Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eυχαριστώ γιά τις απαντήσεις,θα περιμένω λίγο ακόμη και θα σας ενημερώσω... φορητότητα είναι και τα 2 νούμερα,αλλα δεν νομίζω ότι παιζει κάποιο ρόλο. Πάντως στη σελίδα του F2G δεν υπάρχει πια αυτό με τα 30 ευρώ!!! Γιά να δούμε τι θα δούμε,πάντως αν δεν γίνει τίποτα θα σπαστώ πολύ με την wind.:angry:

 

Έχω την αίσθηση οτι αυτό που ζητάς ισχύει μόνο για νέες ενεργοποιήσεις f2g και όχι για φορητότητες. Βέβαια θα σου απαντήσουν σίγουρα και θα στο δώσουν εάν το δικαιούσε.

Edited by clio1400

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση οτι αυτό που ζητάς ισχύει μόνο για νέες ενεργοποιήσεις f2g και όχι για φορητότητες.

 

ακριβως (εκτός εαν υπαρχει καποια ειδικη 'συμφωνια'). Υπαρχουν πακετακια που εχουν αυτοκολλητο της προσφορας (νεα νουμερα)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πάλι σήμερα τηλ. την wind και μία κοπελιά μου είπε αβίαστα χωρίς να το σκεφτεί καθόλου(δηλαδή δεν πρέπει να ήταν δικαιολογία) ότι βάζεις μια κάρτα 5 ευρώ και η προσφορά -5 ευρώ επί 6 μήνες- ξεκινάει απο τον επόμενο μήνα γιά 6 μήνες... Η απαντησή της ήταν τόσο αυθόρμητη που με έπεισε,αλλα επειτα σκέφτηκα έναν φίλο μου που το κάναμε περίπου μαζι,που με την πρώτη ανανέωση με το που έβαλε καρτα 5 ευρώ του έδειξε υπόλοιπο 9,5 ευρω(αυτου ήταν νέο νούμερο,οχι φορητότητα) Βέβαια αν είχε σχέση η φορητότητα θα ήταν το πρώτο πράγμα που θα μου λέγανε,κανένας όμως μετα τα 3-4 τηλ. που έχω κάνει δεν το έχει θίξει...Αν εχει συμβεί σε κάποιον ας απαντήσει,να μας διαφωτήσει και εμάς μην ψαχνόμαστε τσάμπα!!!!:(:(:(:w00t::w00t:
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πάλι σήμερα τηλ. την wind και μία κοπελιά μου είπε αβίαστα χωρίς να το σκεφτεί καθόλου(δηλαδή δεν πρέπει να ήταν δικαιολογία) ότι βάζεις μια κάρτα 5 ευρώ και η προσφορά -5 ευρώ επί 6 μήνες- ξεκινάει απο τον επόμενο μήνα γιά 6 μήνες... [...]
μα το λέει οτι τα χρήματα μπαίνουν την πρώτη του επόμενου μήνα
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πάλι σήμερα τηλ. την wind και μία κοπελιά μου είπε αβίαστα χωρίς να το σκεφτεί καθόλου(δηλαδή δεν πρέπει να ήταν δικαιολογία) ότι βάζεις μια κάρτα 5 ευρώ και η προσφορά -5 ευρώ επί 6 μήνες- ξεκινάει απο τον επόμενο μήνα γιά 6 μήνες... Η απαντησή της ήταν τόσο αυθόρμητη που με έπεισε,αλλα επειτα σκέφτηκα έναν φίλο μου που το κάναμε περίπου μαζι,που με την πρώτη ανανέωση με το που έβαλε καρτα 5 ευρώ του έδειξε υπόλοιπο 9,5 ευρω(αυτου ήταν νέο νούμερο,οχι φορητότητα) Βέβαια αν είχε σχέση η φορητότητα θα ήταν το πρώτο πράγμα που θα μου λέγανε,κανένας όμως μετα τα 3-4 τηλ. που έχω κάνει δεν το έχει θίξει...Αν εχει συμβεί σε κάποιον ας απαντήσει,να μας διαφωτήσει και εμάς μην ψαχνόμαστε τσάμπα!!!!:(:(:(:w00t::w00t:

 

Δεν ξέρω τι ισχύει στη φορητότητα, αλλά επιβεβαιώνω κι εγώ πως τα πρώτα 5€ προστίθενται στο λογαριασμό μετά την πρώτη ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι ισχύει στη φορητότητα, αλλά επιβεβαιώνω κι εγώ πως τα πρώτα 5€ προστίθενται στο λογαριασμό μετά την πρώτη ανανέωση.

