Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι να τρελενεσαι ρε παιδια ενεργοποιησα το πακετο απο την εφαρμογη της wind το talk&surf 300 το οποιο γραφει οτι δινει 300 λεπτα 300 sms προς wind και 300 mb + 300 mb δωρο σωστα? Και μου ερχεται μηνημα απο την wind oτι πηρατε τα λεπτα τα μηνυματα και 150 λεπτα προς σταθερα πως γινεται αυτο μου λετε τι να τους πεις τωρα τι φταιει η εφαρμογη η wind?

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το πακέτο 500+500 ΜΒ online και μου λέει οτι τιο πακέτο δεν ενργοποιήθηκε πλήρως.

Δεν έχει έρθει καν μηνυμα στο κινητό, ενώ στο myf2g δείχνει οτι έχω 500MB.

 

Βγηκε μηνυμα να μιλήσω με εξυπηρέτηση πελατών. Ποιο νούμερο παίρνω;

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε μηνυμα να μιλήσω με εξυπηρέτηση πελατών. Ποιο νούμερο παίρνω;

 

1260 με χρέωση (0,24 euro/κλήση).

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το πακέτο 500+500 ΜΒ online και μου λέει οτι τιο πακέτο δεν ενργοποιήθηκε πλήρως.

Δεν έχει έρθει καν μηνυμα στο κινητό, ενώ στο myf2g δείχνει οτι έχω 500MB.

 

Βγηκε μηνυμα να μιλήσω με εξυπηρέτηση πελατών. Ποιο νούμερο παίρνω;

 

Παρε καλυτερα στο 8008887316.Ειναι δωρεαν και αφορα προβληματα λειτουργιων.Δεν χρειαζετε να χρεωθεις εξυπηρετηση πελατων γι'αυτον τον λογο.

Link to comment
Share on other sites

Παρε καλυτερα στο 8008887316.Ειναι δωρεαν και αφορα προβληματα λειτουργιων.Δεν χρειαζετε να χρεωθεις εξυπηρετηση πελατων γι'αυτον τον λογο.

 

Ωραίος!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Παρε καλυτερα στο 8008887316.Ειναι δωρεαν και αφορα προβληματα λειτουργιων.Δεν χρειαζετε να χρεωθεις εξυπηρετηση πελατων γι'αυτον τον λογο.

 

Δεν λειτουργεί αυτος ο αριθμός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί αυτος ο αριθμός.

 

Θα υπαρχει καποιο προβλημα απ'την wind τοτε.Το νουμερο υπαρχει κανονικα, απ'το site του f2g το εχω.

Link to comment
Share on other sites

Παρε καλυτερα στο 8008887316.Ειναι δωρεαν και αφορα προβληματα λειτουργιων.Δεν χρειαζετε να χρεωθεις εξυπηρετηση πελατων γι'αυτον τον λογο.

 

Δεν λειτουργεί αυτος ο αριθμός.

 

Λειτουργεί και είναι εντελώς δωρεάν αλλά καλείτε μόνο από αριθμούς WIND .

Link to comment
Share on other sites

Τα έγραψα και στην σελίδα στο ΦΒ, ας τα γράψω όμως κι εδώ:

 

Κοντέψαν να με τρελάνουν...

Εγω ενεργοποίησα μέσα απο το σάιτ του Myf2g το πακέτο unlimited surf 500+500 MB online. Τα 500ΜΒ δώρο δεν μου τα έβαλαν στον λογαριασμό.

 

Παίρνω τηλέφωνο σε αυτό το νούμερο (8008887316)και μου λένε οτι όχι, δεν έχω ενεργοποιήσει αυτο το πακέτο, αλλά ένα άλλο πακέτο που δίνει πάλι 500 ΜΒ αλλά όχι κάποιο μπόνους. Είναι μου είπαν ένα πακέτο των 100ΜΒ που όμως δίνει 500 ΜΒ.

 

Εχω μείνει κάγκελο εντωμεταξύ, επειδη μέσω του myf2g στα πακέτα ιντερνετ δεν υπάρχει κάποιο τέτοιο πακέτο για να δεχτώ ότι έστω κατά λάθος πάτησα εκείνη την προσφορά. Υπάρχουν τα:

- unlimited surf

- talk&surf 300+

- mobile internet 60.

