Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η αλήθεια είναι πως δεν θυμάμαι αν ήρθε η όχι..επιλεκτή είναι η προσφορά?γνωρίζεις τα κριτήρια?

επιλεκτική είναι απλά έχει έρθει σε πολύ κόσμο και τεινει να δειχνει γενική, σε μένα έχει έρθει σχεδόν σε ολη την οικογένεια και πολλούς φίλους, σε άλλους που εβαζαν κάρτα σπάνια συνηθως αλλά και σε αλλους που βαζουν συχνά οπότε δε ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο αυτό.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν ειναι στο site επιλεκτικη θεωρειται.Aν και μαλλον εχει παει σε ολους.Aμαν πια γιατι δεν τα βγαζουνε στο sitε να ξερουμε τι γινεται,να φερουν κ κανα πελατη.M'αυτη τη wind σε λιγο δεν θα ξερουμε ουτε εμεις σε ποιο προγραμμα ημαστε.Λιγο οργανωση:)
Link to comment
Share on other sites

για να καταλάβω.

πχ παίρνω μια κάρτα 5ευρω και πιστώνονται 10, αλλά μετά από 30 μέρες μου μένουν μόνο τα 5?

τα 5 που είναι bonus μπορώ να τα χρησιμοποιήσω όπου θέλω? (πχ internet, non stop κοκ)

Link to comment
Share on other sites

για να καταλάβω.

πχ παίρνω μια κάρτα 5ευρω και πιστώνονται 10, αλλά μετά από 30 μέρες μου μένουν μόνο τα 5?

τα 5 που είναι bonus μπορώ να τα χρησιμοποιήσω όπου θέλω? (πχ internet, non stop κοκ)

ακριβώς πιο συγκεκριμένα μπαίνουν 5 μείον το 12% φόρο κανονικά στη κάρτα σου που στο λέει το 1269, ενώ παράλληλα μπαίνει στο 1237 καθαρά 5€ τα οποία τα χρησιμοποιείς για ομιλία και sms, νομίζω ότι σε αγορά νον στοπ-πακέτα κλπ στα τραβάει απ΄το κανονικό υπόλοιπο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν ειναι στο site επιλεκτικη θεωρειται.Aν και μαλλον εχει παει σε ολους.Aμαν πια γιατι δεν τα βγαζουνε στο sitε να ξερουμε τι γινεται,να φερουν κ κανα πελατη.M'αυτη τη wind σε λιγο δεν θα ξερουμε ουτε εμεις σε ποιο προγραμμα ημαστε.Λιγο οργανωση:)

 

σε μενα δεν ηρθε τιποτα.....μονο σε μια ξαδερφη μου που χει να βαλει καιροοοοο καρτα!!!!αλλα και γενικα σε αλλους γνωστους μου δεν ηρθε κατι...αμαν!:mad:

Link to comment
Share on other sites

σε μενα δεν ηρθε τιποτα.....μονο σε μια ξαδερφη μου που χει να βαλει καιροοοοο καρτα!!!!αλλα και γενικα σε αλλους γνωστους μου δεν ηρθε κατι...αμαν!:mad:

 

κάτι άσχετο: σε όσους έχουν νέα καρτοκινητη έρχεται το μήνυμα?

Link to comment
Share on other sites

κάτι άσχετο: σε όσους έχουν νέα καρτοκινητη έρχεται το μήνυμα?

 

σε κανεναν γνωστο μου με νεα καρτοκινητη δεν εχει ερθει αυτο το μηνυμα.

αν κανω χρηση αυτης της προσφορας και βαλω πχ 30 ευρω. τα 30 ευρω του μπονους μπορω να τα χρησιμοποιησω και για κλησεις στο εξωτερικο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ισχυει ακομα η προσφορα με το πακετο της Wind F2G 1,5GB για οσους ειχαν προλαβει?

 

Εννοω αυτο που ηταν χωρις ανανεωση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ισχυει ακομα η προσφορα με το πακετο της Wind F2G 1,5GB για οσους ειχαν προλαβει?

 

Εννοω αυτο που ηταν χωρις ανανεωση...

 

Ισχύει κανονικά έως 31/12/2010.:)

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν μου ενεργοποιειται....?

 

Χρειζεται να εχω μοναδες μεσα?

 

Δεν ξερω...

 

Χρειάζεται να έχεις τουλάχιστον 0.09€.

