Jump to content

Sony Ericsson K550


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 420
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kai omos file mou ta jar vazo eipame den eimaste kai toso asxetoi...

 

apla den mporei na ta trexei ;/

Καλά μην βαράτε.. Πρώτη φορά ακούω περιορισμένο SE.. Κατ αρχήν ας εξηγήσει ο φίλος αν εχει το K550i ή K550im (imode), έπειτα πόσα java δοκίμασε.. θέλω να πω πιστευω δοκίμασε «μερικά» (και όχι ένα δύο). Κάποια φορά εμένα ένα siemens δεν έτρεχε κάτι γιατί το όνομά του έιχε ελληνικούς χαρακτήρες (με ένα rename έφτιαξε).

 

Είχαμε τα VodaLive να κάνουν προβλήματα τώρα πρέπει να σκευτόμαστε και τα imode :mad: Πάντως και έτσι διαφοροποιήσεις στα specs τους στην Java internet δεν βρήκα με μιά πρόχειρη αναζήτηση. Γιατί δεν ρωτά ένα εξουσιοδοτημένο SE; Κάτι άλλο πιστευω παίζει.. «ΠΕριορισμένο» για SE δεν θέλω να το πιστεψω :cry:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Και ομως πρεπει να εχει περιορισμο το K550im.Γιατι πηγα απο το myphone explorer να ανεβασω και μου εβγαζε obex error:no carrier.Κατι εψαξα και το obex ειναι ενα πρωτοκολλο.Τεσπα.Τωρα δε γνωριζω αν βγαλουμε το λογισμικο του Imode(:mad: ) και περασουμε αλλο χανουμε την εγγυηση.Mπορω να κανω τελικα καποια αναβαθμιση του λογισμικου?Ετσι ωστε να περναω παιχνιδια μεσα στο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Σε άσπρο που μπορώ να το βρω?

 

http://www.eml.gr/files/images/products/%CE%A4%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1/10.00.01.099_lr.gif

 

ΕΔΩ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kι αν δεν θελω να παραγγείλω μέσω διαδικτύου?

τοτε παρε "σβαρα" ολα τα καταστηματα της περιοχης σου και αν εισαι τυχερη τοτε χτυπα'το ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To μενού είναι εύκολο?

Πανευκολο..Καμια σχεση με Νοκια.πηγαινε δοκιμασε'το σε ενα καταστημα και αμα σου αρεσει και το :blink: χρηστικο τοτε κανε την αγορα.αν δεν δοκιμασεις εσυ η ιδια το κινητο...οτι και να σου πω εγω η και αλλοι...δεν θα εχεις ολοκληρωμενη αποψη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τωρα δε γνωριζω αν βγαλουμε το λογισμικο του Imode(:mad: ) και περασουμε αλλο χανουμε την εγγυηση.Mπορω να κανω τελικα καποια αναβαθμιση του λογισμικου?Ετσι ωστε να περναω παιχνιδια μεσα στο κινητο.

Πρώτα δοκίμασε απλά μία αναβάθμηση στα SE service. Ισως είναι απλά Bug και όχι «περιορισμός». Να θυμίσω ότι τα πρώτα Κ750 σε VL δεν έπαιζαν mp3 σαν ringtones ενώ σε επόμενη έκδωση αυτό «διορθώθηκε» (από το κραξιμο που εφαγαν πιστευω).

 

Τελος πάντων διάβαζοντας του ΟΡΟΥΣ της εγγυσης της SE διαπιστώνω τα εξείς. Προβληματα που είναι «προγανώς» hardware (πχ καμένα Pixels ή χαλασμένο ακουστικό συνεχίζουν να είναι στην εγγυσηση. Άλλα προβλήματα που σχετίζονται σε λογισμικό (πχ κολήματα, bugs) δεν καλύπτονται μετά την αλλαγή firmware.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καλά μην βαράτε.. Πρώτη φορά ακούω περιορισμένο SE.. Κατ αρχήν ας εξηγήσει ο φίλος αν εχει το K550i ή K550im (imode), έπειτα πόσα java δοκίμασε.. θέλω να πω πιστευω δοκίμασε «μερικά» (και όχι ένα δύο). Κάποια φορά εμένα ένα siemens δεν έτρεχε κάτι γιατί το όνομά του έιχε ελληνικούς χαρακτήρες (με ένα rename έφτιαξε).

