Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aς προσφερουν επιτελους φθηνο ιντερνετ. Ειναι αναγκη πλεον.

Με ενα μικρο ποσο.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα δώσουν κάτι καθώς οι νέες συσκευές είναι σε μεγάλο βαθμό εξαρτημένες από την ύπαρξη κάποιας μορφής σύνδεσης με το Web. Ότι και αν δώσουν πάντως ελπίζω να αφορά το gint (δεν συζητώ καν περί gwap) :D

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Αφού μεταφερθείς στη Νέα WIND Καρτοκινητή καλώντας δωρεάν το 1342, και ύστερα ανανεώσεις τον χρόνο ομιλίας σου από 10 ευρώ και πάνω, γίνεται αυτόματα ο διπλασιασμός, χωρίς να χρειάζεται να κάνεις τίποτα...

Όχι, από το ποσό του διπλασιασμού δεν αφαιρείται φόρος.

 

Thanks!!:) Με τις ίδιες κάρτες που γίνεται η ανανέωση στο f2g4 γίνεται και στην Wind καρτοκινητή;Sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλά δεν πολυασχολούμαι με την Wind,καθότι δεν είμαι εγώ σε αυτήν αλλά ο μπαμπάς μου.

Link to comment
Share on other sites

καλη τελικα η προσφορα με τον διπλασιασμο της πρωτης καρτας. και μπαινει αυτουσιο το ποσο χωρις να παρακρατειται φορος καρτοκινητης
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΑΚΡΙΒΩΣ...

Μόνο η διατύπωση αλλάζει...

Κι εγώ αυτό το μήνυμα έλαβα σήμερα.

 

Οι φράσεις κλειδιά σ' αυτά τα μηνύματα είναι:

α) Ο διπλασιασμός του χρόνου ομιλίας

β) Ο διπλασιασμός της αξίας της κάρτας συνδιαλέξεων

 

Στην πρώτη περίπτωση, ως γνωστών, ο διπλασιασμός είναι εικονικός και ισχύει για ένα μήνα

ενώ στη δεύτερη, διπλασιάζεται ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ το υπόλοιπό σου,

με κάποιο όριο ίσως στο Minimum ή-και το Maximum ποσό που μπορεί να διπλασιαστεί.

Συνήθως το Maximum ποσό που όταν το βάλεις διπλασιάζεται, είναι 30 ή 50 ευρώ.

 

Εν κατακλείδι, αυτές είναι οι φράσεις που πρέπει να προσέχετε

και ανάλογα τη χρήση που κάνετε να εκμεταλλεύεστε ή όχι την εκάστοτε προσφορά. ;)

 

 

Νομίζω ότι με το μήνυμά μου σου απάντησα.

Αν σου λέει ότι σου διπλασιάζει την αξία της κάρτας και ΟΧΙ τον χρόνο ομιλίας,

τότε όντως ΔΕΝ χάνεις το διπλασιασμό μετά το μήνα, γιατί σ' αυτή την περίπτωση

σου διπλασιάζει ουσιαστικά ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ που βάζεις στην κάρτα...

 

Και κάτι τελευταίο.

Για να σιγουρευτείτε αν ο διπλασιασμός είναι μόνιμος (πραγματικός) ή μηνιαίος (εικονικός),

καλέστε απλά στο 1269 για να μάθετε το υπόλοιπό σας. Αν το ποσό που σας λέει

περιέχει μέσα ΚΑΙ το διπλασιασμό, τότε δε χάνεται τίποτα μετά το μήνα.

Αν όχι, τότε ο διπλασιασμός υπολογίζεται ως Bonus χρόνος ομιλίας, (είναι εικονικός)

και για αυτόν τον χρόνο, (αν δεν έχει αλλάξει το νούμερο), καλείτε στο 1245 και όχι στο 1269.

Φυσικά σ΄αυτή την περίπτωση ότι δε καταναλωθεί μέσα στο μήνα, χάνεται.

 

Πιο αναλυτικά δε γίνεται... :p

 

Χτες μου ήρθε κι εμένα SMS σε ένα f2g5 που το χρησιμοποιώ μόνο για το 1,5 GB internet από αποστολέα

F2G DWRO

ΑΝΑΝΕΩΣΤΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ 31/12/2010 ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΣΑΣ

ΚΑΙ Η WIND ΣΑΣ ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΤΗΝ ΑΞΙΑ

ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΣΑΣ ΚΑΡΤΑΣ ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ!

ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ WIND!

 

Είχε 1,5-2 χρόνια να μου έρθει διπλασιασμός σε κάποιο από τα 3 f2g μου και μου ήρθε σε αυτό που δεν κάνω καμία κλήση ή sms.

Δεν ξέρω τι να κάνω, να βάλω τίποτα ευρώ ή όχι; :confused:

Λες να ανοίξει κάποια στιγμή το sharing;

Ίσως βάλω καμιά 10αριά ευρώ ώστε αν βγάλει με το 2011 πακέτα ιντερνετ με χρέωση να έχω να βγάλω όλη ή ένα μέρος από την χρονιά.

