Jump to content

Sony Ericsson K550


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tην ελλειψη ποιας????? :blink:

Τι εννοεις!? :blink: Μηπως η καμερα των 2mpixel μπορει να συγκριθει με το κ750ι.:!: θεωρητικα εχουν την ιδια αναλυση.....:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 420
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia oi kameres k750-k550 to mono pou exoun idio einai tin analisi. i kamera tou k-750 einai klaseis anwteri. oso kai na kouniesai otan bgazeis tin foto tha tin bgalei poli kali. twra etoimazw kati. allagi kameras se k550 me ayti toy k750. den nomizw oti tha leitourgisei to autofocus alla sigoura pio poiotikes foto tha bgainoun.anamenete apotelesmata.se 6230i pou ebala tou 6280 douleyei mia xara edw kai 5 mines sxedon me mia apli anabathmisi. to kako einai to nokia egine me customize enw to se tha ginei me seus.
:)
Link to comment
Share on other sites

"Θεωρητικα", EXEI ή ΔΕΝ ΕΧΕΙ αυτοματη εστιαση?????????????

Εχει αλλα και που την εχει...δεν προσφερει κατι καλο.αλλα κινητα χωρις auto focus βγαζουν καλυτερες φωτογραφιες.εμενα προσωπικα δεν με εντυπωσιασε :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή με απλά λόγια για να καταλάβουμε όλοι, το κινητό SE W810 βγάζει καλύτερες φωτογραφίες απο αυτές που βγάζει ένα SE K550i ε?
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Για μενα αυτο ισχυει...ακομη και με το w700i που το συγκρινα μου "φανηκε" οτι τραβαγε καλυτερες φωτογραφιες :cool:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η οθονη τα ιδια χαλια ειναι,οπως ολα τα τελευταια κινητα της ΣΕ.μονο οι νυκτερινες ληψεις ειναι πολυ καλυτερες λογω του φλας,αλλα και αυτες σε κοντινα πλανα και με μικροτερη από 2MP αναλυση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι φωτογραφιες που δεν ειναι θολες ειναι παρα πολυ καλες!Δηλ τι παραπανω να ζητησει κανεις απο ενα κινητο;;;Απλα τωρα τελευταια σχεδον ολες βγαινουν θολες!Δε μπορω να καταλαβω γιατι...

Να κ δυο-τρεις φωτογραφιες να καταλαβετε τι εννοω...

http://xs114.xs.to/xs114/07162/DSC00015.JPG.xs.jpghttp://xs114.xs.to/xs114/07162/DSC00049.JPG.xs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω από εσάς να ρωτάτε πράγματα δείχνοντας ότι δεν είχατε ποτέ SE ή κάποιοι δεν έχεται διαβάσει τα SPECS (δεν είναι κακό αυτό γιαυτό είναι το forum:D )

 

Για να βοηθήσω :cool: προτείνω να δείτε το καλό Preview ΕΔΩ

 

Θα καταλάβετε πολλά όπως γιατί η κάμερα οτυ Κ750 ίσως είναι (δεν τα έχω συγκρίνει) καλύτερη. Τα mp είναι ίδια αλλά παράγονται από μεγαλύτερο αισθητήρα (και φακό) δηλαδή μεγαλύτερο το pixel του, και αυτό για όσους ασχολούνται συνήθως σημαίνει καλύτερα χαρακτηριστικά (οξύτητα, θόρυβος). Αλλά αυτό είναι δευτερευον, κινητά είναι όχι γιαννη γιαννάκης. Οχι 98 αλλά 100 αυτή θα είναι η ουσιαστική διαφορά.

