Jump to content

Sony Ericsson K550


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρά...

 

Το πήρα χτες (Κ550im) από αναβάθμιση....

Προς το παρόν αυτό που βλέπω είναι ότι δεν ζουμάρει όταν είναι σε 2MP mode....παρά μόνο σε VGA mode....Ισχύει αυτό ή κάνω κάτι λάθος...???

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 420
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια χαρά...

 

Το πήρα χτες (Κ550im) από αναβάθμιση....

Προς το παρόν αυτό που βλέπω είναι ότι δεν ζουμάρει όταν είναι σε 2MP mode....παρά μόνο σε VGA mode....Ισχύει αυτό ή κάνω κάτι λάθος...???

 

Ευχαριστώ.

ισχυει κανονικοτα.μονο σε vga αναλυση εχει zoom.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@Raver

Ευχαριστώ για την απάντηση..!

Δεν μπορώ να πω ότι χάρηκα...γιατί πίστευα ότι θα κάνει ζουμ 2MP..

Πάντως μετά από 2 nokia (6230 & 6131) ζορίζομαι αρκετά να το συνηθίσω...και σκέφτομαι να το πουλήσω....:worry:

 

Είδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε σας παρακαλω οσοι εχετε Κ550(απλο οχι imode)να μου πειτε τι software version εχετε;;;Εμενα λεει CXC1250669R6BC002070607

Επισης,εχω προβλημα με το my phone explorer,στο οποιο ενω οταν κανω αυτοματη αναζητηση βρισκει κανονικα το τηλεφωνο κ ρυθμιζει τα port,obex κλπ,οταν παταω να κανει συνδεση βγαζει μηνυμα οτι ειναι αδυνατη η αναγνωριση του τηλεφωνου...please help!!!

Link to comment
Share on other sites

@Raver

Ευχαριστώ για την απάντηση..!

Δεν μπορώ να πω ότι χάρηκα...γιατί πίστευα ότι θα κάνει ζουμ 2MP..

Πάντως μετά από 2 nokia (6230 & 6131) ζορίζομαι αρκετά να το συνηθίσω...και σκέφτομαι να το πουλήσω....:worry:

 

Είδωμεν...

 

:rolleyes: παρακαλω πολυ φιλε μου :D

Το κινητο να μην το πουλησεις..γιατι ειναι πολυ καλη συσκευη.τωρα με τον καιρο θα το συνηθισεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα.

Το Κ550 το αγόρασα 2 μέρες αφού ήρθε στο πλαίσιο.

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος, με μόνο μελανό σημείο την άθλια ποιότητα των φωτογραφιών σε σκοτεινούς χώρους ή τη νύχτα.

 

Πριν από λίγο έκανα και αναβάθμιση μέσω internet με το Update Service της SE.Το Firmware τώρα λέει πως είναι το R6BC002.

 

Ελπίζω να βοηθήσει το νέο software να βελτιωθεί η φωτογραφική ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφέρει να κάνει κανείς συνχρονισμό με το microsoft outlook?

Αν ναι πως??

Εμένα μετά την πρώτη επαφή κολάει.

Αν γνωρίζει κανείς κάτι ας μου πει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Eλληνικα εχεις μετα την αναβαθμιση;;;

 

Ναι κανονικα τα εχω ολα.

Ούτε αρχεια χαθηκαν (φωτογραφιες, τραγουδια κλπ) ουτε επαφες, ουτε καποια αλλη αρνητικη παρενεργεια ειδα μετα την αναβαθμιση.

 

Βεβαια περα απο καποια αυξηση στην ταχυτητα των μενου, δεν μπορω να πω πως ειδα και κατι νεο και θετικο.

Ας πουμε, οσον αφορα τις φωτογραφιες, μετα απο καποιες δοκιμες που εκανα δεν ειδα καμια βελτιωση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα ακριβως την αναβαθμιση που εκανες κ εσυ αλλα χαθηκαν τα ελληνικα!!!Ξερει κανεις τι μπορει να παιζει;;;