Έτσι κι αλλιώς η συσκευή που έχω τον κύριο αριθμό μου δεν έχει υποστηρίζει internet, οπότε ότι ιντερνετ έχω είναι πάντα από άλλη sim σε άλλη συσκευή οπότε ίσως δεν είναι κακή ιδέα κάποιο υπόλοιπο σε άλλη sim wind.

 

Θα περιμένω ως τις 29 ή 30 Δεκεμβρίου '10 και τότε θα κάνω την ανανέωσή μου, μήπως και έχει ακουστεί τίποτα πιο σαφές για τις προσφορές του 2011.

Link to comment
Share on other sites

Καμια προσφορα με internet για καρτοκινητα, θα βγαλουν?

Προσφορα με 'μπολικο' ιντερνετ, 500mb minimum.

Link to comment
Share on other sites

Καμια προσφορα με internet για καρτοκινητα, θα βγαλουν?

Προσφορα με 'μπολικο' ιντερνετ, 500mb minimum.

 

Γιατί, δίνουν οι ανταγωνίστριες και είναι υποχρεωμένη η Wind να δώσει;

Το μόνο που βλέπω είναι 200 mb με 7 ευρώ από VF.

Link to comment
Share on other sites

αν η vodafone δίνει 200 ΜΒ με 7 ευρώ, η wind έχει καλύτερη προσφορά 1GB με 15 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κουραστικό είναι τα περισσότερα μηνυματα τελευταία είναι αν θα δώσει, άν έδωσε ή τι θέλουμε να μας δώσει η wind στο free2go από τη νέα χρονιά. Αν έβγαλε κάτι θα είχε μαθευτεί αμέσως αποκλείεται να μη το είχε γράψει κάποιος και τώρα το τι θέλουμε εμείς είναι αδιάφορο το θέμα είναι τι θέλει να δώσει και αν θέλει η wind. Οπότε καλό είναι να μη γεμίζουμε μηνύματα και κυρίως είναι σπαστικό να βλέπω ότι υπάρχουν νέα μηνυματα στο θέμα και το μονο που υπάρχει είναι κάποιος να ρωτάει αν βγηκε κάτι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κουραστικό είναι τα περισσότερα μηνυματα τελευταία είναι αν θα δώσει, άν έδωσε ή τι θέλουμε να μας δώσει η wind στο free2go από τη νέα χρονιά. Αν έβγαλε κάτι θα είχε μαθευτεί αμέσως αποκλείεται να μη το είχε γράψει κάποιος και τώρα το τι θέλουμε εμείς είναι αδιάφορο το θέμα είναι τι θέλει να δώσει και αν θέλει η wind. Οπότε καλό είναι να μη γεμίζουμε μηνύματα και κυρίως είναι σπαστικό να βλέπω ότι υπάρχουν νέα μηνυματα στο θέμα και το μονο που υπάρχει είναι κάποιος να ρωτάει αν βγηκε κάτι

 

πολυ σωστη η παρατηρηση σου. λιγες μερες μεινανε, θα δουμε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν η vodafone δίνει 200 ΜΒ με 7 ευρώ, η wind έχει καλύτερη προσφορά 1GB με 15 ευρώ.

 

Άλλος ο σκοπός της μιας υπηρεσίας, άλλος της άλλης. Δίνω 20 και παίρνω 3 GB σε συμβόλαιο τότε, με χαμηλότερες χρεώσεις ανά kb.

Link to comment
Share on other sites

guys εσείς που έχετε f2g2, μπορείτε να μου πείτε ποιες είναι οι χρεώσεις για σταθερό/κινητό Γερμανία κ Αμερική; δεν μπορώ να το βρώ και σκέφτομαι ότι ίσως συμφέρει η προσφορά διπλασιασμού χρόνου τώρα τις γιορτινές μέρες. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

guys εσείς που έχετε f2g2, μπορείτε να μου πείτε ποιες είναι οι χρεώσεις για σταθερό/κινητό Γερμανία κ Αμερική; δεν μπορώ να το βρώ και σκέφτομαι ότι ίσως συμφέρει η προσφορά διπλασιασμού χρόνου τώρα τις γιορτινές μέρες. :shifty:

 

η Q εχει 0,0036/δευτ για GER (το ιδιο με Ελλαδα) και 0,0017/δευ για USA

Link to comment
Share on other sites

Άλλος ο σκοπός της μιας υπηρεσίας, άλλος της άλλης. Δίνω 20 και παίρνω 3 GB σε συμβόλαιο τότε, με χαμηλότερες χρεώσεις ανά kb.

 

Και οι δύο υπηρεσίες είναι

α) μηνιαίες

β) για καρτοκινητά.

