Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φίλοι μου, τα φώτα σας! Απο οτι καταλαβα στο http://www.wind.com.gr/gr/wind/katastimata-wind/prosfores-katastimaton/eidikes-times-stous-anergous/ , οσο αφορα το καρτοκινητο:

α) ισχυει για 12 μηνες απο την ενεργοποιηση

β) εληξε στις 31/12/12 ( ή έως εξαντλήσεως των αποθεμάτων)

Σωστά κατάλαβα;

 

οποιος ξερει, ας μου απαντησει:

γ) εχει χρεωση ανα δευτερολεπτο, απο το πρωτο δευτερολεπτο ( ετσι λεει εκει http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartokiniti/wind-card-to-all/120-lepta-pros-stathera/ , ''Η κατανάλωση του δωρεάν χρόνου για το πακέτο ομιλίας προς σταθερά γίνεται ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστο χρόνο κλήσης''. ) Ισχύει αυτο και εαν το πάρεις με καρτα ανεργίας;

δ) πρεπει να πάρεις νεο νουμερο;

 

ευχαριστω προκαταβολικά :D

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δει αυτό με την κλήρωση ενός Sony Z http://www.wind.com.gr/gr/f2g/f2g-fun/diagonismoi/sony-xperia-z/?utm_source=facebook%2B&utm_medium=facebook%2Bpost&utm_campaign=SonyXperiaZ_contest σε όποιον μπει ή κάνει νέα εγγραφή; Προσπαθώ και κάνω login τόσο από το tablet όσο και από το κινητό, αλλά μου λέει ότι πρέπει να κάνω login από κινητό ή tablet. Δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοεί με αυτό. Μήπως την εφαρμογή; Προφανώς όταν προσπαθώ να μπω από tablet π.χ. το βλέπει σαν υπολογιστή; Μήπως θέλει να κάνουμε login μέσω data και όχι Wi-Fi;
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μπείς με Data

μόνο έτσι θα αναγνωριστεί η κάρτα SIM

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μπείς με Data

μόνο έτσι θα αναγνωριστεί η κάρτα SIM

 

δεν νομίζω.εγώ μπήκα κανονικά με wifi από τον κινητό μου.εκανα login και πήρα μέρος

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω.εγώ μπήκα κανονικά με wifi από τον κινητό μου.εκανα login και πήρα μέρος

 

και γω το ιδιο!!Απλα κανεις login και ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δει αυτό με την κλήρωση ενός Sony Z http://www.wind.com.gr/gr/f2g/f2g-fun/diagonismoi/sony-xperia-z/?utm_source=facebook%2B&utm_medium=facebook%2Bpost&utm_campaign=SonyXperiaZ_contest σε όποιον μπει ή κάνει νέα εγγραφή; Προσπαθώ και κάνω login τόσο από το tablet όσο και από το κινητό, αλλά μου λέει ότι πρέπει να κάνω login από κινητό ή tablet. Δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοεί με αυτό. Μήπως την εφαρμογή; Προφανώς όταν προσπαθώ να μπω από tablet π.χ. το βλέπει σαν υπολογιστή; Μήπως θέλει να κάνουμε login μέσω data και όχι Wi-Fi;

 

Δεν έχει σχέση το data ή wifi, σιγουρέψου ότι ο browser σου δεν έχει τσεκαρισμένο το desktop mode. Η sim δεν έχει σχέση επίσης αφού πρέπει να βάλεις κωδικό και όνομα χρήστη κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

φίλοι μου, τα φώτα σας! Απο οτι καταλαβα στο http://www.wind.com.gr/gr/wind/katastimata-wind/prosfores-katastimaton/eidikes-times-stous-anergous/ , οσο αφορα το καρτοκινητο:

α) ισχυει για 12 μηνες απο την ενεργοποιηση

β) εληξε στις 31/12/12 ( ή έως εξαντλήσεως των αποθεμάτων)

Σωστά κατάλαβα;

 

οποιος ξερει, ας μου απαντησει:

γ) εχει χρεωση ανα δευτερολεπτο, απο το πρωτο δευτερολεπτο ( ετσι λεει εκει http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartokiniti/wind-card-to-all/120-lepta-pros-stathera/ , ''Η κατανάλωση του δωρεάν χρόνου για το πακέτο ομιλίας προς σταθερά γίνεται ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστο χρόνο κλήσης''. ) Ισχύει αυτο και εαν το πάρεις με καρτα ανεργίας;

δ) πρεπει να πάρεις νεο νουμερο;