 

Αυτα τα 3 πακέτα μόνο!

Πακέτο με 100ΜΒ που να δίνει 500ΜΒ δεν υπάρχει μέσα στο myf2g. Τώρα πως εγώ ενεργοποίησα ένα πακέτο το οποίο δεν υπάρχει, είναι μυστήριο. Η κοπέλα ήταν ευγενική πάντως και μου είπε θα το προωθήσει στο αρμόδιο τμήμα. Η υπόθεση καταγράφηκε και πήρε κωδικό αριθμό, άρα περιμένω απάντηση στις επόμενες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Αστο φιλε μην την ψαχνεις δεν ειδες τι δημοσιευσα εγω ενεργοποιησα το πακετο talk&surf 300 και αντι να παρω αυτα που δινει το πακετο μου δωσανε το πακετο talk&fix τους πηρα τηλ και μου ειπαν απο τεταρτη παρε τηλ και βλεπουμε μακαρι να βγαλεις ακρη!!!

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να μου πει καποιος το κεντρο μηνυματων οταν βαζει την sim του f2g σε στικακι

ειναι παλι το +30693597000 ;

εχει σταματησει να με ειδοποιει πλεον οταν εχω κλησεις και την εχω στο στικακι

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αστο φιλε μην την ψαχνεις δεν ειδες τι δημοσιευσα εγω ενεργοποιησα το πακετο talk&surf 300 και αντι να παρω αυτα που δινει το πακετο μου δωσανε το πακετο talk&fix τους πηρα τηλ και μου ειπαν απο τεταρτη παρε τηλ και βλεπουμε μακαρι να βγαλεις ακρη!!!

 

Μπες και στην σελίδα στο facebook να το γράψεις, να καταλάβουν οτι κάτι δεν πάει καλα με την πλατφόρμα τους. Τα γραφουμε εδω μέσα, αλλά τα μηνύματα χάνονται μεταξύ τρολαρίσματος των βονταφοναίων και των Κοσμοταίων που έρχονται να μας πείσουν οτι έχουμε την χειρότερη καρτοκινητή.:lol:

 

Η σελίδα στο FB για το F2G ειναι αυτή:

https://www.facebook.com/WINDF2G?fref=ts

 

εκεί τους τσούζει ότι γράφεται επειδή όλoι σχεδόν έχουν FB.;)

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει νεο νουμερο f2go που ειχε και 30ε για 6 μηνες και ειχα βαλει τα 10ε στο κινητο της κορης μου και ειχε παρει κανονικα τα 300 λεπτα και ειχε μεσα 13ε και ξαφνικα βλεπω οτι μολις παω να καλεσω απο το κινητο της λεει οτι ισως υπαρχει καποια εκκρεμοτητα και δεν μπορει να γινει η κληση

Μπαινω στο f2go να δω το υπολοιπο και βλεπω 0€ και

Υπόλοιπο από Bonus

294'

Προς WIND & Q (με βιντεοκλήσεις)

Tα 294' λήγουν στις 23/05/2013

 

270'

Προς όλα τα εθνικά δίκτυα

Tα 270' λήγουν στις 23/05/2013

48 SMS

Προς όλους

Tα 48 SMS λήγουν στις 23/05/2013

 

Γιατι ομως δεν μπορω να καλεσω ?

Η μικρη μετα μου ειπε οτι ειχε παρει τηλ σε μια υπηρεσια calling tunes ή κατι τετοιο

Μηπως απο κει ξοδεψε ολα τα λεφτα και τωρα δεν μπορει να παρει ?

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις υπόλοιπο μηδέν δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα πακέτα. Πρέπει μέσα στην κάρτα να υπάρχει ένα ελάχιστο ποσό (δεν θυμάμαι πόσο). Μόλις βάλεις ένα ποσό, θα ξεμπλοκάρει.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει νεο νουμερο f2go που ειχε και 30ε για 6 μηνες και ειχα βαλει τα 10ε στο κινητο της κορης μου και ειχε παρει κανονικα τα 300 λεπτα και ειχε μεσα 13ε και ξαφνικα βλεπω οτι μολις παω να καλεσω απο το κινητο της λεει οτι ισως υπαρχει καποια εκκρεμοτητα και δεν μπορει να γινει η κληση

Μπαινω στο f2go να δω το υπολοιπο και βλεπω 0€ και

Υπόλοιπο από Bonus

294'

Προς WIND & Q (με βιντεοκλήσεις)

Tα 294' λήγουν στις 23/05/2013

 

270'

Προς όλα τα εθνικά δίκτυα

Tα 270' λήγουν στις 23/05/2013

48 SMS

Προς όλους

Tα 48 SMS λήγουν στις 23/05/2013

 

Γιατι ομως δεν μπορω να καλεσω ?

