Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

α, και φυσικά η voda προσφέρει πακέτα sms προς όλους, από 3€

 

3ε/60sms προς ολους

5e/130 sms προς ολους

wow!!!

 

εγω βλεπω συνεχεια φοιτητες να πληκτρολογουν παντως... Και εαν υπολογισεις γυρω στα 20sms (στο χαλαρο) την ημερα χ 30 μερες = 600 sms (σε χαλαρο μηνα)...

 

χαιρομαι που σε βολευει και καλα θα κανεις να εχεις cu, απλα πρεπει να ξερεις οτι η vodafone δεν ανεβηκε παγκοσμιως δινοντας δωρα... Οταν εσυ συνηθισεις με τα 600'/μηνα προς ολους για πολλους μηνες, οταν δε θα εχει ισχυ το πασο σου (ή το διακοψει η voda), το πρωτο πραγμα που θα κανεις, ειναι συμβολαιο στη voda...

 

οι φοιτητες και οι ηλικιωμενοι ειναι τα αγαπημενα target groups της εταιριας...

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κι εγώ χρήστης του F2Go με την προσφορά από τα public. Πάρα πολλές προσφορές σε πακέτα σε βαθμό που έχασα την μπάλα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κι εγώ χρήστης του F2Go με την προσφορά από τα public. Πάρα πολλές προσφορές σε πακέτα σε βαθμό που έχασα την μπάλα.

 

Ναι;Για πες περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα καρτα και πηρα ενα διπλασιασμο τελικα. Καμια φοιτητικη προσφορα θα κανει επιτελους... 1 μηνας εχει περασει και ακομα τιποτα. Οι αλλες 2 εταιριες εχουν αναπτυξει ανταγωνισμο, αλλαζωντας καθε εβδομαδα τα πακετα τους προς το καλυτερο και η wind μας γραφει. Η voda πλεον αναγκαστηκε απο τον ανταγωνισμο να δινει δωρεαν λεπτα προς cu χωρις καμια ανανεωση οπως ειχε παλια η wind.

 

Ακόμη και έτσι τα πακέτα της δεν είναι πιο συμφέροντα από αυτά της Wind. Μην τρελαθούμε κιόλας. Μερικά -αντικειμενικά- πράγματα, πρέπει απλά να τα αναγνωρίζουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί πήγα στο κατάστημα της Βενιζέλου στη Θεσσαλονίκη να βάλω 10 ευρώ..ο υπάλληλος αρνήθηκε και μου είπε η 11 ή 9 ..Αφού έκανα φασαρία και τους απείλησα με καταγγελία και μας άκουσε όλο το μαγαζί τελικά μου έβαλε 10 ευρώ.Η καταγγελία έγινε κανονικά πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί πήγα στο κατάστημα της Βενιζέλου στη Θεσσαλονίκη να βάλω 10 ευρώ..ο υπάλληλος αρνήθηκε και μου είπε η 11 ή 9 ..Αφού έκανα φασαρία και τους απείλησα με καταγγελία και μας άκουσε όλο το μαγαζί τελικά μου έβαλε 10 ευρώ.Η καταγγελία έγινε κανονικά πάντως.

 

Για ποιο λόγο όμως?

Έτσι του την βάρεσε?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί πήγα στο κατάστημα της Βενιζέλου στη Θεσσαλονίκη να βάλω 10 ευρώ..ο υπάλληλος αρνήθηκε και μου είπε η 11 ή 9 ..Αφού έκανα φασαρία και τους απείλησα με καταγγελία και μας άκουσε όλο το μαγαζί τελικά μου έβαλε 10 ευρώ.Η καταγγελία έγινε κανονικά πάντως.

 

Και πολυ καλα εκανες. Εχω ιστορικο με αυτο το καταστημα. Μετα απο καταγγελια με επαιρναν και ζητουσαν συγνωμη. Και οταν τελικα σου εβαλε 10 ευρω πως αιτιολογησαν την αρχικη τους αρνηση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί πήγα στο κατάστημα της Βενιζέλου στη Θεσσαλονίκη να βάλω 10 ευρώ..ο υπάλληλος αρνήθηκε και μου είπε η 11 ή 9 ..Αφού έκανα φασαρία και τους απείλησα με καταγγελία και μας άκουσε όλο το μαγαζί τελικά μου έβαλε 10 ευρώ.Η καταγγελία έγινε κανονικά πάντως.

 

Τι φαση??? ειναι δυνατον? για ποιο λογο να το κανει αυτο ???

χωρις παρεξήγηση, δεν σε αμφισβητώ απλα απορώ...

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Τι φαση??? ειναι δυνατον? για ποιο λογο να το κανει αυτο ???

χωρις παρεξήγηση, δεν σε αμφισβητώ απλα απορώ...