 

ευχαριστω προκαταβολικά :D

 

α) ναι 12 μήνες

β) δ) είναι νέο νούμερο & ισχύει μέχρι εξαντλήσεως (δύσκολα να βρεις διαθέσιμο τώρα πια)

γ) δεν το γνωρίζω. πάντως επειδή ήταν πριν από πολύ καιρό δεν υπήρχε η μόδα με ελάχ. τα 3'

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση το data ή wifi, σιγουρέψου ότι ο browser σου δεν έχει τσεκαρισμένο το desktop mode. Η sim δεν έχει σχέση επίσης αφού πρέπει να βάλεις κωδικό και όνομα χρήστη κανονικά.

Ευχαριστώ, όντος αυτό ήταν, έπρεπε να εχω τον browser σε mobile mode. Άντε και καλή μας επιτυχία. Ξέρετε επειδή δεν πρόσεξα, αλλά δεν το έψαξα περισσότερο, πότε θα γίνει η κλήρωση; Για να ξέρω πότε θα το πάρω:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, όντος αυτό ήταν, έπρεπε να εχω τον browser σε mobile mode. Άντε και καλή μας επιτυχία. Ξέρετε επειδή δεν πρόσεξα, αλλά δεν το έψαξα περισσότερο, πότε θα γίνει η κλήρωση; Για να ξέρω πότε θα το πάρω:lol:

 

1. Η διεξαγωγή του Διαγωνισμού αρχίζει στις 30/04/2013 και ώρα 15:00 μ.μ. και θα διαρκέσει μέχρι τις 20/05/2013 και ώρα 12:00 μ.μ.

Αλλά μην ελπίζεις φίλε μου γιατί εγώ θα το κερδίσω:lol::lol::D

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

τον τηλεφωνητη πως τον απενεργοποιούμε?

 

Δοκιμασε #002# η *#21#

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

1. Η διεξαγωγή του Διαγωνισμού αρχίζει στις 30/04/2013 και ώρα 15:00 μ.μ. και θα διαρκέσει μέχρι τις 20/05/2013 και ώρα 12:00 μ.μ.

Αλλά μην ελπίζεις φίλε μου γιατί εγώ θα το κερδίσω:lol::lol::D

Λοιπόν κοίτα τι θα κάνουμε. Θα κάνουμε μία κλήρωση μεταξύ μας για να δούμε ποιος θα το κερδίσει:up::up: Αυτά κάνει η wind και δεν την εγκαταλείπουμε. Πάντως σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία όπως και σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι ισχύει με το roaming στο F2G; Κυρίως στο θέμα των data στο εξωτερικό! Έχουμε κανένα νεότερο; Με ενδιαφέρει γιατί αλλάζω από συμβόλαιο σε F2G (τελικά) στις 15/5!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κοίτα τι θα κάνουμε. Θα κάνουμε μία κλήρωση μεταξύ μας για να δούμε ποιος θα το κερδίσει:up::up: Αυτά κάνει η wind και δεν την εγκαταλείπουμε. Πάντως σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία όπως και σε όλους.

 

Ωραίο τηλέφωνο-καλή κίνηση απο f2g!! Το θέλω, το θέλω, το θέλω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ειναι ευκολο να μοθ πει καποιος πως βλεπουμε το υπολοιπο των MB απο πακετο με προσφορα 1 GB στελνοντας μυνημα τι και που?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ειναι ευκολο να μοθ πει καποιος πως βλεπουμε το υπολοιπο των MB απο πακετο με προσφορα 1 GB στελνοντας μυνημα τι και που?

 

Προσωπικά μέσα από μία εφαρμογή από το Google Play ή, σπανίως, μέσα από το myF2G (από το επίσημο site του F2G)

Edited by Tallyhawk
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ειναι ευκολο να μοθ πει καποιος πως βλεπουμε το υπολοιπο των MB απο πακετο με προσφορα 1 GB στελνοντας μυνημα τι και που?

 

 

sms στο 1210 με κειμενο ΥΠ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και τους δυο τωρα κατεβαζω την εφαρμογη απο play

Εγώ προτιμώ μέσα από το myf2g στο ίντερνετ τώρα που έχει γίνει η σελίδα προσβάσιμη και από κινητό ! Πολύ καλή δουλειά έχουν κάνει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να καταλάβω πόσο μπορώ να μιλήσω σε ένα μήνα γιατί μιλάω παρααα πολυ..

