Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε βάλτε λίγο σασπένς στη ζωή σας και μη γκρινιάζετε!

Η Wind είναι σαν τη γκόμενα τη μ@@νάρα και τη μοιραία, εκεί που πετάς στα σύννεφα που σου έκατσε και λες ότι έκανες την τύχη σου, τη βρίσκεις στο κρεβάτι με το γείτονα και δεν τη θέλεις τη ζωή σου πια!

Αν δεν αντέχετε τις συγκινήσεις έχει ωραία προγράμματα συμβολαίου η Cosmote με σταθερότητα, ασφάλεια, ζεστό φαΐ κάθε μέρα, σιδερωμένα πουκάμισα και σεξ μια φορά το μήνα (με την έκδοση του λογαριασμού).

Χαχαχα κλαίω...

Φίλε έγραψες...

Το καλύτερο post ever που έχω διαβάσει!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν πήρα χαμπάρι ότι αλλάξαν τα πακέτα το πρωί.

Πήγα να πάρω το 200' προς όλους 5€ και μετά με τούρμπο τα 500mb 2€, αλλά δεν με άφηνε να πάρω το 200αρι

Τελικά έδωσα τα 5€ για τα 500mb και τα 2€ για τα 200' προς όλους στα τούρμπο. Μια η άλλη δλδ για μένα

 

Κρίμα που δεν είδα το νέο πακέτο, και κρίμα που ρίξαν το ίντερνετ στα 500mb

 

Πάλι καλά που υπάρχουν τα log in και συμπληρωνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πήρα χαμπάρι ότι αλλάξαν τα πακέτα το πρωί.

Πήγα να πάρω το 200' προς όλους 5€ και μετά με τούρμπο τα 500mb 2€, αλλά δεν με άφηνε να πάρω το 200αρι

Τελικά έδωσα τα 5€ για τα 500mb και τα 2€ για τα 200' προς όλους στα τούρμπο. Μια η άλλη δλδ για μένα

 

Κρίμα που δεν είδα το νέο πακέτο, και κρίμα που ρίξαν το ίντερνετ στα 500mb

 

Πάλι καλά που υπάρχουν τα log in και συμπληρωνουμε.

Αν μπεις να το αγοράσεις από το site (κατευθείαν, όχι από την εφαρμογή), δίνει 1 GB κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Στο κυριο νουμερο μου που απο το καλοκαίρι ζήτησα και μου έδωσαν την ειδικη προσφορα και τη χρησιμοποιώ εκτοτε, με κλήση στο 1269 συνεχίζει και λέει οτι την έχω (ευτυχώς γιατί σε μερικές μέρες είναι κι η μηνιαία ανανέωση!), σε δεύτερο νουμερο που έχω όμως απο το 2013, με φοιτητική προσφορά απο συνεργάτη τους πλανόδιο (δεν το γύρισαν ποτε σε δικά μου στοιχεια όσες φορες κι αν το ζήτησα), όντως δεν το λέει πια στο 1269 (εχω τελευταιο sms υπενθυμισης απο τη wind τέλη Νοέμβρη του 2015 οτι την έχω)..πήρα στο 8005000200, το κατέγραψαν και θα το εξετάσουν.

Για να δουμε.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

ζητησες και σου εδωσαν την προσφορα?δεν δινοταν λοιπον μονο τυχαια(ετσι ελεγαν απο την wind) η προσφορα αλλα και σε οσους την ζητουσαν?

και πως την ζητησες δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Στο κυριο νουμερο μου που απο το καλοκαίρι ζήτησα και μου έδωσαν την ειδικη προσφορα και τη χρησιμοποιώ εκτοτε, με κλήση στο 1269 συνεχίζει και λέει οτι την έχω (ευτυχώς γιατί σε μερικές μέρες είναι κι η μηνιαία ανανέωση!), σε δεύτερο νουμερο που έχω όμως απο το 2013, με φοιτητική προσφορά απο συνεργάτη τους πλανόδιο (δεν το γύρισαν ποτε σε δικά μου στοιχεια όσες φορες κι αν το ζήτησα), όντως δεν το λέει πια στο 1269 (εχω τελευταιο sms υπενθυμισης απο τη wind τέλη Νοέμβρη του 2015 οτι την έχω)..πήρα στο 8005000200, το κατέγραψαν και θα το εξετάσουν.

Για να δουμε.