 

β) Τα SE κανένα από τα καινούρια που βλέπω δηλεαδή ΔΕΝ υποστηρίζει άλλο ήχο ανά profile (το παλιό μου Siemens S45 το έκανε αυτό αλλά το πιο καινούριο CFX65 το σταμάτησε). Πιο πολύ μπερδεύει παρά βοηθάει νομίζω καθώς υπάρχει κύνδινος να ΜΗν αναγνωρίσεις το κινητό σου αν σε ένα profil ξεχάσεις να αλλάξεις τον ήχο.. Το ότι δεν έχει GROUPs (α δεν το ξέρατε ότι τα SE δεν έχουν groups με την έννοια των άλλων :lol: :p ) είναι πολύ χειρότερο:mad: Έτσι πρέπει να βάζει ένα ένα τα διαφορετικά κουδούνια ανά επαφή ενώ ΔΕΝ αναζητάς ανά group. Πιστεψτε με συνηθήζεται και αυτό.

 

To SAR τώρα

Η SE τελευταία έχει αυξήσει το SAR γατί έγινε πιο τίμια στις μετρήσεις. Καθόσον γνωρίζω το ίδιο το Κ750 αρχικά κυκλοφόρησε με μικρότερο SAR που στα νεότερα μοντέλα δηλώνεται μεγαλύτερο.. :confused:

Νομίζω κάποιος οργανισμός άλλαξε κάτι στον τρόπο που δηλώνονται οι μετρήσεις.

 

Η SE δίνει το ΜΕΓΥΣΤΟ (MAX) SAR που εκδηλώνεται υπό ειδικές συνθήκες (χαμηλό σήμα, πιάσιμο της κεραία με το χέρι, κολιμένο στο αυτί. Το μέσο SAR είναι πολύυυυ χαμηλότερο:) . H SE θα πρέπει να δέι τις διατυπώσεις της Motorola για το SAR για να της διδάξει λίγο μαρκετιν (η ΜΟΤΟ τα λέει πολύ αναλυτικά και διπλωματικά). Πάντως χρισημοπείστε HF για κάθε περίπτωση..

 

Πείτε τώρα τίποτα πιο χρήσιμο :p οι κάτοχοι όπως πόσο κρατάει στην ΠΡΑΞΗ η μπαταρία-αυτονομία (ακούω είναι χειρότερη του 750;;), και αν ακούγεται το εξωτερικό και εσωτερικό ηχείο του.. Αυτά δεν λένε τα manual

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Από χτές είμαι κάτοχος αύτου του κινητού, μπορώ να πώ πως μου αρέσει αρκετά αλλα ακόμα δεν το έχω δουλέψει να δώ πραγματικά τι λέει το μόνο που ώς τώρα με χαλάει είναι η θέση (πλάγια και όχι απο κάτω) που έχουν επιλέξει για να βάλουν τη φόρτιση έμενα λιγο με δυσκολεύει... και να ρωτήσω με παιχνίδια, θέματα κτλ τι κανουμε κάνουν αυτα που ειναι για κ750 w800;

Βάλε φωτιά σ' ότι σε καίει σ' ότι σου τρώει τη ψυχή

Εξω οι δρόμοι αναπνέουν διψασμένοι ανοιχτοί

Είν' η αγάπη ένα ταξίδι από γιορτή σε γιορτή!

ΤΡΥΠΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει στις ρυθμισεις της φωτογραφικης εκει που λεει τυπος φωτομετρησης-κανονικη ή σημειακη τι ακριβως σημαινει;;;Επισης,η μικρη τρυπιτσα που εχει πανω απο το cyber-shot στη μπροστινη μερια τι ειναι;;;
Link to comment
Share on other sites

το ειδα σε λειτουργια..

ειναι φανταστικο..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

 

Είμαι στα πρόθυρα "εξαργύρωσης" της επιδότησης Cosmote με το Κ550i σε 3 εβδομάδες περίπου και θα ήθελα να ρωτήσω - εάν γνωρίζει κανείς φυσικά - εάν είναι "καλύτερο" από το NOKIA 6300.

 

Έχει ράδιο? Καλύτερη κάμερα από το 6300? Αυτονομία χειρότερη μάλλον έ??

 

Βασικά έχω τώρα το Κ610i (στο εξωτερικό όπου είμαι) και είναι απλό & καλό κινητό, χωρίς ράδιο όμως. Σε σχέση με αυτό δηλαδή είναι καλύτερο??