 

Είχαμε τα VodaLive να κάνουν προβλήματα τώρα πρέπει να σκευτόμαστε και τα imode :mad: Πάντως και έτσι διαφοροποιήσεις στα specs τους στην Java internet δεν βρήκα με μιά πρόχειρη αναζήτηση. Γιατί δεν ρωτά ένα εξουσιοδοτημένο SE; Κάτι άλλο πιστευω παίζει.. «ΠΕριορισμένο» για SE δεν θέλω να το πιστεψω :cry:

 

dokimasa arketa jar kai egw alla tzifos alla den thelw na xasw tin egiisei alla oute kai ta xrimata mou agorazontas ta apo to imode :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχουμε ξαναπεί. Τα i-mode ΔΕΝ τρέχουν τις Java εφαρμογές - παιχνίδια, παρά μόνον αν τις κατεβάσεις μέσω i-mode. Υποστηρίζουν ένα παρακλάδι της Java, την Doja (ή κάπως έτσι τέλως πάντων) η οποία είναι java τροποποιημένη από την Docomo.

Το i-mode μπορείς να το βγάλεις αλλά θα χάσεις την εγγύηση. Προσωπικά το έχω ξηλώσει από 4-5 Κ610im με 100% επιτυχία. Έγιναν νορμάλ Κ610i και έτρεχαν τα πάντα, με μόνο μείων το ότι άλλαξε η λειτουργεία των 2 μικρών πλήκτρων. Και φυσικά το θέμα εγγύηση την οποία την χαιρετάς!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά το θέμα εγγύηση την οποία την χαιρετάς!

Όχι στο hardware. Εκεί την διατειρέις, θέλω να πιστευω.. :confused:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

καποιος να μου πει ποσο ειναι το normal επιπεδο sar? εχει κανεις απο εσας το ασπρο? γενικα πιο σας αρεσει περισσοτερο ασπρο η μαυρο?
Link to comment
Share on other sites

To sar του Κ550 είναι 1,25 (πάρα πολύ υψηλό για μένα και ανεπίτρεπτο για σύγχρονο κινητό). Όσον αφορά το χρώμα, το άσπρο είναι πιο όμορφο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To SAR τώρα

Η SE τελευταία έχει αυξήσει το SAR γατί έγινε πιο τίμια στις μετρήσεις. Καθόσον γνωρίζω το ίδιο το Κ750 αρχικά κυκλοφόρησε με μικρότερο SAR που στα νεότερα μοντέλα δηλώνεται μεγαλύτερο.. :confused:

Νομίζω κάποιος οργανισμός άλλαξε κάτι στον τρόπο που δηλώνονται οι μετρήσεις.

 

Η SE δίνει το ΜΕΓΥΣΤΟ (MAX) SAR που εκδηλώνεται υπό ειδικές συνθήκες (χαμηλό σήμα, πιάσιμο της κεραία με το χέρι, κολιμένο στο αυτί. Το μέσο SAR είναι πολύυυυ χαμηλότερο:) . H SE θα πρέπει να δέι τις διατυπώσεις της Motorola για το SAR για να της διδάξει λίγο μαρκετιν (η ΜΟΤΟ τα λέει πολύ αναλυτικά και διπλωματικά). Πάντως χρισημοπείστε HF για κάθε περίπτωση..