 

Δηλαδή από τον επόμενο μηνα? Μετά την πρώτη ανανέωση 'η με την πρώτη ανανέωση? Μπορείς να γίνεις πιό σαφής σε παρακαλώ?

Γιατι οπως είπα στο προηγούμενο πόστ ένας φίλος μου με το που έβαλε την πρώτη 5 ευρώ κάρτα (απο την πρώτη μέρα που το πήρε) το υπόλοιπό του έγινε 9.5 Ε

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή από τον επόμενο μηνα? Μετά την πρώτη ανανέωση 'η με την πρώτη ανανέωση? Μπορείς να γίνεις πιό σαφής σε παρακαλώ?

Γιατι οπως είπα στο προηγούμενο πόστ ένας φίλος μου με το που έβαλε την πρώτη 5 ευρώ κάρτα (απο την πρώτη μέρα που το πήρε) το υπόλοιπό του έγινε 9.5 Ε

Τα πρώτα 5 τα παίρνεις με την ανανέωση όπως και ο φίλος σου και τα υπόλοιπα τα παίρνεις ανά 30 μέρες .

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσω μία νέα sim καρτοκινητής της wind και κάνω ανανέωση 5 € τότε δίνει, όπως λέει η wind, για 6 μήνες 5 € τον μήνα.

 

Αν αυτούς τους έξι μήνες δεν χρησιμοποιήσω καθόλου το καρτοκινητό μου τον 6ο μήνα θα έχω στην κάρτα μου 35€;

 

Μήπως στο τέλος του κάθε μήνα τα 5 € που δίνει χάνονται;

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσω μία νέα sim καρτοκινητής της wind και κάνω ανανέωση 5 € τότε δίνει, όπως λέει η wind, για 6 μήνες 5 € τον μήνα.

 

Αν αυτούς τους έξι μήνες δεν χρησιμοποιήσω καθόλου το καρτοκινητό μου τον 6ο μήνα θα έχω στην κάρτα μου 35€;

 

Μήπως στο τέλος του κάθε μήνα τα 5 € που δίνει χάνονται;

Τα αρχικά 5 (της ανανέωσης ) δεν χάνονται τα υπόλοιπα έχουν ισχύ 30 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσω μία νέα sim καρτοκινητής της wind και κάνω ανανέωση 5 € τότε δίνει, όπως λέει η wind, για 6 μήνες 5 € τον μήνα.

 

Αν αυτούς τους έξι μήνες δεν χρησιμοποιήσω καθόλου το καρτοκινητό μου τον 6ο μήνα θα έχω στην κάρτα μου 35€;

 

Μήπως στο τέλος του κάθε μήνα τα 5 € που δίνει χάνονται;

 

Αν αγοράσεις νέα κάρτα , θα πρέπει να προσέξεις να γράφει επάνω την προσφορά των 30 ευρώ .

Αλλιώς δεν θα τα πάρεις

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσεις νέα κάρτα , θα πρέπει να προσέξεις να γράφει επάνω την προσφορά των 30 ευρώ .

Αλλιώς δεν θα τα πάρεις

 

Δεν προσφέρουν πλέον όλα τα πακέτα σύνδεσης 30€ δώρο; Το καλοκαίρι είχε δημιουργηθεί ένα "πανικός" καθώς υπήρχαν λίγα πακέτα που προσέφεραν την προαναφερθείσα προσφορά (είχαν αυτοκόλλητο "Summer Edition 2012"), ενώ τώρα όλα τα πακέτα έχουν αυτοκόλλητο "Special Edition 2012" και περιέχουν νέα κάρτα SIM. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν προσφέρουν πλέον όλα τα πακέτα σύνδεσης 30€ δώρο; Το καλοκαίρι είχε δημιουργηθεί ένα "πανικός" καθώς υπήρχαν λίγα πακέτα που προσέφεραν την προαναφερθείσα προσφορά (είχαν αυτοκόλλητο "Summer Edition 2012"), ενώ τώρα όλα τα πακέτα έχουν αυτοκόλλητο "Special Edition 2012" και περιέχουν νέα κάρτα SIM. :)

 

αν θυμαμαι καλα και στa public έχει το είχα δει στο κατάστημα στο the mall athens .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