 

10ευρω κάρτα 300' δώρο

ξανά 10ευρω κάρτα ξανά 300' δώρο

 

με τα λεφτά που έχω μέσα

5€ 200'

ξανά 5€ ξανά 200"

 

Πήγαμε στα 1000λεπτά..

Με τα ρέστα βάζουμε και πακέτο SMS και πακέτο για δωρεάν WIND..

 

Μετά τα 1000 λεπτά τι κάνουμε ρε παιδιά γιατί εμένα δεν μου φτάνουνε???

 

Μήπως ισχύει οτι με 20€ ανανέωση σε κατάστημα wind θα πάρουμε πάλι άλλα 300' λεπτά ή μετά η μόνη λύση είναι άλλο ένα νουμεράκι f2g?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να καταλάβω πόσο μπορώ να μιλήσω σε ένα μήνα γιατί μιλάω παρααα πολυ..

 

10ευρω κάρτα 300' δώρο

ξανά 10ευρω κάρτα ξανά 300' δώρο

 

με τα λεφτά που έχω μέσα

5€ 200'

ξανά 5€ ξανά 200"

 

Πήγαμε στα 1000λεπτά..

Με τα ρέστα βάζουμε και πακέτο SMS και πακέτο για δωρεάν WIND..

 

Μετά τα 1000 λεπτά τι κάνουμε ρε παιδιά γιατί εμένα δεν μου φτάνουνε???

 

Μήπως ισχύει οτι με 20€ ανανέωση σε κατάστημα wind θα πάρουμε πάλι άλλα 300' λεπτά ή μετά η μόνη λύση είναι άλλο ένα νουμεράκι f2g?

 

Επειδή έτυχε να έχω το ίδιο πρόβλημα με σένα φίλε μου,θα σου πω την γνώμη μου...έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι!!Βέβαια πρέπει να υπολογισουμε και τα 3 λεπτά ως ελάχιση χρέωση,που σίγουρα κάποιες φορές θα σου έχουν τύχει κλήσεις κάτω του 3λεπτου..Η λύση για μένα στην περίπτωση σου είναι ένα dual sim κινητό με 2 αριθμούς αλλά όχι 2ο F2G.Πρέπει να δεις οι επαφές που μιλάς πολύ τι έχουν και έτσι θα σε βολέψει παρα πολύ να πάρεις 2ο αριθμό της συγκεκριμένης εταιρίας...προφανώς οι περισσότερες επαφές σου δεν έχουν Wind,αλλιώς θα έβαζες πολλά λεπτά προς Wind και σ αυτή την περίπτωση η Q θα ήταν η καλύτερη επιλογή.Αν μπορείς δες με ποιας εταιρίας επαφές μιλάς πιο πολύ... :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα 1000 λεπτά στέλνουμε κενό μήνυμα στο 1233 , και μας δίνει 100 λεπτά με 8 ευρώ.

Ακριβή λύση , αλλά καλύτερη από το να μιλάς με την βασική χρέωση.

Επίσης χρησιμοποιούμε δεύτερο κινητό. Κατά προτίμηση Cosmokarta ή καρτοκινητό Vodafone τα οποία έχουν και τα 300 λεπτά αλλά και 2 αριθμούς με 0.01

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έτυχε να έχω το ίδιο πρόβλημα με σένα φίλε μου,θα σου πω την γνώμη μου...έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι!!Βέβαια πρέπει να υπολογισουμε και τα 3 λεπτά ως ελάχιση χρέωση,που σίγουρα κάποιες φορές θα σου έχουν τύχει κλήσεις κάτω του 3λεπτου..Η λύση για μένα στην περίπτωση σου είναι ένα dual sim κινητό με 2 αριθμούς αλλά όχι 2ο F2G.Πρέπει να δεις οι επαφές που μιλάς πολύ τι έχουν και έτσι θα σε βολέψει παρα πολύ να πάρεις 2ο αριθμό της συγκεκριμένης εταιρίας...προφανώς οι περισσότερες επαφές σου δεν έχουν Wind,αλλιώς θα έβαζες πολλά λεπτά προς Wind και σ αυτή την περίπτωση η Q θα ήταν η καλύτερη επιλογή.Αν μπορείς δες με ποιας εταιρίας επαφές μιλάς πιο πολύ... :)

 

Ζήτα έναν αναλυτικό λογαριασμό για τις κλήσεις σου στο καρτοκινητό σου, ώστε να δεις περίπου σε ποιο δίκτυο μιλάς πιο πολύ, για τον 2ο αριθμό.:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...