Εμένα μου ήρθε SMS ότι έχω την προσφορά πριν από μία ώρα και από εκείνη τη στιγμή, επανήλθε και το ηχητικό μήνυμα στο 1269 ευτυχώς. Ισως να έπαιξε ρόλο και το γεγονός, ότι ενεργοποίησα το πακέτο χθες γιατί από τότε που πήρα το νουμεράκι, δεν είχα αγοράσει ποτέ την προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις να το αγοράσεις από το site (κατευθείαν, όχι από την εφαρμογή), δίνει 1 GB κανονικά.

 

Μόλις το τσέκαρα και είναι όπως τα λές...

Τι τρελό είναι πάλι αυτό??

 

Αλλα πακέτα πουλάει το web και άλλα πουλάει το app??

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

ζητησες και σου εδωσαν την προσφορα?δεν δινοταν λοιπον μονο τυχαια(ετσι ελεγαν απο την wind) η προσφορα αλλα και σε οσους την ζητουσαν?

και πως την ζητησες δηλαδη?

Έτσι ελεγαν

Τα χω εξηγησει τουλαχιστον 2-3 φορες. Έγινα φορτικός, σε fb, web chat και ηλεκτρονική φόρμα επικοινωνίας, για μπολικες συναπτές μέρες, ώσπου κάποια μέρα έσκασαν, ταυτόχρονα στα 2 νούμερα για τα οποία το ζητούσα, μηνύματα οτι είμαι τυχερός και θα χω την προσφορά :D

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Στο f2g της wind δε δίνεις λογαριασμό, δε παίρνεις λογαριασμό (όπως το μοτό του B-free με τον Μπονάτσο για τους παλιότερους), απλά η εταιρεία το κάνει πράξη και η ίδια προς τους συνδρομητές της, έχει κι αυτό το suspense του όπως λέει και ο volanis1980 παραπάνω:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε SMS ότι έχω την προσφορά πριν από μία ώρα και από εκείνη τη στιγμή, επανήλθε και το ηχητικό μήνυμα στο 1269 ευτυχώς. Ισως να έπαιξε ρόλο και το γεγονός, ότι ενεργοποίησα το πακέτο χθες γιατί από τότε που πήρα το νουμεράκι, δεν είχα αγοράσει ποτέ την προσφορά.

Θα περιμένω να δω τι θα γίνει. Σε κείνο το νουμερο είχα να την ενεργοποιησω πανω απο 2 χρόνια. Απλα το διατηρω.

Έστειλα όμως κι sms ενω μιλουσα και ήρθε αρνητική απάντηση...δεν το χει πια.

Η πλάκα είναι οτι 29-1 και 3-2 είχα κλήση απο ενα 211κατι (εψαξα στο whocallsme κι είδα λέει οτι είναι για προσφορές wind ). Να είχε κάποια σχέση; ποιος ξέρει.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ κλήση τώρα στο 1269, υπάρχει ακόμα το μήνυμα για την "καλύτερη προσφορά της αγοράς" :). Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Tο ηχητικό μήνυμα στο 1269 για την καλύτερη προσφορά δεν υπάρχει και δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το πακέτο, μου βγαζει ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΠΡΟΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ. ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΤΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΠΑΚΕΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΗΣ F2G.".

Άντε να δούμε τι φρούτο είναι πάλι αυτό.

 

Μίλησα στο chat και μου είπε η κοπέλα ότι Κατόπιν ελέγχου στις 02/02/2016 έχει ακυρωθεί η προσφορά αυτή.

 

Τι να πω δεν ξέρω,ίσως επειδή δεν χρησιμοποιησα την προσφορά για 4 μήνες μου την κόψανε.

Edited by Spiros285
Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικό το είχες κανονικά, από διανομέα στο δρόμο ή από προσφορά που ήρθε από την ίδια τη Wind;

Η εκτίμηση μου είναι ότι πρόκειται για συστημικό σφάλμα όμοιο με ένα πριν μήνες που πολλοί με φοιτητικό είχαν μείνει χωρίς σήμα και νομίζω άλλαζαν κάρτα sim.

