Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 minutes ago, damianos said:

Πολύ απλά όταν κάνεις ανανέωση, θα κανείς επιτόπου εξαργύρωση του tap&GetIt και μετά αγορά πακέτου....

 

Και θα αρχίσει να καταναλώνετε τα bonus

Έχω βάλει το πρόγραμμα των 8 ευρώ που ανανεώνεται αυτόματα όταν μπαίνει το οκτάεωρο μέσα(plug n play )και φοβάμαι ότι αν το απενεργοποιήσω και αγοράζω εγώ μετα θα μου δώσει τα μισά.Ισχυει αυτό ή όχι?

 

23 minutes ago, damianos said:

 

 

23 minutes ago, damianos said:

 

 

IMG_20230811_145532.jpg

Edited by Fns1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, damianos said:

Πολύ απλά όταν κάνεις ανανέωση, θα κανείς επιτόπου εξαργύρωση του tap&GetIt και μετά αγορά πακέτου....

 

Και θα αρχίσει να καταναλώνετε τα bonus

Το έχεις δοκιμάσει? Δεν βλέπει ώρα το σύστημα αλλά μόνο ημέρα. Αν κάνει πρώτα ανανέωση και ενεργοποίηση του tap and get it, και τις επόμενες μέρες ενεργοποίηση του πακέτου ναι, ίσως έτσι γίνεται.

31 minutes ago, damianos said:

 

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Fns1 said:

Έχω βάλει το πρόγραμμα των 8 ευρώ που ανανεώνεται αυτόματα όταν μπαίνει το οκτάεωρο μέσα(plug n play )και φοβάμαι ότι αν το απενεργοποιήσω και αγοράζω εγώ μετα θα μου δώσει τα μισά.Ισχυει αυτό ή όχι?

 

 

 

IMG_20230811_145532.jpg

Εγώ που δεν έχω αυτόματη ανανέωση του ίδιου πακέτου των €8 (το βάζω κάθε μήνα χειροκίνητα), παίρνω 400ΜΒ, 40 SMS & 400 λεπτά προς όλους.

Εσύ παίρνεις όντως αλλά τόσα με την αυτόματη ανανέωση;;

Μετά βάζω το Tap&Get για αλλά 400ΜΒ (αν θυμάμαι καλά) για ένα μήνα και το Log&Win για 150ΜΒ την εβδομάδα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μιλάει για νέα σύνδεση για την οποία τρέχει ένας τέτοιος διπλασιασμός των παροχών εδώ και καιρό.

Αλλά δεν νομίζω να συνδέεται με την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, geoponer said:

Εγώ που δεν έχω αυτόματη ανανέωση του ίδιου πακέτου των €8 (το βάζω κάθε μήνα χειροκίνητα), παίρνω 400ΜΒ, 40 SMS & 400 λεπτά προς όλους.

Εσύ παίρνεις όντως αλλά τόσα με την αυτόματη ανανέωση;;

Μετά βάζω το Tap&Get για αλλά 400ΜΒ (αν θυμάμαι καλά) για ένα μήνα και το Log&Win για 150ΜΒ την εβδομάδα.

Εγώ παίρνω τα διπλάσια λόγω νέας σύνδεσης Δες την φωτό που έχω ανεβάσει ,το αναφέρει.Ταυτοχρονα όμως έχω και το plug n play ενεργοποιημένο.Γι αυτό ρωτάω αν κάποιος ξέρει αν το απενεργοποίησω το plug n play μήπως μου κόψει τα μισά? ή λόγω "νέας σύνδεσης" αυτό δεν παίζει ρόλο?

IMG_20230811_145532.jpg

3 minutes ago, kmpatra said:

Μιλάει για νέα σύνδεση για την οποία τρέχει ένας τέτοιος διπλασιασμός των παροχών εδώ και καιρό.