Αν γνωρίζεται κάποιους διαφορετικούς σκοπούς ( εγώ δεν τους γνωρίζω ) παρακαλώ αναφερθείτε σε αυτούς.

 

 

guys εσείς που έχετε f2g2, μπορείτε να μου πείτε ποιες είναι οι χρεώσεις για σταθερό/κινητό Γερμανία κ Αμερική; δεν μπορώ να το βρώ και σκέφτομαι ότι ίσως συμφέρει η προσφορά διπλασιασμού χρόνου τώρα τις γιορτινές μέρες. :shifty:

 

http://www.wind.com.gr/Images/Kartokiniti/windf2g.aspx

 

0.9446 το λεπτό..........

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καμια προσφορα με internet για καρτοκινητα, θα βγαλουν?

Προσφορα με 'μπολικο' ιντερνετ, 500mb minimum.

 

Ισχυει αυτο που ακουσα με 5 ευρω 500mb στο καρτοσυμβολαιο των 15 ευρω?

Ή λαθος μου ειπαν?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο υπηρεσίες είναι

α) μηνιαίες

β) για καρτοκινητά.

Αν γνωρίζεται κάποιους διαφορετικούς σκοπούς ( εγώ δεν τους γνωρίζω ) παρακαλώ αναφερθείτε σε αυτούς.

 

Το εξήγησα πιο πάνω.Αν ήμουν καρτοκινητος & χρειαζόμουν 15 ευρώ μόνο για το Ίντερνετ, θα πήγαινα σε συμβόλαιο, που δίνει και καλύτερες παροχές.

Link to comment
Share on other sites

Το εξήγησα πιο πάνω.Αν ήμουν καρτοκινητος & χρειαζόμουν 15 ευρώ μόνο για το Ίντερνετ, θα πήγαινα σε συμβόλαιο, που δίνει και καλύτερες παροχές.

Ναι αλλά είναι 15 ευρώ για 1GB , για ρίξτε μια ματιά πόσο στοιχίζει αυτό σε συμβόλαιο .....

WIND XL 1.5 GB 70 ευρώ

ή 750 ΜΒ με 55

Link to comment
Share on other sites

guys εσείς που έχετε f2g2, μπορείτε να μου πείτε ποιες είναι οι χρεώσεις για σταθερό/κινητό Γερμανία κ Αμερική; δεν μπορώ να το βρώ και σκέφτομαι ότι ίσως συμφέρει η προσφορά διπλασιασμού χρόνου τώρα τις γιορτινές μέρες. :shifty:

 

Παντως σε F2G2 το sms σε ξενα νουμερα, στοιχιζει 0,04! Και σε ελληνικα 0,12.. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

guys εσείς που έχετε f2g2, μπορείτε να μου πείτε ποιες είναι οι χρεώσεις για σταθερό/κινητό Γερμανία κ Αμερική; δεν μπορώ να το βρώ και σκέφτομαι ότι ίσως συμφέρει η προσφορά διπλασιασμού χρόνου τώρα τις γιορτινές μέρες. :shifty:

 

η Q εχει 0,0036/δευτ για GER (το ιδιο με Ελλαδα) και 0,0017/δευ για USA

 

επισης 0,05/sms προς ολον τον πλανητη

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει αυτο που ακουσα με 5 ευρω 500mb στο καρτοσυμβολαιο των 15 ευρω?

Ή λαθος μου ειπαν?

Αυτό είναι υπηρεσία της Cosmote για τα καρτοκινητά της και ισχύει μέχρι τις 31/12/2010.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω τους αγαπητούς συμφορουμίτες ότι η προσφορά διπλάσιασμού της πρώτης κάρτας ανανέωσης μέχρι 31/12 ισχύει για ποσά μέχρι 30 ευρώ.

 

Μόλις έκανα ανανέωση 30 ευρώ και στην κάρτα προστέθηκαν 56,79 ευρώ (υποθέτω με την αφαίρεση του φόρου?). Επίσης προστέθηκε και δωρεάν χρόνος ομιλίας αξίας 30 ευρώ που ισχύει για ένα μήνα!

 

Αν στα παραπάνω προσθέσουμε ότι είμαι χρήστης του f2g2 αλλά και της προσφοράς του 2010 (1,5gb+1500min+1500sms)...:X

 

Καλά Χριστούγεννα!

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πότε είναι ο διπλασιασμός ?? για F2GO4 αφού τελειώνει το τζαμπε 1.500ΜΒ

και πάμε στο πακέτο 15€ τα 1024ΜΒ

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αφού τελειώνει το τζαμπε 1.500ΜΒ

και πάμε στο πακέτο 15€ τα 1024ΜΒ

σιγά μην πάμε ..

βαριά βαριά 5ευρώ/500 και αν τα δούνε... άντε μπας και δούμε και λίγο γύρο μας..

όλο το κινητό κοιτάμε:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...