Jump to content

Sony Ericsson K550


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα να βάλω κάτι θέματα από ένα W610 με τα εικονίδια διαφορετικά και με διαφορετική διάταξη αλλά τίποτα, δεν τα φορτώνει.

Τι παραπάνω έχει το W610; επειδή είναι walkman;:O

 

esi to eipes

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 420
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασα να βάλω κάτι θέματα από ένα W610 με τα εικονίδια διαφορετικά και με διαφορετική διάταξη αλλά τίποτα, δεν τα φορτώνει.

Τι παραπάνω έχει το W610; επειδή είναι walkman;:O

 

και στο w850i να τα βάλεις πάλι δεν θα παίζουν. κάθε walkman΄δέχεται μόνο αυτά που τουβαλε η ερικσσον

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

και στο w850i να τα βάλεις πάλι δεν θα παίζουν. κάθε walkman΄δέχεται μόνο αυτά που τουβαλε η ερικσσον

Δε βαριέσαι! Δεν με χαλάνε κάτι τέτοια. Και αυτά που έχει και αυτά που κυκλοφορούν όμορφα είναι! Άλλωστε με την τελευταία έκδοση του theme creator φτιάχνω και δικά μου!:D

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Δε βαριέσαι! Δεν με χαλάνε κάτι τέτοια. Και αυτά που έχει και αυτά που κυκλοφορούν όμορφα είναι! Άλλωστε με την τελευταία έκδοση του theme creator φτιάχνω και δικά μου!:D

 

eides sto lasyk.net?

an oxi des exei kai diagonismous, xwris lefta alla exei gousto ama ftiakseis dika sou.

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Χθες απέκτησα και εγώ το κ550 188 ευρώ με επιδότηση δυστυχώς όμως είναι i-mode.Γνωρίζει κανείς κάποιο μαγαζί που να το αφαιρεί στο 9volto μου είπαν πως δεν γίνεται. Επίσης ξέρει κανείς πως γίνεται όταν χτυπά το κινητό να μην αναβοσβήνει ο φωτισμός των πλήκτρων ανάλογα με τον ήχο κλήσης αλλά να μένει πάντα αναμμένος;
Link to comment
Share on other sites

205 σκετη συσκευη απο ενα καταστημα της WIND.Αγορα για τον πιτσιρικα που ελπιζω να κρατησει περισσοτερο γιατι 2 αλλα με joystick τα ειχε ξηλωσει απο την βαση τους .Σιδεροδακτυλος !

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

205 σκετη συσκευη απο ενα καταστημα της WIND.Αγορα για τον πιτσιρικα που ελπιζω να κρατησει περισσοτερο γιατι 2 αλλα με joystick τα ειχε ξηλωσει απο την βαση τους .Σιδεροδακτυλος !

Για τον "πιτσιρικα" τετοια τηλεφωναρα :blink: :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος ενος Κ550im.Το μονο προβλημα ειναι πως ειναι κλειδωμενες οι java εφαρμογες μεσω bluetooth και μεσω card reader(φακελος αλλος).μηπως ξερει κανεις πως μπορω να το ξεκλειδωσω?Ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος ενος Κ550im.Το μονο προβλημα ειναι πως ειναι κλειδωμενες οι java εφαρμογες μεσω bluetooth και μεσω card reader(φακελος αλλος).μηπως ξερει κανεις πως μπορω να το ξεκλειδωσω?Ευχαριστω προκαταβολικα

Ο μονος τροπος να "ξε"κλειδωσεις τις εφαρμογες...ειναι να ξηλωσεις το μενου.κανωντας αυτο..χανεις αυτοματως την 2ετη εγγυηση.

αλλος τροπος δεν υπαρχει :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χτες ήρθε στα χέρια μου ένα 550im με προβλήματα, για να το αναβαθμήσω. Του πέρασα την R1KG001 αλλά κάνει το εξής κουλό:

Όταν καλείς έναν αριθμό βγάζει λευκή οθόνη και δεν ακούγεται τίποτα από το ακουστικό. Πατόντας το joypad γυρνάει τον ήχο στο μεγάφωνο, και εκεί ακούω κανονικά και δίχνει και κανονικά η οθόνη του ότι έχει γυρήσει σε ανοικτή ακρόαση. Γυρνόντας ξανά στο ακουστικό πάλι λευκή οθόνη και από ήχο τίποτα.