 

Για να μην σας κουράζω, τελικά το Κ550i ή το NOKIA 6300 θα επιλέγατε εσείς??

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Απο ταχύτητα τί λέει; Είναι σαν το Κ800; ή σαν το W810; Είχα κάποτε το W800 αλλα ήταν πππππολύ αργό ρε παιδιά...!

Τί ανάλυση βίντεο τραβάει;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε, μπορείτε να δώσετε πληροφορίες για την ευχρηστία του πληκτρολογίου? Αυτά τα πλήκτρα που έχει τελικά είναι καλύτερα ή χειρότερα από τα κοινά?
Link to comment
Share on other sites

Mε τον καιρο τα συνηθιζεις!Ειναι σχετικα λεπτα αλλα υπαρχει αρκετη αποσταση μεταξυ τους.Καποιες φορες ομως τρωνε κατι κολληματα το 4 κ το 6 κυριως αλλα κ το 0!ΜΕτα απο λιγο ξεκολλανε κ πατιουνται κανονικα...
Link to comment
Share on other sites

re pedia mipos kserete pou tha bro themata kai games gia to k550im rotaw mipos ta games gia k750i einai simbata me to kinito m??

 

exw to k550i imode tha exo problima an balo java apo to pc mou?

Οχι κανενα προβλημα δεν θα εχεις,το μονο που δεν ξερω ειναι αν σου εχει κανενα περιορισμο η υπηρεσια imode.θεματα θα βρεις στο http://www.lasyk.net

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ekana antigrafi epikolisi kati games alla den ta anagnorize san pexnidia malon pos exo periorismo...;/ pos tha ton bgalo thelei anabathmisi logismikou?

i kamia patenta?

Μαλλον εχει περιορισμο.δεν γινεται τιποτα εκτος και αν βγαλεις το λογισμικο αυτο και κανεις το κινητο απλα(χανοντας την 2ετη εγγυηση).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχει περιορισμο.δεν γινεται τιποτα εκτος και αν βγαλεις το λογισμικο αυτο και κανεις το κινητο απλα(χανοντας την 2ετη εγγυηση).

Τι του λέτε ρε του παιδιού :p

Καθώς εγώ καταλαβαίνω ο φίλος μας ΔΕΝ στέλνει το παιχνίδι στην «εκτελέσιμη» μορφή του (δηλαδή το JAR) αλλά θα στέλνει το ZIP που είναι μέσα όπως το βρήκε στο INTERNET (δεν το αποσυμπιεσαι μαλλον):O

 

ΔΕΝ γνωρίζω να υπάρχει συγχρονο «περιορισμένο» SE :blink:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

απο χρωματα

εχει δει κανεις το λευκο;;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Τι του λέτε ρε του παιδιού :p

Καθώς εγώ καταλαβαίνω ο φίλος μας ΔΕΝ στέλνει το παιχνίδι στην «εκτελέσιμη» μορφή του (δηλαδή το JAR) αλλά θα στέλνει το ZIP που είναι μέσα όπως το βρήκε στο INTERNET (δεν το αποσυμπιεσαι μαλλον):O

 

ΔΕΝ γνωρίζω να υπάρχει συγχρονο «περιορισμένο» SE :blink:

Κι ομως υπαρχει.σε προηγουμενες σελιδες εχει ξαναναφερθει το ιδιο προβλημα.αλλα μονο για το κ550 imode.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι του λέτε ρε του παιδιού :p

Καθώς εγώ καταλαβαίνω ο φίλος μας ΔΕΝ στέλνει το παιχνίδι στην «εκτελέσιμη» μορφή του (δηλαδή το JAR) αλλά θα στέλνει το ZIP που είναι μέσα όπως το βρήκε στο INTERNET (δεν το αποσυμπιεσαι μαλλον):O

 

ΔΕΝ γνωρίζω να υπάρχει συγχρονο «περιορισμένο» SE :blink:

 

 

kai omos file mou ta jar vazo eipame den eimaste kai toso asxetoi...

 

apla den mporei na ta trexei ;/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K550

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...