Η μικρη μετα μου ειπε οτι ειχε παρει τηλ σε μια υπηρεσια calling tunes ή κατι τετοιο

Μηπως απο κει ξοδεψε ολα τα λεφτα και τωρα δεν μπορει να παρει ?

 

Λογικά μπορεις να παρεις τηλεφωνο σε ολα τα δικτυα απο την στιγμη που εχεις διαθεσιμο χρονο ομιλιας!(έδωσε απαντηση αποο πανω ο highpriest)

Τωρα για το μηδενικό υπολοιπο, δες μηπως εχει γραφτεί σε κανενα πενταψηφιο αριθμο που στελνουν μηνύματα και τραβανε τα χρηματα!

Θελει προσοχη στο ιντερνετ γενικα και στο Facebook στο οποιο υπαρχουν παρα πολλες τετοιες διαφημισεις για διαγωνισμούς!

Edited by kosnic2
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις υπόλοιπο μηδέν δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα πακέτα. Πρέπει μέσα στην κάρτα να υπάρχει ένα ελάχιστο ποσό (δεν θυμάμαι πόσο). Μόλις βάλεις ένα ποσό, θα ξεμπλοκάρει.

Ωπ....!!!

Να κατι που μαθαμε και σημερα!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει νεο νουμερο f2go που ειχε και 30ε για 6 μηνες και ειχα βαλει τα 10ε στο κινητο της κορης μου και ειχε παρει κανονικα τα 300 λεπτα και ειχε μεσα 13ε και ξαφνικα βλεπω οτι μολις παω να καλεσω απο το κινητο της λεει οτι ισως υπαρχει καποια εκκρεμοτητα και δεν μπορει να γινει η κληση

Μπαινω στο f2go να δω το υπολοιπο και βλεπω 0€ και

Υπόλοιπο από Bonus

294'

Προς WIND & Q (με βιντεοκλήσεις)

Tα 294' λήγουν στις 23/05/2013

 

270'

Προς όλα τα εθνικά δίκτυα

Tα 270' λήγουν στις 23/05/2013

48 SMS

Προς όλους

Tα 48 SMS λήγουν στις 23/05/2013

 

Γιατι ομως δεν μπορω να καλεσω ?

Η μικρη μετα μου ειπε οτι ειχε παρει τηλ σε μια υπηρεσια calling tunes ή κατι τετοιο

Μηπως απο κει ξοδεψε ολα τα λεφτα και τωρα δεν μπορει να παρει ?

 

Η κορη σου καλεσε το 1432, το οποιο εχει χρεωση πανακριβη οποτε ειναι φυσικο να μηδενιστικε το υπολοιπο αμα μηλισε 4-5 λεπτα και αγορασε κιολλας. Αμα θελει να αγορασει ξανα mytone καλυτερα να το κανεις ηλεκτονικα εδω οπου δεν θα πληρωνεις τη κληση 1432 αλλα μονο την χρεωση αγορας και ενεργοπιησησης... Οι χρεωσεις ειναι παρακατω

