Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τους έστειλα και email σχετικά με την υπηρεσία 0,01€ το λεπτο προς 2 αριθμούς και περιμένω μια απάντηση...όποιος θέλει ας στείλει ένα email!Όσο περισσότεροι τόσο το καλύτερο!! :)
Link to comment
Share on other sites

@ basdel

θα ισχύει και για σένα. ενημερωνεις την κοινοτητα μολις βαλεις το πρωτο 10€ τι θα παρεις. Αλλιώς πριν βάλει κάνεις κλήση στο 1300 να δεις σε μια προσφορά είσαι! Όπως και να έχει μας ενημερώνεις!

Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα και email σχετικά με την υπηρεσία 0,01€ το λεπτο προς 2 αριθμούς και περιμένω μια απάντηση...όποιος θέλει ας στείλει ένα email!Όσο περισσότεροι τόσο το καλύτερο!! :)

 

Συγνώμη αλλά δεν μου κάθεται καλά.

Με το 0,01€ το λεπτό τα 600 λεπτά θα μου κοστίσουν 6€ και μόνο σε 2 αριθμούς.

Μα μπορώ να αγοράσω πακέτο 600 λεπτά με 5€ προς όλη την wind.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά δεν μου κάθεται καλά.

Με το 0,01€ το λεπτό τα 600 λεπτά θα μου κοστίσουν 6€ και μόνο σε 2 αριθμούς.

Μα μπορώ να αγοράσω πακέτο 600 λεπτά με 5€ προς όλη την wind.

 

Ναι αλλα αν σκεφτείς οτι τα πακέτα έχουν 3' ελάχιστη χρέωση,σημαίνει οτι ακόμα και 10" να χρειαστεί να μιλήσεις έφυγαν 3'...και έπειτα το κανεις για τους 2 ανθρώπους που μιλάς πιο πολυ,οπότε τα 600' του πακέτου μένουν για τις υπόλοιπες επαφές.Τουλάχιστον κάπως ετσι το έχω εγω στο μυαλό μου

 

 

 

Edit: Καλό μήνα!!!!! :)

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα αγόραζα ποτέ (και ούτε εχω αγοράσει) 600 λεπτά για να μιλάω μονο με wind. Θα ήθελα όμως για δυο αριθμούς το 1 λεπτό/λεπτο. Με συμφέρει εξαιρετικά πολύ για να μιλάω με την σύζυγο ή το παιδί.

 

Αν έδινα 5 ευρώ για 600 λεπτά προς wind ενώ θέλω να μιλάω στην ουσία με 2 άτομα το πολύ, θα πετούσα αυτά τα 5 ευρώ. Από τα 600 λεπτά θα μιλούσα τα 100-150 και αυτά λόγο τρίλεπτου και τα άλλα θα έφευγαν. Ενώ με το 1 λεπτό/λεπτό θα ξόδευα τον μήνα 1-2 ευρώ από το ποσό της κάρτας μου. Ποσό που δεν παίρνουν σήμερα καθόλου, επειδή για την ίδια χρήση έχω άλλη κάρτα άλλου δικτύου.

 

Άρα και για εμένα σπαστικό να έχω 2 νούμερα τηλεφώνου και για την wind χασούρα, επειδή δεν τσιμπάει αυτά τα 2 ευρώ από έμενα +2 από την γυναίκα μου + 2 από το παιδί.

 

Δεν έχουμε όλοι λόγο να παίρνουμε τα 600 λεπτά προς wind με 5 ευρώ, όταν έχοντας ακόμη μια εταιρία κάνουμε την δουλειά μας με 2 ευρώ (3Χ2=6 ενώ 3Χ5=15).

 

 

Υ.Γ Να ήταν σαν την Q μάλιστα. 1 ευρώ τα 400 λεπτά! Εκεί ναι, συμφέρει!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα αγόραζα ποτέ (και ούτε εχω αγοράσει) 600 λεπτά για να μιλάω μονο με wind. Θα ήθελα όμως για δυο αριθμούς το 1 λεπτό/λεπτο. Με συμφέρει εξαιρετικά πολύ για να μιλάω με την σύζυγο ή το παιδί.

 

Αν έδινα 5 ευρώ για 600 λεπτά προς wind ενώ θέλω να μιλάω στην ουσία με 2 άτομα το πολύ, θα πετούσα αυτά τα 5 ευρώ. Από τα 600 λεπτά θα μιλούσα τα 100-150 και αυτά λόγο τρίλεπτου και τα άλλα θα έφευγαν. Ενώ με το 1 λεπτό/λεπτό θα ξόδευα τον μήνα 1-2 ευρώ από το ποσό της κάρτας μου. Ποσό που δεν παίρνουν σήμερα καθόλου, επειδή για την ίδια χρήση έχω άλλη κάρτα άλλου δικτύου.