Παιζει να το πας σε service και να σου περασουν αυτοι τα Ελληνικα.πολλοι την εχουν πατησει ετσι..με τις αναβαθμισεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδω και δυο μερες ακθω παρασιτα ,κατα τη διαρκεια συνομιλιας,οταν πιεζω εστω και λιγο παραπανω το πισω καλυμμα.Απο την αρχη δεν ειχα και τις πιο καλες εντυπωσεις για τη ποιοτητα κατασκευης του κινητου ,μιας και το πισω μερος ετριζε αλλα τωρα ...Θα δουμε μαλλον απο βδομαδα παω για επισκευη.
Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομάδα πήγα ένα Κ550i με σύμπτωμα WSOD(άσπρη οθόνη θανάτου) στην OMNITECH Αμαρουσίου και τα ζωντόβολα του πέρασαν την rom του Κ550im παρόλο που φαινόταν ότι είναι η απλή έκδοση(Κ550i),το κινητό του φίλου δούλεψε έτσι με την im έκδοση για λίγες μέρες ώσπου το ξανάπαθε,σήμερα λοιπόν αναγκαστηκά του πέρασα εγω μέσω wotanserver την απλή έκδοση αφου χρησιμοποεί κάρτα Vodafone(ο φίλος).

Αναρωτιέμαι αν όντως υπάρχουν τόσο άσχετοι στην εταιρεία αυτή,εύχομαι να μην χρειαστεί να τους το πάω ποτέ,προτιμώ να το πετάξω:mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομάδα πήγα ένα Κ550i με σύμπτωμα WSOD(άσπρη οθόνη θανάτου) στην OMNITECH Αμαρουσίου και τα ζωντόβολα του πέρασαν την rom του Κ550im παρόλο που φαινόταν ότι είναι η απλή έκδοση(Κ550i),το κινητό του φίλου δούλεψε έτσι με την im έκδοση για λίγες μέρες ώσπου το ξανάπαθε,σήμερα λοιπόν αναγκαστηκά του πέρασα εγω μέσω wotanserver την απλή έκδοση αφου χρησιμοποεί κάρτα Vodafone(ο φίλος).

Αναρωτιέμαι αν όντως υπάρχουν τόσο άσχετοι στην εταιρεία αυτή,εύχομαι να μην χρειαστεί να τους το πάω ποτέ,προτιμώ να το πετάξω:mad::mad::mad::mad:

Εγινε τετοιο λαθος!! πρωτη φορα :worry: κατι τετοιο :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδία το κινητό τι λέει καλό?έχει καλό ήχο στο ηχείο?και ή κάμερα τι λέει?:)θα μου προτείνατε να πάρω αυτο το w800 ή το w810?

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

παιδία το κινητό τι λέει καλό?έχει καλό ήχο στο ηχείο?και ή κάμερα τι λέει?:)θα μου προτείνατε να πάρω αυτο το w800 ή το w810?

το w800i δεν μπορεις να το παρεις γιατι απλα εχει καταργηθει.τωρα αν συγκρινεις το k550i με το w810i σου λεω να πρεις το w810i γιατι εχει walkman και καλυτερο ηχειο..και στα (+) η καρτα μνημης των 512mb.επισης η τιμη του ειναι..πολυ χαμηλη..και αξιζει η αγορα του :music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!για w800 έλεγα μήπως βρω μεταχειρισμένο!!:)

Βρισκεις..αλλα δεν αξιζει τον κοπο..οταν βρισκεις w810i λιγο παραπαναω απο 150 ευρο!!

και με εγγυηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το πήρα χθες το κινητό. Πολύ καλή κατασκευή. Απλά, πρέπει να συνηθίσω κάποιες διαφορές στον χειρισμό του από το ΝΟΚΙΑ που είχα. Η κάμερα στα 2ΜΡ δίνει πολλές δυνατότητες στο χρήστη και το φλάς (δουλεύει και ως φακός! :)) κάνει -κυριολεκτικά- την νύχτα - μέρα. Επιπλέον το ράδιο έχει RDS και πολύ καλό στερεοφωνικό ήχο. Σε σχέση μέ άλλους φίλους που αναφέρθηκαν πιο πάνω το πληκτρολόγιο προσωπικά δε με προβλημάτισε λόγω του μικρού μεγέθους των κουμπιών του. Επιπλέον τα 76ΜΒ -περίπου- που περιλαμβάνονται στη βασική μνήμη του τηλεφώνου είναι πολύ καλά μέχρι να προμηθευτεί κάποιος τη σχετική κάρτα μνήμης
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα!!! εχω το κ550im και 2 φορες που εχει κλεισει απο μπαταρια μετα δεν μπορω να το φορτισω!!!πηγα στον Γερμανο απο οπου και το πηρα και μου ειπαν οτι δεν πρεπει να το αφηνω να κλεινει απο μπαταρια γιατι μετα δεν μπορω να το φορτισω.οταν τους το πηγα το φορτισαν αυτοι με μια ειδικη συσκευη.μου ειπαν οτι ετσι ειναι οι καινουργιες μπαταριες!!!ισχυει η με κοροιδευουν ομαδικως??
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα!!! εχω το κ550im και 2 φορες που εχει κλεισει απο μπαταρια μετα δεν μπορω να το φορτισω!!!πηγα στον Γερμανο απο οπου και το πηρα και μου ειπαν οτι δεν πρεπει να το αφηνω να κλεινει απο μπαταρια γιατι μετα δεν μπορω να το φορτισω.οταν τους το πηγα το φορτισαν αυτοι με μια ειδικη συσκευη.μου ειπαν οτι ετσι ειναι οι καινουργιες μπαταριες!!!ισχυει η με κοροιδευουν ομαδικως??