 

Ναι ισχύει ,πως θα το σιγουρεψω όμως?Να ρωτήσω στο chat Θα βγάλω άκρη?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μία απόπειρα και δεν σου εγγυάται κανένας ότι θα πέσεις σε γνώστη. Θα έλεγα να δοκιμάσεις δύο φορές σε δύο διαφορετικές βάρδιες. Ή αν δεν βιάζεσαι να στείλεις μήνυμα στη φόρμα επικοινωνίας εκεί είναι πιο ενημερωμένοι σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

2000 ΛEΠTA + 200 SMS ΠPOΣ OΛOYΣ + 2GB MONO ME 10,60€ ΓIA 30 MEPEΣ! ΣTEIΛE 86 ΣTO 12410 H ENEPΓOΠOIHΣE TO ΣTO FREE2GO APP f2g.gr/f2gcampn EΩΣ 6/9! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ nvgr.gr/epik

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kmpatra said:

Κάνε μία απόπειρα και δεν σου εγγυάται κανένας ότι θα πέσεις σε γνώστη. Θα έλεγα να δοκιμάσεις δύο φορές σε δύο διαφορετικές βάρδιες. Ή αν δεν βιάζεσαι να στείλεις μήνυμα στη φόρμα επικοινωνίας εκεί είναι πιο ενημερωμένοι σίγουρα.

Στο chat μου είπανε ότι δεν αλλάζει κάτι στις παροχές απλά δεν θα ενεργοποιείτε το πακέτο αυτόματα.Οποτε θα κάνω αυτό που είπες.Θα παίρνω πρώτα τα tap & get it το log & win και μετά την αγορά πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Fns1 said:

Στο chat μου είπανε ότι δεν αλλάζει κάτι στις παροχές απλά δεν θα ενεργοποιείτε το πακέτο αυτόματα.Οποτε θα κάνω αυτό που είπες.Θα παίρνω πρώτα τα tap & get it το log & win και μετά την αγορά πακέτου.

Αν δεν κάνω λάθος, μετά την ανανέωση χρόνου ομιλίας καλύτερα να ενεργοποιήσεις

1. πρώτα το Log&Win (που θα λήξει σε μία εβδομάδα),

2. Μετά το Tap&Get (διάρκεια 15 ημέρες ή ένα μήνα, ότι επιλέξεις)

3. Τέλος αγοράζεις το πακέτο, έτσι ώστε οι παροχές του να λήξουν τελευταίες από τα προηγούμενα - άρα να καταναλωθούν τελευταία)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν συγκεκριμένη διάρκεια μπορεί να είναι και επτά ημερών αλλά και λιγότερων. 15 δεν θυμάμαι αν έχει βάλει. Τώρα όσο τρέχει το πακέτο με τα απεριόριστα data τα flash offer αγνοούνται...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η ανανέωση με 1 ευρώ ισχύει κανονικά για 2 μήνες;

Επίσης το πιο φθηνό πακέτο για ομιλία 30 ημερών πόσο κοστίζει; Πρόκειται για ηλικιωμένο που απλά θα μιλήσει λίγο μια στο τόσο. 

Link to comment
Share on other sites

ναι στο πρωτο

το φτηνοτερο ειναι το πακετο των 8€ που δίνει 400'.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jaranor said:

Καλησπέρα, η ανανέωση με 1 ευρώ ισχύει κανονικά για 2 μήνες;

Επίσης το πιο φθηνό πακέτο για ομιλία 30 ημερών πόσο κοστίζει; Πρόκειται για ηλικιωμένο που απλά θα μιλήσει λίγο μια στο τόσο. 

Φεύγεις σουμπιτος για φρογκ. 10€ το τρίμηνο για 60 (μερικές φορές 120') προς όλους με 3€. Τσέκαρε το αντίστοιχο θέμα αν σε ενδιαφέρει για να μη σπαμαρουμε εδώ.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Ειδοποίηση κλήσεων το f2g δεν έχει όταν είσαι κατειλημμένος; Θυμάμαι στην Q είχα. Μου είπε ένας φίλος ότι με κάλεσε και ήμουνα κατειλημμένος, αλλά δεν μου ήρθε κάποιο sms με την χαμένη κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Ειδοποίηση χαμένων κλήσεων όταν είσαι εκτός δικτύου δουλεύει κανονικά?