 

Με πρακτικές ατεκμηρίοτες «μετρήσεις» μου (παράσιτα σε ηχεία κατά την ωρα ομιλίας):p που έχω κάνει στο Z550 (και αυτό έχει υψηλό SAR και ας είναι σπαστό και άρα η κεραία λίγο πιο ομακριά) διαπίστωσα ότι το Z550 στο ίδιο δίκτυο κάνει πολύ ΛΙΓΟΤΕΡΑ παράσιτα από κινητό του 2004 με το ίδιο (αν όχι μικρότερο SAR).Βέβαια αυτή δεν είναι σοβαρή μέτρηση αλλά νομίζω είναι ένδειξη ότι όντος τα πράγματα έγιναν πιο σωβαρά στην αναγραφή του SAR. Τωρα αυτό είναι η δική μου αποψη.. ίσως λάθος.:ninja:

 

Μην ξεχνάτε ότι το SAR που δείνεται είναι το ΜΑΧ (σπάνιο) και όχι το μέσο. Πάντως χρισημοπείστε HF για κάθε περίπτωση..:cool:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα bluetooth i tech αλλα δεν μπορω να το συνδεσω.Τι γινεται?

πρεπει να κανεις συγχρονισμο μεσα απο το κινητο σου και μετα με κωδικο (ισως) να κανεις συνδεση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω θέματα και ringotones με εικονες?

 

free_animated_themes.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχουμε ξαναπεί. Τα i-mode ΔΕΝ τρέχουν τις Java εφαρμογές - παιχνίδια, παρά μόνον αν τις κατεβάσεις μέσω i-mode. Υποστηρίζουν ένα παρακλάδι της Java, την Doja (ή κάπως έτσι τέλως πάντων) η οποία είναι java τροποποιημένη από την Docomo.

Το i-mode μπορείς να το βγάλεις αλλά θα χάσεις την εγγύηση. Προσωπικά το έχω ξηλώσει από 4-5 Κ610im με 100% επιτυχία. Έγιναν νορμάλ Κ610i και έτρεχαν τα πάντα, με μόνο μείων το ότι άλλαξε η λειτουργεία των 2 μικρών πλήκτρων. Και φυσικά το θέμα εγγύηση την οποία την χαιρετάς!

 

kai pws tha to bgalo?? mporei kapoios na eksigisei? an to sindesw me ton upologisti kai kanw anabathmisi m leei pos den uparxei kapio update sto logismiko

an kserei kapios na mou pei pos tha bgalw to enoxlitiko imode kai na balo kana pexnidaki na pekso mi ksinw ta hmmm "xeria m" sto strato.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα bluetooth i tech αλλα δεν μπορω να το συνδεσω.Τι γινεται?

Και άλλος φίλος μου έχει με ΑΥΤΗΝ ΑΚΡΙΒΩΣ (i tech μανταλάκι 39€) την μάρκα και δεν μπόρούσε χθες να το συνδέσει με τίποτα. Ισως έχει πρόβλημα σε ΟΛΑ τα νέα SE κινητά. Το δωκίμασε ανεπιτυχώς στα w800 k750i και ΤΙΠΟΤΑ :mad: Το κινητό ΔΕΝ το βρίσκει.. Τι να πώ.. Περιμένω νέα.

πρεπει να κανεις συγχρονισμο μεσα απο το κινητο σου και μετα με κωδικο (ισως) να κανεις συνδεση

Εννωείς «Ζευγάρωμα» :lol: αλλά αυτό ακριβώς αποτυγχάνει..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον timbO.Αν υπαρχει τροπος να βγει το i-mode.Γιατι δεν ειναι μονο τα παιχνιδια.Ουτε δεχεται προγραματα.Γενικα με το κινητο ειμαι ευχαριστημενος.Τωρα που πηρα καρτα 1GB μια χαρα με βρισκω!!
Link to comment
Share on other sites

Tελικά το ένωσα.Πολύ απλό είναι,απλά δεν πατούσα αρκετά (10 δευτερα) το κουμπι και δεν ενεργοποιουνταν.Τωρα ειναι ΟΚ.

Και κατι αλλο.Εχω προβλημα με την ωρα.Πως να την ρυθμισω ωστε να μην δειχνει αλλα ντ'αλλων?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K550

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...