μα το λέει οτι τα χρήματα μπαίνουν την πρώτη του επόμενου μήνα

 

Καλο θα ηταν για ο,τι δεν ξερουμε να μην μιλαμε. Το να υποθετουμε ειναι διαφορετικο απο το να γνωριζουμε, εκτος αν το λεμε σαφως μεσα στο μηνυμα μας οτι υποθετουμε. Μην μπερδευουμε αντι να βοηθαμε! :!:

 

Τα 5ευρω ΔΕΝ μπαινουν την πρωτη του επομενου μηνα και καθε πρωτη, αλλα ταυτοχρονα με την πρωτη ανανεωση και καθε ενα μηνα απο ΑΥΤΗΝ. Εμενα για παραδειγμα μπαινουν καθε 22 του μηνα αφου 22 εκανα την πρωτη μου ανανεωση χρονου.

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν για ο,τι δεν ξερουμε να μην μιλαμε. Το να υποθετουμε ειναι διαφορετικο απο το να γνωριζουμε, εκτος αν το λεμε σαφως μεσα στο μηνυμα μας οτι υποθετουμε. Μην μπερδευουμε αντι να βοηθαμε! :!:

 

Τα 5ευρω ΔΕΝ μπαινουν την πρωτη του επομενου μηνα και καθε πρωτη, αλλα ταυτοχρονα με την πρωτη ανανεωση και καθε ενα μηνα απο ΑΥΤΗΝ. Εμενα για παραδειγμα μπαινουν καθε 22 του μηνα αφου 22 εκανα την πρωτη μου ανανεωση χρονου.

 

Eτσι ακριβώς πρέπει να είναι, εμενα βέβαια και της γυναίκας μου στην πρώτη ανανέωση ειχαμε 5(η κάρτα)+1 ευρω...Εχω κάνει 30 τηλέφωνα και άκρη δεν βρίσκω.... θα προωθήσουν το αίτημά μου!!!! Μάλλον στο Θεό???? Γιά να δούμε τελικά τι θα γίνει,πάντως δεν έχω τη διάθεση να το αφήσω έτσι...θα τους ζαλίσω τα αρ-μύδια:X...μάλλον θα τους τα κλάσω αλλά τέλος πάντων...:oops:

Link to comment
Share on other sites

Ρε πεδία εχω ενα πακέτο που μου έδωσαν προσφορά στο public internet με κάρτα 3GB 10€ ωραία πέρασε ένας μήνας και σήμερα έβαλα 10€ απο κατάστημα και τώρα που ήρθα σπίτι έκατσα και άνοιξα και τι βλέπω μου ενεργοποιήθηκε αυτόματα για 7 μέρες 2GB

 

γιατί !!:mad:

 

Αύριο θα πάω public να τους τα πω ενα χεράκι η μου κάνουν αυτό που είχαν υποσχεθεί η τα 10€ στην τσέπη και άντε γεια :mad:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά άκυρο δεν ισχύει αυτα που μου είπε η κοπέλα στο public ηταν μονο για 1 μήνα ιδική προσφορά τού καταστήματος και γιαυτό δεν έβρισκα στην σελιδα της wind τίποτα ..

 

Με λίγα λογία την πάτησα ξανά...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια, επειδη εχω χασει επεισοδια... και για να μην διαβαζω τοσες σελιδες πισω....

Εχει καποιος την καλοσυνη να μου πει : Ισχυει ακομα η προνομιακη χρεωση 0.12 cents το λεπτο και χρεωση ανα δευτερολεπτο απο το πρωτο δευτερολεπτο, για το f2g 2 ?

 

ευχαριστω ! :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια, επειδη εχω χασει επεισοδια... και για να μην διαβαζω τοσες σελιδες πισω....

Εχει καποιος την καλοσυνη να μου πει : Ισχυει ακομα η προνομιακη χρεωση 0.12 cents το λεπτο και χρεωση ανα δευτερολεπτο απο το πρωτο δευτερολεπτο, για το f2g 2 ?

 

ευχαριστω ! :)

ΤΟ μόνο που άλλαξε είναι ότι υπάρχει πλέον ελάχιστη χρέωση 60 δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

και μετα τα 60 δευτερολεπτα, χρεωση ανα δευτερολεπτο?

..Ή πεφτει η ταριφα ανα λεπτο?...