Αν θυμάμαι καλά στην αναμονή εφόσον την ενεργοποιήσεις στο κινητό σου σου έρχεται ηχητικός τόνος όταν μιλάς ότι σε καλεί άλλος και βλέπεις ποιος σε καλεί. Για το μήνυμα που λες θα έλεγα να δοκιμασεις να αντιγράψεις τον αριθμό που γίνεται προώθηση στις κλήσεις εκτός δικτύου στο αντίστοιχο πεδίο του κατειλημμένου. Δεν ξέρω όμως αν λειτουργεί μαζί με την αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, kmpatra said:

Ειδοποίηση χαμένων κλήσεων όταν είσαι εκτός δικτύου δουλεύει κανονικά?

Αν θυμάμαι καλά στην αναμονή εφόσον την ενεργοποιήσεις στο κινητό σου σου έρχεται ηχητικός τόνος όταν μιλάς ότι σε καλεί άλλος και βλέπεις ποιος σε καλεί. Για το μήνυμα που λες θα έλεγα να δοκιμασεις να αντιγράψεις τον αριθμό που γίνεται προώθηση στις κλήσεις εκτός δικτύου στο αντίστοιχο πεδίο του κατειλημμένου. Δεν ξέρω όμως αν λειτουργεί μαζί με την αναμονή.

Έχω αναμονή κλήσεων ενεργή, προφανώς ήταν κάποια στιγμή που ήδη με καλούσε δεύτερο νούμερο ενώ μιλούσα και του έβγαλε αυτό το μήνυμα ότι είμαι κατειλλημένος.  Σίγουρα είναι σπάνιες φορές αυτό που μπορεί να τύχει, αλλά θα ήταν καλό να υπάρχει μια ειδοποίηση. Ναι όταν είμαι εκτός δικτύου λαμβάνω κανονικά τα sms των χαμένων κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2023 at 8:52 ΜΜ, geoponer said:

Αν δεν κάνω λάθος, μετά την ανανέωση χρόνου ομιλίας καλύτερα να ενεργοποιήσεις

1. πρώτα το Log&Win (που θα λήξει σε μία εβδομάδα),

2. Μετά το Tap&Get (διάρκεια 15 ημέρες ή ένα μήνα, ότι επιλέξεις)

3. Τέλος αγοράζεις το πακέτο, έτσι ώστε οι παροχές του να λήξουν τελευταίες από τα προηγούμενα - άρα να καταναλωθούν τελευταία)

Δουλεύει αυτό; ή βλέπει τις μέρες ίδιες..... Εγώ τα παίρνω με μια μέρα διαφορά για να δουλέψει...

 

Είσαι σίγουρος ότι αν το πάρεις πχ με μια ώρα διαφορά θα λειτουργήσει το tap and get νωρίτερα;

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπει ώρα. Πρέπει να ενεργοποιηθούν διαδοχικά αλλά όχι την ίδια ημέρα. Τουλάχιστον το πακέτο για να λήγουν τελευταίες οι δικές του παροχές

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπει ώρα. Πρέπει να ενεργοποιηθούν διαδοχικά αλλά όχι την ίδια ημέρα. Τουλάχιστον το πακέτο για να λήγουν τελευταίες οι δικές του παροχές
Έτσι νομίζω και εγώ ότι αν υπάρχει bonus το οποίο το παίρνεις με το που βάλεις κάρτα και την ίδια μέρα ενεργοποιήσεις και πακέτο αγνοεί τελείως το μπόνους και τρώει από το πακέτο σε αντίθεση με αυτό που γίνεται στους ανταγωνιστές όπου μετράει το λεπτό κατά το οποίο ενεργοποιείς το μπόνους ή το πακέτο ακόμη και την ίδια ημέρα
Link to comment
Share on other sites

Λέτε από Σεπτέβριο να βάλουν μόνιμο πακέτο data, X-Large με απεριόριστα ή 30gb στα 12 ευρώ???

Edited by damianos
Link to comment
Share on other sites

On 16/8/2023 at 12:27 ΜΜ, damianos said:

Λέτε από Σεπτέβριο να βάλουν μόνιμο πακέτο data, X-Large με απεριόριστα ή 30gb στα 12 ευρώ???

Οχι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...