 

Εχει αντιμετωπήσει κανείς κάτι τέτοιο? Τι λέτε, πάει για σέρβις?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χτες ήρθε στα χέρια μου ένα 550im με προβλήματα, για να το αναβαθμήσω. Του πέρασα την R1KG001 αλλά κάνει το εξής κουλό:

Όταν καλείς έναν αριθμό βγάζει λευκή οθόνη και δεν ακούγεται τίποτα από το ακουστικό. Πατόντας το joypad γυρνάει τον ήχο στο μεγάφωνο, και εκεί ακούω κανονικά και δίχνει και κανονικά η οθόνη του ότι έχει γυρήσει σε ανοικτή ακρόαση. Γυρνόντας ξανά στο ακουστικό πάλι λευκή οθόνη και από ήχο τίποτα.

 

Εχει αντιμετωπήσει κανείς κάτι τέτοιο? Τι λέτε, πάει για σέρβις?

 

pane to sto service

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας παιδια.εχω ενα κ550ι εδω και 3 μηνες σχεδον.το προβλημα μου ειναι οτι την τελευταια βδομαδα και χωρις καποιον προφανη λογο,το κινητο χανει ολες τις κλησεις!δλδ οταν κανω μια κληση η δεχομαι και μετα παω στις εξερχομενες η στις εσερχομενες αντιστοιχα,δεν τις εμφανιζει πουθενα....ακομα πιο ενοχλητικο ειναι με τις αναπαντητες..οχι μονο δεν τις εμφανιζει πουθενα αλλα αντι να μου βγαλει το σηματακι οτι ειχα μια αναπαντητη ,ανταυτου μου βγαζει το μενου των συντομευσεων.....εχει κανενας καμια ιδεα για το τι γινεται;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα!Εδω κ καποιους μηνες εχω στην κατοχη μου το Κ550.Απο την αρχη ειχα διαπιστωσει(κ το ειχα αναφερει κ εδω)οτι στο phone status στο μοντελο αναφερει W850i κ οχι K550i.Δεν εδωσα σημασια κ θεωρησα οτι κανοντας στο μελλον καποια αναβαθμιση θα λυθει το "προβλημα"¨.Με το που βγηκε λοιπον η αναβαθμιση απο το seus την εκανα αλλα δυστυχως μετα απο αυτο χαθηκε το ελληνικο μενου κ αναγκαστικα χρησιμοποιουσα το αγγλικο!Σημερα που πηγα στη sony ericsson να μου βαλουν κ παλι τα ελληνικα,βλεποντας οτι λεει W850i μου λενε το κινητο εχει τροποποιημενο λογισμικο κ δεν το καλυπτει η εγγυηση!!!Φυσικα εμεινα μλκς!Μου ειπαν να το παω στο μαγαζι που το αγορασα γιατι αυτοι δεν αναλαμβανουν!Την αναβαθμιση την εκανα κανονικα επιλεγοντας ως μοντελο το Κ550 κ οχι το W850 αλλα τωρα δε βρισκω πουθενα το update service για να ξανακανω ενα update μπας κ γινει τπτ.Στο μαγαζι που το αγορασα μου ειπαν να τους το αφησω να το φτιαξουν αλλα φοβαμαι να μπλεξω με καταστηματα εκτος αντιπροσωπειας...Καμια γνωμη;;;
Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγώ ένα K550im (το ξεφορτώθηκα πριν μία ενδομάδα και πήρα ένα Nokia 6120). Μεταξύ άλλων προβλημάτων, που έχουν αναφερθεί παραπάνω και δεν έχει νόημα να επαναλάβω, εγώ είχα άλλο ένα. Πολλές φορές, σε εισερχόμενη κλήση, ενώ πατούσα το πλήκτρο απάντησης, το τηλέφωνο δεν απαντούσε την κλήση και την έβλεπα σαν αναπάντητη. Το έχω ακούσει να συμβαίνει σε τουλάχιστον δύο συσκευές ακόμη (γνωστών μου). Του είχα κάνει δύο αναβαθμίσεις (μιας και ήταν από τα πρώτα), αλλά καμία δεν άλλαξε κάτι. Σας έχει συμβεί εσάς αυτό;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.εχω ενα κ550ι εδω και 3 μηνες σχεδον.το προβλημα μου ειναι οτι την τελευταια βδομαδα και χωρις καποιον προφανη λογο,το κινητο χανει ολες τις κλησεις!δλδ οταν κανω μια κληση η δεχομαι και μετα παω στις εξερχομενες η στις εσερχομενες αντιστοιχα,δεν τις εμφανιζει πουθενα....ακομα πιο ενοχλητικο ειναι με τις αναπαντητες..οχι μονο δεν τις εμφανιζει πουθενα αλλα αντι να μου βγαλει το σηματακι οτι ειχα μια αναπαντητη ,ανταυτου μου βγαζει το μενου των συντομευσεων.....εχει κανενας καμια ιδεα για το τι γινεται;:worry:

 

Eμένα στην αρχή μου το κανε αυτό, μόλις το πήρα. Ωσπου μετά απο 2,3 μέρες ξαφνικά έφτιαξε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

πρόσφατα αγόρασα και εγώ το k550

 

Μέχρι στιγμής, δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα όπως αυτά που έχουν αναφερθεί πιο πάνω

 

Γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος από το κινητό αν εξαιρέσει κανείς τη δυσκολία να συνηθίσω το νέο πληκτρολόγιο που δεν ευννοεί όσουν έχουν μεγάλα δάκτυλα

 

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι κάτι που αφορά τις φωτογραφικές λειτουργίες. Έχω παρατηρήσει ότι όταν βγάζω κάποια φωτογραφία σε σχετικά σκοτεινούς χώρους, δεν ανάβει αυτόματα το flash. Αντίθετα, εγώ ο ίδιος πατάω το πλήκτρο * για να ανάψει πρώτα η λάμπα και μετά βγάζω την φωτογραφία. Το παράξενο είναι ότι στην περίπτωση αυτή, το flash ανάβει κανονικά όταν τραβάω την φωτογραφία. Αν μπορεί να διευκρινίσει κάποιος που γνωρίζει πως λειτουργεί το flash θα το εκτιμούσα

 

Ευχαριστώ :)

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς εάν "μπαίνει" το K550im σε "κανονικά" websites? Μπορεί να του περαστούν πχ και οι ρυθμίσεις με τον gwap proxy της Wind για σερφάρισμα σε websites? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγώ ένα K550im (το ξεφορτώθηκα πριν μία ενδομάδα και πήρα ένα Nokia 6120). Μεταξύ άλλων προβλημάτων, που έχουν αναφερθεί παραπάνω και δεν έχει νόημα να επαναλάβω, εγώ είχα άλλο ένα. Πολλές φορές, σε εισερχόμενη κλήση, ενώ πατούσα το πλήκτρο απάντησης, το τηλέφωνο δεν απαντούσε την κλήση και την έβλεπα σαν αναπάντητη. Το έχω ακούσει να συμβαίνει σε τουλάχιστον δύο συσκευές ακόμη (γνωστών μου). Του είχα κάνει δύο αναβαθμίσεις (μιας και ήταν από τα πρώτα), αλλά καμία δεν άλλαξε κάτι. Σας έχει συμβεί εσάς αυτό;

 

Αυτό συμβαίνει συνήθως όταν σε πάρει 2η συνεχόμενη φορά ο ίδιος αριθμός. Όταν το κλείσει αυτός που σε καλεί το τηλ συνεχίζει να χτυπάει για μερικά δευτερόλεπτα ακόμα και αν το σηκώσεις δεν ακούς τπτ και στο εμφανίζει σαν αναπάντητη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αξίζει να το πάρω..?Θέλω ένα απλό κινητό που να μην εμφανίζει προβλήματα..! Αν μου κάνει κολλήματα θα του δώσω μία και θα πάει από εκεί που ήρθε..! Έχω ένα Nokia 6288 και με έχει τρελάνει..!:mad: Α και κάτι άλλο..! Παίρνει flash θέματα..?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αξίζει να το πάρω..?Θέλω ένα απλό κινητό που να μην εμφανίζει προβλήματα..! Αν μου κάνει κολλήματα θα του δώσω μία και θα πάει από εκεί που ήρθε..! Έχω ένα Nokia 6288 και με έχει τρελάνει..!:mad: Α και κάτι άλλο..! Παίρνει flash θέματα..?

παρε w810i.πανω κατω στα ιδια χρηματα ειναι...και σαφως καλυτερο :music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να γνωρίζει να εξηγήσει αυτό εδώ.........

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-2760495465047415919&q=k550&total=52&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=5

 

και αυτό

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-3998871779065461335&q=k550&total=54&start=20&num=10&so=0&type=search&plindex=1

 

:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K550

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...