Μπορείς να κάνεις ηλεκτρονική ανανέωση σε κατάστημα Wind με ελάχιστο ποσό 1€. Από 20€ και άνω, πιστώνεται ακέραιο το ποσό χωρίς την παρακράτηση του φόρου 12%.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει κανονικά έως 31/12/2010.:)

 

μετά?τώρα που έχουμε καλομάθει τί κάνουμε? τα σκάμε για συμβόλαια και τέτοια μακριά απο μάς?άμα δεν συνεχίσει κάτι καλό η wind ας μην είναι και ακριβώς το ίδιο τότε εγώ προσωπικά πάω να ακυρώσω 2 νούμερα που έχω

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι θα συνεχίσει κάπια προσφορά , αλλά εφόσον βάζουμε κάπιο ποσό τον μήνα.

Εντελώς δωρεάν δεν νομίζω ότι θα ξαναδώσει .

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι θα συνεχίσει κάπια προσφορά , αλλά εφόσον βάζουμε κάπιο ποσό τον μήνα.

Εντελώς δωρεάν δεν νομίζω ότι θα ξαναδώσει .

E καλά δε νομίζω κανείς να περιμένει δωρεάν αλλά με μια ανανέωση να συνεχιστεί η προσφορά απεριοριστης ομιλίας νομίζω συμφέρει και τη wind.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Mε πηραν απο μια εταιρεια και μου ανακοινωσαν καποια καινουρια πακετα wind f2g και ποιο επιθυμω να βγει στην αγορα,με ποιο θα ειμαι ικανοποιημενος κλπ.Mερικα ηταν τουμπανο με ομιλια sms προς wind ιντερνετ μεσα(250mb) με ανανεωσεις 5 ευρω η με χρεωση 1-3 αλλα διαρκεια 2μηνες.θα δουμε του χρονου!:)
Link to comment
Share on other sites

Mε πηραν απο μια εταιρεια και μου ανακοινωσαν καποια καινουρια πακετα wind f2g και ποιο επιθυμω να βγει στην αγορα,με ποιο θα ειμαι ικανοποιημενος κλπ.Mερικα ηταν τουμπανο με ομιλια sms προς wind ιντερνετ μεσα(250mb) με ανανεωσεις 5 ευρω η με χρεωση 1-3 αλλα διαρκεια 2μηνες.θα δουμε του χρονου!:)

σε πήραν στο free2go σου;; δε θυμάσαι περίπου τι πακέτα ήταν; και καλά σου έλεγαν τι θες εσύ ή μεταξύ 2-3 πακέτων να επιλέξεις;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Nαι στο f2g.Mου ειπαν καμια 10ρια συνδιασμους και τι προτιμαω πιο πολυ για να το βγαλουν στην αγορα μετα απο στατιστικα.Oλα ειχαν ομιλια+sms προς wind+q και σε μερικα ιντερνετ.Aπλα μου εμεινε το 250ομιλια -sms- ιντερνετ με ανανεωση 5€
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να έχεις τουλάχιστον 0.09€.

Εγω παντως εχω 0,07€ υπολοιπο και surfαρω κανονικοτατα απο το iPhone με το 1,5GB internet καθως επισης και internet tethering μεσω του iPhone στο laptop.

 

Μια ερωτηση σχετικα με το 1,5GB internet σε iPhone.

Οταν ειμαι online στο facebook με σημα 3G και παω να μιλησω στο chat, ενω στελνω κανονικα μηνυμα, οταν παει ο αλλος να μου απαντησει με δειχνει εκτος συνδεσης και δεν μπορει να μου απαντησει. Εγω παντως εξακολουθω να βλεπω τον εαυτο μου online καθως επισης και το chat.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω 0,07€ υπολοιπο και surfαρω κανονικοτατα απο το iPhone με το 1,5GB internet καθως επισης και internet tethering μεσω του iPhone στο laptop.

 

Μια ερωτηση σχετικα με το 1,5GB internet σε iPhone.

Οταν ειμαι online στο facebook με σημα 3G και παω να μιλησω στο chat, ενω στελνω κανονικα μηνυμα, οταν παει ο αλλος να μου απαντησει με δειχνει εκτος συνδεσης και δεν μπορει να μου απαντησει. Εγω παντως εξακολουθω να βλεπω τον εαυτο μου online καθως επισης και το chat.

και εγω εχω 0,09€ και με αφηνει κανονικα να μπω στο ιντερνετ να ειναι καλα και το f2g2 διοτι με 0,09€ μπορω να κανω και αναπαντητη. για να δουμε τι θα βγει με την καινουργια χρονια.. το ιντερνετ με ενδιαφερει και τιποτα αλλο.