 

Άρα και για εμένα σπαστικό να έχω 2 νούμερα τηλεφώνου και για την wind χασούρα, επειδή δεν τσιμπάει αυτά τα 2 ευρώ από έμενα +2 από την γυναίκα μου + 2 από το παιδί.

 

Δεν έχουμε όλοι λόγο να παίρνουμε τα 600 λεπτά προς wind με 5 ευρώ, όταν έχοντας ακόμη μια εταιρία κάνουμε την δουλειά μας με 2 ευρώ (3Χ2=6 ενώ 3Χ5=15).

 

 

Υ.Γ Να ήταν σαν την Q μάλιστα. 1 ευρώ τα 400 λεπτά! Εκεί ναι, συμφέρει!

 

Εγω πάντως τους έστειλα ένα email και τα γράφω...μου στάλθηκε αυτόματο email οτι η ερώτηση μου είναι σε εξέλιξη και κατι σχετικά...αν δεν ήταν το 3λεπτο θα συμφερε,αλλα οκ..ακόμα και για κάποιους που αγοράζουν προς Wind συμφέρει για 2 αριθμούς....πρέπει να το ξαναφέρουν!!Ξέρω οτι υπάρχει κόσμος που έχει και δεύτερο νούμερο μόνο για αυτόν τον λόγο...τι να πω,έπρεπε να υπάρχει κατ'εμέ!

Link to comment
Share on other sites

σημερα ήταν και ο αδελφός μου να ενεργοποιηθεί από συμβόλαιο (αρχική ημερομηνία 17/4) αλλά μέχρι τώρα δεν έγινε τίποτα...εχει κάποιος αλλος ενεργοποιηθεί σήμερα εκτος από τον φίλο πιο πάνω? Επίσης,ο διπλασιασμός της πρώτης ανανέωσης για όσους προέρχονται από συμβόλαιο ισχύει ακόμα ή τον έκοψαν?

 

και το πάρτυ συνεχίζεται...η αλλαγή (ξανα)μεταφέρθηκε για 2 Μαϊου. Αυτή τη φορά ενημερώθηκα από το κατάστημα και δεν ξέρω τι δικαιολογία θα ξεφουρνίσουν πάλι από τα κεντρικά...

Link to comment
Share on other sites

ΣΩΣΤΟΣΣΣΣ, ευχαριστώ πολύ

Καλά έφτιαξαν site που δεν υποστηρίζει Chrome? Έλεος!

 

Με έσωσες χριστιανέ μου λέμε!! Λίγες σελίδες πιο πριν είχα πει ότι δεν έβλεπα το floating μενού με τις επιλογές στα αριστερά (αφού κάνεις login στο site του f2g) και δεν μπορούσα να δω ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ONLINE ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΙΛΙΑΣ και είχαν προσπαθήσει τα παιδιά να με βοηθήσουν βάζοντας screenshots. Πήγαινα να τρελαθώ. Ο λόγος ήταν ο browser. Χρησιμοποιώ κι εγώ chrome και το site του f2g ΔΕΝ λειτουργεί σωστά με chrome!! ΕΛΕΟΣ ΡΕ WIND. Τι ρατσισμός είναι αυτός υπέρ του internet explorer;;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι και να κοπεί, θα πρέπει να ζυγίζουμε όλα τα καρτοκινητά συνολικά, σχετικά με τα πακέτα τα οποία ενεργοποιούμε-χρησιμοποιούμε κι όχι "έκοψε τα 300' άρα φεύγω"

 

δείτε πρώτα το καθένα τι προσφέρει εκεί που το κάνετε χρήση και μετά ακυρώστε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα μου θα προωθηθεί στο αρμόδιο τμήμα λένε,κατι που εγω τους ζήτησα...όποιος άλλος θέλει ας στείλει εκεί στο Facebook!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου έκανε φορητοτητα σε καταστημα wind και του είπαν ότι θα πάρει κανονικά το μπόνους των 300 προς όλους με 10 ευρώ ανανέωση... Τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου έκανε φορητοτητα σε καταστημα wind και του είπαν ότι θα πάρει κανονικά το μπόνους των 300 προς όλους με 10 ευρώ ανανέωση... Τι παίζει;

 

Ανάλογα πότε έκανε...αν έκανε πριν τις 24/4 τότε ναι ισχύει!!Αν όμως την έκανε μετά δεν ισχύει και μπορεί να το είπαν για να τον πείσουν τελείως να ρθει Wind...τώρα παίζει και ένα σενάριο μικρό βέβαια,να έκαναν κατι ώστε ο φίλος σου να τα παρει κανονικα...