Όσο για τον καιρό, έχω φοιτητικό που αδρανεί χρόνο και είναι κανονικά φοιτητικό ακόμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To είχα πάρει από διανομέα στο δρόμο. Είναι κανονικά στο όνομα μου.Eίχα πάρει 3 νούμερα.Στο ένα που ενεργοποιώ το πακέτο κάθε μήνα δεν έχω πρόβλημα και σε αυτό που είχα να ενεργοποιήσω το πακέτο 4-5 μήνες χθες που πήγα να το βάλω το πακέτο δεν μου το δίνε. Ίσως από δεύτερα με την αύξηση μου το δώσει.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πέσει κράξιμο στο facebook για το surf 500 τουλάχιστον! Τι είναι αυτά αντί να καλυτερεύει χειροτερεύει? Προσπαθεί να βγάλει τα λεφτά για το νέο δίκτυο...?
Link to comment
Share on other sites

Με το Talk to All δεν έχει λόγω ύπαρξης το surf 500...

 

Μεγάλο ατόπημα της wind...

 

Ή με 5 ευρώ δώσε ενάμιση γιγα τουλάχιστον, ή μην κοροϊδεύεις των κόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση... Εάν βάλω 10 ευρώ και πάρω το 1 γιγα και στη συνέχεια ενεργοποιήσω το blender, τα mb θα αφαιρουνται από το bonus του 1 γιγα ή από την ενσωματωμένη χρήση του blender; Λογικά από το bonus θα αφαιρουνται.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση... Εάν βάλω 10 ευρώ και πάρω το 1 γιγα και στη συνέχεια ενεργοποιήσω το blender, τα mb θα αφαιρουνται από το bonus του 1 γιγα ή από την ενσωματωμένη χρήση του blender; Λογικά από το bonus θα αφαιρουνται.

 

Από το bonus.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Κατι πολύ περιεργο συμβαινει στο "βασιλειο" της wind: Φρεσκο νέο ξανα μεσα από την εφαρμογή της:

 

Το πακετο talk to all δινει 200 λεπτα προς ολους KAI 1GB data (διαρκεια 30 ημερες γραφει σε αυτά τα δυο), συν τα "δωρο" 120 λεπτα και 120sms προς wind. Με 5 ευρω φυσικα όπως παντα. Την ιδια ωρα το πακετο παλι από την εφαρμογή, που δινει πλεον μονο 500ΜΒ αντι για 1000ΜΒ μεχρι προχθες, κανει επισης 5ευρω. Χθες το blender πηγε στα 5 ευρω και μετα ξανα παλι στα 8.

 

Περιμενω ανακοινωση της που να μας δινει εξηγηση γι αυτά τα περιεργα των τελευταίων ημερων. Πιθανον καποιος να την εχει χακαρει; Δεν μου ερχεται κατι άλλο αυτή τη στιγμη που να μοιαζει λογικο.

Edited by jsimeo
Link to comment
Share on other sites

LUCKY VALENTINE! TO F2G EPΩTEYETAI & ΣOY XAPIZEI 1GB ΓIA 7 MEPEΣ! ENEPΓOΠOIHΣE TO TALK TO ALL ΠOY ΣOY ΔINEI 200Λ ΠPOΣ OΛOYΣ ME 5€ & KEPΔIΣE TO!IΣXYEI ΓIA OΛO TO ΦEBPOYAPIO. EΛA ΣE 1 KAT/MA WIND, MΠEΣ ΣTO bit.ly/F2G_HappyValentine
;-)
Link to comment
Share on other sites

200' προς ολους και 1 GB + τα μπόνους προς Wind/Q με 5€.Αυτο ναι,ειναι ωραίο πακέτο!!Αλλα είναι μπερδεμένοι εκεί στη Wind δεν ξέρουν τι να κρατήσουν καθε μερα τα αλλάζουν.

 

 

ΥΓ:Τωρα πρόσεξα ότι κρατάνε για 7 μέρες τα MB και ειναι μέχρι 29/2...και νόμιζα ότι ειναι μόνιμο και για 30 μέρες :D Επίσης στο σαιτ ξαναγραφει 1GB με 5€.Τι παίζει??? :D

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

δυο νούμερα, της αδερφής μου και το δικό μου..... και στα δύο ήρθε μήνυμα και έγιναν "φοιτητικά".....

 

στην αδερφή μιυ ισχύει ακόμα σε μένα όχι...

 

λεπτομέρεια, η αδερφή μου το έχει ενεργοποιησει το πακέτο μερικές φορές, εγώ καμία...

 

υγ.... και κάτι ακομα άσχετο, εγω ειμαι φοιτητής η αδερφή μου όχι :p

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα καταλαθος ένα πακέτο και δεν το έχω χρησιμοποιεισει ακόμα. Υπάρχει δυνατότητα να ακυρωθεί με επιστροφή χρημάτων?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...