 

Mε πηραν απο μια εταιρεια και μου ανακοινωσαν καποια καινουρια πακετα wind f2g και ποιο επιθυμω να βγει στην αγορα,με ποιο θα ειμαι ικανοποιημενος κλπ.Mερικα ηταν τουμπανο με ομιλια sms προς wind ιντερνετ μεσα(250mb) με ανανεωσεις 5 ευρω η με χρεωση 1-3 αλλα διαρκεια 2μηνες.θα δουμε του χρονου!:)

 

τελεια τα νεα σου αρα σιγουρα κατι ετοιμαζουν . διοτι ακουστηκε οτι δν προκειται να βγαλουν κατι για αυτο . μια χαρα αρα οχι τζαμπα αλλα θα πληρωνεις;. μια χαρα μακαρι να ειναι 1€ '2€ και να δινει αρκετο ιντερνετ .. εγω που ρωτησα στο 1260 μου ειπανε οτι στις 31/12/2010 πιθανον θα γνωριζουνε τις προσφορεσ που θα βγουν για να δουμε..

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Nαι στο f2g.Mου ειπαν καμια 10ρια συνδιασμους και τι προτιμαω πιο πολυ για να το βγαλουν στην αγορα μετα απο στατιστικα.Oλα ειχαν ομιλια+sms προς wind+q και σε μερικα ιντερνετ.Aπλα μου εμεινε το 250ομιλια -sms- ιντερνετ με ανανεωση 5€

 

Νομίζω πως ένα τέτοιο πακέτο όπως λες, (με ανανέωση 5€), θα ήταν πολύ καλό:

250 λεπτά ομιλίας προς WIND+Q (ή έστω προς όλη τη WIND)

250 SMS προς WIND+Q (ή έστω προς όλη τη WIND)

250 MB Internet

 

Πραγματικά πολύ καλό!!!

Θα κάλυπτε δηλαδή πολύ κόσμο...

(για «λογική» χρήση)

 

Προσωπικά βέβαια θα προτιμούσα περισσότερα λεπτά ομιλίας

κι ας είναι λιγότερα τα SMS. Μια φορά τα 250 MB νομίζω είναι

το «ιδανικό» κατώτερο όριο για μια καλή προσφορά στο Internet.

 

Επίσης, ίσως θα ήταν καλύτερο να υπήρχε ένα Poll στο site της WIND

για αυτό τον λόγο, που ο καθ' ένας να επέλεγε αυτό που θέλει από μια σειρά πακέτων...

Είναι σίγουρο ότι ένα τέτοιο Poll θα είχε πολύ μεγάλη συμμετοχή

και τα αποτελέσματά του θα ήταν σαφώς πιο αξιόπιστα,

αφού θα υπήρχε και ο απαραίτητος χρόνος να σκεφτείς τι σου ταιριάζει πιο πολύ.

Edited by corduroy27
Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Oι πιο πολλες ηταν μονο με ανανεωση 5 ευρω οχι να πληρωσεις.Aυτες που πληρωνεις παντως ηταν με διμηνη διαρκεια.3ευρω 250ομιλια- sms- mb για 2μηνες (η δωρεαν με καθε ανανεωση 5ευρω για 1μηνα)
Link to comment
Share on other sites

Oι πιο πολλες ηταν μονο με ανανεωση 5 ευρω οχι να πληρωσεις.Aυτες που πληρωνεις παντως ηταν με διμηνη διαρκεια.3ευρω 250ομιλια- sms- mb για 2μηνες (η δωρεαν με καθε ανανεωση 5ευρω για 1μηνα)

 

Καλές και οι δύο αυτές λογικές, κατά τη γνώμη μου.

Απλά θα ήθελα, ειδικά για τις περιπτώσεις με χρέωση κάτω από τα 5€,

να επανέλθει η ηλεκτρονική ανανέωση από το site της WIND... (το ξεχάσανε τελείως αυτό, δυστυχώς!!!)

Είναι θεματάκι να χρειάζεται να πηγαίνεις σε κάποιο κατάστημα ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ,

για να κάνεις ανανεώσεις των 3€! (αφού αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει άλλος τρόπος)

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τα παιδιά για τις απαντήσεις σχετικά με το f2g4 και την Wind Καρτοκινητή.Δηλαδή απλά μεταφέρομαι με το 1342 από το f2g4 στην νέα καρτοκινητή κάνω την ανανέωση και γίνεται ο διπλασιασμός;Δεν χρειάζεται πριν την ανανέωση να καλέσω κάπου;Και από το ποσό του διπλασιασμού αφαιρείται επίσης φόρος;
Link to comment
Share on other sites

Αφού μεταφερθείς στη Νέα WIND Καρτοκινητή καλώντας δωρεάν το 1342, και ύστερα ανανεώσεις τον χρόνο ομιλίας σου από 10 ευρώ και πάνω, γίνεται αυτόματα ο διπλασιασμός, χωρίς να χρειάζεται να κάνεις τίποτα...

Όχι, από το ποσό του διπλασιασμού δεν αφαιρείται φόρος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...