 

Εχει αναφερθει οτι τα καταστηματα βγαζουν προμηθεια αν ανανεωνουν απο 11 ευρω και πανω. Να καταλαβω λοιπον την επιμονη για ανανεωση με 11 ευρω. Οσον αφορα τα 9 ευρω αδυνατω να καταλαβω τι θα κερδιζαν. Γιαυτο ρωτησα αν το αιτιολογησαν στον φιλο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει οτι τα καταστηματα βγαζουν προμηθεια αν ανανεωνουν απο 11 ευρω και πανω. Να καταλαβω λοιπον την επιμονη για ανανεωση με 11 ευρω. Οσον αφορα τα 9 ευρω αδυνατω να καταλαβω τι θα κερδιζαν. Γιαυτο ρωτησα αν το αιτιολογησαν στον φιλο

 

Τα 9 ευρώ τα χρησιμοποιούν σαν εκβιασμό ότι δεν θα πάρεις το μπόνους των 130 λεπτών για να αναγκαστείς δηλαδή να βαλεις 11 ευρώ.Μια συνάδελφος του που ήταν δίπλα του όταν άκουσε ότι ζήτησα το ονοματεπώνυμο του για να προβώ σε καταγγελία, αμέσως του είπε να μου βάλει 10 ευρώ.Μου δίνει την απόδειξη και του λέω η καταγγελία θα γίνει κανονικά..Και μου απαντάει φοβερά τρομαγμένος γιατί να γίνει αφού σου έβαλα 10 ευρώ όπως μου ζήτησες.Και άρχισα να κατεβάζω διάφορα μετά ώσπου έφυγα.

Edited by scream
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει οτι τα καταστηματα βγαζουν προμηθεια αν ανανεωνουν απο 11 ευρω και πανω. Να καταλαβω λοιπον την επιμονη για ανανεωση με 11 ευρω. Οσον αφορα τα 9 ευρω αδυνατω να καταλαβω τι θα κερδιζαν. Γιαυτο ρωτησα αν το αιτιολογησαν στον φιλο

 

Μάλλον τα 9€ τα δίνουν σαν επιλογή για τους "κακούς" πελατές που δεν θέλουν να ανανεώσουν με 11€ κι έτσι δεν τους δίνουν το bonus των 130 λεπτών. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα εκανε ο φιλος. Ελπιζω να εγραψε στη καταγγελία οτι θα πηγαινει συνεχεια σε εκεινο το μαγαζι με τους φιλους του κ θα κανει ανανεωσεις των 10...

 

Μια φορα που ειχα παει σε αλλο καταστημα για να βαλω 10ε στο q, μου λεει ο υπαλληλος 'γιατι δε βαζετε 11 να παρετε κ 180 λεπτα μπονους;'. Του λεω 'και με 10 παιρνω τα 180' κ μου λεει με αμφιβολια 'ειστε σιγουρος;' κ του λεω 'ναι ειμαι σιγουρος'. Πριν προλαβει να μου δωσει το χαρτι της αποδειξης, μου ειχε ερθει το μπονους...

 

Η κουτοπονηριά στο μεγαλειο της!

Link to comment
Share on other sites

Στα Χανιά το κάνει το μαγαζί στην Πλατεία 1866 αυτό. Πολύ απλά έφυγα και πήγα στο άλλο όπου ναι μεν προσπάθησαν να με πείσουν να βάλω 11, αλλά πολύ πιο ευγενικά και όταν τους είπα ότι θέλω 10 δεν αρνήθηκαν.
Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει καρτοσηνδεση 3Gb με 10€ το μήνα και λήγει στις 10/11 πρέπει να κάνω ανανέωση πριν η μπορώ μετά και αν πάω απο κατάστημα να βάλω 10€ δεν θα έχει διαφορά? τα λεπτά μου είναι άχρηστα καθώς η Κάρτα ειναι internet only άλλα θέλω να παω στο κατάστημα της Βενιζέλου για να κατεβάσω κανα μπινελίκι χαχαχα
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα εκανε ο φιλος. Ελπιζω να εγραψε στη καταγγελία οτι θα πηγαινει συνεχεια σε εκεινο το μαγαζι με τους φιλους του κ θα κανει ανανεωσεις των 10...

 

Μια φορα που ειχα παει σε αλλο καταστημα για να βαλω 10ε στο q, μου λεει ο υπαλληλος 'γιατι δε βαζετε 11 να παρετε κ 180 λεπτα μπονους;'. Του λεω 'και με 10 παιρνω τα 180' κ μου λεει με αμφιβολια 'ειστε σιγουρος;' κ του λεω 'ναι ειμαι σιγουρος'. Πριν προλαβει να μου δωσει το χαρτι της αποδειξης, μου ειχε ερθει το μπονους...