Σε κοροιδευουν.εγω πολλες φορες το αφηνω να τελειωσει τελειως..(δεν ειναι και οτι καλυτερο για τις συγχρονες μπαταριες) και αμεσως το βαζω στον φορτιστη και φορτιζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα!!! εχω το κ550im και 2 φορες που εχει κλεισει απο μπαταρια μετα δεν μπορω να το φορτισω!!!πηγα στον Γερμανο απο οπου και το πηρα και μου ειπαν οτι δεν πρεπει να το αφηνω να κλεινει απο μπαταρια γιατι μετα δεν μπορω να το φορτισω.οταν τους το πηγα το φορτισαν αυτοι με μια ειδικη συσκευη.μου ειπαν οτι ετσι ειναι οι καινουργιες μπαταριες!!!ισχυει η με κοροιδευουν ομαδικως??

 

 

Χμμμ.. Η μητερα μου εχει ενα ΣΕ και επειδη το συνηθως το ξεχναγε οταν εσβηνε επειδη αδειαζε η μπαταρια μου εβγαινε η πιστη για να το φορτισω. Καμια στιγμη η μπαταρια πεθανε πηρα καινουργια και παλι τα ιδια. Οταν σβηνει επειδη ξεφορτιζεται πρεπει να το αφησω 10-15 λεπτα στην πριζα για να αρχισει να φορτιζει.

 

Απο αυτη την μικρη μου εμπειρια πιθανολογω οτι μπορει να ισχυει.

Εγω το δικο μου κιν κοιταω οταν εχω ανεση χρονου να το φορτιζω οταν η μπαταρια εχει πεσει σε μονοψηφιο αριθμο(πχ. 6-7%) και 2-3 μερες το μηνα το κλεινω το βραδυ. Εχουν περασει 11 μηνες και η μπαταρια εχει σχεδον μηδενικες απωλειες στην διαρκεια της

 

Υ.Γ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς τι είναι η "ενημέρωση συχνότητας"; Όταν ακούω ράδιο διακόπτεται μερικές φορές το σήμα και μου εμφανίζει τη παραπάνω λειτουργία. Πατάω "άκυρο" και τις περισσότερες φορές επανέρχεται αμέσως. Άλλες πάλι πρέπει να το πατήσω 2-3 φορές για να επανέλθει στη σωστή συχνότητα. Είναι κάποια λειτουργία του τηλεφώνου που πιθανόν να αγνοώ; :confused:

Σας ευχαριστώ πολύ και να ευχηθώ σε όλα τα μέλη του myphone χρόνια πολλά και καλή χρονιά! :D ;)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς τι είναι η "ενημέρωση συχνότητας"; Όταν ακούω ράδιο διακόπτεται μερικές φορές το σήμα και μου εμφανίζει τη παραπάνω λειτουργία. Πατάω "άκυρο" και τις περισσότερες φορές επανέρχεται αμέσως. Άλλες πάλι πρέπει να το πατήσω 2-3 φορές για να επανέλθει στη σωστή συχνότητα. Είναι κάποια λειτουργία του τηλεφώνου που πιθανόν να αγνοώ; :confused:

Σας ευχαριστώ πολύ και να ευχηθώ σε όλα τα μέλη του myphone χρόνια πολλά και καλή χρονιά! :D ;)

Μπορεις να το απενεργοποιησεις.το κανει αυτο οταν εχεις τσεκαρισμενο το rds(πληροφοριες σταθμου)

ειναι οντως πολυ σπαστικο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K550

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...