμα και μετά μια επανεκίνηση το τηλέφωνο για να εμφανιστεί η επιλογή.

Η εντολή "VOW NAI" πλέον δεν λειτουργεί.

Υποτίθεται ότι η υπηρεσία είναι διαθέσιμη σε όλους.

Screenshot_20240510-220421.png

Edited by akar2015
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hercoulis said:

Με τι κινητό? Θέλει να στείλεις το μήνυμα και μετά μια επανεκίνηση το τηλέφωνο για να εμφανιστεί η επιλογή.

Με xiaomi redmi note 12 pro 5g. Το έχω καιρό και δεν έχω καταφέρει ποτέ ως τώρα. Και το ζήτησα υποτίθεται και σε εναν στο τσατ.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Teiresias_ said:

Με xiaomi redmi note 12 pro 5g. Το έχω καιρό και δεν έχω καταφέρει ποτέ ως τώρα. Και το ζήτησα υποτίθεται και σε εναν στο τσατ.

Πάρε τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Teiresias_ said:

Με xiaomi redmi note 12 pro 5g. Το έχω καιρό και δεν έχω καταφέρει ποτέ ως τώρα. Και το ζήτησα υποτίθεται και σε εναν στο τσατ.

Το ίδιο έπαθα και εγώ. Αρχές Απριλίου μου στείλανε το ίδιο μήνυμα. Μετά από αρκετά τηλέφωνα με την εξυπηρέτηση πελατών και αφου με έβαλαν να αλλαξω καρτα sim μου είπαν ότι η nova εχει ενεργοποιήσει την υπηρεσία αλλά η συσκευή μου δεν είναι συμβατή. Έχω το samsung galaxy note 10 plus. Μίλησα με την samsung κατέβασα την εφαρμογή Smart Tutor έκαναν έλεγχο στην συσκευή και μου είπαν ότι η συσκευή είναι εντάξει και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Επίσης μου ειπαν οτι για να δουλέψει το wifi calling ειναι θεμα παροχου καθαρα. Ξαναπήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση και τους ενημέρωσα. Η απάντηση ήταν πάλι η ίδια δεν το υποστηρίζει η συσκευή . Έβαλα μια κάρτα sim whats up ενος φίλου και το wifi calling εμφανίστηκε κανονικά χωρίς να κάνω κάτι άλλο. Το σιγουρο πλεον είναι οτι με την συγκεκριμένη συσκευή δεν θα εχω ΠΟΤΕ wifi calling. Τα συμπεράσματα δικά σας.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή χρειάζεται να είναι ενημερωμένη με το προφίλ παρόχου που συνήθως το παίρνουν με OTA update από τον κατασκευαστή μετά από ενημέρωση του παρόχου.

Με λίγα λόγια αν το τελευταίο update της συσκευής ήταν πριν η wind/nova τους δώσει τα προφίλ ή στην συμφωνία ενημέρωσης που έκανε δεν έδωσε προφίλ σε όλες τις συσκευές, δε θα το πάρει ποτέ και η συσκευή. Η συσκευή σου νομίζω είναι πενταετίας, τότε η cosmote είχε.

Με custom ROM πιθανώς να έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτή τη φορά το δωράκι στην εφαρμογή είναι στα 17,8€ με απεριόριστη ομιλία, 1000 sms και 50 GB. Πρώτη φορά μου εμφανίζει τέτοιο πακέτο.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, snapp said:

Εμένα αυτή τη φορά το δωράκι στην εφαρμογή είναι στα 17,8€ με απεριόριστη ομιλία, 1000 sms και 50 GB. Πρώτη φορά μου εμφανίζει τέτοιο πακέτο.

Τώρα με άγχωσες.. σου βγάζει και την 6€ ή μόνο αυτό;;

@dimitroula10λες αυτό να είναι η αρχή του τέλους;;

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...