 

Η κουτοπονηριά στο μεγαλειο της!

 

Ή/και ασχετοσύνη....!

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Με πήρε τηλ πριν από λίγο μια από την WIND για προσφορά και μου είπε ότι όλα τα καρτοκινητά έχουν χρέωση ελάχιστη 3 λεπτά, είτε πρόκειται για δωρεάν χρόνος είτε από την κάρτα. Εγώ που έχω f2g2, τι ισχύει βρε παιδιά; Εγώ αυτά που ξέρω είναι ελάχιστη χρέωση ένα λεπτό, 0,102 λεπτά το λεπτο, 0,12 το μήνυμα και στα δωρεάν λεπτά ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά. Παρακαλώ όποιος γνωρίζει περί αυτού, θα ήθελα μια βοήθεια. Ευχαριστώ Edited by spinos
Link to comment
Share on other sites

Η ελάχιστη χρέωση στο f2g2 είναι 1 λεπτό και στα πακέτα 3 λεπτά.

 

Πόσο κοστίζει ένα λεπτό ομιλίας; 0,102 ευρώ; υπάρχει αυτό ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Στο σταθμό του μέτρο συγγρου φιξ μοιράζουν νούμερα wind με χρονο ομιλίας 30ευρώ. Δεν ρωτήσa αλλά το άκουσα που μου το είπε. Την προηγούμενη εβδομάδα μοιράζαν κιου και vodafone.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Στο σταθμό του μέτρο συγγρου φιξ μοιράζουν νούμερα wind με χρονο ομιλίας 30ευρώ. Δεν ρωτήσa αλλά το άκουσα που μου το είπε. Την προηγούμενη εβδομάδα μοιράζαν κιου και vodafone.

 

Σε όλες σχεδόν τις στάσεις του μετρό υπάρχουν υπάλληλοι της WIND που μοιράζουν νούμερα F2G και Q. Έχω πετύχει στο Σύνταγμα, στη Συγγρού-Φιξ και στην Αττική.

Πρόκειται για την καλοκαιρινή προσφορά που έδινε 30€ (5€/μήνα για 6 μήνες) με μόνη υποχρέωση, την ανανέωση με τουλάχιστον 5€ μέσα σε ένα μήνα από την έναρξη της σύνδεσης. :)

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες σχεδόν τις στάσεις του μετρό υπάρχουν υπάλληλοι της WIND που μοιράζουν νούμερα F2G και Q. Έχω πετύχει στο Σύνταγμα, στη Συγγρού-Φιξ και στην Αττική.

Πρόκειται για την καλοκαιρινή προσφορά που έδινε 30€ (5€/μήνα για 6 μήνες) με μόνη υποχρέωση, την ανανέωση με τουλάχιστον 5€ μέσα σε ένα μήνα από την έναρξη της σύνδεσης. :)

 

άρα θα πρέπει να βαλω 5ευρώ μονο μια φορά ; για να μου δώσει τa 5ευρώ για 6μήνες ; ή πρέπει κάθε μηνα να βάζω μια καρτα για να αποδοθούν ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

άρα θα πρέπει να βαλω 5ευρώ μονο μια φορά ; για να μου δώσει τa 5ευρώ για 6μήνες ; ή πρέπει κάθε μηνα να βάζω μια καρτα για να αποδοθούν ;

 

Όχι, δεν χρειάζεται να ανανεώνεις κάθε μήνα για να σου δίνουν τα 5€. Με μία ανανέωση των 5€ μέσα σ'ένα μήνα από την ενεργοποίηση της γραμμής, θα έχεις 5€ κάθε μήνα για 6 μήνες.

Μόλις ανανεώσεις για πρώτη φορά, θα σου έρθει και σχετικό μήνυμα που θα επιβεβαίωνει τα παραπάνω. :)

 

ΥΓ: Τα 5€ προστίθενται κανονικά στο υπόλοιπο, αλλά ισχύουν μόνο για 1 μήνα.

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί πήγα στο κατάστημα της Βενιζέλου στη Θεσσαλονίκη να βάλω 10 ευρώ..ο υπάλληλος αρνήθηκε και μου είπε η 11 ή 9 ..Αφού έκανα φασαρία και τους απείλησα με καταγγελία και μας άκουσε όλο το μαγαζί τελικά μου έβαλε 10 ευρώ.Η καταγγελία έγινε κανονικά πάντως.

 

Και στο κατάστημα στην Δαβάκη στην Καλλιθέα το ίδιο μου έκαναν, και μάλιστα μου είπαν κάτι για ΦΠΑ και τέτοια. Δεν κατάλαβα και έβαλα 11 ευρώ τελικά. Την άλλη φορά όμως θα κάνω καταγγελία κι εγώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...