 

 

Edit:παιδια αυτήν την απάντηση πήρα για την υπηρεσία 0,01€ το λεπτό...

 

Giorgo, σύμφωνα με την ενημέρωση που λάβαμε

από το αρμοδιο τμήμα, η υπηρεσία δεν παρέχεται

γιατί αντί γι αυτή παρέχονται πακέτα ομιλίας

προς όλο το δίκτυο μας ( όλα τα συμβόλαια κ

καρτοκινητά, και wind & q) με κόστος

ενεργοποίησης που ξεκινάει από τα 5€. Ελπίζουμε

κάποιο από αυτά να καλύπτει τις ανάγκες σου.

Ευχαριστούμε.

 

Έχουν δίκιο;;;να μην το συνεχίσω;;

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα πότε έκανε...αν έκανε πριν τις 24/4 τότε ναι ισχύει!!Αν όμως την έκανε μετά δεν ισχύει και μπορεί να το είπαν για να τον πείσουν τελείως να ρθει Wind...τώρα παίζει και ένα σενάριο μικρό βέβαια,να έκαναν κατι ώστε ο φίλος σου να τα παρει κανονικα...

 

 

Edit:παιδια αυτήν την απάντηση πήρα για την υπηρεσία 0,01€ το λεπτό...

 

Giorgo, σύμφωνα με την ενημέρωση που λάβαμε

από το αρμοδιο τμήμα, η υπηρεσία δεν παρέχεται

γιατί αντί γι αυτή παρέχονται πακέτα ομιλίας

προς όλο το δίκτυο μας ( όλα τα συμβόλαια κ

καρτοκινητά, και wind & q) με κόστος

ενεργοποίησης που ξεκινάει από τα 5€. Ελπίζουμε

κάποιο από αυτά να καλύπτει τις ανάγκες σου.

Ευχαριστούμε.

 

Έχουν δίκιο;;;να μην το συνεχίσω;;

 

Ε πες τους ότι θα πάρεις και εσύ ένα νούμερο κιου και ένα 2ο χαζοκινητό(και θα σου περισσέψουν και πολλά ρέστα), μιας και υπερτιμολογούν την ίδια υπηρεσία στη μία καρτοκινητή σε σχέση με την άλλη.

Και ας μην το κάνεις, τσούξε τους ....

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα πότε έκανε...αν έκανε πριν τις 24/4 τότε ναι ισχύει!!Αν όμως την έκανε μετά δεν ισχύει και μπορεί να το είπαν για να τον πείσουν τελείως να ρθει Wind...τώρα παίζει και ένα σενάριο μικρό βέβαια,να έκαναν κατι ώστε ο φίλος σου να τα παρει κανονικα...

 

 

Edit:παιδια αυτήν την απάντηση πήρα για την υπηρεσία 0,01€ το λεπτό...

 

Giorgo, σύμφωνα με την ενημέρωση που λάβαμε

από το αρμοδιο τμήμα, η υπηρεσία δεν παρέχεται

γιατί αντί γι αυτή παρέχονται πακέτα ομιλίας

προς όλο το δίκτυο μας ( όλα τα συμβόλαια κ

καρτοκινητά, και wind & q) με κόστος

ενεργοποίησης που ξεκινάει από τα 5€. Ελπίζουμε

κάποιο από αυτά να καλύπτει τις ανάγκες σου.

Ευχαριστούμε.

 

Έχουν δίκιο;;;να μην το συνεχίσω;;

 

George6633 έλα στην Q αν θες οικονομία (εγώ τουλάχιστον σώθηκα)...

 

Με 1 € έχεις 400 λεπτά προς όλη τη Wind και Q (με χρέωση ανά λεπτό)... ο τρόπος χρέωσης για μένα προσωπικά είναι αμελητέος... εννοώ ότι δεν με χαλάνε κάποια δευτερόλεπτα πάνω ή κάτω από το χρόνο της πραγματικής μου συνομιλίας...

 

άμα τα λογαριάσεις βγαίνει 0,0025 € το λεπτό... δηλαδή το 1/4 της τιμής της υπηρεσίας που ζητάς...

 

http://www.wind.com.gr/gr/q/paketa-q/paketa-omilias/paketo-1/

 

το ίδιο και για τα SMS : http://www.wind.com.gr/gr/q/paketa-q/paketa-omilias/1-sms/

 

 

edit

δες εδώ τις λεπτομέρειες τηγς υπηρεσίας για την cosmote : http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=001min2COSMOTE στην οποία χρέωση φαίνεται κι η ελάχιστη κατανάλωση ανά κλήση...