Κλήση 1432: 1,24€/λεπτό

Αγορά / Δώρο My Tone: 1,85€

Ενεργοποίηση: 1,85€

Μηνιαίο πάγιο: 0,62€

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα χρονια πολλα και επιτρεψτε μου να γινω για αλλη μια φορα ακυρος!!Διαβαζοντας συνεχως παραπονα στο facebook(κυριως στην σελιδα του whats up) αλλα και ακουγοντας απο αλλους ανθρωπους παραπονα(οι οποιοι εχουν F2G),τα οποια παραπονα αναφερονται σε παλιες προσφορες των 1.500 λεπτων και μηνυματων με ελαχιστα χρηματα προς το ιδιο δικτυο(οχι σε ολο) σκεφτομαι μηπως εχουμε χασει λιγο την εννοια της χρησης του κινητου και μηπως φταινε και οι εταιριες για αυτο??Προσωπικα αν ειχα να διαμαρτυρυθω για κατι θα ηταν για καποια λεπτα προς ολα τα δικτυα(κατι που βεβαια δεν κανω μιας και η Wind και συγκεκριμενα το F2G μου δινει την δυνατοτητα των προπληρωμενων λεπτων προς ολους,αλλα και τα δωρεαν με 10 ευρω) και οχι για 1.500 προς το ιδιο δικτυο.Iσως τα 600 λεπτα με 5 ευρω προς το ιδιο δικτυο να μην φτανουν πραγματικα για καποιον η να ειναι καπως ακριβη η τιμη,αλλα για αυτο φταινε οι εταιριες που μας μαθανε με αλλα χρηματα(λιγοτερα),πιο πολλα λεπτα.Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι αυτο που λεμε οτι πια κοροιδευουν με τα 600 λεπτα,δεν ισχυει κατα την προσωπικη μου αποψη,γιατι καποιος ο οποιος χρειαζεται το κινητο για πραγματικη αναγκη τα 600 του φτανουν και του περισσευουν,αλλα βεβαια θα χρειαζοταν τουλαχιστον επιπλεον λεπτα προς ολα τα δικτυα(κατι που εχουν ολες οι εταιριες με την Wind να δινει κατι παραπανω τουλαχιστον στους παλιους)..επομενως δεν μπορω να φανταστω οτι αυτη η κοροιδια για την οποια μιλαμε,εννοουμε οτι δεν εχουμε την δυνατοτητα να κανουμε το κινητο σκουλαρικι γιατι ειναι αδιανοητο...και επισης καποιος επαγγελματιας που χρειαζεται λεπτα,σιγουρα θα θελει προς ολους και οχι 1.500 λεπτα προς το ιδιο δικτυο!!Οπως και να χει δεν ενστερνιζομαι αυτη την αποψη και σιγουρα με τις προσφορες των εταιριων προς οφελος τους,μπερδευτηκαμε οσον αφορα την χρηση του κινητου.Ελπιζω να μην εγινα κουραστικος,απλα εδω και πολλα καιρο διαβαζω και ακουω πολλα παραπονα και θελω την γνωμη σας...συγγνωμη για το μεγαλο post!
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο... από την εξυπηρέτηση πελατών

 

μου πρόσφεραν 500 λεπτά προς όλους, 30 sms, 100MB με 9 euro το μήνα και 10 euro για να τα ξοδέψω όπως θέλω!!!, χωρίς δέσμευση συμβολαίου

 

Μετά από "απαίτηση" για περισσότερα ΜΒ μου πρόσφεραν

1000 λεπτά προς όλους, 100 sms, 1GB με 21,80 euro τελική τιμή! με 12μηνη δέσμευση συμβολαίου!

 

11/4 είχα κάνει αίτηση για μετατροπή σε F2G με ημερομηνία αλλαγής στις 10/5

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Μετά από "απαίτηση" για περισσότερα ΜΒ μου πρόσφεραν

1000 λεπτά προς όλους, 100 sms, 1GB με 21,80 euro τελική τιμή! με 12μηνη δέσμευση συμβολαίου!

 

Με 20 ευρώ καθαρά έχεις

 

300 προς όλους +300 προς όλους +200 +200 =1000 λεπτά προς όλους

+

1GB internet

+

100 sms προς όλους

 

τι ακριβώς κέρδισες με το να κάνεις αυτό το συμβόλαιο;

Link to comment
Share on other sites

Με 20 ευρώ καθαρά έχεις

 

300 προς όλους +300 προς όλους +200 +200 =1000 λεπτά προς όλους

+

1GB internet

+

100 sms προς όλους

 

τι ακριβώς κέρδισες με το να κάνεις αυτό το συμβόλαιο;

 

Αν δεν εννοει καρτοσυμβολαιο τα λεπτα ειναι με ελαχιστη χρεωση 1 λεπτου και μετα ανα δευτερολεπτο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...