Ευχαριστω !!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέει ο φίλος "το μόνο που άλλαξε είναι η ελάχιστη σε 60 δευτερόλεπτα" είναι ξεκάθαρο φαντάζομαι.

Ναι, μετά τα 60 είναι η χρέωση ανά δευτερόλεπτο. :)

Link to comment
Share on other sites

και μετα τα 60 δευτερολεπτα, χρεωση ανα δευτερολεπτο?

..Ή πεφτει η ταριφα ανα λεπτο?...

Ευχαριστω !!!!

 

Μετα τα 60 ειναι ανα δευτερολεπτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πάλι σήμερα τηλ. την wind και μία κοπελιά μου είπε αβίαστα χωρίς να το σκεφτεί καθόλου(δηλαδή δεν πρέπει να ήταν δικαιολογία) ότι βάζεις μια κάρτα 5 ευρώ και η προσφορά -5 ευρώ επί 6 μήνες- ξεκινάει απο τον επόμενο μήνα γιά 6 μήνες... Η απαντησή της ήταν τόσο αυθόρμητη που με έπεισε,αλλα επειτα σκέφτηκα έναν φίλο μου που το κάναμε περίπου μαζι,που με την πρώτη ανανέωση με το που έβαλε καρτα 5 ευρώ του έδειξε υπόλοιπο 9,5 ευρω(αυτου ήταν νέο νούμερο,οχι φορητότητα) Βέβαια αν είχε σχέση η φορητότητα θα ήταν το πρώτο πράγμα που θα μου λέγανε,κανένας όμως μετα τα 3-4 τηλ. που έχω κάνει δεν το έχει θίξει...Αν εχει συμβεί σε κάποιον ας απαντήσει,να μας διαφωτήσει και εμάς μην ψαχνόμαστε τσάμπα!!!!:(:(:(:w00t::w00t:

 

Δεν ισχύει για φορητότητες. Εκτός κι αν σου είχαν κάνει κάποια προσφορά! Είναι για συγκεκριμένα νούμερα που έχουν πάνω αυτό το ειδικό αυτοκόλλητο(σχεδόν όλα)!!! Μόλις βάλεις πάνω από 5€ επιτόπου μπαίνει και το bonus για 30 ημέρες (σύνολο 10€ δηλαδή). Μετά από 30 ημέρες μπαίνει το άλλο 5€ bonus κ.ο.κ :D μην ψάχνεσαι άλλο... άστο να πάει!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει για φορητότητες. Εκτός κι αν σου είχαν κάνει κάποια προσφορά! Είναι για συγκεκριμένα νούμερα που έχουν πάνω αυτό το ειδικό αυτοκόλλητο(σχεδόν όλα)!!! Μόλις βάλεις πάνω από 5€ επιτόπου μπαίνει και το bonus για 30 ημέρες (σύνολο 10€ δηλαδή). Μετά από 30 ημέρες μπαίνει το άλλο 5€ bonus κ.ο.κ :D μην ψάχνεσαι άλλο... άστο να πάει!

 

Η προσφορά είναι online,αν πας στη σελίδα της wind στο f2g, ελα στο f2g, λέει -με τον αριθμό σου η με νέο αριθμό- οπότε ισχύει σίγουρα και για φορητότητες.

:DΤελικά με τα πολλά μου έστειλαν μνμ οτι έχει εγκριθεί η πίστωση 30 Ε και κοιτάζοντας το υπόλοιπο μου τώρα έχω 30+5 ευρω της κάρτας=35Ε(και στη γυναίκα μου το ίδιο) Τέλος καλό όλα καλά... Ευχαριστώ πολύ όλους όσους βοήθησαν

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά είναι online,αν πας στη σελίδα της wind στο f2g, ελα στο f2g, λέει -με τον αριθμό σου η με νέο αριθμό- οπότε ισχύει σίγουρα και για φορητότητες.

:DΤελικά με τα πολλά μου έστειλαν μνμ οτι έχει εγκριθεί η πίστωση 30 Ε και κοιτάζοντας το υπόλοιπο μου τώρα έχω 30+5 ευρω της κάρτας=35Ε(και στη γυναίκα μου το ίδιο) Τέλος καλό όλα καλά... Ευχαριστώ πολύ όλους όσους βοήθησαν

 

Και κάτι ακόμη,ελπίζω αυτά τα 30 Ε να μην είναι μέχρι το τέλος του μήνα,γιατι έπεται και συνέχεια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...