 

κι εδώ της Vodafone http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1043 στην οποία δεν παρατήρησα κάτι αντίστοιχο, ούτε και στον αναλυτικό φυσικά (http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?menuId=11414&pageId=11414)

Edited by spyrospatras
επιπλέον λεπτομέρειες

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Ε πες τους ότι θα πάρεις και εσύ ένα νούμερο κιου και ένα 2ο χαζοκινητό(και θα σου περισσέψουν και πολλά ρέστα), μιας και υπερτιμολογούν την ίδια υπηρεσία στη μία καρτοκινητή σε σχέση με την άλλη.

Και ας μην το κάνεις, τσούξε τους ....

 

Δίκιο έχεις,απλά αυτοί απαντάνε μόνο και μόνο από υποχρέωση,νομίζοντας οτι απλά ένα άτομο θέλει την υπηρεσία....εγω ξέρω πολλούς ανθρώπους που έχουν φύγει από την Wind για τον λόγο αυτο!Βέβαια για την εταιρία ειναι αμελητέος ο αριθμός αυτών των ανθρώπων...

 

 

@Σπύρο συμφωνώ...έχω έναν 2ο αριθμό Q αλλα δεν μπορώ να βάζω 2 κάρτες τον μήνα!!Χρειάζομαι λεπτά προς όλους περισσότερο,οπότε με βολεύει η προσφορά( για τους 'παλιούς' πλέον με 300' ).Ίσως αν κρατούσαν την ανανέωση από 1€ να μπορούσα,αλλα με μίνιμουμ 5€ ανανέωση δεν βγαίνει...

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

καλά τα λέτε για την Q, αλλά πρέπει να έχεις και ανθρώπους που έχουν WIND/Q για να πιάσει τόπο και να συμφαίρει

 

ε φυσικά... είναι αυτονόητο... εξυπακούεται πως αποτελεί προϋπόθεση, όπως και στις άλλες εταιρίες φυσικά... :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω παιδια....εμένα τουλάχιστον για 2 αριθμούς της οικογενειας μου,μου ειναι αρκετά χρήσιμη σε συνδυασμό με τα πακέτα προς άλλες επαφές..αλλα με φθηνές δικαιολογίες του τύπου υπάρχουν πακέτα με 5€ προς όλο το δίκτυο δεν βγαίνει κάτι.Τέλος πάντων,τουλάχιστον προσπάθησα. :/
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποια F2G ταυτοποιημένα κι εχτές τα έβαλα στο κινητό για να ενεργοποιηθούν και μου ζητάνε να κάνω μια χρεώσιμη κλήση για ενεργοποίηση. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πληρώσω 5x3=15 Ευρώ για να ξεκινήσουν τα νούμερα. Αν τα χρησιμοποιούσα θα τα χρησιμοποιούσα μόνο για data. Τώρα ξαναμπήκαν στο κουτί και θα μείνουν να λήξουν.
Link to comment
Share on other sites

Για πάρε ένα τηλ στο 1269(ενημέρωση υπολοίπου) που ειναι δωρεάν,μηπως και γίνει ετσι η ενεργοποιηση!!

Τελικά στη σελίδα του F2G στο Facebook,ζήτησαν κ αλλα παιδια την υπηρεσία...όσο περισσότεροι τόσο το καλύτερο!!Οποιος θέλει ας κανει ένα post στο F2G στο Facebook...ίσως κατι γίνει

Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια, όποιος μπορεί ας βοηθήσει λίγο, για να ξεκαθαρίσει στο μυαλό μου το παρακάτω:

 

Έχω f2g απο τις αρχές του χρόνου. Γενικά, με όσους επικοινωνώ, έχουν και αυτοί Wind. Διαβάζω τα σχόλιά σας περι της Q και θέλω να ρωτήσω αν συμφέρει και γιατί, να μεταφέρω τον αριθμό μου στην Q ή να παραμείνω ως έχω στο f2g.

 

Edit: Νομίζω οτι δεν γίνεται να μεταφέρω τον αριθμό απο το f2g στην Q.

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

μα γιατι μπερδευστε ολοι

αλλο q και αλλο f2g

οσοι εχετε επαφες σε wind συμφερει η q

ολα τα αλλα f2g, ειναι απαιχτο και το παλιο και το νεο,με καλυτερο το παλιο βεβαια για τους γνωστους λογους

η ενα dual sim και αφηστε τους αλλους να τρεχουν πισω απο την wind

Link to comment
Share on other sites

 

Edit: Νομίζω οτι δεν γίνεται να μεταφέρω τον αριθμό απο το f2g στην Q.

γίνεται,συνηθως αυθημερον από κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...